Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu linkte Lazerden ziyade yeni led far teknolojisi var.Orada laser diye bahsi geçiyor.Hatta sanal testi bile var....
    Bu arada link bmw resmi ingilizce sitesinden....

http://www.bmw.com/com/en/newvehicles/5series/sedan/2016/showroom/index.html?#360_visualizer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış26

Teşekkürler.Ne arabaymış kardeşim..Helikopter bile düşürüyor..Süper..
  • Açıkçası bu araba en az 530i alınmalı...
    252hp ancak mutlu edecektir..
    1.5 motor geleceğini sanmıyorum.
  • 530i xdrive fiyat tahminleri nasildir ben 280-300 den baslar orta dolu 350 diyorum,
  • goofyitu G kullanıcısına yanıt
    Şu an en baz donanım 5.20i'nin fiyatlarının 180k civarında fiyatlandığı düşünülürse g30 5.30i xd için;

- ÖTV'ye Yeni gelecek oran 5.30i Türkiye giriş fiyatı nedeniyle %90 olmayacaktır, belki %145 olabilir,

- g30 kasa için Bmw daha pahalı bir fiyatlandırma yapacaktır, örneğin 5.20d g30 almanya çıkış fiyatı 45k Euro civarında, f10 için ise daha düşüktü

- kurdan kaynaklı artış hissedilecektir,

- Yeni kasaya talep fazla olacağından Borusan'ın fiyatlandırması ve indirim oranları ona göre olacağından

280-290k gibi rakamların 5.30i xdrive g30 için kendi kanaatimce hayal olabileceğini düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sea_wolf -- 24 Kasım 2016; 11:41:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suan bmw kuru 3,34
    ortalikta donen 160 bin tl alti/ustu konusu olursa bu bmw kuruyla 48k euro yapıyor
    bu fiyatin alti etkilenmeyecektir tam sınırda
  • Bmw aslında bu vergi işine önceden uyandı Türkiye de.....
    Zira 2 ay önce siteden net vergisiz fiyatlandırmaları kaldırmışlardı.Sanırım fiyatları unutturmak maksatlı bir işti...
    Bu durumdan yola çıkarak 160tl üzeri araçlar girdirebileceklerini sanmıyorum.Zaten dolu bir araç 55bin€ seviyelerinde olacak almanya(edit: 530i=52bin,530iXdrive=54bin€ fiyatlar netleşti) gibi avrupa ülkelerinde(zaten polonya ve almanya sitesinde konfigurtör mevcut)...
    Bizde de muhtemelen 160bin altında giriş olacaktır Net fiyat olarak....Yani %90 ile devam eder.
    Sonrasında ise bana kalırsa bu araba dengi olan e200 gibi 220 bin tl den bir tık yukarıda olacaktır...
    Yani baz mıodel muhtemelen 230lar dan başlar m-sport araç muhtemelen 250-260 binler seviyesinde satışa sunulur.
    Aksi taktirde işi bütün firmalar serer yerlere:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi certac -- 25 Kasım 2016; 8:53:52 >
  • 2.0 litre hayaldi hayal oldu

45k euro 3.4 kur 2.1 otv 1.18 kdv ile 380k tl
    55k euro ise 465k tl artik
  • Vazgeçtim.Kusura bakmayın bu konuyu açtığım için.
    -- Bu memlekette konu açtığına pişman oluyor insan....
    -- Zaten hevesimde kalmadı....Arabayı da satalım rahatlayalım....
    -- Senin nene gerek araba ..
    -- Madur durumda imişim meğer haberim yokmuş.Maduriyetimizi benim yerime sayın hükümetimiz düşünmüş ve maduriyetimizi elden geçirmiş..
  • Adamlar 45 bin birim paraya 520d alırken biz 350-400 bin birim paraya 520d alabiliyoruz. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?

45bin TL'ye 520d alabildiğimiz gün Almanya seviyesine gelmiş olacağız. Herhalde 100 sene sonra olur bu dediğim şey. Torunlarımız belki görür.
  • Barış26 kullanıcısına yanıt
    45bin liraya 5.20d alabildigin gun degil, 5.20d kalitesinde araba urettigin gun Almanya seviyesine gelmis olacaksin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • certac C kullanıcısına yanıt
    araç daha hafif ve daha yeni teknoloji olacak. 170hp çok güzel olur ve çok yeterli olur türkiye için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chrissrathfield

e serisinin 5 ten farkı biraz daha konforluydu ama artık o da yok

konfor seviyesi birebir benzediği c serisine düşmüş.

yol tutuş olarak da kötü diyorlar bunun hakkında çok bilgim yok.

BMW ye karşı silahı kalmadı. yeni 5 yine toplayacak ortalığı. f10 çıktıktan sonra zaten üstünlük bu sınıfta 5 teydi. devam edecek burası kesin arkadaşlar.

keşke alabilsem g30 ama f10 2014 model ancak alabiliyorum. 520d

Aynen katılıyorum.Mercedes son kasasıyla kendi ayağına sıkmış oldu.Karakterini yitirdi bence.
  • Selamlar
    Son bilgilere göre,revizyondan geçmiş bir 1.6 motor haziran-temmuz gibi satışta olacak.
    10 gün içeirinde lansman ve 530i-520d2ler showroomlarda olacak.
    530i ler 280 seviyelerinden başlayacak....
  • quote:

Orijinalden alıntı: certac

Selamlar
    Son bilgilere göre,revizyondan geçmiş bir 1.6 motor haziran-temmuz gibi satışta olacak.
    10 gün içeirinde lansman ve 530i-520d2ler showroomlarda olacak.
    530i ler 280 seviyelerinden başlayacak....

süper haber. bu bilgiyi nereden aldınız? ben yüksek güçlü 1.5 gelir ama gelmesi 1-2 seneyi bulur diyordum...
  • donniedarko kullanıcısına yanıt
    Borusan da bir ST den .
    Zaten nette de paylaşılmıştı.Yeni kasa da 1.6 yoksa TR pazarı için sıkıntıya girer.
    Ağırlık azalınca sanırım yakıta da bir nebze olsun faydası dokunacaktır.
    Zira F10 520i zaten 1690kg idi.
    Yeni G30'un şimdi ki 530i nin ağırlığı 1615kg.
    Dolayısı ile muhtemelen bu ağırlık ile yeni 520i muhtemeldir ki 1570-1590kg arasında olacaktır.
    (418i-430i arasında ki orandan yola çıkıyorum)
    Kısaca 100kg lık ağırlık bence yakıta da olumlu katkı sağlar.Birazda revizyondan kırpsalar.9-10 yaksa tamamdır.
    Ama ülkenin durumu göz önüne alındığında ben açıkçası şu an bu kadar para vermeye uzak bakar oldum...
  • certac C kullanıcısına yanıt
    Sanki yeni 5 i yakından görünce bu düşüncelerimiz değişecek gibi geliyor bana
    Ben kendi adıma ilk üretim yılı bittikten sonra elimdeki 3 ü 5 ile değiştirme kararını çoktan verdim tabi ülke ve kendim aynı kalırsak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni serinin %13 daha az yakıt tüketeceği söyleniyor, güncellenen motor ve hafifleyen ağırlık ile yakıt düşerken performans artacak, kulağa hoş geliyor. Yeni kasada konfor seviyesi de arttırılmış, ekonomi ve ülkenin durumundan bağımsız düşünürsek kesinlikle mantıklı tercih olur.

Mevcut aracımdan memnun olmasam (F48 X1) 5.30i de düşünebilirdim, 1.6 motor ile çok fazla fiyat farkı olacağını düşünmüyorum, mercedes e serisinde artan kurla beraber 1.6 motor neredeyse 2000cc motordan daha pahalıya geliyor. Sizce aynı durum 5.30i için de geçerli olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esOess -- 1 Mart 2017; 13:51:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esOess E kullanıcısına yanıt
    Bana kalırsa da 252hp lik motor mantıklı.
    Ama 250-280 leri aşarsa bende 1.6 yı düşünürüm...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.