Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: otodr

quote:

Orijinalden alıntı: red_s4

Hali hazırda oldukça dolu g30 sahibiyim,1ay önce arkadaşımın yeni kasa e180ni kullandım,iyi ki tercihim bmw den olmuş.e180 bildiğin çekmiyor gaz tepkisi çok zayıf,motorun bu kasaya yetersiz olduğu çok aşikar oysa g30 tam şehir arabası motoru bence istanbul için çok çok yeterli,otoyoldada apaçilerle makas atılmayacaksa gayet başarılı.menüleri çok karışık,bmw idrive nın çok gerisinde.birşeyi aramak bulmak çok zor.dış tasarım tam 50+ yaş üzeri hiç dikkat çekmiyor.ama iç dizayn koltuk kalitesi çok iyi.

Sende de ne ego varmış be. Hala mı yazıyorsun? Kaynananın engelli raporuyla ötv siz araç alıp, G30 sahibiyim diye bütün forumlara yazmaktan bıkmadın mı? Araç senin üstüne bile değil.

Bende engelli indirimli alacaktım ama kaçırdım kanun geçti 520 sıfır alamıyorum bende 2. El f10 520 aldım.İndirimli bile olsa adam en az 200 bin tl ödemiş az paramı?kayınvalidesi yada kendi üzerine ne farkeder sonuçta ödenen meblağ yüksek.insanları infaz etmenin gereği yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Engelli uzerinden ötv siz araç alanlar;

1. Araç sizin değil engellinin. Benim arabam benim arabam deyip durmayın.

2. Sizin devletin engelliye sunduğu muafiyeti suistimaliniz yüzünden, gerçek engelliler mağdur oldu. Bunun vebali sizin üzerinizde.

3. Bahsettiğim arkadaşın mesaj geçmişine bakarsanız, iki lafından biri, aracım şöyle dolu böyle dolu. Yahu kimse sormadı ki sana. Almışsın ötv siz bari millete yaptığın suistimali duyurma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otodr -- 10 Mart 2018; 20:17:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

quote:

Orijinalden alıntı: karotcuabi

quote:

quote:

beyoğlubey, matematik hocan şuan mezarda takla atıyordur

indirimin vergi öncesi veya sonrası olması bir şey değiştirmez ki. ikisini birden bir hesapla, ötekisinde indirim yapmadan hesaplamaya devam ettiğinde direkt vergiler dahil fiyatı (indirim aldığın rakama göre) iki kat artacak.

söylesem faydası yok. sussam gönül razı değil.

söyle söyle çekinme biz bizeyiz, yeni bi formül bulduysan paylaş ki matematik dünyası faydalansın

karot: beyaz topu, rakibin kendi toplarından herhangi birini ya da sıradaki hedef topu göremeyeceği bir noktaya göndererek yapılan defansif vuruş..
    pozisyonu hazırladım, seni yakaladım, bekliyorum vuruşu diyosun yani illa . basit abi benim matematik. vergiler hariç fiyattan yüzde 5 indirim uygulatırsan. 100 binse 5 bin indirim alırsın. üstüne ötv kdv indirimsiz, ne tutuyorsa biner. sözgelimi o da 100 tutsun. 195 bin ödersin. vergiye indirim uygulanmadığı için.
    total fiyat desen. o zaman aracın son fiyatı. yani 100 araç. 100 de vergisi. 200 bin eder. o fiyattan yüzde 5 indirim alsan, ki alınmıyor, faraza diyoruz, o son fiyatın yüzde beşi 10 bin eder.
    matematikte açtığım çığır bu abi, karotçu abi
    not: henüz, okumadığını varsayarak, ek yapıyorum. ilk yazan arkadaşın mesajı bir daha oku. ya o yanlış yazıyor. ya ben yanlış yorumluyorum. ya da yazarken bi anlam kayması oluyor. diyor ki; "ben aracın ithal fiyatına indirim uygulatıyorum". ben de kelime oyunu yapıyorum ona, ne güzel müşteri bulmuşlar, senin gibi, vergiyi asıl fiyat üzerinden hesaplatan anlamında. ;)

karotçu, niye taktın bu olaya bu kadar?. . benim smiley , emolojilerden dolayı mı? . bak kardeşim, ben seni okudum. yine esprimi yaptım geçtim. asıl sen beni okumuyorsun. alıntı mesajın son satırını oku! . bu da burda kapansın. arkadaş diyor ki, ben ithal fiyat üzerinden indirim yaptırıyorum. ben de diyorum ki, ne güzel vergiyi asıl fiyat üzerinden hesaplatan senin gibi müşteri bulmuşlar. . bu da bir şaka, ama sen ve bi kaç arkadaş bu benim usluba içerlediniz herhalde. mahsus, laf söylemeye dallandırıyosunuz konuyu herhalde. . ben indirim konusu ile ilgili arkadaşa yazdığım mesajın açıklamasını alıntı şeklinde son kez yazıyorum. . isteyen istediğine inansın. senin kaçırdığın husus da şu
    araç 100 bin. ithal fiyatı. indirimle 95 bine geldi.
    ASIL FİYAT 100 BİN Dİ YA!. VERGİ BU ASIL FİYATA GÖRE HESAPLANDI. O DA OLDU 100bin.
    o zaman. fiyat 195 bin oluyor!
    indirimli fiyat üzerine, vergi konulduğu zaman, aynı rakam çıkıyor. sen de bunu bi anla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Özellikler aşağıda. 17-inç jant tercihimdi; araçta da o ebat jant vardı.
    Run-flat lastiklerin hamuru zaten sert; 18-, 19-inç jant alıp,
    yanakları daraltmak tercihim değil. Benim için konfor ön planda.
    Her gün Nürnburgring pistlerinde yarışa katılmıyorum; fakat her gün
    Istanbul'un çukurlarına girip çıkıyorum. Kış lastiği ve yeni jant
    seti almayı düşünüyorum; yine 17-inç alacağım.

http://www.nuerburgring.de/en/home.html

Showroom'da M-paket beyaz araç vardı;içinde simsiyah döşeme. Siyah
    döşeme asla tercihim değil. Zevk meselesi. Başkası 18-inç, 19-inç
    jant ve kapkara döşeme tercih edebilir; saygı duyarım. Fakat ben
    tercih etmem. Bej döşeme ve renk kontrastı hoşuma gidiyor.

teşekkürler.
    bunlar yani borusan garip gurip satış stratejileri geliştiriyorlar. jantları da 1 inç küçültmüşler. gerçi haklısınız. tercih meselesi bunlar. zaten siz önemsememişsiniz. sport direksiyon ne oluyor?. onu bilmiyorum. yani m direksiyon mu?. yoksa kenar dikişleri mi kırmızı?. bi de son. o bahsettiğiniz m paket araç ne kadardı?

• quote:

Sport direksiyon o 3 kollu M-tipi direksiyon değil.
    Kırmızı dikiş olsaydı gözüme çarpardı. Fotoğraf
    çekerim müsait bir vakitte. Bayideki M-paket
    araç ya 347k ya da 357k idi; tam hatırlamıyorum.
    O da satıldı; üzerine “Aracın sahibi var”
    yazısını koymuşlar.

tmm. teşekkürler. resim yüklersin bi ara. videoda sorun var izleyemedim. bi de şunu söyliyim. m paket kendi başına 4 bin avro civarı bir fark yaratıyor. o araçta ilave bi şeyler vardır. business ya da next100 gibi falan. yoksa senin araçtan durduk yerde sırf m paket farkı olarak 50 bin fazla olmaz. olamaz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

beyoğlubey, matematik hocan şuan mezarda takla atıyordur

indirimin vergi öncesi veya sonrası olması bir şey değiştirmez ki. ikisini birden bir hesapla, ötekisinde indirim yapmadan hesaplamaya devam ettiğinde direkt vergiler dahil fiyatı (indirim aldığın rakama göre) iki kat artacak.

söylesem faydası yok. sussam gönül razı değil.

söyle söyle çekinme biz bizeyiz, yeni bi formül bulduysan paylaş ki matematik dünyası faydalansın

karot: beyaz topu, rakibin kendi toplarından herhangi birini ya da sıradaki hedef topu göremeyeceği bir noktaya göndererek yapılan defansif vuruş..
    pozisyonu hazırladım, seni yakaladım, bekliyorum vuruşu diyosun yani illa . basit abi benim matematik. vergiler hariç fiyattan yüzde 5 indirim uygulatırsan. 100 binse 5 bin indirim alırsın. üstüne ötv kdv indirimsiz, ne tutuyorsa biner. sözgelimi o da 100 tutsun. 195 bin ödersin. vergiye indirim uygulanmadığı için.
    total fiyat desen. o zaman aracın son fiyatı. yani 100 araç. 100 de vergisi. 200 bin eder. o fiyattan yüzde 5 indirim alsan, ki alınmıyor, faraza diyoruz, o son fiyatın yüzde beşi 10 bin eder.
    matematikte açtığım çığır bu abi, karotçu abi
    not: henüz, okumadığını varsayarak, ek yapıyorum. ilk yazan arkadaşın mesajı bir daha oku. ya o yanlış yazıyor. ya ben yanlış yorumluyorum. ya da yazarken bi anlam kayması oluyor. diyor ki; "ben aracın ithal fiyatına indirim uygulatıyorum". ben de kelime oyunu yapıyorum ona, ne güzel müşteri bulmuşlar, senin gibi, vergiyi asıl fiyat üzerinden hesaplatan anlamında. ;)

karotçu, niye taktın bu olaya bu kadar?. . benim smiley , emolojilerden dolayı mı? . bak kardeşim, ben seni okudum. yine esprimi yaptım geçtim. asıl sen beni okumuyorsun. alıntı mesajın son satırını oku! . bu da burda kapansın. arkadaş diyor ki, ben ithal fiyat üzerinden indirim yaptırıyorum. ben de diyorum ki, ne güzel vergiyi asıl fiyat üzerinden hesaplatan senin gibi müşteri bulmuşlar. . bu da bir şaka, ama sen ve bi kaç arkadaş bu benim usluba içerlediniz herhalde. mahsus, laf söylemeye dallandırıyosunuz konuyu herhalde. . ben indirim konusu ile ilgili arkadaşa yazdığım mesajın açıklamasını alıntı şeklinde son kez yazıyorum. . isteyen istediğine inansın. senin kaçırdığın husus da şu
    araç 100 bin. ithal fiyatı. indirimle 95 bine geldi.
    ASIL FİYAT 100 BİN Dİ YA!. VERGİ BU ASIL FİYATA GÖRE HESAPLANDI. O DA OLDU 100bin.
    o zaman. fiyat 195 bin oluyor!
    indirimli fiyat üzerine, vergi konulduğu zaman, aynı rakam çıkıyor. sen de bunu bi anla

vergi nasıl indirimsiz rakamdan hesaplanır? var mı bunun bir belgesi?

sen başka birine cevabında fiyat fark eder yazdın diye burada bir kaç kişi senin hatalı hesabını yazdı çizdi. şimdi de şakaydı diyorsun, ne diyim.

bu arada yanlış anlama ama ben ciddi adamım, laubalilik ya da boş muhabbetten hoşlanmam o yüzden de çok fazla o emoji (smiley) kullanmam.

dediğim gibi hesap kitap ortada, matematik de ortada başka sözüm yok.

kazasız belasız sürüşler

• quote:

Bu forum başlığında G30 araç kullanan forumdaş
    var mı acaba? Aksesuar ve sürüş deneyimlerini
    paylaşmak mümkün olurdu. Geçmiş 90
    sayfayı kısaca gözden geçirdim; arada tek tük
    yazanlar var; fakat artık forumda değiller sanki.

Ne yazikki, bu konu altinda cogunlukla bos muhabbet disinda konusan kalmadi. Gelip ortami goren kaciyor :) face de grup var. Orda ortam biraz daha seviyeli, tavsiye ederim. Bmw G30 Club TR

• quote:

Orijinalden alıntı: otodr

Engelli uzerinden ötv siz araç alanlar;

1. Araç sizin değil engellinin. Benim arabam benim arabam deyip durmayın.

2. Sizin devletin engelliye sunduğu muafiyeti suistimaliniz yüzünden, gerçek engelliler mağdur oldu. Bunun vebali sizin üzerinizde.

3. Bahsettiğim arkadaşın mesaj geçmişine bakarsanız, iki lafından biri, aracım şöyle dolu böyle dolu. Yahu kimse sormadı ki sana. Almışsın ötv siz bari millete yaptığın suistimali duyurma.

Biraz haklılık payın var ben oğlumun üstünden alamadım kanun 200 binle sınırlandırdı geç kaldım.Oğlum otistik ve araç alamaz 14 yaşında %90 raporumuz var ama hiç ötv siz almadım gerek duymadım.Sadece lüks segmentte avantajlı gördüm diğer araçlarda benden yana sıkıntı yoktu.Suistimaller olmasaydı 2.el 2016 520 yerine sıfır G30 a binecektim.sağlık olsun gerçekten sorun değil yeterki oğlum sağlıklı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozi17 -- 12 Mart 2018; 10:43:20 >

• quote:

Teşekkürler. Ben de facebook tarafına yöneleyim
    bari. Otomatik park fonksiyonu hakkında bir soru
    soracaktım mesela; fakat buradan faydalı bilgi
    alma ihtimali sıfıra teğet gözüküyor.

Sor bakalım belki biliyoruzdur.

• quote:

Emrin olur Padişahım.

Ciddi cevap yazmıştım ama sen ciddiyetten uzakmışsın.

• 2017 Ekim’de Sportline-Business-Adaptif Far için 298.000 lira fiyat almıştım, 3.20i 40.Yıl aracımı satmaya kıyamadığım için vazgeçmiştim, Dün aldığım fiyat şu; Sportline, hi-fi, hafıza ve ısıtma 313.500. Ekimdeki donanımlı araç şu anda 337 civarı. Son birkaç günkü Euro performansını da göz önünde bulundurursak bizim için tren kaçmak üzere, yada kaçtı.

• iyiki vakum kapılı büyük ekranlı navlı full olan 2016 modelinin 0 olanını 205'e almışım. Eski kasa ama araçtan çok memnunum
  • arkadaşlar herkese selamlar
    g30 kullanıcısı yada g30 almayı düşünüyorsanız mutlaka BMW G30 CLUB TR facebook grubumuza katılmanızı öneriyorum.
    değişik paket ve donanımlarda araçlar ile ilgili hertürlü sorunuza yanıt alabilirsiniz kanaatindeyim.
    70 in üzerinde aktif g30 kullanıcısı ( 520i - 530i - 530i xdrive - 530d xdrive - 540i xdrive )
    Saygılar
  • gonsales kullanıcısına yanıt
    520d yok mu? :)

• 520i artık model tanıtım numarası iptaliyle geliyor. Yani arkasında 520i yazmayacak. İsteseniz de geri ekletemiyorsunuz.

Bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı? Araç geldikten sonra servise ya da başka bir yere bunu ekletebilir miyiz? Ne kadara mal oluyor?
  • G30, F10 un yerini dolduramayacak herhalde.baksanıza neredeyse g30 forumu 1 aydır ikinci sayfaya düştü.Fiyatta çok yüksek,araçta genel olarak f30 a benzediği için çok bi tezahurat göstermedi millet.Sanırım bu araç f10 dan önceki kasa gibi olacak.Ciddi bir satış gösteremeyecek galiba.
  • JN008 J kullanıcısına yanıt
    Bu konuda en önemli etken fiyat. Normal şartlarda yeniye her zaman talep olur ama vergi ve kur artışı fiyatları çok yükseltti. 350binden başlıyor 5 serisi. Ülkedeki ekonomik şartlar da iyi değil. Tüm bunları bir araya getirince çok satılamadı.

Başka markalarda da benzer durum var. Opel Insignia da tutmadı. Neredeyse hiç görmedim yollarda.

Fiyatlar sert artış yapınca insanlar ikinci ele yöneldi bence. 2016 model F10 kasa ile yeni G30 arasında 100bintlden fazla fiyat farkı var. İnsanlar temkinli yaklaşıyor doğal olarak.

Gelecek sene 3 kasa da yenileniyor. Eğer onda da böyle bir fiyat zıplaması olursa benzer şeyler yaşanır.

• Zamanlamam iyi oldu demek ki. Kasım 2017 sonu
    üretim G30 520i aracımı 2018 Mart ayı başında aldım.
    Stoklarda kalan son 2017 üretim G30 araçlardan
    biriydi; Borusan ve Kosifler ile irtibatım oldu; ellerinde
    çok az araç kalmıştı. Aracımın güzel ilave donanımları da var. Şu anki 520i başlangıç fiyatı 350 lira ise, mukayese edildiğinde ödediğim miktar ciddi oranda azdı. G30
    kasanın üretimine Temmuz 2017 gibi başlandı; demek ki yaklaşık 5 sene daha üretimde kalacak; bu da aldığım
    modelin bu süre kapsamında güncel kasa olması
    demek. 1 ay kullandım ve 2500 km yol katettim;
    gayet memnunum; beklentilerimi fazlasıyla
    karşıladı. Genelde satın aldığım araçları en az
    5 sene kullanırım; kısa vadede satmaya niyetim
    yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 11 Nisan 2018; 10:49:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Bu konuda en önemli etken fiyat. Normal şartlarda yeniye her zaman talep olur ama vergi ve kur artışı fiyatları çok yükseltti. 350binden başlıyor 5 serisi. Ülkedeki ekonomik şartlar da iyi değil. Tüm bunları bir araya getirince çok satılamadı.

Başka markalarda da benzer durum var. Opel Insignia da tutmadı. Neredeyse hiç görmedim yollarda.

Fiyatlar sert artış yapınca insanlar ikinci ele yöneldi bence. 2016 model F10 kasa ile yeni G30 arasında 100bintlden fazla fiyat farkı var. İnsanlar temkinli yaklaşıyor doğal olarak.

Gelecek sene 3 kasa da yenileniyor. Eğer onda da böyle bir fiyat zıplaması olursa benzer şeyler yaşanır.
    Bende buna benzer düşünüyorum hatta düşündüm 2018 şubat sonu 2016 520i exc. M sportu 225 bine aldım 16.000 km deydi.
    Sıfır g30 aynı donanımlarda 380 bin tl den kuruş aşağı düşmedi arada 155 bin tl fark var iki kasa arasında ve iki aracıda test ettim devasa fark yok 150 bin lik bir fark asla yoktu.
    g30 un zamana ihtiyacı var araç güzel sonuçta yeni kasa her zaman yeni kasadır.
    2016 f10 lar bir süre sonra 200 bin altında satılacak ve gittikçe değer kaybedecek.
    g30 larda 2. elde 300 bin altına indiği zaman en azından 2. eli hareketlenir:D

kısaca zaman lazım.

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.