Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (285. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.526
Cevap
102
Favori
565.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cevap için teşekkürler, Antalya'nın yaz sıcağı malum, araçta siyah olunca en azından 10 dk önce aracı kumanda ile çalıştırıp soğuturum diyordum. Belki ileride birşekilde halledilir. Şimdilik akıllı anahtar süsten öteye gitmiyor anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: nuestra

Cevap için teşekkürler, Antalya'nın yaz sıcağı malum, araçta siyah olunca en azından 10 dk önce aracı kumanda ile çalıştırıp soğuturum diyordum. Belki ileride birşekilde halledilir. Şimdilik akıllı anahtar süsten öteye gitmiyor anlaşılan.

Hocam uzaktan çalıştırma bambaşka bir opsiyon. Onun için uzaktan parka ihtiyacınız yoktu aslında akıllı anahtar da gerekmiyor. 2018 sonrası üretim araçlarla alınabiliyor ama Türkiye'de denk gelmedim hiç. Siparişi geçerken sorabilirdiniz (ne yazik ki bu da sonradan kodlanamayan bir özellik) BMW 5 SERiSi G30- 

• quote:

Orijinalden alıntı: nuestra

Mybmw uygulamasını btk serbest bıraksa esasen anahtara ihtiyacınız yok.

• döküntü D kullanıcısına yanıt

Anladığım kadarıyla siz bu konularda oldukça bilgi sahibisiniz. Mybmw uygulaması araç içindeki Simkart'ın bloke olmasından dolayı mı kullanılamıyor, yoksa uygulamaya Türk IP'si üzerinden bağlandığımız için mi çalışmıyor ?

Mesela diyelim ki Yunan GSM operatörlerinin kapsama alanında bulunan bir Ege bölgesine gitsek araç Yunan GSM sinyali üzerinden kayıt yaparmı ?

Eğer Türk IP üzerinde bir kısıtlama var ise VPN ile bir şekilde aşılabilinir mi ?

Bu konularda hiç deneme şansınız oldumu acaba?

Teşekkürler.

• nuestra N kullanıcısına yanıt

Evet, Yunanistan'a girdiğinizde havadurumu vs çalışmaya başlıyor.

• nuestra N kullanıcısına yanıt

Araçlar tr özel üretim olduğundan, vpn ile şaseyi girdiğinizde hata veriyor.

arabayı yunan adalarına, gürcistan veya kıbrıs a götürüp bir denemek lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yeni gelenlerde connected drive bağlantılarını geçtim, SOS düğmesi bile yok. Bu borusanın en büyük ayıbı, roaming için TR nin bedelsiz hizmet vermesi zaten beklenemez ama buna uygun bir local sim kart taktır arabalara, Trcell veya vodafone ile anlaşmaya cebinden para çıkacak ya anlaşmazlar, donanımı araçtan kaldırmak daha çok işlerine gelmiş.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Equartman kullanıcısına yanıt

Almanya’da aylık 10 euro. Türkiye’de o fiyata hattı kullanacak bir sürü arkadaşım var.

parayı ödemezsen, internete bağlnamıyorsun ama mybmw ye erişebiliyorsun.

Ben de önceki g30 umda kullanıyordum, aylık 28 tl ye falan geliyordu ama o sıralar yasaklandı. Sorun şu ama burada, siz bu özellikleri para verip açtırmasanız da, acil durum çağrısını araç otomatik yapıyor, konumunuzu data kullanarak paylaşıyor, 112 sizi geri arayabiliyor ve yerinizi gps ten bulabiliyordu. Bunu yaparken haliyle içinde takılı olan yurt dışı sim kartını kullanıp, roaming yaptığı ve bunun için TR de bedel ödemeyi reddetmeleri neticesinde süreç iptale gitti.

• Equartman kullanıcısına yanıt

Çok büyük saçmalık. Bir an önce çözülmesi lazım. Bakalım nasıl olacak.

• Merhabalar, yaklaşık 1 senedir Borusan Yönetim Kurulu ile çeşitli zamanlarda toplantılar yapıyoruz. Kısaca özetlemem gerekirse, Connected Drive'ın engellenmesinin 2 nedeni var.

1) Verinin cloud üstünde durması

2) E-sim'lerin Türk GSM operatörlerine ait olmaması

İlk konu özelinde, tüm markaların Türkiye'de fiziksel sunucu barındıracak altyapıyı kurmak için yatırım yapması bana imkansız geliyor.

İkincisi için de gerekli yatırımlar yapıldı, artık Türkiye'deki GSM operatörleri e-sim oluşturabiliyor.

Ben aracımı aldığımda ücretini ödeyerek çoğu hizmeti satın almış bir kullanıcıydım. Hayalet ekrandan her şeyimi takip edebiliyor olmak keyif veriyordu. Sürekli her şeyimi online takip edebiliyor olmak da. Sonrasında BTK bu yasakları uygulamaya alınca, açıkçası aracı boşuna almış gibi hissetmeye başladım. Sonuçta CarPlay sadece lightweight bir arayüz. Aracın tüm özelliklerini kullanabilen bir yapı değil. Ama Connected Drive olmayınca da CarPlay'e mahkumsunuz.

Asıl sorunum da şu. Aracımda bluetooth kopması yaşanıyor ara sıra. Sorun yazılım güncellemesi ile çözülüyormuş ama Connected Drive olmadığı için aracımın yazılımını güncelleyemiyorlar. Güncelleme esnasında CarPlay'in kaybolma ve bir daha geri gelmeme ihtimali varmış. Dolayısıyla 2 yıldır öyle kullanıyorum. Kesinlikle kabul edilebilir değil ama elden de bir şey gelmiyor.

• Gyepesto kullanıcısına yanıt
    Bir sonraki toplantıda sorsaydınız keşke, uzman bir idare hukukçusu ekibiyle neden bu karara karşı iptal davası açmamışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: döküntü

Mybmw uygulamasını btk serbest bıraksa esasen anahtara ihtiyacınız yok.

Alıntıları Göster

Hocam uzaktan çalıştırma (ve kalorifer/klimanın devreye sokulması) MyBMW üzerinden de mümkün değil bu donanım olmadıkça :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Merhabalar, yaklaşık 1 senedir Borusan Yönetim Kurulu ile çeşitli zamanlarda toplantılar yapıyoruz. Kısaca özetlemem gerekirse, Connected Drive'ın engellenmesinin 2 nedeni var.

1) Verinin cloud üstünde durması

2) E-sim'lerin Türk GSM operatörlerine ait olmaması

İlk konu özelinde, tüm markaların Türkiye'de fiziksel sunucu barındıracak altyapıyı kurmak için yatırım yapması bana imkansız geliyor.

İkincisi için de gerekli yatırımlar yapıldı, artık Türkiye'deki GSM operatörleri e-sim oluşturabiliyor.

Ben aracımı aldığımda ücretini ödeyerek çoğu hizmeti satın almış bir kullanıcıydım. Hayalet ekrandan her şeyimi takip edebiliyor olmak keyif veriyordu. Sürekli her şeyimi online takip edebiliyor olmak da. Sonrasında BTK bu yasakları uygulamaya alınca, açıkçası aracı boşuna almış gibi hissetmeye başladım. Sonuçta CarPlay sadece lightweight bir arayüz. Aracın tüm özelliklerini kullanabilen bir yapı değil. Ama Connected Drive olmayınca da CarPlay'e mahkumsunuz.

Asıl sorunum da şu. Aracımda bluetooth kopması yaşanıyor ara sıra. Sorun yazılım güncellemesi ile çözülüyormuş ama Connected Drive olmadığı için aracımın yazılımını güncelleyemiyorlar. Güncelleme esnasında CarPlay'in kaybolma ve bir daha geri gelmeme ihtimali varmış. Dolayısıyla 2 yıldır öyle kullanıyorum. Kesinlikle kabul edilebilir değil ama elden de bir şey gelmiyor.

Hocam Selam, benim de başından beri anlamadığım bu 1. madde. İnternet kullanımı sırasında pek çok kullanılan sitenin hiçbirinin Türkiye'de fiziksel sunucusu yok. OneDrive'dan tutun Google'a ebay'e Amazon'a facebook'a instagram'a kadar bir dolu yerde verilerimiz var. Onlarda sorun olmuyor da neden araç online sistemlerine takılmış durumda? Böyle bir kanun olsa sonuç olarak baştan aşağıya Internet kullanımının ülkede durdurulmasına gider iş. @döküntü hocamın da dediği gibi ciddi bir yasal süreç başlatılırsa bunun dayanaksız bir karar olduğu ortaya çıkarılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Equartman

Ben de önceki g30 umda kullanıyordum, aylık 28 tl ye falan geliyordu ama o sıralar yasaklandı. Sorun şu ama burada, siz bu özellikleri para verip açtırmasanız da, acil durum çağrısını araç otomatik yapıyor, konumunuzu data kullanarak paylaşıyor, 112 sizi geri arayabiliyor ve yerinizi gps ten bulabiliyordu. Bunu yaparken haliyle içinde takılı olan yurt dışı sim kartını kullanıp, roaming yaptığı ve bunun için TR de bedel ödemeyi reddetmeleri neticesinde süreç iptale gitti.

Mevcut durumda LCI öncesi araçlar sadece 112'yi arıyor hala. Oraya indirgendi olay ne yazik ki konum atma (internet kullanımı yüzünden) yok artık.

• ejlover kullanıcısına yanıt

hocam benim arabamda ekranlı anahtar yok. Açıkçası çok isterdim ama denk gelmemişti. 5.30e xdrive - m sport full + full tek eksiği laserlight.

ben klimayı vs ayarlayabiliyorum hatta anahtarsız arabayı açıp kapatabiliyorum.

BMW 5 SERiSi G30-

Hatta klima zaman ayarlı. Arabaya kaçta geçeceğinizi ayarladığınızda otomatik olarak o içeriyi ısıtıyor veya soğutuyor.

BMW 5 SERiSi G30-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi döküntü -- 28 Mayıs 2021; 12:23:21 >
  • quote:

hocam benim arabamda ekranlı anahtar yok. Açıkçası çok isterdim ama denk gelmemişti. 5.30e xdrive - m sport full + full tek eksiği laserlight.

ben klimayı vs ayarlayabiliyorum hatta anahtarsız arabayı açıp kapatabiliyorum.

Hocam e model olduğu için ek akü var, o donanım standard gelmiş olabilir sizde BMW 5 SERiSi G30- Kalorifer de çalışıyor mu kışın soğpuk aracı tamamen ısıtmak için? TR'de e araçları bilmiyorum ama kalan ürün gamında opsiyon olarak bile görmedim ben çünkü bunu bizde bomboş araç satılıyor bi harman, bi nappa koltuk, bi de m paket oldu mu full+full araç diye satıyorlar BMW 5 SERiSi G30- 

• quote:

Hatta klima zaman ayarlı. Arabaya kaçta geçeceğinizi ayarladığınızda otomatik olarak o içeriyi ısıtıyor veya soğutuyor.

Hocam bunların tamamı bende de var. Akıllı anahtar üstünden de yapılabiliyor. Ama motor çalışmadığı için sadece havalandırma yapıyor (yani o an motor ısısına bağlı olarak ne varsa elde onu veriyor BMW 5 SERiSi G30- )

Motorun çalışıp çalışmayacağını, klima ayarlarından yapacaksınız. Yani uzaktan klima açıldığında motoru da çalıştır diye bir seçenek olması lazım ona tıklarsanız motor da çalışır. Default olarak motor çalışmasın seçili. Onu değiştirirseniz motor çalışır.

• 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.