Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.515
Cevap
102
Favori
561.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: D.Olcer

Mercedes konfiguratoru var, ama keske o olmasaydi ama duzgun bir mercedes benz Turkiye musteri iletisimi olsaydi, keske araba satarken gosterdikleri ilgiyi satis sonrasinda gosteriyor olsaydi. Benim eski bmw ve su an mercedes kullanicisi olarak kiyaslamama gore borusan in musteri memnuniyeti, esneklik, anlayis, konusulabilirlik konusunda mercedes grubundan 2 gomlek ustun. Benim sahsi gorusum ve deneyimim bu sekilde.
    Müşteri ilişkileri, ilgi ve iletişim olarak Borusan evet 1 tık üstte katılıyorum. Mercedes de yavaştan düzeltmelere başladı hala 2 markanın da müşterisi olarak konuşuyorum.

Yalnız araç paketleri, donanım ve evet konfiguratör olarak Mercedes ciddi önde. Evde web'den aracı alırken en ince ayrıntısına kadar tüm paketleri seçip bayii'ye oluşan barcod ile gittik ve ara banda girmeden aracı yakalayıp tüm paketleri eklediler ve 1 ay içinde teslim ettiler. Borusan'da ise özel sipariş'in lafı bile geçmiyor. Tüm araçlar saçma sapan konfigürasyonlarda ve bomboş. Mercedes'in en baz paketinde bile Full Dolu en dolu paket gırtlak diye satılan BMW'lerden daha çok donanım var nerdeyse.. Araç karşılaştırması yapmak mümkün değil alırken çünkü paket ekleyip fiyat ne oldu diye bakamıyorsunuz.Bayii bile eldeki sistemdeki araçların fiyatını verebiliyor şu da eklensin bu da eklensin dediğinizde 10 saatte bakıyor da hesaplıyor ki onda da özgürce seçim yapmanıza olanak yok zaten. 600-700 bin verip aldığımız aracın da 200binlik araçtaki kadar donanıma sahip olmaması zaten cidden sorgulatıyor her şeyi zaman zaman yemişim konforunu kalitesini diyip lanet ediyor insan...

• D.Olcer D kullanıcısına yanıt
    Değerlendirme yapmadan önce sürüş profilimden bahsedeyim. Arabayı % 80 şehir dışı yollarda hız sabitlemeyı 120 km. ayarlayıp kullandım. 3 servise götürdüm ve fren balatası değişmedi. Sürüş ve konfor olarak eleştirim izolasyonu daha iyi yapabilirlerdi. Yüksek hızlarda rüzgar sesi hissedebiliyorsunuz. Sunroofun arka tarafı açık şekilde kullandığınızda kapı hoparlöründen soğuk hava esiyor. Satın alım ve servis maliyetleri de çok fazla. En son 65 bin bakımı 3250 TL tuttu. Sadece filtre ve yağ değişimleri oldu. Artı olarak kullanımı çok keyifli ve güvenli. Mercedes konforunu ve BMW motor gücünü sonuna kadar hissettiriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Müşteri ilişkileri, ilgi ve iletişim olarak Borusan evet 1 tık üstte katılıyorum. Mercedes de yavaştan düzeltmelere başladı hala 2 markanın da müşterisi olarak konuşuyorum.

Yalnız araç paketleri, donanım ve evet konfiguratör olarak Mercedes ciddi önde. Evde web'den aracı alırken en ince ayrıntısına kadar tüm paketleri seçip bayii'ye oluşan barcod ile gittik ve ara banda girmeden aracı yakalayıp tüm paketleri eklediler ve 1 ay içinde teslim ettiler. Borusan'da ise özel sipariş'in lafı bile geçmiyor. Tüm araçlar saçma sapan konfigürasyonlarda ve bomboş. Mercedes'in en baz paketinde bile Full Dolu en dolu paket gırtlak diye satılan BMW'lerden daha çok donanım var nerdeyse.. Araç karşılaştırması yapmak mümkün değil alırken çünkü paket ekleyip fiyat ne oldu diye bakamıyorsunuz.Bayii bile eldeki sistemdeki araçların fiyatını verebiliyor şu da eklensin bu da eklensin dediğinizde 10 saatte bakıyor da hesaplıyor ki onda da özgürce seçim yapmanıza olanak yok zaten. 600-700 bin verip aldığımız aracın da 200binlik araçtaki kadar donanıma sahip olmaması zaten cidden sorgulatıyor her şeyi zaman zaman yemişim konforunu kalitesini diyip lanet ediyor insan...

Alıntıları Göster
    Bmw kesinlikle donanımı için alınacak bir araba değil zaten,bunu da genelde aldıktan sonra anlıyorsunuz :)Daha paket ve donanımları bile netleştirememişler veya bilerek netleştirmiyorlar,her yıl mutlaka araçta olan donanımların isimleri,içeriği vb değişiyor.Ayrıca araç paketi ile donanımı ayrı ayrı satıyorlar-mesela M sport en pahalı paket oluyor genelde ama bu demek değil ki en donanımlı aracı alıyorsunuz.
    Dün Top Gear da Kia Ceed tanıtıyorlardı(eski bölüm aslında)-c sınıfı bir araç,araçtaki donanımlar bizim Türkiye ye gelen 5 serisi Bmwlerden çok daha fazla.(sadece donanımsal olarak kıyaslıyorum).
    Bu bence tamamen Borusan kaynaklı bir sorun-bom boş -tam takır araçları getiriyorlar Türkiye ye,üzerine normalde standart olması gereken donanımlar için de büyük farklar ödemeniz gerekiyor.Bu durum 1.serisinde de böyle 5 serisinde de böyle.Mercedes bu konuda daha iyi (2 araçta var bizde)Başlangıç seviyesinde bile 1 serisi ile Mercedes A serisini kıyaslayınca aradaki ciddi donanım farkı ortaya çıkıyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Alıntıları Göster
    Kesinlikle; istemeniz, ücretini ödemeye hazır olmanız da bir şey ifade etmiyor...

Peugeot 3008 GT-Line + Nappa paketten geçtim G30'a; ara ara gerçekten bazı donanımları özlüyorum/ciddi arıyorum...

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Ankara’daki malum garaj bir g30 a adaptif far ve otomatik uzun far asistanı uygulamış, direksiyon sökülüp uzun far için olan kolu da tskmışlar, İnstagram sayfalarında uygulama mevcut

• Kontürü beyaz, geri kalanı turkuaz ambiyans aydınlatması çok iyi oldu.
    Yine kontürü beyaz ve geri kalanı kırmızı olan da fena olmadı.
    Bi' ara beyaz kontür, ortalar kırmızı, kapı altları ve paspas bölgesi beyaz yaptım. Türk Bayrağı gibi olunca değiştirdim. :)
  • Böyle bayağı iyi oldu bence. Renk tonları üstüne biraz çalışmam lazım tabii. Yeşili yakalayamadım, çok açık kaldı.

BMW 5 SERiSi G30-

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Poyraz Hocam; ne adaptif fara heves kaldı, ne de 360 kameraya. Her ikisi için de arabanın orası burası sökülecek; canına okunacak. Zaten okundu bir miktar; önceki aksesuarlarla. Arabayı evden işe, işten eve sürüyorum. Arada bir Ist.-Bursa. Eski heves kalmadı.
    Aman diyorum; eski kasadaki “tahrik arızasını” vermesin de, bari motoru şanzımanı turbosu murbosu düzgün çalışsın; şükredelim.

https://forum.donanimhaber.com/f10-motor-tahrik-yogun-ses--116931282

Bütün bakımlarını Borusan’da yaptıran yukarıdaki başlığın konu sahibinden Borusan’a bir atıf var:

“öncelikle herkese teşekkürler aracın bakımları ve büyük turbocuğun kelebek kanatının içine kaçmasıyla son bulan macerası yaklaşıp yoğun indirim sonunda vergi bakım turbo dahil 13.000 e mal oldu Yanlız değişim falan filan esnasında araç istememe rağmen mail attık vb söylemlerden sonrada yedek araç verilmedi çok yanlış bence borusan oto yu burdan birdaha kınıyorum...

——

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/48f6d0cb-808d-40ba-a994-d238ff4913a3.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 20 Şubat 2020; 7:46:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gyepesto kullanıcısına yanıt
    expert mode ile renklerin parlaklığı arttırılabiliyor mu?
    Haklısınız, bazen bende sizin gibi düşünüyorum, hatta bende tam o yoğunluktayım. Çok fazla sök tak olduğunda illaki trim sesi olur. Bunun dışında esasen elde olana da hem alışmak hemde şükretmek de gerek. Malum fiyatlar başdöndürüyor artık. B48 motorlarda şimdiye kadar bir arıza yada kronik bir sıkıntı hiç duymadım. Böyle de devam edeceğini düşünüyorum. F10 araçlardaki şanzıman arızası ise yağ soğutucusuna su karışmasından kaynaklanıyor diye biliyorum. Benim F10 aracımda böyle bir arıza yaşamadık çok şükür. G30 ile de bu tip problemleri olan var mı genelinde araştırmak lazım. Ama sanmıyorum bir sorunu olduğunu. Kazasız belasız sürüşler

• quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Böyle bayağı iyi oldu bence. Renk tonları üstüne biraz çalışmam lazım tabii. Yeşili yakalayamadım, çok açık kaldı.

Hocam Selam,

yeşil için 36C53F kodunu kullandım demişsiniz ama Bimmercode'a HEX olarak giriyoruz RGB için ayrı ayrı renkleri. Sizin verdiğiniz kodda kırmızı için:36 yeşil için:C5 mavi için:3F girdiniz sanırım doğru anladıysam. Renkleri normalde 0-255 arası ayarlıyoruz ama HEX'lerde bu skala 00-FF arasına denk geliyor. RGB şeritlerde bu değeri düşürdükçe ilgili rengin parlaklığı azalıyor aslında ve diğer renkler daha baskın hale geliyor.

Sizin durumda yeşil için girdiğiniz C5 değerini FF'e doğru yaklaştırmanız lazım. 36EE3F'yi bir deneyin ordan duruma göre ince ayar çekersiniz bu mantıkla

• quote:

Orijinalden alıntı: Beavis.

expert mode ile renklerin parlaklığı arttırılabiliyor mu?
    Bahsettiğiniz anlamda parlaklık ayarı yok ne yazik ki. Mevcut renklerden daha parlak renkler eklenebilir ama. Mesela magenta yerine tam mor eklendiğinde hem kırmızı hem mavi şeritler full parlaklıkta yandığı için daha aydınlık oluyor. Araçta tanımlı magenta'da tam parlaklıkta değil bu şeritler o yüzden daha açık renk duruyor.
  • Arkadaslar selamlar. İtalyadayim suan. Unicarscan sc2000 adaptorunu kendime siparis verdim. Hersey dahil 64 euro olarak. İsteyen olursa donmeden sizede alabilirim. Bimmercode ile g30 tum fonksiyonlari destekliyor. Turkiyede temini cok zordu zorlanmistim bende alma konusunda. Baska benim gibi kodlamalarla oynamak isteyen olursa alabilirim. (Karim olmiycak fatura paylasabilirim. Sadece yardimci olmak amaci ile) bimmercode ole yazismamda bana iletilen g30 un kodlarin daha uzun ve veri kaybi olmasindan dolayi en sorunsuz ve guvenli adaptor buymus. Maili iletedebilirim size ozelden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertB00 -- 20 Şubat 2020; 17:16:57 >
  • Bu arada daha önce konuşulmuştu DSC'yi kapatınca limitli kilitli diferansiyel fonksiyonu devreye giriyor vs diye hatırlarsanız standart geliyor araçlarda diye.
    .
    .https://www.mdecoder.com/ sitesine girip aracınızın VIN numarasının son 7 hanesi ile bir paketlerinize bakar mısınız?

İlk ve son harfleri boşverin ortadaki 3 haneye bakın:

209 limitli diferansiyel. Bu opsiyon var mı sizde?

2TB spor otomatik şanzımana da bir bakın var mı diye? (direksiyonda vites kulakçığı olanlarda 2TE olmalı ona ek 2TB de var mı??)

Ayrıca connected drive ile ilgili 6AK, 6AP, 6NR gibi (BMW apps vs) gözüküyor mu?

ESYS ile kodlama işiyle ugrasiyorum da sizden gelecek cevaplara göre araç paketlerinden Connected paketleri çıokarıldıysa geri eklemeyi deneyeceğim belki spotify vs bazı BMW apps geri gelebilir. WiFi hotspot'ta AP ve Client modları var belki bir ihtimal onlarla biraz oynayıp esim'e gerek kalmadan telden internet paylaşıp hayata döndürebilir miyiz dedim Connected'ı :D

SON olarak ECU'larda tanımlı Turkiye paketi bulamadım P7R3A Package 1 diye bir şey göreceksiniz muhtemelen "Editions and packages" başlığında. Onun yerine aynı ya da benzer isimde başka bir kod görürseniz onu da yazarsanız sevinirim. Ukrayna olayı da burada giriyor devreye donanım farklılıklarının nedeni olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejlover -- 20 Şubat 2020; 23:49:57 >

Hocam Apple CarPlay ama bu. O ayrı. Direct olarak Connected Drive altındaki BMW apps'ten bahsediyorum ben. Eskiden oradan ulaşılabiliyordaki telefondaki destekli uygulamalara. Onlar uçmuş durumda.
  • ejlover kullanıcısına yanıt
    Prod. Date 2017-11-20
    Type 520i 1.6
    Series G30 (5 Series)
    Body Type Saloon
    Steering Left Hand Drive
    Engine B48M
    Displacement 1.6
    Power 125kw / 170hp
    Drive HECK
    Transmission Automatic
    Colour Black-sapphire metallic (475)
    Upholstery Leatherette canberra-beige (K8CY)

Editions And Packages
    S7R3 Package 1

Comfort And Interior Equipment
    S403 Glass Roof, Electrical
    S4NE Blow-By Heater
    S4K8 Inter.trim Finishers Oxide Silver Dark
    S494 Seat Heating Driver/Passenger
    S4T8 Outside Mirror With Auto Dip
    S459 Seat Adjustment, Electric, With Memory
    S420 Sun Protection Glazing
    S423 Floor Mats Velours
    S4UR Ambient Interior Light

Multimedia
    S650 CD Drive
    S6AE Teleservices
    S6S1 Language Version Turkish
    S6AC Intelligent Emergency Call
    S676 HiFi Speaker System

Driver Assistance And Lightning
    S575 Additional 12V Sockets
    S548 Kilometre Speedo
    S5AS Driving Assistant
    S5DM Parking Assistance System

Wheels And Drive
    S255 Sports Leather Steering Wheel
    S258 Tyres With Runflat Properties
    S2VB Tyre Pressure Display
    S23T BMW Lt-All. Wheel V-Spoke 618 RS/Runflat
    S205 Automatic Transmission
    S212 Equipment, Brake Syst. Country-Specific

Environment And Safety
    S8R9 Refrigerant R1234yf
    S320 Deleted, Model Lettering
    S8S3 Automatic Locking During Starting
    S8TD Decoding Speed Limit Info
    S8LC Country Control Turkey 01626
    S8KK Dummy-SALAPA
    S8AH On-Board Literature, Turkish

Other Equipment
    S9AA Outer Skin Protection
    S993 Model Year Code In VIN
    S912 Package 2

Hocam, bunlar nedir?
    —————-

S4NE Blow-By Heater (Kalorifer kazan dairesi?)

S5AS Driving Assistant (Benim adım KAFAS, bunlar..)

Environment And Safety
    S8TD Decoding Speed Limit Info (eveet,tabela okuyalım!)
    S8KK Dummy-SALAPA (haydaa..)

Other Equipment
    S9AA Outer Skin Protection (Arabayı Ziebart film ile kapladım; boşa mıydı?)
    S912 Package 2 (Haven’t got the slightest clue, dude.)

Hocam sizde de benim gibi S7R3 var Paket1 diye. Borusanın Türkiye paketi diye lanse ettiği aslında BMW AG'nin sisteminde Ukrayna paketi olarak geçen paket. Birileri demişti ya yok araç Ukrayna'ya gidecekti de ordan çektik falan dedikleri tamamen ayak muhtemelen. TR'ye gelen tüm araçlar Ukrayna paketi ile geliyor demek oluyor bu ki BMW'nin TR'yi bir tuttuğu ülkeye bakıp bu araçlar neden böyle boş dememiz gayet normalmiş :/

Bu arada sizde vitesi sola çekince S1, S2, ...., S8 şekline dönüyor mu vitesler? S205 Automatic Transmission gözüküyor çünkü

S4NE Blow-By Heater (Kalorifer kazan dairesi?) Aynen kalorifer o

S5AS Driving Assistant (Benim adım KAFAS, bunlar..) Bu da Paket adı kör nokta şerit uyarı KAFAS4 olması lazım içeriği. S ile başlayanlar toplu paketler.

Environment And Safety
    S8TD Decoding Speed Limit Info (eveet,tabela okuyalım!) Bu tabela tanımayı kapatıyor
    S8KK Dummy-SALAPA (haydaa..) Bu hocam bakımların 15bin km ya da 18 ayda bir geldiğini haber vermeye programlı olduğunu gösteriyor.

Other Equipment
    S9AA Outer Skin Protection (Arabayı Ziebart film ile kapladım; boşa mıydı?) Bende de var bu ama attıkları verniği cilayı bile yazmışlar sanırım
    S912 Package 2 (Haven’t got the slightest clue, dude.) OE Package diye geçiyor bu da BMW AG'nin sistemde ama paket yine ama içeriğine ulaşamadım bende yok mesela bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejlover -- 22 Şubat 2020; 0:10:38 >

• Kaç aydır pes etmeyip azmedince sonunda oldu

Tabela tanımayı aktifleştirdim an itibari ile hem harita hem kameradan okuma yapacak şekilde

Vatana millete hayırlı olsun

BMW 5 SERiSi G30-

BMW 5 SERiSi G30-

BMW 5 SERiSi G30-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejlover -- 22 Şubat 2020; 0:14:22 >

Bunu nasıl yaptığınızı acilen amlatmalısınız. :)

Editions And Packages
    S7R3 Package 1

Comfort And Interior Equipment
    S459 Seat Adjustment, Electric, With Memory
    S4UR Ambient Interior Light
    S423 Floor Mats Velours
    S403 Glass Roof, Electrical
    S420 Sun Protection Glazing
    S494 Seat Heating Driver/Passenger
    S4T8 Outside Mirror With Auto Dip
    S4LF Fine-Wood Trim "Fineline Ridge"
    S4NE Blow-By Heater

Multimedia
    S6S1 Language Version Turkish
    S609 Navigation System Professional
    S6AC Intelligent Emergency Call
    S650 CD Drive
    S6U8 BMW Gesture Control
    S7S2 Luxury Line
    S6NV Telephony With Wireless Charging
    S6WB Multifunctional Instrument Display
    S688 Harman/Kardon Surround Sound System
    S6AE Teleservices
    - Bavsound Speaker Upgrade Available

S5DM Parking Assistance System
    S534 Automatic Air Conditioning
    S575 Additional 12V Sockets
    S5AS Driving Assistant
    S5A1 LED Fog Lights
    S548 Kilometre Speedo

Wheels And Drive
    S205 Automatic Transmission
    S28V BMW LA Wheel W-Spoke 632
    S212 Equipment, Brake Syst. Country-Specific
    S255 Sports Leather Steering Wheel
    S258 Tyres With Runflat Properties
    S2VB Tyre Pressure Display

Environment And Safety
    S8R9 Refrigerant R1234yf
    S346 Chrome Line Exterieur
    S8TD Decoding Speed Limit Info
    S320 Deleted, Model Lettering
    S8AH On-Board Literature, Turkish
    S8LC Country Control Turkey 01626
    S8S3 Automatic Locking During Starting
    S323 Soft-Close-Automatic Doors
    S8KK Dummy-SALAPA
    S316 Automatic Trunk Lid Mechanism

Other Equipment
    S976 Package Comfort
    S912 Package 2
    S9CX Driver Comfort Package
    S9AA Outer Skin Protection
    S993 Model Year Code In VIN
    S1CB CO2 Equipment

bu benim liste.

Bir de renk ayarlarından dediğinizi yaptım, yine olmadı. Bence renklerin hex değerlerini tam olarak aynı renkte gösteremiyor. Biraz limitli gibi geldi bana led'ler. Aşağıda çektiğim fotoğrafı Photoshop'ta açıp direkt RGB değeri alıyorum, arabaya gidiyorum. Sonuç hüsran. :)

BMW 5 SERiSi G30-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gyepesto -- 22 Şubat 2020; 0:35:17 >

• 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.