Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30-

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
4.355
Cevap
88
Favori
326.609
Tıklama
Giriş
    26 Mesaj

Faizler düştükçe konut ve araç fiyatları artar sebebi bu👍🏼

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    guvenxoca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    439 Mesaj

Bi arabaya bakıyorum sonra gidip sıfır fiyatına bakıyorum henüz sahibindende yetkili bayiden ucuz araba görmedim.Genelde 2 yaş yüksek km kazalı arabalar sıfır fiyatına satılıyor orda😄

|
    |
    Gyepesto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2120 Mesaj
    Aracımın paspaslarını yenilemeyi düşünüyorum. Aracın içi bej olduğu için taban halısını da muhafaza etmek istiyorum, malum çok çabuk kirleniyorlar.

AliExpress de birçok modele baktım ve orada gördüklerime eşdeğer imalat yapan bir firma buldum.https://markaxd.com

Burada aracın tabanına göre kalıp alıp suni deri ile özel dikim paspaslar yapıyorlar. Pazartesi için sipariş oluşturacağız, bakalım istediğim gibi koruma sağlarsa tavsiye ederim.

Aracın iç rengine göre de yapıyorlar. Başarılı bir ürün olacağına inanıyorum

• Yarbay
    7468 Mesaj

Şimdiden hayırlı olsun. Umarım gümrük falan problem olmadan size ulaşır ve memnun kalırsınız. Geçende eBay’den bir siparişim vardı; asrın rezaletini yaptı Fedex denen kargo firması. Şikayetvar’da konu açtım; BTK’ya da şikayet ettim. Fedex eskiden gümrük hizmetleri veriyordu; artık vermiyor. Fedex şu TNT firmasını satın aldı ve iki firma birleşti. Fedex artık eski Fedex değil. UPS ve DHL nispeten daha iyi; en azından gümrük olayında müşteriyi kaderine bırakmıyorlar. Fedex rezaletinde kendim bir gümrük müşaviri buldum; ellerinden gelen yardımı esirgemediler fakat bir sürü masraf çıktı. Fedex gümrük hizmetini vermediği gibi o “Ordino” denen kağıt parçasını vermek için bile kazık gibi ücret istedi. Bütün bunlar bir yana; Istanbul sınırları içinde G30 ile 80 kilometre yol yaptım; Gümrük hizmet binası, Fedex’in Yeşilköy’deki merdiven altı ofisleri derken otoparklara park et; para öde falan. G30 araba yıprandı, araba yıprandı! Getirttiğim parçalar da bir şey olsa; klasik retro 1980’lerden kalan Commodore 64 bilgisayar oyun sistemime aksesuarlar yahu. Gelen eşyanın ticari değerinin iki katı masrafım oldu. Fakat ben bir işi yarım bırakmam; asla gümrüğe mal terketmem. Sonuç olarak Fedex kelimesi benim lûgatimden ebediyyen çıktı.

Daha sonra benzer bir paket geldi, UPS ile. Düzgün bir şekilde gümrük hizmetlerini sağladı UPS firması. Olması gerektiği gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    038poyraz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    141 Mesaj

Fedex çalışanları bile bizle iş yapmayın diyor :)

Kaybolan ürün çok. Sizinki yine de ulaşmış.

Geçmiş olsun.

|
    |
    Bahsedilenler: sk67a

Yaşadıklarınıza üzüldüm, inşallah tekrar böyle bir sıkıntı olmaz. Bu arabalar bizi daha bi kendine bağlıyor.

Bugün yine w213 aracı kullandım. (Kendime sipariş ettiğim, sonra vazgeçtiğim araç) yok yok, biz g30 alarak çok doğru tercih yapmışız. Motor sesi bariz duyuluyor, süspansiyon sert, özellikle koltuklarından rahatsız oldum, bizim g30 koltukları çok çok rahat. Birde araç vitesle daha çok oynuyor, sık sık vites değiştiriyor, az esneklik isteyince vitesler patır patır düşüp, motoru bağırtıyor.

5.30 a binenler araçlarına bence iyi baksınlar.

|
    |
    sk67a kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    553 Mesaj
    @038poyraz

Ben de paspas konusuna takılmış durumdayım, sürekli kayıyor.
    Kliplere takılabilen ve kaymayan, sade bir paspas takımı arıyorum.
    Bulamazsam orjinal almak zorunda kalacağım. Açıkçası paspasa da 1500tl gibi bir şey vermek de istemiyorum.
    Bilemedim. :)

Klipsli olan paspas şu an mevcut aracımda, ama ne kadar da olsa yeteri kadar koruma sapiğlayamıyorlar. Yine de n11 gibi sitelere bakmak lazım, oralarda bulunabiliyor

|
    |
  • Binbaşı
    1357 Mesaj

Hocam yurtdışından ürün alırken Fedex, UPS gibi "özel" kargo şirketleri ile ürün gönderen kişilere rica edin standart posta şirketleri ile (USPS, Almanya'dan alıyorsanız DHL) göndermelerini rica edin. Göndermiyorlarsa ben başka yerden alıyorum mesela. Özel şirketlerin gümrük mevzuatı tamamen farklı İstanbul'da havaalanında gümrüğe giriyor ve 1$'lık bir ürün bile olsa min. 150TL'den başlayarak müşavir ücreti ile açılışı yapıyorsunuz. Postane ile gönderilirse TR'de PTT'ye aktarılıyor ve yaşadığınız şehirdeki postane gümrüğüne giriyor ve çok pahalı veya şüphe uyandıran bir ürün olmadıkça kapınıza geliyor ve orada vergisini ödeyerek teslim alabiliyorsunuz ya da duruma göre ona bile gerek kalmayabiliyor.
    |
    |

Hocam BMW'nin orjinal havuzlu paspası sanırım bahsettiğiniz. Sahibinden'de 1000 TL'ye var. Bir de havuzlu olmayan yine orjinal bir paspası daha var bendeki o ve kaymıyor ama fiyatı bilmiyorum araçla hediye etmişlerdi ona bir bakabilirsiniz.
    |
    |

Aracı alırken Borusan'dan verdikleri paspastan ben hiç memnun değilim.
    Bu aşağıda resmini paylaştığım paspası almayı düşünüyorum.
    Bunu kullanan var mı?
    @ejlover
    |
    |
    ejlover kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Araç'ta en güzel duran paspas bunlar hocam. Size bahsettiğim de buydu 1000TL'ye var sahibinden'de. Eğer lazımsa bir de bu modelin iyice derin havuzlu versiyonu vardı o da 1400-1500TL.
    |
    |

Mayıs 2018’de aldım bu orijinal BMW paspasları. O zaman 700 kaat mıydı, neydi fiyatı. 10 numara 5 yıldız. Çok memnunum. Fotosu aşağıda; kusura bakmayın; kirli biraz. Havalar malumunuz; yağışlı, yerler çamurlu.

https://img.donanimhaber.com/upfiles/1426051/5a903bb6-dda9-4e40-a36e-c65a2bb3cb1b.jpeg

|
    |

Orijinalden alıntı: ejlover

Araç'ta en güzel duran paspas bunlar hocam. Size bahsettiğim de buydu 1000TL'ye var sahibinden'de. Eğer lazımsa bir de bu modelin iyice derin havuzlu versiyonu vardı o da 1400-1500TL.
    Derin havuzlusunu görmedim yetkili serviste. Orijinal BMW ürünü mü?

Gaz tepkimesinde gecikme görüyorum bazen. Rodajdan mıdır?
    Başka açıklaması olabilir mi?

Kullanıyorum ve çok memnunum. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Northsun -- 20 Ocak 2020; 20:38:48 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1698 Mesaj
    Bugün 4 balatayı fişleriyle birlikte değiştirdim. Yetkili serviste 3900₺ fiyat çıkarttılar.

Özel serviste 1900₺ ye hallettim.

Ankara çankaya birlik oto da yaptırdım, eski birlik borusanın yerini aldıkları için mekanları borusanın aynısı .

İhtiyacı olan için paylaşmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenxoca -- 21 Ocak 2020; 10:6:23 >
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Manuel kullanıp denedinizmi

|
    |
    cismail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1357 Mesaj

Aynen hocam birebir aynı modelin sadece yan duvarları daha yüksek olanı. Aksesuar katalogunda da olması lazım.
    |
    |

Önceki araç neydi? Zaten 520 çok atik bir araç değil ağırlık ve motor gücü de düşünüldüğünde. Sport mod'da (vitesi de S'e alıp) deneyin bir. Hala aynı sorun varsa sorun olabilir ama sanmıyorum pek.

Diğer ihtimal'de rodaj bitene kadar elektronik bir limitleme olabilir. BMW motorumda ilk 700km motor 7bin deviri geçmeyecek şekilde sınırlıydı rodaj bakımında kaldırıldı limitör mesela. Öyle bir durum da olabilir BMW yapıyor böyle şeyler
    |
    |
    cismail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sohbet
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.