Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30-

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
4.355
Cevap
88
Favori
326.653
Tıklama
Giriş
    2120 Mesaj
    Aracın böbreklerindeki airpaneller soğuk havalarda hepten kapalı konumda oluyor. Motorun hızlı ısınması için açılmıyor. Klima da kapalı olunca sanırım motor ısınsa da yine de açılmıyor. Bu hem aerodinamik bir iyileşme sağlıyor, hemde aracın motor ısısı muhafaza edilmiş oluyor. Tüketime etkisinin olduğunu düşünüyorum. Bu kütlede, bu ağırlıkta bir aracın bu seviyede tüketimi bence gayet iyi.
    Sıradan birçok araç bu ort. hızda eminin daha çok tüketiyordur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2120 Mesaj

Ortalama hız nedir sizde?

|
    |
    guvenxoca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1357 Mesaj

Benim de yazın klimasız 12.5 civarlarıydı şu an 13-13.8 arası ortalama hız da 30 civarlarıdır.
    |
    |
    038poyraz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aracınızı sert mi kullanıyordunuz? 13.8 biraz çok gibi geldi. Bende çok yumuşak kullanmam, zaten fazla gidecek yol da yok ama, sizinki biraz fazla sanki

|
    |
    ejlover kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7468 Mesaj

13,1 civarı. Her akşam şu köprü girişi örseliyor beni ve arabayı.
    Ömür törpüsü.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/f114af46-7e68-4ea7-9adb-9c6d4ccec2fd.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 14 Ocak 2020; 16:28:4 >
    |
    |

Bu 360 kamera olayını Mrt Elek yapıyor. 17 kaat civarı. Tuşlar ve Bosch park kontrol ünitesi orijinal. Kameraları ve wire harness ekipmanları kendileri 3rd Party bulmuşlar. Zira orijinalleri ile çok pahalıya geliyormuş. Aracın orijinal sağ-sol yan aynalarını kullanıyorlarmış; kameraları monte etmek için aynalarda delik açıyorlarmış. Bu delik açma olayı hoşuma gitmedi. Ön kamera için de iki böbreğin arasındaki plastik parçayı da muhtemelen deliyorlar ki, ön kameranın montajını yapabilsinler. Kameraların da orijinal olmaması biraz düşündürücü. Görüntü kalitesinde kayıp olabilir. Sistemin komple orijinal olmaması içime sinmiyor. 17 kaat az para değil. Şimdi sağ-sol aynayı eBay’de 700 quid’e satın alsam; o da üzerine bir 5,5 kaat ekler. Oldu toplam para 22,5 kaat.
    Kamera dikizli yan ayna:
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/d47306da-3222-4a9e-9e6c-960e9d42620b.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Ocak 2020; 19:8:17 >
    |
    |

• Yarbay
    2314 Mesaj
    Ankara; 10.2 l..
    ortalama hız 32, yakıt:12,3

1.16d den geçiş yaptım, hergün efkar basıyor
    |
    |
    Bu seneki facelift’den sonra 0 km. 520i düşünüyorum. Yakıt tüketimi tahmin ettiğimden fazlaymış. 3 aydır 1996 Chrysler Concorde V6 3.5 kullanıyorum. İstanbul Anadolu yakası şehiriçi tüketimi (köprü geçmiyorum) 16,5 litre.

• Binbaşı
    1357 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Aracınızı sert mi kullanıyordunuz? 13.8 biraz çok gibi geldi. Bende çok yumuşak kullanmam, zaten fazla gidecek yol da yok ama, sizinki biraz fazla sanki
    Yok hocam tam tersine Sport Mode'u bile kullanmıyorum. Tek sorun yolun sadece 10 dakika sürüyor olması ve gittiğim yerde hava sıcaklığında 10dereceye kadar düşüş olacak kadar dik yokuş çıkıyor olmam Tüm araçlarımda böyle aşırı bir yakış oluyor bu yüzden. Ortalama hıza da baktım dün binince 32 imiş.

Hocam orjinal ekipman kullanmıyorlarsa o fiyata hayatta yaptırmam ben. Kameraları aynaya kendileri koyuyor da kameraların FOV değerlerinden tutun konumlandırma açılarına kadar her şeyin dört dörtlük olması lazım ki 360derece görüntü düzgün bir şekilde oluşturulsun bi de sallanmasın kaymasın düşmesin hiç bir şey. Sonra servis güncellemerinde v.s. de sorun çıkma olasılığı orjinal ekipmanla bile yüksekken aftermarket parça garanti bitse bile ben şahsen düşünmem (en basit wireless charge'ı bile aftermarket almam).

Yurtdışında orjinal HK anfi'ye farklı kablo kullanarak hoparlörü değiştirdiği için bile sistem güncellemesi yapılamayan araç var. Sistem hata verdiği için orjinal bağlantılara dönülüp yapılabilmiş ancak.
    |
    |
    sk67a kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Haklısınız Hocam. Bimmercode forumunda Frenkler aralarında yazışmışlar. Biri “naapçaz bu 360 kamera retrofit işini?” diye yazmış. Diğeri de “sat ulan arabanı, temizinden yeni bir G30 al, orijinal aksesuarları arasında 360 kamera olsun” diye cevaplamış. Durum vaziyetleri böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sizin tüketim de gayet iyi, yoğunluk çok yok anlaşılan

|
    |
    tanriseven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2120 Mesaj

Yol şartları tüketime bayağı etki ediyor diyebiliriz o zaman. Arada bir 60-70 km kullanılsa ortalama az da olsa düşer sanıyorum

|
    |
  • Yarbay
    2120 Mesaj

Bu yıl fl tanıtılsa da 2021 gibi yollarda olur diye tahmin ediyorum. Zira şimdi bile dolu 5 serisi 550-600 e alınabiliyorken, FL versiyon sanırım 700 ü bulur.

|
    |
    zylinderkopf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    119 Mesaj

Dolu bir 520i 2019 yeni gosterge paneli ile fiyatlar 560-590bin TL bandinda.
    Makyajli kasa 680-700 bandindan asagi olmayacaktir, bugununun doviz kurlari ile.
    Eger kurda yukselirse 750-800'e bile cikabilir.
    2020 yaz sonunda tanitilacagi icin, Turkiye'ye gelmesi 2021 ortasini bulabilir.
    |
    |

İlk çıktığında g30 5.20d x drive aracı 490k ya almadığım için pişmanım gerçekten. Yıllara göre inanılmaz bir Fiyat değişimi var

|
    |
    enesadak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2314 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Sizin tüketim de gayet iyi, yoğunluk çok yok anlaşılan
    Evet; trafik ortalama diyebilirim...
    |
    |
    İlk defa 38 bin km de arka balataların bittiğini görüyorum,
    Hayatımda ilk defa bir arabamın arka balatalarını değiştiricem...

Çok garibime gitti 38 binde arka balata bitmesi.
    Ben kendi sitilimi bilirim ön balata markaya göre 60~80 bin gider bende
    Ama G30 da gitmedi...

İşin enteresanı önler bitmeden arkalar bitti.

Var mı böyle bir durumla karşılaşan?

• DH Yönetici
    6165 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

25 yıllık şöförüm ,kendimi bildim bileli araba hastasıyım , şahsi 13. Arabam , sahibi olduğum 3. Bmw ...
    İlk defa 38 bin km de arka balataların bittiğini görüyorum,
    Hayatımda ilk defa bir arabamın arka balatalarını değiştiricem...

Çok garibime gitti 38 binde arka balata bitmesi.
    Ben kendi sitilimi bilirim ön balata markaya göre 60~80 bin gider bende
    Ama G30 da gitmedi...

İşin enteresanı önler bitmeden arkalar bitti.

Var mı böyle bir durumla karşılaşan?
    Tam otomatik arkadan itişli 50-50 dengeye sahip bir araç için gayet normal.Şehir içi ağırlıklıysa 38bin km de normal.
    |
    |
    GIGABYTE AORUS Z370 GAMING 7 / i7 8700K@5.0GHZ & NOCTUA NH D-15 / Gskill TRIDENT-Z 2x8 GB CL17 3600 MHZ DDR4 / Samsung 960 EVO 500GB / ZOTAC GTX 1080 TI AMP! / HAF 912 / COOLERMASTER GX80 PLUS 750W / Corsair K95 RGB PLATINUM MX SPEED / Zowie EC2-A & SteelSeries QCK Heavy / Creative OMNI & Hyperx Cloud II / PIONEER BDR-209EBK
    Zowie BenQ XL2540 @ 240 Hz
    **Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"
Reklamlar
Media Sözlük
Sohbet
SEO
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,807
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.