Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (147. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En iyi ihtimalle g30 makyajlı kasa 2020 de piyasaya çıkar. Ve 2024 gibi de yeni versiyonunun dünya prömiyeri yapılır.
    Tahminimce de yeni kasada far grubu,ghost ekranın arayüzü, i drive nin yeni nesli vs gelir.
    Bugün tekrardan f10 yerine yeni g20 test ettim, gerçekten dedim ki biz çok iyi arabalara sahibiz. Tamam g20 güzel de g30 başka bir dünya. İyi bir g20 400k tl ye ulaşıyor, o paralara bence değmez. F10 da şimdilik durmaya devam etsin. İleride g30fl çok çekici gelirse düşünmeden f10 u feda ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 038poyraz -- 9 Eylül 2019; 22:6:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

bende de durum ayni sekilde. guncellemeden sonra oldu. 12-13 litre gosteriyor ancak daha 1 kere 11.5 litre yaktim onda da klima acik uzun sure (1+ saat) durmaktan. Genelde 10-10.5 yakiyorum Istanbul ici.

Alıntıları Göster
    En son ne tür bir yazılım güncellemesi yaptırdınız ve ne zaman yaptırdınız?

Ben de yazılım güncellemesi yaptırdım; sonrasında
    aynı şekilde düşünmekteyim; tüketim durduk yerde artmış gibi.

Benim yazılım güncellemesinde şu CarPlay tam ekran olayı da vardı. Yazılım versiyonunu bilmiyorum ama işte o güncelleme. Yaklaşık 1 ay önce yaptırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 10 Eylül 2019; 0:52:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Hocam F10 aracınız çok temiz, Maaşallah. 60.000 km ne ki?
    Meydana gelen olaylar rutin bakım kapsamında şeyler.
    Süper.

• carretera C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim vallahi yapabildim sayenizde

Bu connecteddrive'la ilgili bir gelişme oldu mu bildiğiniz tamamen deaktif artık galiba ya da kullanılan bir servisi vs kaldı mı alabileceğim
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    benim onceki servis zamaninda yazilimi guncellemislerdi herhalde 9 ay kadar oldu. hatta hayalet ekranda ufak tefek kozmetik degisiklikler de olmustu. yakit artti diye sikayet ile tekrar servise gitmistim ama bir sorun bulamadilar. Sonra pompa olcumlerimde degisiklik olmadigini fark edip takibi biraktim. yakit tuketim faktorunu guncellemede yanlis ayarladilar muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karmah

Merhabalar ben de yeni G30 aldım ancak uzun zamandır forum'u takip ediyorum. Aklıma takılan bir şeyler var.

1- Aracı stop ettiğimiz de iç ışık yanıyor ya da kapıyı açtığımızda bunu kapatmanın bir yolu var mı? Zira ben bulamadım.
    2- Ekranlı anahtarın üzerinde "iklimlendirme ayarı, saati ayarla" diye bir kısım var burası klimayı otomatik olarak çalıştırır mı ?
    3- Kapı üzerinde ki tweeter'lara harman kardon olanlar var bin lira falan alınıp takılır mı, performans veriyor mu yaptıran oldu mu acaba.
    4-Wireless şarj yok aracımda yine bin lira gibi rakamlara satılıyor sahibinden de falan sizce taktırayım mı bir sorun teşkil eder mi ?
    5-Tavsiye edeceğiniz bir aksesuar gibi bir şeyler var mı arabaya ya da bunlara bakabileceğim bmw'nin bir online store'u.

Şimdiden alakanız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
    @carretera gerekli cevapları vermiş.

3-Piyasada satılan o tweeterların çoğu çin malı sahte ürünler hocam. Orjinalini bulsanız bile sadece tweeter'ı değiştirmek bir şey kazandırmaz. Mid tiz takım yapmak belki bir derece işe yarar ama komple sistemi değişmek en iyisi ama bu sefer de arka kapılarda hoparlör deliği olmaması gibi sorunlar çıkacaktır. Yoksa uğraşmayın hiç.

4-Orjinal wireless tray $700 + shipping civarıydı. Diğer çin malları kablo çekilip sigorta kutusuna v.s. bağlanıyor. Bence gerek yok.

5-Paspas, örtü, anahtarlık vs var aksesuar olarak Borusan store'da. Onun harici bu ek paketlerin satışını ve montajını yapmıyorlar.

Hayırlı olsun aracınız

• quote:

Orijinalden alıntı: carretera

bende de durum ayni sekilde. guncellemeden sonra oldu. 12-13 litre gosteriyor ancak daha 1 kere 11.5 litre yaktim onda da klima acik uzun sure (1+ saat) durmaktan. Genelde 10-10.5 yakiyorum Istanbul ici.

Alıntıları Göster
    Bana da sürekli çok yakıyor gibi geliyor araç. Bundan mı acaba

Güncelleme'den kastınız nedir hocam? Ne zaman geldi?

Hayalet ekrandaki değişiklikler neydi? Bendeki güncel version mu onu anlamam için lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejlover -- 11 Eylül 2019; 11:0:2 >

• Arkadaşlar arada sizde de aracı bıraktığınız ayarlarda bulamamak gibi bir durum oluyor mu? Mesela harita açık ekranda bırakıyorum kapatıp iniyorum. Geri geldiğimde menü ekranında oluyor araç

Ya da kadranda ortalama yakıt ekranında bırakıyorum ama bindiğimde km. ekranında oluyor

Bir de bazen koltukların yan minderleri kemeri taktıktan sonra kapanıp kayıtlı konuma gelmeyebiliyor bazen

Bir de yolcu koltuğu boş olmasına rağmen stop edip kapıyı açmama rağmen müzik kapanmıyor aracı kitleyene kadar ki bu şu sıralar çok oluyor ve sinirimi bozuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejlover -- 11 Eylül 2019; 18:36:56 >

• Kış lastiği ne kullanıyorsunuz 18" jantta ve memnun musunuz
    Runflat kullanmak zorunda mıyız?
  • arkadaşlar selamlar prestige, luxury, sport bu donanım paketlerini doludan boşa sıralarmısınız?
  • Connected Drive üzerinden tüketim hesabı 10,8 litre/100 km:

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/7084809c-f4e5-4f90-9023-d0f9f1f3c770.jpeg

Konsoldaki ekran değerine baktığımda 11 küsürlerde.

Ya biri doğru, ya da diğeri; veyahut ikisi birden yanlış.
    Pompada satın alınan benzinin bir çetelesini tutayım;
    manuel bir hesap yapayım.

Bu ekran bende hiç güncellenmiyor. Sizin sim kapanmamış galiba.

• cyberfrs C kullanıcısına yanıt
    Yüksek makâmlarda sıkı bağlantılarım var. Onlara dedim; “akıllı olun; kapatmayın ‘kınekşııınlarımı’, attırmayın tepemi”.

• f1rıncı F kullanıcısına yanıt
    Luxury aracın daha bussines hali, bence bir bmw 5 kasadaki en güzel hali. Msport daha bir performansa yönelik dinamik olmayı tercih edenler için.
    Premium araçlarda line donanımlardan harici opsiyon olarak herşeyi alabilmek mümkün. Ama genel geçer donanımlarda luxury sportline ın bir üstü sayılıyor. Prestige dediğimiz olay da ise, baz araca renkli cam, sis farı, vakumlu kapı, elektrikli bagaj, koltuk ısıtma hafıza ve bazıları da next100 denilen hayalet ve tam nbt li paket oluyor.
    Görsel olarak prestige sportline ve luxuryline birbirlerine çok benzer. Dışarıda luxuryline da krom detaylar fazla.
    Sportline da ise shadowline mevcut. İçeride spor koltuklar var. Başka da çok detay fark Yok.
    M sport olursa da antrasit tavan döşemesi geliyor. Diğer ayrıntılarına değinmiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Hocam, başka forumlarda faydalı bilgiler buldum.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/4c9d8912-593b-4559-8f10-6c411b4afe47.png

Gerçekten bunun için bir trick vs var mı?
  • cyberfrs C kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim yok.

Aracınızda CarPlay var mı?

• f1rıncı F kullanıcısına yanıt
    Bir de executive luxury var. Kasko yaptırırken en üst donanım olarak o gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejlover

Arkadaşlar arada sizde de aracı bıraktığınız ayarlarda bulamamak gibi bir durum oluyor mu? Mesela harita açık ekranda bırakıyorum kapatıp iniyorum. Geri geldiğimde menü ekranında oluyor araç

Ya da kadranda ortalama yakıt ekranında bırakıyorum ama bindiğimde km. ekranında oluyor

Bir de bazen koltukların yan minderleri kemeri taktıktan sonra kapanıp kayıtlı konuma gelmeyebiliyor bazen

Bir de yolcu koltuğu boş olmasına rağmen stop edip kapıyı açmama rağmen müzik kapanmıyor aracı kitleyene kadar ki bu şu sıralar çok oluyor ve sinirimi bozuyor
    Bu sorunları başka yaşayan yok mu?? Önümüzdeki ay bakıma gidicem ona göre tepkimi ayarliim servise

Carplay herkeste açıldı bildiğim kadarıyla.https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/7084809c-f4e5-4f90-9023-d0f9f1f3c770.jpeg
    Ama screenshot'da güncelleme bugün yazıyor ve depo miktarı güncellenmiş. Buna şaşırdım ;)
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.