Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (103. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Matrahı 120 bin ve altındakiler için geçerli ÖTV indirimi.

Fiyatlar güncelleniyorsa da sadece kur kaynaklı bir indirim olur diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben fiyatlarda pekte indirim olacağını düşünmüyorum. Karşı tarafa bakınca e serisinden zaten ucuz bir etiket fiyatına sahip. Kur etkisi geriden gelen bir unsur. İleride düşse bile model yılı ile yeniden fiyatlar yükselecektir. Kaldı ki Mercedes te hiç yaprak kıvışlamıyor. Ama fiyatta bir indirim Yok. Tam tersi adamlarda kendi finans şirketleri var, geçen yanıma geldi oradaki temsilci arkadaşım. 190k şimdi ver, 1 yıl sonra kalanını ver sistemi ile araba teklifi verdi. Ama mümkün değil bu şartlarda araç almak. Onlarda da mesela exculive e180 i en son 380 e falan bırakıyorlardı. Geçtiğimiz ay da bmw Seçili 5 serileri için 368k dan başlayan fiyatlarla diye sitesinde reklam yaptı.

Benim araç daha pahalıya gelir buradaki fiyatlara bakarsak. Ama ikinci elde malum siteden bakıyorum, çoğu ilan olduğu gibi duruyor, satılmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BMW 5 SERiSi G30-

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    ÖTV indirimi eldeki stokları eritmek için yapılan birşey bence. Zaten süresi de kısıtlı. Sektördeki daralma %70lere varmış durumda. Elde kalan modellerde indirim yapılacağını tahmin ediyorum.

5 serisine yetecek kadar nakit parası olan birisi şuan arabaya o parayı bağlamaz. Kredi faizleri de çok yüksek olduğu için kısır bir döngü var. Otomotiv sektörü birkaç sene kendine gelemez bence. Finansman tarafında bu faizler varken üst segmentte satış pek olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

ÖTV indirimi eldeki stokları eritmek için yapılan birşey bence. Zaten süresi de kısıtlı. Sektördeki daralma %70lere varmış durumda. Elde kalan modellerde indirim yapılacağını tahmin ediyorum.

5 serisine yetecek kadar nakit parası olan birisi şuan arabaya o parayı bağlamaz. Kredi faizleri de çok yüksek olduğu için kısır bir döngü var. Otomotiv sektörü birkaç sene kendine gelemez bence. Finansman tarafında bu faizler varken üst segmentte satış pek olmaz.
    Aynen öyle, sadece 5 serisi için değil, sıradan markaların normal modellerinde de aynı sorun var. C segment bir golf mesela 250k olmuş. Kim neden bağlasın parasını bunlara. Ama dediğiniz gibi stok eritmek ve yeni yıla biraz daha rahatlatmak sektörü. Yalnız son 3 ayda araçlar, indirilen ötv oranının en az 2-3 katı zam yedi zaten. Ötv indirimi olsa da çok pahalı olan araçlar, hala pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeiligeR-7

Merhaba yeni 520i G30 M paket sahibiyim.

Ön lastikler 245/45/18
    Arka lastikler 275/40/18

kış lastiği alacağım fakat arka için pek seçenek yok 4 lastiği de ön boyutunda mı alıyorsunuz? yoksa bu ölçülerde kışlık üreten bir marka önerebilir misiniz? 275/40/18 sadece pirelli sottozero 3 bulabiliyorum.

Birde aracımda wireless şarj navigasyon ve büyük ekran var fakat apple car yok dışarda yazılım yükleterek apple car yükleyenler var navigasyon veya herhangi bir özellikte sıkıntı çıkar mı? Video izlemek istiyorum başka çözüm önerisi de olabilir

Teşekkürler
    Kışlık lastikte ne kadar geniş lastik alırsanız okadar kullanışsız olur (özellikle arkayı 275mm alırsanız karda yürümez bile). Ben orjinal 255/40r17 den 225/45r17 olan ön abadına geçtim ( dediğiniz gibi 4 tekere de aynı ebat alarak) jant lastik almıştım borusandan kış indiriminden. Bir nebze daha iyiydi karda fakat durunca yine yürümesi zor oluyor.

Sonra 205/55r16 (yine fabrikasyon ölçülerinden) kışlığa geçtim jant lastik takım alarak, ve artık karda kullanılabilir düzeye geldi araç 3-4 senedir 16 kışlıktan memnunum. size de fabrika ölçülerine sadık kalarak bir küçük jant ebadını öneriyorum. (Kapı içinde yazan 17 jant m+s ölçüleriniz) Hem jant lastik ayrı set olur sök tak yapılmaz jantın anası ağlamaz hem de çok daha güvenli olur kışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 2 Kasım 2018; 10:59:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Kışlık lastikte ne kadar geniş lastik alırsanız okadar kullanışsız olur (özellikle arkayı 275mm alırsanız karda yürümez bile). Ben orjinal 255/40r17 den 225/45r17 olan ön abadına geçtim ( dediğiniz gibi 4 tekere de aynı ebat alarak) jant lastik almıştım borusandan kış indiriminden. Bir nebze daha iyiydi karda fakat durunca yine yürümesi zor oluyor.

Sonra 205/55r16 (yine fabrikasyon ölçülerinden) kışlığa geçtim jant lastik takım alarak, ve artık karda kullanılabilir düzeye geldi araç 3-4 senedir 16 kışlıktan memnunum. size de fabrika ölçülerine sadık kalarak bir küçük jant ebadını öneriyorum. (Kapı içinde yazan 17 jant m+s ölçüleriniz) Hem jant lastik ayrı set olur sök tak yapılmaz jantın anası ağlamaz hem de çok daha güvenli olur kışın.

Alıntıları Göster
    Bende dediğiniz gibi yapıyorum, sadece bu aracımda değil, yıllardır aynı şekilde, şu anda aracımda 19 jant ve lastikler mevcutken, kışlıklar 245 45 r18 ölçülerinde. Bakalım kışın kar performansı nasıl olacak. Haziran’da bende continental lastik rft ve 18” orijinal jant aldım. Bakalım kışın kullanıcı yorumu yaparım

• Adamlara helal olsun, fiyatlarda indirime gitmişler

• Karda kışta 300k’lık bir aracı yola çıkarmaya hiç niyetim yok. Istanbul’da zaten uzun süreli bir kar yağışı olmuyor.

Önceki aracımda kış lastikleri ve jant seti, yaz lastikleri ve ayrı bir jant seti vardı. Berbat bir lastikçiyle gereksiz ve laubali bir samimiyet meydana geldi. Heriften çıkma jant aldım; fakat bijon seti farklı. Hadi ona ayrı bijon lokması bulundur arabada. Herifçioğlu sözde lastik ve jantları depolama hizmeti veriyor. Fakat yaz lastiklerini ve jant setini taktı; ulaan bütün bijonlar pas içinde. Benim orijinal bijonlar olamaz. Herif eline hangi arabanın uygun ebat bijonu eline geldiyse onu takmış. Ali’nin bijonu Veli’ye, Veli’nin bijonu Rami’ye. Tepem attı; bir sürü gereksiz muhabbet. Daha da bulaşmam bu yaz lastiği-jantı ve kış lastiği-jantı olaylarına.

Üzerinde yaz lastiği Goodyear run-flat lastikler var. Aracı satın aldığımda üzerinde olan lastikler. 11.500 kilometre yaptım. Jantlar 17 inç. Eskisin o lastikler; o zaman run-flat All-Season Her-mevsim Michelin lastikler alacağım. Lastik ve jant sök-tak olayları kapanmıştır. Elveda.

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Yer sıkıntısı varsa ister jantlı lastik, ister lastik olsun, dediğiniz gibi sorun olur. Ben şahsen yer müsait olduğundan hiç problem yaşamıyorum. İstanbul hadi tamam, ama Anadolu’da çok yerde zorunluluk. Aynı janta sök tak olması da benim hoşuma gitmiyor. Her takılısında bir Balans ayarı ister, her seferinde lastikler sök tak ta risk içine girer, vs uzar gider. Kar kış yaşanan yerlerde lastik olmazssa olmazdır.

Michelin CrossClimate Plus 4-mevsim lastiklere ne diyorsunuz? Istanbul şartlarında düşünüyorum. Bunların run-flat olanları lazım.

BMW 5 SERiSi G30-

Michelinden ben önceki araçlarımda çok memnundum. Yalnız g30 da bence runflat olmazssa olmaz. Araç zaten ağır, birde ben bu full sezon lastiklere hala mesafeliyim. Gerek uzun sürüşlerde ısınan yol ve lastikte tutunma kaybı olur diye düşünmekle beraber, kışın da -6/7 derecelerden sonra lastiğin daha da sertleşip yine tutunma kayıp olacağını düşünüyorum. Araç zaten arkadan itişli, kış sezonlarında en zorlayan şey aslında arka itiş. İstanbul şartlarında bence sorunsuz kullanılır, ama mesela Ankara’da yada daha Doğuda nasıl davranır emin değilim.

BMW 5 SERiSi G30-

• Karda kullanmak istemiyorum. Belediye doğal olarak yollara tuz döküyor. Bu tuz da şasinin paslanmasına sebep oluyor. Daha ucuz fiyat etiketi olan eski araçlarımda bunu pek takmıyordum. Istanbul’da kar yağdığında hayyada-huyyada sokaklara vuruyordum arabayı. Şimdi durum farklı.

Karda her türlü araç aksamı zorlanıyor. Buz tutan kapıyı açmak için kapı koluna asılmak mesela. Kapı çerçevesine buz çözücü solüsyon içeren Sonax sprey uygulanabilir ama bu da boyanın ve aksamın canına okuyor. Yan aynaları kapılar açıldığında otomatik olarak açılmaya ve kapılar kapandığında otomatik katlanmaya programladım. Yan aynaların da buz tuttuğunu düşünün. Kumandadan kapıları açıyorsunuz. Yan aynalar da katlanmış pozisyondan açılmaya çalışıyorlar. Ayna hareket motorları zorlanır ve yanabilir. Örnekler çoğaltılabilir. Tekerlerin savurduğu çamurlu bulamaç kar boyaya zarar verebilir, ve bunun gibi, et cetera, und so weiter...

Bütün bu baş ağrıları ile uğraşmak yerine Istanbul’da kar yağdığında metroyu kullanırım; araba da kapalı garajda kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 3 Kasım 2018; 13:58:0 >

• CrossClimate Plus bence gayet uygun.

BMW 5 SERiSi G30-

Bende aracıma çok titiz davranırım, ama aracımın da benimle beraber yaşlanması çok normal, illaki eskiyecek, zorlanacak zamanları olacak, dünya malı sonuçta. Bundan önceki aracıma ruh hastası seviyesinde titiz davrandım, öyle nadir ve temiz aracı, bir galeri yada satmaya kalktığınızda, öyle abstürt fiyatlar verilince insana koyuyor. O yüzden benim araçlarım hep tanıdıklarıma gitmiştir. Çünkü çok iyi bakılan aracımla, aslında bir sonraki sahibini finanse etmiş oluyorum. Ama alana helali hoş olsun.
    Birde bu full sezon lastikler dediğiniz gibi kullanımı artan bir çeşit. Kullanırsanız, tecrübelerinizi bizimle paylaşırsınız.

• Spotify.https://youtu.be/Fqg0eHlyrhM

Die Zauberflöte

Gittiğim ilk opera temsiliydi. Çok severim.
  • agrimo A kullanıcısına yanıt
    Paylaşımınız için teşekkürler.

https://store.donanimhaber.com/54/ba/87/54ba8754a15c3d985a5f9a2c881b7b30.jpeg

https://store.donanimhaber.com/f4/f5/7d/f4f57d98c024aaa9cad54b294ddce30f.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 6 Aralık 2018; 23:28:18 >

• İyi akşamlar herkese. 5.20i almayı düşünüyorum ancak 2.el piyasasını merak ediyorum. Aracı zaten 2.el alacağım, 1-2 sene sonra sattığım zaman çok zarar eder miyim?

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.