Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.527
Cevap
102
Favori
565.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    G30'un yol tutusunun F30'dan daha iyi oldugu konusunda bence siz yanlis tespit yapmissiniz. Zaten bu iki kasayi kiyaslamak bile yanlis 3 serisi sitleti ve olculeri geregi bariz daha cevik bir arac. Zaten bu şekilde olmasaydi porsche gt3 gibi araclarla her defasinda 3 serisi degil 5 serisi kiyaslanirdi.

Size soyle bir ornek vereyim, G30 M5 ve F30 M3'in ikisinin de Nurburgring lap süreleri 7.30 dk civarında. Burada size M5in M3'ten 180hp daha guclu oldugunu hatirlatmak isterim. Ona ragmen ayni surelerdeler. Umarim yol tutus hakkinda fikir vermistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrtkn E kullanıcısına yanıt
    Haziranda aldığımda gerçekten biraz tereddüt etmiştim. Ama almasaydım da bir daha alamazmışım. O kadar emek çaba ile kazanılan birikimler ile artık bu araçları almak zor gerçekten. Şimdi araç 6000 km ye ulaştı. 3 ayda 6000 km yapmışım. Uzun yolda araç klima ve 4 kişi ile 112 küsür ortalama hız ile 6,8 lt yaktı bu arada. İlk bakım ile daha da düşeceği kesin. Şehir içi ise ortalama 30 km ile 9,4 yakıyor. Gücü yeterli yerinde, şanzıman enfes. Bence siz de dizel düşünmekten vazgeçin. Hem yakıt fiyatları yaklaştı, hemde bu araçlarda dizel farkını amorti etmek acayip uzun kmlerde çıkacak. Üzerine kasko farkı, bakım ve MTV farkı ile daha da açılır makas. Bu aracı almasaydım, f30 3.20d alırdım. Ama f30 a hertürlü tercih edilir g30. Haa hakkı en az 2.0 hacim, ama bunları konuşmak için tr de yaşamamamız lazım. W205 c180 den sonra araç resmen terapi merkezi oldu.

Mbclub de gudikcik mobilio e220 d yi kullanıyor. Adam arabaya kütük gibi diyor. Bir g30 alsa arkasından yığınlar gidecek. O derece

• Yeni kasa 3 serisinin testleri yapılıyor bakalim yeni ksa kac para olacak o zaman karşılaştırmak daha mantikli olacak. Su an muhtemelen 3 serisi ciddi indirimlerle satılıyordur.

• finecenker kullanıcısına yanıt
    Yeni G20’nin baz modeli minimum 450’den başlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zam gelmiş

• Yol tutuşu nasıl değerlendirdiğimiz önemli, kasdedilen viraj performansı ise arada çok büyük fark olmamakla birlikte evet F30 biraz daha iyi denebilir, ancak yüksek hızlarda G30’un stabilitesi F30’dan açık ara çok daha iyi.

• agrimo A kullanıcısına yanıt
    Aldığınız linki gönderebilirmisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: MPS-55

Aldığınız linki gönderebilirmisiniz?
    Buradan aldım.

https://bimmer-unlock.com/collections/bmw-coding-usb/products/bmw-apple-carplay-active-by-usb
  • Amma aktif forum başlığı bu yahu. Yazılan mesajlara yetişemiyorum. Ne o öyle günde 10-15 mesaj? Biraz daha az mesaj yazın yahu.

• pinkfloyd1 P kullanıcısına yanıt
    Ne demek istediğinizi anlıyorum lakin pist süreleri zaten sadece viraj performansını ifade etmez genel olarak yol tutuşu testidir, malum yüksek hızlara çıktığınız bir çok düzlük de oluyor, sert ve yumuşak virajlar oluyor, rampalar oluyor.

5 serisi daha kilolu ve büyük bir araç olduğu için daha stabil hissettirmesi normal fakat bu daha stabil olduğu anlamına gelmeyebilir :) Örnek olarak otobüsle 200le giderseniz g30dan daha stabil hissettirir :)

Fakat pratikte size aynen katılıyorum, ben de g30un içinde yüksek hızla giderken daha konforlu hissediyorum. Tabi bunda bariz daha iyi olan ses yalıtımının etkisi çok büyük. F30da öyle bir rüzgar sesi geliyor ki zaten olay bitiyor.
  • Fiyatlar yine artmış, az donanımla beraber artık g30 5.20i 500k üzerini görüyor. Vay be

• İstikrarrrrrrr

• Bmw indirimden pek nasip almayacak herhalde.

• Alamaz, nerede alsın

• Merhabalar. Ben arabaya bir türlü paspas uyduramadım. Yazın plastiği genleşti pedalları kapattı. Şimdi de ayağa takılıyor. Uygun bir paspas Alabileceğim link bilen var mı?

• Arksdaşlar bu arabanın göstergeleri dijital zaten parça degişimi olmadan yazılımla hayalet göstergeyi açtırmazmıyız?

• sevdiğin S kullanıcısına yanıt
    Bence genişleyen yerleri dikkatlice kesin. Tam anlamıyla oturan bir paspas bende bulmuş değilim maalesef.

• ahmet056 A kullanıcısına yanıt
    Standart gösterge ile, hayalet gösterge aynı değil. Standart göstergede aslında analog kadranlar mevcut. Ama üzerindeki malzemeden kaynaklanan hayaletmiş gibi görüntüsü var. Üzerindeki gösterge tam hayalet gösterge ile değiştirilebilir aslında. Ama parçaların fiyatı güncel döviz kurları ile çok mantıksız hale gelmiştir bence.

Piyasada sıfır km satışı neredeyse durdu zaten. Haziran’dan beri kullanıyorum g30u. Çok çok nadir görüyorum yollarda. Tek tük. Fiyatlar malum, artık alması, ulaşması çok zor oldu bu araçlara.

• https://youtu.be/F6KURHAMeJU
    Bu arkadaşlarla iletişime geçtim. Kocaelinde kendileri üretiyormuş. Alınabilir.

• Merhaba arkadaşlar. Ön eden tartıştınız mu bilmiyorum. Hareket halinde ekranı video oynatma özelliğini açtırmak istiyorum. Ankara Trabzon Samsun. Götürebilirim.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.