Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.550
Cevap
111
Favori
725.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Techzone araciniz hayirli olsun.darisi bize.donanim sorunlari hallolursa bizde siparisi verecegiz:)
  • teşekkürler chn06
  • Uzun arastirmalar ve yardimlar sonrasinda bugun borusan cankayadan siparisimizi verdik.techzone arkadasimada yardimlari icin tesekkur ederim.aracimiz 530d.renk milano bej.ic doseme nappa acik bej.
  • rica ederimde bnm arabanın ikizi olmasaydı bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone
    rica ederimde bnm arabanın ikizi olmasaydı bari

Dostum renk ve doseme ayni oldu.aklimda siyah beyaz ve bej vardi.beyazi garajda gordum begenmedim.760Li modelinide siyah alacagiz o nedenle 530d yi bej sectim hem yakisiyor hem renk degisiyor.ozellikle geceleri bej ve gri arasi gibi gorunuyor.
    Opsiyonlarda farklilik olmustur kesin:)
  • ilk gördüğüm andan beri bu aracı almayı planlıyorum. fakat 75000 euro pahalı geliyordu açıkçası. ama borusandan öğrendiğim bir bilgi var belki benim gibi bekleyen arkadaşlar olabilir onlara da fikir versin en azından.

yılbaşından sonra borusan bmw ile tekrar bir pazarlık yapıcakmış. bu pazarlıkta comfort paketin bir alt paketini daha çıkartacaklarmış. comforttan geri görüş kamerası, arka perdeler sanırım bir iki ufak opsiyon daha eksiği olacakmış ve 65000 eurolara satılacakmış.

55000 euroya a4 satılırken 65000 e 5 serisi çok mantıklı fiyat bence..
  • 65.000€ olması mümkün değil.. nereden duyduysanız pek sağlam bir bilgi olarak gelmedi bana..

5.20d ile 5.30d arasında bile 5.000€ fark varken opsiyon eksiltmeyle 10.000€ gibi bir fark oluşması mümkün değil. zaten Comfort ile gelen paketteki tüm opsiyonları kaldırsanız 10.000€ etmiyor.. hadi etti diyelim 5 serisi ile standart gelmesi gereken donanımlar var (segment açısından).. yani 5 serisi alıcam ama direksiyon, koltuk, motor kasadan ibaret olacak gibi bir şey söz konusu değil.. hiçbir şey olmasa bile 5 serisinin zevkini boş haliyle çıkaramazsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 31 Aralık 2010; 12:17:08 >
  • quote:

65.000€ olması mümkün değil.. nereden duyduysanız pek sağlam bir bilgi olarak gelmedi bana..

5.20d ile 5.30d arasında bile 5.000€ fark varken opsiyon eksiltmeyle 10.000€ gibi bir fark oluşması mümkün değil. zaten Comfort ile gelen paketteki tüm opsiyonları kaldırsanız 10.000€ etmiyor.. hadi etti diyelim 5 serisi ile standart gelmesi gereken donanımlar var (segment açısından).. yani 5 serisi alıcam ama direksiyon, koltuk, motor kasadan ibaret olacak gibi bir şey söz konusu değil.. hiçbir şey olmasa bile 5 serisinin zevkini boş haliyle çıkaramazsınız..

5 kasa konusunda benden daha tecrübelisin fiyatlandırmada bence yok diye birşey olmaz.57bin euroya indrimli 3 serisi teklifi aldığımı biliyorum,aynı arabayı şimdi 10 bin euro ucuza sattıklarını da biliyorum.Sebepleri var,tartışılır ama neticede ötv si kdv si değişmedi; %20 den fazla indirim oldu.
    Ayrıca şu an comfortu indirimle 72bin civarına verdiklerini biliyorum,donanım eksilterek 65 bine rahat verebilirler diye düşünüyorum.

• aldığım bilginin güvenirliği ile ilgili bir şüphem yok. tahminen ocak ayı sonunda bu konfigürasyon açıklanacak ve mart nisan teslimleri başlanacak.

f10 kasa çıkmasından hemen önce oldukça dolu 5.20d'ler 60.000 euro altında fiyatlarla satıldı. ayrıca borusan almanyaya bu fiyat pazarlığında satış adeti garantisi verecekmiş. bir şekilde toptan fiyat anlaşması diyebiliriz çok kaba tabiriyle.

aracın standart donınımında bile anahtarsız çalıştırmaya kadar pek çok opsiyon varken çok insanın tercihi bu yönde olabilir diye düşünüyorum. açıkçası onlardan biri de benim

ocak sonuna kadar netleşmez ise ya da duyduğum şey asparagas ise o zaman başka alternatifleri araştırmaya başlayacağım.

çok güzel araç bu f10 lar.. sahipleri kazasız belasız binsin inşaallah!!

• aracımın donanımları şu şekilde.
    araç: 530d
    renk : milano bej
    döşeme: açık bej nappa deri

Türkiye Paketi

otomatik vites/steptronic
    uzaktan kumandalı alarm
    elektrikli arka cam perdesi
    velur halı paspaslar
    reflektör/ilk yardım çantası
    elektrokrom iç ve dış aynalar
    elektrik ayarlı hafızalı koltuklar
    ısıtmalı ön koltuklar
    ilave aydınlatma
    far yıkama sistemi
    park mesafe kontrol ön-arka
    bi-xenon farlar
    otomatik klima ilave fonksiyonu
    otomatik uzun far fonksiyonu
    hi-fi hoparlör sistemi
    türkçe ön panel
    akustik kemer uyarısı
    otomatik kapı kilitleme fonksiyonu
    karter koruması

Extra Donanımlar

dinamik süspansiyon kontrolü
    ısıtmalı direksiyon
    spor deri direksiyon
    hmj w kollu stil 332 19" jantlar ve lastikler
    lastik basınç göstergesi
    integral aktif direksiyon
    uzaktan kumandalı alarm
    otomatik açılır bagaj kapağı
    entegre garaj kumandası
    konfor giriş çıkış sistemi
    soft close otomatik kapılar
    ınfrared korumalı ön cam
    individual dış kaplama
    ön koltuk havalandırma
    aktif ön koltuklar
    katlanan arka koltuklar ve kayak çantası
    elektrikli ortopedik bel ayarı
    ısıtmalı arka koltuklar
    ahşap kaplama antrasit
    individual arka okuma ışıkları
    adaptif farlar
    ekstra ısıtma sistemi
    ilave 12v güç kaynağı
    otomatik uzun far fonksiyonu
    şerit terk ikazı
    şerit değiştirme uyarısı
    çevre görüş kamerası
    park asistanı
    tv fonksiyonu
    navigasyon sistemi professional
    head-up display
    bluteooth telefon hazırlığı
    hi-fi professional logic 7
    bmw 6 dvd changer
    dvd alan kodu 2
    arka koltuk eğlence sistemi professional
    genel gsm telefon bağlantısı
    yaya algılamalı gece görüş sistemi
    güneş korumalı camlar
    usb ses arayüzü
    antrasit tavan döşemesi
    adaptif drive
    geri görüş kamerası
    otomatik vites/spor
    elektrikli açılır cam tavan
    elektrikli arka ve yan perdeler
    otomatik klima 4 bölgeli
    ses kontrol
    dynamic drive

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chn joshcyoon -- 31 Aralık 2010; 16:40:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onuruno99

aldığım bilginin güvenirliği ile ilgili bir şüphem yok. tahminen ocak ayı sonunda bu konfigürasyon açıklanacak ve mart nisan teslimleri başlanacak.

f10 kasa çıkmasından hemen önce oldukça dolu 5.20d'ler 60.000 euro altında fiyatlarla satıldı. ayrıca borusan almanyaya bu fiyat pazarlığında satış adeti garantisi verecekmiş. bir şekilde toptan fiyat anlaşması diyebiliriz çok kaba tabiriyle.

aracın standart donınımında bile anahtarsız çalıştırmaya kadar pek çok opsiyon varken çok insanın tercihi bu yönde olabilir diye düşünüyorum. açıkçası onlardan biri de benim

ocak sonuna kadar netleşmez ise ya da duyduğum şey asparagas ise o zaman başka alternatifleri araştırmaya başlayacağım.

bende şunu anlatmaya çalışıyorum size.. ben 5.20d için sipariş verdim.. 116.000 küsür € tuttu... normal + özel pazrlıkla bu fiyat 110.000€'a düştü... o zmn ben şimdi siparişimi askıya aldırayım, araç 65.000€ olunca o modelin üstüne istediklerimi eklettireyim.. bana 100.000€'a gelsin.. salak mıyım? niye 10.000€ daha fazla ödeyeyim?! yani bana hiçbir şekilde mantıklı gelmedi.. çünkü 5 serisi alacak olan kişiler "BMW'ye bineyim, o da yeterki 5 serisi olsun, kumdan olsun" diye düşünenler haricinde baz model araç satıldığını görmedim ben...

bilginin güvenirliği ile şüphem yok diyorsunuz, sonunda asparagas çıkarsa diyorsunuz.. yani bana mantıklı gelen şeyler değil bunlar..

@raifkokten: raif abi bu araçların belirli bir taban fiyatları var.. onları da ben yıllardır Borusan Oto müşterisi olduğum için ve dostum olan insanlar çalıştığı için bana söylüyorlar.. fakat şirket politikaları gereği araçların taban fiyatlarını söyleyemem.. bu msjı okuyan hiç kimsede Ö.M atıp "kardeş bana bi söyle" demesin baştan söyleyeyim!!! cevap vermem...

Türkiye çapında tek bir BMW bayi vardır, anlamsızca indirim yapıp kârı bile düşünmeyen!! o da Konya'da ki BMW yetkili satıcısı Köprülü Oto'dur... ben o adamların verdikleri fiyatlarla taban fiyatları karşılaştırıyorum ve nereden kâr ettiklerini hala çıkartabilmiş değilim! kağıt üstünde zararına satış yapıyor herifler... eğer altında yatan başka bir sebep varsa bilemem ancak 5 serisinin fiyatının Comfort paket çıkartılarak fiyatının 10.000€ düşmesi gibi bir durum bence söz konusu olamaz.. ha olsa bile demin bahsettiğim gibi ben siparişimi hemen askıya aldırayım 65.000€'luk seçenek gelince 10.000€ daha kâra geçmiş olayım.. bu sana ne kadar mantıklı gelir?

• quote:

quote:

aldığım bilginin güvenirliği ile ilgili bir şüphem yok. tahminen ocak ayı sonunda bu konfigürasyon açıklanacak ve mart nisan teslimleri başlanacak.

bende şunu anlatmaya çalışıyorum size.. ben 5.20d için sipariş verdim.. 116.000 küsür € tuttu... normal + özel pazrlıkla bu fiyat 110.000€'a düştü... o zmn ben şimdi siparişimi askıya aldırayım, araç 65.000€ olunca o modelin üstüne istediklerimi eklettireyim.. bana 100.000€'a gelsin.. salak mıyım? niye 10.000€ daha fazla ödeyeyim?! yani bana hiçbir şekilde mantıklı gelmedi.. çünkü 5 serisi alacak olan kişiler "BMW'ye bineyim, o da yeterki 5 serisi olsun, kumdan olsun" diye düşünenler haricinde baz model araç satıldığını görmedim ben...

bilginin güvenirliği ile şüphem yok diyorsunuz, sonunda asparagas çıkarsa diyorsunuz.. yani bana mantıklı gelen şeyler değil bunlar..

@raifkokten: raif abi bu araçların belirli bir taban fiyatları var.. onları da ben yıllardır Borusan Oto müşterisi olduğum için ve dostum olan insanlar çalıştığı için bana söylüyorlar.. fakat şirket politikaları gereği araçların taban fiyatlarını söyleyemem.. bu msjı okuyan hiç kimsede Ö.M atıp "kardeş bana bi söyle" demesin baştan söyleyeyim!!! cevap vermem...

Türkiye çapında tek bir BMW bayi vardır, anlamsızca indirim yapıp kârı bile düşünmeyen!! o da Konya'da ki BMW yetkili satıcısı Köprülü Oto'dur... ben o adamların verdikleri fiyatlarla taban fiyatları karşılaştırıyorum ve nereden kâr ettiklerini hala çıkartabilmiş değilim! kağıt üstünde zararına satış yapıyor herifler... eğer altında yatan başka bir sebep varsa bilemem ancak 5 serisinin fiyatının Comfort paket çıkartılarak fiyatının 10.000€ düşmesi gibi bir durum bence söz konusu olamaz.. ha olsa bile demin bahsettiğim gibi ben siparişimi hemen askıya aldırayım 65.000€'luk seçenek gelince 10.000€ daha kâra geçmiş olayım.. bu sana ne kadar mantıklı gelir?

aynen katılıyorum.yoksa bende siparişi iptal ederdim full bir araç alıyorum sonuçta.o kadar indirim olacağını sanmıyorum

• ayrıca bir şey daha eklemek istiyorum..

BMW almanya ile toplu satış anlaşması gibi bir şey yapıp satış adedi garantisi verecekmiş diyorsunuz.. iyi de BMW'nin böyle bir şey yapmasına gerek yok ki.. yani adamların üretim hattı, üretim bandı belli.. günde, ayda, yılda o üretim hattından ve bandından maksimum şu kadar 5 serisi çıkar diye net bir rakamları var... fabrika 7/24 çalışır.. her yıl 1 Ağustos'ta Almanya ve Amerika fabrikaları tatile girer ve 1 ay paydos ederler.. ve tüm dünyaya bu üretim hattından 5 serisi çıktığını düşünürsek öyle bir şey yapmak demek piyasayı altüst etmek anlamına gelir.. aracın normal üretim süreci 8 hafta iken birde bunun üstüne fiyat avantajından dolayı sıra binerse 4 - 5 aylık sıralar oluşmaya başlar.. sonra VW gibi "sırasını bile" 5-10 milyar yukarı fiyattan sahibinden.com'da satışa çıkartanlar kadar saçmalayıp aracın karaborsaya düşmesine sebep olursunuz... BMW Türkiye böyle bir şeye asla izin vermez! Doğuş Oto'nun lakaytlığı ortadayken ve bu kadar ayyuka çıkmışken hele!!

size baz versiyonda gelen özelliklerin bile fazla gelmesi bir tercih sebebidir ancak gerçekten BMW sahibi olmak isteyen biri, aracı bütçesinin el verdiği ölçüde çeşitli opsiyonlarla doldurmaya çalışır..

sonuç olarak bu bilginin doğruluğunu çok derin bir şekilde araştıracağım.. BMW Türkiye Satış Müdürü Faik Ahmet Akkök dostum olan Borusan çalışanlarından birisinin akrabası, Kosifler Oto Satış Müdürü Barkın Pınar çok sevdiğim bir dostum ve çok yakın arkadaşım... eğer böyle bir sonuca ulaşırsam siparişimi direk askıya aldırtırım... bu işler öyle kolay değil çünkü.. gözlerinin içine baka baka 10.000€ fazla ödeme yapmam!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 31 Aralık 2010; 16:51:48 >

• bu arada tüm arkadaşların yeni yılı kutlu olsun
  • 70000euro kredi çekip 2007 bmw x5 mi yoksa 2011 520d mi alınır? şeytan dürtüyor
  • quote:

ayrıca bir şey daha eklemek istiyorum..

BMW almanya ile toplu satış anlaşması gibi bir şey yapıp satış adedi garantisi verecekmiş diyorsunuz.. iyi de BMW'nin böyle bir şey yapmasına gerek yok ki.. yani adamların üretim hattı, üretim bandı belli.. günde, ayda, yılda o üretim hattından ve bandından maksimum şu kadar 5 serisi çıkar diye net bir rakamları var... fabrika 7/24 çalışır.. her yıl 1 Ağustos'ta Almanya ve Amerika fabrikaları tatile girer ve 1 ay paydos ederler.. ve tüm dünyaya bu üretim hattından 5 serisi çıktığını düşünürsek öyle bir şey yapmak demek piyasayı altüst etmek anlamına gelir.. aracın normal üretim süreci 8 hafta iken birde bunun üstüne fiyat avantajından dolayı sıra binerse 4 - 5 aylık sıralar oluşmaya başlar.. sonra VW gibi "sırasını bile" 5-10 milyar yukarı fiyattan sahibinden.com'da satışa çıkartanlar kadar saçmalayıp aracın karaborsaya düşmesine sebep olursunuz... BMW Türkiye böyle bir şeye asla izin vermez! Doğuş Oto'nun lakaytlığı ortadayken ve bu kadar ayyuka çıkmışken hele!!

size baz versiyonda gelen özelliklerin bile fazla gelmesi bir tercih sebebidir ancak gerçekten BMW sahibi olmak isteyen biri, aracı bütçesinin el verdiği ölçüde çeşitli opsiyonlarla doldurmaya çalışır..

sonuç olarak bu bilginin doğruluğunu çok derin bir şekilde araştıracağım.. BMW Türkiye Satış Müdürü Faik Ahmet Akkök dostum olan Borusan çalışanlarından birisinin akrabası, Kosifler Oto Satış Müdürü Barkın Pınar çok sevdiğim bir dostum ve çok yakın arkadaşım... eğer böyle bir sonuca ulaşırsam siparişimi direk askıya aldırtırım... bu işler öyle kolay değil çünkü.. gözlerinin içine baka baka 10.000€ fazla ödeme yapmam!!

bir anda neden bu kadar celallendiğinizi anlayamadım. ben sadece bir duyumumu söyledim.

isterseniz araştırırsınız doğruluğu varsa sizinde dediğiniz gibi 10.000 euro az ödersiniz. ya da doğru değilse sizin bir kaybınız ya da kazancınız olmaz. bizle de paylaşırsınız biz de öğrenmiş oluruz işin gerçeğini.

bu forumda amacımız birbirimiz kızdırmak veya kavga etmek değil, birbirimizden birşeyler öğrenmek olmalı. sizin tanıdığınız kişiler benim tanıdıklarıma göre çok daha yetkili ve kıdemli insanlarmış. az önce de dediğim gibi işin aslını onlardan öğrenip bizimle de paylaşırsanız ya biz boş yere bekleyip durmayız ya da siz boş yere 10.000 fazla ödememiş olursunuz. hepsi bu.

herkese sağlıklı ve mutlu yıllar!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuruno99 -- 1 Ocak 2011; 10:24:04 >

• Arkadaşlar kimsenin 10bin euro falan fazla para vardiği yok,gözünüzü seveyim.Neyi fazla verdiğimiz inanın belli değil
    Arabadan cam tavan,hafızalı koltuk,kamera,perde ve xenonu çıkarttıkmı belki 60 bine bile verirler
    Bu işin geyiğiydi,şimdi gerçek rakamlara bakalım.
    Almanyadaki 3 ve 5 serisinin giriş versiyonlarının fiyatlarını vereyim
    320d:34,300 euro
    520d:40,350 euro ;yani 6 bin euro pahalı 3 serisinden %15 bile pahalı değil.İki araba da bizim ülkemizde aynı ötv yi ,aynı kdv yi yediğine göre 320d eğer 42 bin eurodan satılıyorsa 520d; 50 bin eurodan SATILABİLİR
    Varın siz de buradan yakın.
    Adamları yargılamıyorum,neticede kaça satılıyorsa o fiyattan satarlar,amaçları para kazanmak.Ama anca kurtarıyor,maliyeti bu demeyecekler,benim külahıma anlatsınlar.

Aynı durum bizim sektörde de var.Bu firmalar kaça mal eder bilemeyiz.Bize ürünün satış fiyatından iskonto yaparlar o kadar.
    Ürün adı;
    Cipram 20mg tablet
    15/07/2005 tarihli fiyat: 32,05 lira.
    18/12/2010 tarihli fiyat: 10,60 lira.
    O zaman da para kazanıyorlardı,şimdi de.Sadece azlık çokluk farkı var.

• Tüm üyelerin Yeni yılını kutlar mutluluklar dilerim.

Daha önce aşağıdaki linkteki konuyla ilgili birkaç sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim. İlgilendiğim araç 2004 model 5.25D

http://forum.donanimhaber.com/m_45597240/tm.htm

1. Bu araçların MANTIKLI satış fiyatı ne civardadır?
    2. Bilinen kronik problemleri var mıdır?
    3. Beklenmedik arızalar haricinde yıllık bakım ücretleri (Servis ve Özel) ne civardadır (Parça dahil)?
    4. Aracı aldıktan sonra 10 yıl daha kullanırsam (90,000 km + 20,000 km/yıl hesabı ile) yaklaşık 300,000 km civarına geldiğinde aracın performansında ve memnuniyette ne kadarlık bir kayıp olması beklenir? (Bu soru çok göreceli ama önceki tecrübeleriniz bana ışık tutabilir)
    5. Böyle bir arac için yıllık bakımlar + sürpriz sorunlar için ortalama yıllık ne kadar gider bütçelenmesi beklenir?
    6. Böyle bir aracı alsanız bakımları için Borusan benzeri mi, Özel Servisleri mi tercih edersiniz, neden
    7. Bütçeniz 2007 model 5.20 ye yetecek olsa ve 2011 yeni MTV oranlarına göre 2004 model 5.25 ile 2007 model 5.20 arasında çok az bir olduğun göre (yaklaşık 150 TL) sizin seçiminiz hangisi olurdu: 2007 model 150.000 km civarı 5.20D vs 2004 model 100.000 km civarı 5.25D?

Son olarak Istanbul'da (tercihen Anadolu Yakasında) ekspertiz yaptırabileceğim iyi bir servis/usta (özellikle araç km doğruluğu tespit) tavsiye edermisiniz?

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim

• quote:

bir anda neden bu kadar celallendiğinizi anlayamadım. ben sadece bir duyumumu söyledim.

isterseniz araştırırsınız doğruluğu varsa sizinde dediğiniz gibi 10.000 euro az ödersiniz. ya da doğru değilse sizin bir kaybınız ya da kazancınız olmaz. bizle de paylaşırsınız biz de öğrenmiş oluruz işin gerçeğini.

bu forumda amacımız birbirimiz kızdırmak veya kavga etmek değil, birbirimizden birşeyler öğrenmek olmalı. sizin tanıdığınız kişiler benim tanıdıklarıma göre çok daha yetkili ve kıdemli insanlarmış. az önce de dediğim gibi işin aslını onlardan öğrenip bizimle de paylaşırsanız ya biz boş yere bekleyip durmayız ya da siz boş yere 10.000 fazla ödememiş olursunuz. hepsi bu.

hayır efendim hiçte celallenmedim hiçte sinirlenmedim neden sinirleneyim???

benim sadece tepki gösterdiğim şey Comfort paketindeki opsiyonlarında çıkartılacak olması.. Comfort paketinde standart olarak gelen şeyler zaten E segmenti bir araçta standart olarak gelmesi gereken şeyler.. BMW zaten lüks bir marka ve 5 seriside bu lüksün içerisinde tam ortada yer alan bir model.. Comfort paketinin şu anda baz model olarak satılması, içinde barındıkları opsiyonlar gayet yerinde ve mantıklı... bu opsiyonların altına düşmesi 5 serisinin oldukça boş ve zevk alamayacağınız bir hale gelmesini sağlayacaktır.. o yüzden bana pek mantıklı gelmiyor diyorum.. yoksa size bir şey dediğim yok yanlış anlaşılmışım..

• quote:

quote:

hayır efendim hiçte celallenmedim hiçte sinirlenmedim neden sinirleneyim???

benim sadece tepki gösterdiğim şey Comfort paketindeki opsiyonlarında çıkartılacak olması.. Comfort paketinde standart olarak gelen şeyler zaten E segmenti bir araçta standart olarak gelmesi gereken şeyler.. BMW zaten lüks bir marka ve 5 seriside bu lüksün içerisinde tam ortada yer alan bir model.. Comfort paketinin şu anda baz model olarak satılması, içinde barındıkları opsiyonlar gayet yerinde ve mantıklı... bu opsiyonların altına düşmesi 5 serisinin oldukça boş ve zevk alamayacağınız bir hale gelmesini sağlayacaktır.. o yüzden bana pek mantıklı gelmiyor diyorum.. yoksa size bir şey dediğim yok yanlış anlaşılmışım..

Aynen katiliyorum yoksa bmwnin diger markalardan bir farki kalmaz.donanimin doluluguda bmwnin kalitesi kadar satilmasinda onemli rol oynuyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.