Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (260. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.550
Cevap
111
Favori
725.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aliexpressten idrive ın joystick parçasını sipariş etmiştim bugün geldi montajını 1 dakikada kendiniz yapıyorsunuz.
    Aracın konsol görüntüsünü olumlu anlamda değiştiriyor.

#Aliexpress US $9.60 51%OFF | Original Car Multimedia Buttons Cover iDrive Stickers for BMW 1 2 3 5 7 Series X1 X3 F25 X5 F15 X6 16 F30 F10 F07 E90 F11 M logo
    https://tr.aliexpress.com/item/4000042529837.html?mb=o5ewo6P94VvJ8pX&srcSns=Copy+to+Clipboard&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Copy&aff_request_id=9dd748277b1347b7983fe1272e4f1eee-1582295089124-02741-_Tv0L1&aff_platform=default&cpt=1582295089124&sk=_Tv0L1&aff_trace_key=9dd748277b1347b7983fe1272e4f1eee-1582295089124-02741-_Tv0L1&terminal_id=7344ab1e0f4a4fe6b97b3d28f890535e

BMW 5 SERİSİ F10
     BMW 5 SERİSİ F10
     BMW 5 SERİSİ F10
     BMW 5 SERİSİ F10
     BMW 5 SERİSİ F10
     BMW 5 SERİSİ F10

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2014 5.20 i aracım 107 binde. Hiçbişey yoktu bugun en son bindiğimde r ve d ye ilk aldığımda arkadan vurmuşlar gibi küt diye ses geldi. Bu neden olur? Geçici birşeymiydi. Hava soğukluğundan olurmu? Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: mtiraka

2014 5.20 i aracım 107 binde. Hiçbişey yoktu bugun en son bindiğimde r ve d ye ilk aldığımda arkadan vurmuşlar gibi küt diye ses geldi. Bu neden olur? Geçici birşeymiydi. Hava soğukluğundan olurmu? Saygılar
    Çevre yolu a çıktım biraz sıkıştırdım d ve r ye geçişteki küt sesi kalmadı. Ama 1 den 2 ye 2 den 1 e geçişte biraz vuruntu var şuan. Normalde arabayı istanbulda kullanıyoruz 660 km yol yapıp burdura geldim. Problem burda oldu. Gelirken sakin sürüşle geldim genelde eco pro da. Burdada biraz kar var soğuk var. Şanzıman kalibrasyonu falan hava değişiminde bozulmuş olabilirmi? Saygılar

• mtiraka M kullanıcısına yanıt
    Muhtemel sanzuman türbin arızası.

• tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    İstanbula döndüm 670 km yol. Şuan herhangi bir problem yok. Yoldada herhangi bir kaçırma yada geç atma takılma vuruntu yapmadı. Şuan 1-2 arasıda sıkıntı yok.
    Tribün arzası devam etmezmiydi?

Bmw zf9 şanzumanına sahip bundan önceki range rover evoque aracımda 1-2 vitesler vurarak sarsıntılı gerçerken 3-9 vitesler kaymak gibiydi.. Borusanda 25 bin tl dışarıda tamir 12 bin tl fiyat çıkmıştı.. sizde takip edin sabahları genelde daha çok hissederdim...

• Herkese iyi forumlar. Bir araç buldum 250 bin liraya araç 2013 model 110 bin civarında hayalet büyük nbt m direksiyon ve harman kordon falan var bu fiyatlara nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

Hocam sizin araç 520d idi sanırım. Km düşükmüş baya :) Zincir değişimi için iyi bir km.

Hazır motor iniyorken uzun süre binecekseniz araca motorun tüm eklentilerini gözden geçirtin iyice araştırıp. Ustalar değişmesi gereken tüm parçaları söylüyor zaten. Ama turbo hortumları, egr ve partikül filtresine de baktırabilirsiniz hazır sökülmüşken motor. Uzun süre sorunsuz binersiniz.

Bir de zincir setini de iyi araştırıp revizyon görmüş son modelden almanızda fayda var. Bazen eski seri numaralı zincir takabiliyor ustalar. Son revizyonu taktırmakta fayda var.

Birde işinin ehli bir ustaya şanzıman yağını da değiştirtebilirsiniz onun için de zamanı gelmiş km olarak. Ben yazbaşı değiştirmeyi düşünüyorum. Uyulması gereken birkaç önemli nokta var şanzıman yağı değişiminde.

Örneğin 30-50derece arasında olacak yağ sıcaklığı. Değişimde sadece tıpadan akan yağ değişecekse 4.5 5litre civarı yağ değişiyor ki yurtdışında buşekilde öneriliyor hep yani eski yağla yeni yağ karışık olsun diyorlar. Eski yağ türbinin içinde duruyor. Bunu komple değiştirecekseniz 7 8 litreye yakın yağ kullanılıyor.

Zf nin kendi marka yağı daha uygun fiyatlı. Bmw logolu yağ daha pahalı. Yurtdışında Zfnin bizim şanzımanlar için ürettiği yağ kullanılmakta LifetimeHuard 8 genellikle. Normal düz marka yağlardan kaçının. Alt tabla da değiyor.

Motor soğukken işleme başlanıyor.
    Eski yağ boşaltılıp yeni alt tabla takılıyor.
    Yeni yağ dolumuna soğukken başlanıyor. Delikten yağ gelene kadar yağ konulup motor çalıştırılıyor motor sıcaklığı 75 80 derece civarına getiriliyor.

Şanzıman Yağ soğutucu açıldığında yağ seviyesine tekrardan bakılıyor. Eksikse tamamlanıyor.
    Şanzıman sıcaklığı 30-50 derece arasında olmalı.
    Bütün viteslere araç rölantideyken 10ar saniyelik takılıyor. D D1 D2 R N gibi.
    Yağ seviyesi yine kontrol ediliyor. Eksiksetamamlanıyor. Bukadar işlem.

İşleme soğukken başlanmasının sebebi şanzıman hemen ısınıyor. Bunun tekrardan soğumasını beklememek için. 30-50 derece arasında olmalı. Hem şanzıman üstündeki etikette hem de Zfnin kendi sitesinde bu şekilde belirtilmiş. Zf 100.000km veya 8yılda bir değişimi öneriyor.
    Problem çıkartıyor şansızman yağı değişimi diye uyardı servis sahibi. Endişeliyim o yüzden. Değiştirtmeyi göze alamıyorum.

• xgny58x kullanıcısına yanıt
    Son fiyatlar ne durumda bilemiyorum ama km biraz fazla bence bu fiyata. Yani 60-70binden fazla olmasa km eder. Bu haliyle de herhalde bir 10 bin civarı aşağısı eder diye düşünüyorum tabii piyasa üzerine koymadı ise, koydu ise yanlış bir yorum olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gibi aracında CİC denen hilkat garibesi multimedyaya sahip olup da USB üzerinden kayıpsız müzik dinlemek isteyenler için bir çözüm buldum.

CİC, USB üzerinden flac çalamıyor. CD ile de uğraşmak istemiyorsanız WAV formatını kullananilirsiniz, bunu biliyordum ancak WAV albüm bilgilerini ve kapak resmini saklayan bir format değil ayrıca sıkıştırılmamış bir format olduğu için çok yer kaplıyor.

Çözümü Lossless WMA ile buldum. 16 bit'in haricinde 24 bit desteği de var yani Hi-Res Audio formatını da destekliyor. Örneklemede de epey yüksek değerlere sanırım 900 khz'in üzerine dahi çıkabiliyor. Kapladığı alan da flac ile birebir sayılır. Elindeki flac'leri Lossless WMA'ya dönüştürmek isteyenler EZ Audio Converter olması lazım ya da EZ.... Windows Mağaza'da aratırsanız çıkıyor zaten, ücretsiz sürümü de yeterli müzik sever olup CİC sisteme sahip olanlara tavsiye ederim.

Bu arada dandik dokunmatik ekran aftermarket teypler bile flac çalabiliyorken 2014 model araca flac çalamayan, albüm kapağı göstermeyen, Bluetooth audio desteği olmayan hilkat garibesi CİC sistem koyan BMW'ye de selam olsun

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam piyasada her araç en az 15-20 bin TL zamlandı.

• xgny58x kullanıcısına yanıt
    Hocam yani en son fiyatlara ocak ayı gibi bakmıştım üzerine daha da koyduysa bilemiyorum onu.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Valla hocam piyasa gittikçe yükseliyor bir hafta önce baktığımız araba bugun 5 bin zamlandı mesela. Piyasa acayip karışık.

• quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Valla hocam piyasa gittikçe yükseliyor bir hafta önce baktığımız araba bugun 5 bin zamlandı mesela. Piyasa acayip karışık.
    Aralıkta 189 bine aldığım premium 5.20i aracıma 240 verdiler ne oluyor diye heycanlandım önce satarım tabikide dedim ;) sonra piyasaya bir baktım malum siteden benim aracım temizliğindekilet 255-260 bandında. Oha oldum o an. İyi pata verdiler derken piyasaya bakmasak arabayı verip aynından alamıomuşuz. Sonra dedimki kalsın ben memnunum bineyim. Ama araba satıp araba almıycak olsam rv arsa vs gibi yatırı. Yapacak olsam tam vakti satmanın.

Valla hocam piyasa aldı başını gitti. Sıfır araba yok herkes en ez 20-30 bin zam yaptı. Eylülde 320i ed sattık 2014 model 125 bin liraya şimdi aynısı 150-160 bandını geçmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtiraka

Aralıkta 189 bine aldığım premium 5.20i aracıma 240 verdiler ne oluyor diye heycanlandım önce satarım tabikide dedim ;) sonra piyasaya bir baktım malum siteden benim aracım temizliğindekilet 255-260 bandında. Oha oldum o an. İyi pata verdiler derken piyasaya bakmasak arabayı verip aynından alamıomuşuz. Sonra dedimki kalsın ben memnunum bineyim. Ama araba satıp araba almıycak olsam rv arsa vs gibi yatırı. Yapacak olsam tam vakti satmanın.

Alıntıları Göster
    Aracınız kaç model ve kaç km de idi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Maverick_77

Aracınız kaç model ve kaç km de idi ?

Alıntıları Göster
    Aracım 2014 aralık üretim 2015 ocak trafiğe çıkışlı. 108 binde. Premium paket. +nbt var.

• Arkadaşlar 2011 5.20D aracıma lastik alacağım.
    Ölçülerim 245 45 R18 96Y
    Michelin sp4 zp serisi var mı bu ölçülerde. Runflat patlamaz lastik.

• şubatta pirelli cinturato p7 runflat ( 225/55/17 )
    aldım. yaz lastiği. memnunum.

daha önceki arabalarımda da hep tercihim pirelli olmuştu.
    Allahım o günler biran once geri gelsin . 200k param var araba alamıyorum. Piyasa uçtu gitti yaa

• 
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.