Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (219. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.550
Cevap
111
Favori
725.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2017 mart ayında 520i executive 2016 model araç 210 bin tl iken 2017 model passat highline 170 bin tl idi, şu an 2. elde 520i 210 bine zar zor satılırken passatlar 210-220 aralığında satılıyor.
  • dr_onyx23 D kullanıcısına yanıt
    BMW’de aracın değeri maalesef beklenen seviyede artmıyor. 5 yıldır BMW kullanıyorum. Fiyat olarak yakın banttaki başka marka araçların fiyatları kesinlikle daha çok artıyor. Araba bir yatırım değil, kar amacı ile almıyoruz tamam ama bu durumu görünce insanın canı sıkılıyor ne yazık ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr_onyx23 D kullanıcısına yanıt
    üstat bu şeffaf folyonun 2 türü varmış.ilki uzun zamandır kaplanan ürünmüş. 6 bin lira. ikincisi ise yeni çıkan ve güneş altında ısıda çizikleri kapanan, çok daha esnek, bakım gerektirmeyen ve daha parlak gösteren malzeme. bu da 12 bin lira.

araba f10 olunca, siyah olunca, sizce hangisini tercih etmiş olabilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Garip bir durum yok hocam. En basitinden zeytin yağı 2 litresi 30 liraydı.Şimdi insanlar gidip 1 litresini 28 e alıyor günü kurtarıyor.Alan alıyor ancak küçültüyor.Bizim araçlarımız çok lüks kaldı. Yakıt tüketimi de fazla.Seneye eğilim şuan dönecek 250ye passat alacağıma giderim 250 e f10 alırım diyecekler.Ancak şuanda passat alacak vatandaş duruyor parasını harcamıyor. Parası olmadan almak isteyen ise %40 faiz ile kredi çekemiyor.Sonuçta talep görmüyor.Seneye değişecek durumlar.Misal f30lar daha iyi yürüdü.
    çok doğru tespit ve analiz olmuş bence. şöyle bir katkı yapmak istiyorum; ben aracımı ağustos 2017 de almıştım. 3 aylık süreçte sahibinden sitesinde f10 525d xdrive seçimini kaydedip ilanları sürekli takip etmiştim. 610 ile 640 adet bu nitelikte araç ilanda oluyordu.
    bugün o özellikde 900 adet araç ilanda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

BMW’de aracın değeri maalesef beklenen seviyede artmıyor. 5 yıldır BMW kullanıyorum. Fiyat olarak yakın banttaki başka marka araçların fiyatları kesinlikle daha çok artıyor. Araba bir yatırım değil, kar amacı ile almıyoruz tamam ama bu durumu görünce insanın canı sıkılıyor ne yazık ki.
    Araba tabiki tüketim aracı, konutlar da artık bu yolda ilerliyor, onlar da artık yatırım aracı değil, tek farkı arabalar çok daha hızlı değer kaybederken konutlarda değer kaybı yavaş oluyor, bu da insanları yanılgıya düşürebiliyor.Yüksek fiyatlı araçlarda değer kaybı her zaman daha yüksek olur, 210-220.000 deki Passat seneye 170-180 bin en fazla, bu da 40-50 bin değer kaybı demektir. Bu araçları alırken bunu bilerek almak gerek.

Bugün mesele 200.000-300.000 TL yi aracı almak değil, onu yürütebilmek, geçen seneye kadar çok rahatlıkla yürüttüğüm ve satmış olduğum F10'u bugün halen kullanıyor olsaydım yürütmekte zorlanırdım, sadece evden işe, işten eve şeklinde bir kullanım olurdu ancak, bakımları da özel servise kaydırmak şartıyla.

Bugünkü ekonomik şartlarda pahalı araba alıp kullanmak yapılacak en son iş, elinizdekine sahip olacaksınız ya da ekonomik bir araç ile yola devam edeceksiniz, ta ki Türkiye olarak önümüzü görene kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 4 Ekim 2018; 10:51:38 >

• silecekler çizgi yapmaya başladı ve orjinal kaliteli ses yapmayan silecek almak istiyorum.

internetten baktım ve bosch iki çeşit var. farkını anlamadım. fiyatları 130 ve 123 lira
    Bosch Aerotwin
    Bosch Aerotwin Plus
  • evettt garantinin bitmesine sayılı günler kala aracım Tahrik arızası verdi...

dün istanbuldan dönerken boluda mola verdim,tam benzinlikten çıkarken

Tahrik,tam güçte sürüş mümkün değil uyarısı verdi...

araştırmalarıma göre ya turboda yada bobinlerde sıkıntı var gibi...

borusanında full olacağı tuttu...

açıkcası 32 bin kmde 22 aylık araçta böyle bir problem canımı çok sıktı...

zaten e180 e geçme düşüncem vardı her an bmw ile yollarımı ayırabilirim..

varmı bu arızayı yaşayan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

evettt garantinin bitmesine sayılı günler kala aracım Tahrik arızası verdi...

dün istanbuldan dönerken boluda mola verdim,tam benzinlikten çıkarken

Tahrik,tam güçte sürüş mümkün değil uyarısı verdi...

araştırmalarıma göre ya turboda yada bobinlerde sıkıntı var gibi...

borusanında full olacağı tuttu...

açıkcası 32 bin kmde 22 aylık araçta böyle bir problem canımı çok sıktı...

zaten e180 e geçme düşüncem vardı her an bmw ile yollarımı ayırabilirim..

varmı bu arızayı yaşayan?
    üstat,
    başınıza geleni okudukça güldüm. kusura bakmayın ama aynısı benim başıma geldi ve aynı yerde. istanbuldan trabzona yola çıktım. bolu berceste ilk molayı verdim. orada tahrik arızası verdi ve gaz verdikçe bir ıslıklama sesi gibi bir şey oldu. turbo değişti. 7500 lira.

• valla bizim araçların 2.eli ölü anlaşıldı...

219 dan ilana çıktım ,32bin de hatasız aracım..

1 kişi bile aramadı....

bazzatlar uçtu gitti bizimkiler nanay....

anlaşılan piyasası 210-205 civarı...
  • BMW NBT Ekranlara uygun Video Arşivi için Telegram grubu kurmaya karar verdik :)

Video paylaşımları için BMW NBT telegram grubumuz:https://t.me/bmwnbt

+Telegram Nedir?
    -WhatsApp benzeri mesajlaşma uygulaması.
    +Neden NBT için bunu kullanıyoruz?
    -Telegram gruplarında videoları görüntüde herhangi bir oynama olmadan orijinal olarak paylaşım yapabiliyoruz. Bu paylaşımları yeni üye olanlar bile olsa gruptaki tüm paylaşılmış içeriği görebiliyorlar.
    +Daha çok neden Telegram?
    -Grup paylaşımları tamamen Telegram sunucuları üzerinde tutuluyor ve indirme işlemi yaparken tek tıkla çok hızlı şekilde indirebiliyorsunuz.

Telegram yüklemek ve BMW NBT Video Arşivi grubumuza katılmak için:https://t.me/bmwnbt

• 2015 model dakota derili, ısıtma soğutmalı koltuklu, harman kardon ve büyük ekranlı luxury special 520i mi yoksa 2016 model executive 520i mi almalıyım arkadaşlar. İkiside aynı rakamdan satılıyor. Ancak 2015 model olanın doluluğunu çok beğendim. 2016 modelde boş bir araç değil. Bir yıl genç araba almak daha mo mantıklı. 3-4 yıl sonra satmak istediğimde aracın dolu olması işime mi yarar yoksa zarar mı ettirir. Bilen arkadaşlar lütfen elimden tutun bir yol gösterin bana.

• redand kullanıcısına yanıt
    4 yıl sonra ikisi de aynı olur dolu araç daha kolay satılır derim. Önemli olan bu segment araçlarda kusursuz olması. Kusur olunca aşırı değer kaybediyor.

• cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Dikkat etmem gereken, baktırmam gereken yerleri neresi arabanın. Kronik sorunu pek yok deniliyor ama tam bilemedim. Birde araçların 2side temiz, 230bim civarında alınıyor. Bu fiyatlar hakkındaki düşünceniz neler. Sizce pahalı mı piyasasına göre.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • redand kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz sayfalarda turbo ile ilgili yazılanlar oldu. Ancak servise sordum. Ankaranın en işlek özel servisidir. Turbosunda kronik hata olmadığını söylediler.

Açıkcası fiyatlar yüksek geldi. Yakın zamanda piyasasını takip etmedim.

Benim tercih yöntemim ilk sahibinden, hatasız, düşük km hangisi ise o olur. Bizim araçlara heryerde yazılım atıyorlar. Bakımları temiz yapılmış olduğuna emin olduğunuzu tercih edin.

İlan numaralarını paylaşırsanız bakalım

• guvenxoca kullanıcısına yanıt
    2016 için 230 isteyende var 205 isteyende. 230 lar duruyor 205 civarı inenler satılıyor. Siz satabildiniz mi?
  • cancan_burak kullanıcısına yanıt
    2015 luxury için ilan yok, sahibi satıyor. 2016 için örnek ilan vereyim 621504553. 2015 olan prestij paket, deri göğüs, dakota deri, ısıtma soğutma var 7 serisindeki koltuklardan var yani araçta. Sırf bundan ötürü bir yaş yaşlı arabaya 2016 ile aynı rakam verilir mi karar veremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redand -- 11 Kasım 2018; 13:40:00 >
  • Bende aracımı eşim kullanamadığından ilan koydum 1 ay oldu hep takas teklifi geliyor. Yazık millet passatlara ne amaçla satıldığını bilmediğim jeepten bozma crossoverlara bu paraları verip 5 serisine burun kıvırıyor anlamıyorum. İlgilenen olursa fiyatı düşürdüm aracımın. 621306223 ilan no

• Arkadaslar bi site vardi, bilgileri girip arabanin ozelliklerini goruyorduk. Bi turlu bulamadim bilen varsa yazabilir mi?

• Bağa mı didin? kullanıcısına yanıt
    Bmw vin diye aratabilirsiz

• cicero501 C kullanıcısına yanıt
    En büyük şanssızlığınız boya ve hasar kaydı malesef. Yok denecek kusur sizinki ancak bu segmentte en küçük kusur büyük ayakbağı oluyor. Normal bir piyasada hemen satılacak aracınız bu denli sığ satışların olduğu piyasada zorlanıyor malesef biede yakıt olayı var tabiki araçlarımızın önünde engel.

Yakıt düzenlemeleri ile 60 kuruş benzin mazot farkı sıfırlanıyor. Pisikolojik olarak benzinli araç popüleritesi artacak önümüzdeki dönemde.

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.