Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (216. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.550
Cevap
111
Favori
725.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rotunuza iyi bir yerde baktirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: online1

Eskiden 3 serisi F30 kullanıyordum, araç 70bin km ilk günkü lastikleri ile frenlemesi çok iyiydi.
    Daha sonra F10'na geçtim, araç 25 bin'deydi ama frene bastığımda uzun uzun abs devreye giriyordu. Sanki araç acil durumda hiç durmayacak gibi hissediyordum.
    Gittim daha araç 25bin ken lastikleri değiştirdim. Potenza'ları çıkardım yerine Michelin Primacy 4 taktım. 225/55/r17
    Frenleme hissiyatı biraz daha iyileşti ama F30'un yanına bile yaklaşamaz. Biraz hafif sert fren yapsam ABS tıkır tıkır devreye giriyor.
    Balataların bitmesine 5000km var diyor, Önlere ATE Seramik balata aldım. Bakalım düzelecek mi merak ediyorum.

F10'nun frenlemesinden rahatsız olan birtek benmiyim?
    Aynı sorun bende de var araç ağır olduğu içinmi acaba diyorum ama pek iyi bir frenlemesi yok açıkçası.Araçta şu ana kadar gördüğüm tek eksik bu.

Belki G30 da iyileştirme olmuştur.

• 593095616 Selam Dostlar ilan malum sitede. Çok kararsız kaldım 3.20 ied ile 5.20i arasında. F10 olursa düşük km,dolu-dolu bir araç olsun istiyorum.Keza f30 da öyle. Kalite bir F30 175’i buluyor. Oraya kdar çıkmış iken F10 geliyor gözümün önüne ne yapsam bilemedim.Genelde şehir içi-ş.dışı karışık kullanırım. Uzun yol yaparım F10 burada cazip geliyor. Yaş 28 2008 Sorento kullanıcısıyım. Yükseğe alıştım bilemiyorum altan
  • loading__ L kullanıcısına yanıt
    Bmw 7 serisini begeniyor ve surus dinamiklerini istiyorsan 5. Boyle uzun yolda balina gibi yuzerek gitsin, evinin salonu rahatligi olsun dersen 5, girdigin otoparkta dikkatleri cekmek, mekanlarda oncelik taninmasini istersen 5.
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Dikkat çekme noktası artık azalıyor. F30a her türlü eziyeti yapan kekolar yavaş yavaş f10 alıp apaçilik yapmaya başladılar
  • quote:

Eskiden 3 serisi F30 kullanıyordum, araç 70bin km ilk günkü lastikleri ile frenlemesi çok iyiydi.
    Daha sonra F10'na geçtim, araç 25 bin'deydi ama frene bastığımda uzun uzun abs devreye giriyordu. Sanki araç acil durumda hiç durmayacak gibi hissediyordum.
    Gittim daha araç 25bin ken lastikleri değiştirdim. Potenza'ları çıkardım yerine Michelin Primacy 4 taktım. 225/55/r17
    Frenleme hissiyatı biraz daha iyileşti ama F30'un yanına bile yaklaşamaz. Biraz hafif sert fren yapsam ABS tıkır tıkır devreye giriyor.
    Balataların bitmesine 5000km var diyor, Önlere ATE Seramik balata aldım. Bakalım düzelecek mi merak ediyorum.

F10'nun frenlemesinden rahatsız olan birtek benmiyim?
    Biraz önce daha bitmesine 3-4000 km kalan orjinal BMW balataları söktürüp yerine ATE orjinal balata taktırdım.
    Gerçek performansı anlayabilmem için en az 300km balataların aşınması lazım. Yinede şu ana kadar hissiyat daha iyi gibi.
    Frene çok az dokunduğumda bile araç frenleme hissiyatını veriyor. Bitmek üzere olan balatada frene çok az dokunduğunda hiçbirşey olmuyordu.
    1 hafta sonra tekrar yazarım, frenleme nasıl olacak bende merak ediyorum.
    Bu arada bir önce mesajımda ATE seramik yazmışım ama aldığım balata seramik değilmiş, normal balataymış.

• Aracın ağırlaştıkça frenleme mesafesinin daha uzun olmaması lazım bence. Ona göre fren sistemini iyileştirmeleri gerekir.
    F30'da eski balatalar, eskimiş lastiklerde ani frenlediğimde iç organlarım dışarı çıkardı. F10'da frene bastığımda kafam bile kımıldamıyor.
    Bakalım balataları değiştirdim, bir hafta sonra yorum yazacağım.
  • quote:

Biraz önce daha bitmesine 3-4000 km kalan orjinal BMW balataları söktürüp yerine ATE orjinal balata taktırdım.
    Gerçek performansı anlayabilmem için en az 300km balataların aşınması lazım. Yinede şu ana kadar hissiyat daha iyi gibi.
    Frene çok az dokunduğumda bile araç frenleme hissiyatını veriyor. Bitmek üzere olan balatada frene çok az dokunduğunda hiçbirşey olmuyordu.
    1 hafta sonra tekrar yazarım, frenleme nasıl olacak bende merak ediyorum.
    Bu arada bir önce mesajımda ATE seramik yazmışım ama aldığım balata seramik değilmiş, normal balataymış.

Alıntıları Göster
    sonuç aynı, yeni balataları takınca frenleme performansı %20 civarında arttığını hissediyorum fakat ani frende araç F30 gibi iyi durmuyor.
    Sanırım daha geniş taban lastik olmalı ve fren sistemini upgrade etmek lazım. F30'da frene bastığımda direksiyona yapıştırıyordu F10'da koltuktan kımıldamıyorum bile.

• Günaydın arkadaşlar,uzun yolda başıma geldi,100 ve civarı hızlarda ayağımı gazdan çekince tekerden çekirge sesi gibi bi ses geliyor, teker oldugundan tamda emin degılım oda ayrı,gaza basınca kesiliyor,tahmini olan varmı.
  • Arkadaslar merhaba , 2016 model araca sahibim garantim bitmiş durumda , aracımda bir kac defa garanti kapsamında diye düşündüğüm parçalar oldu lakin bmw garantiye girmeyeceğini söyleyerek yardımcı olmadı bu kapsamda artık bakımlarımi Sivas’ta özel serviste yaptırmak istiyorum. Aracım Suan 27 bin km de ve bugüne kadar yetkili servis tarafından iki defa bakımı yapıldı (sadece yağ değişimi ) şimdi aracıma özel serviste hangi bakımları yaptırmam lazım yağ değişimi disinda. Teşekkür ederim ekleme: aracım 5.20i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myname21 -- 26 Ağustos 2018; 15:29:51 >
  • myname21 M kullanıcısına yanıt
    Rutin bakım

Yağ, yağ filtresi, hava filtresi

Klimada koku varsa polen filtresi. Genellikle her 2 bakımda bir değiştirirsiniz.

Bujileri bir sonraki bakımda değiştirirsiniz.

Balataları da ekrandan kontrol edersiniz km leri yazar. Zaten usta balataları gözle kontrol eder.

Malzemeleri güvenilir malzemeciden alırsınız. 5lt mobil, polen filtresi 2 adet alırsınız.
  • Klima ve balatalarda sorun yok, dediğiniz gibi rutin bakım yapılacak o zaman.

Sivas küçük yer ve bu malzemelerin güvenirliği konusunda ekin değilim hatta özel servis secimi bile yapamadım daha. Bu malzemeleri internetten TEmin edebilir miyim. Edebilirsem fikir verebilir misiniz
  • Bakım için 2300 km. gösteriyordu. 300 km. sonra (sadece 20 km.’si 200-230 km/h hız yapıldı) hedefe varılıp stop edildi. 2 saat sonra araç tekrar çalıştırıldığında -10 km bakım zamanı geçti yazdı:)

20 km.de yapılan yüksek hız bakım algoritmasını dağıtmış olabilir mi ? Bakım süresi neye göre, nasıl bir algoritmaya göre hesaplanıyor ? Çalışma süresi, toplam RPM, hız vb. parametreleri formüle koyuyor olmalı. 7000-8000 km. de bir bakıma gideceğiz galiba. Bu işte bir tuhaflık var.

2000 km. daha kullanıp gitsem ne olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 31 Ağustos 2018; 9:0:5 >
  • tk152 T kullanıcısına yanıt
    Sıkştırmadan sürekli trafiksiz uzun menzilli kullandğım için 12 bin km de bakım yaptırdım.Bizim araçlarda tepenin bu olduğunu düşünüyorum.F30 umda 16 bin km yi bulmuştu. Bence gidip bir an önce bakımını yaptırın.Yağ değişimi önemli
  • Arkadaşlar merhaba tekrar forumdayım aracımın motor kulakları değişti bügün oem parçalarla ışıkta dururken sanki araç benzinli gibi ya da start stop devrede gibi gram titreme yok. Masrafını göz ardı edilebilirse kesinlikle dizel f10 kullanıcılarının değişmesini tavsiye ederim. Bir diğeri de aracımda egr arıza kodu gözüküyor ancak sadece bilgisayara bağlayınca ekranda uyarı yok. 2-3 gün sonra tekrar bakılacak tekrar çıkarsa egr iptali+yazılım belki downpipe düşünüyorum :)) downpipesiz 270 hp birlikte olunca da 290 cıvarı güç alabiliyoruz. Tavsiyeleriniz neler ?
  • Toxicated kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Benzinliyi bunun için seviyorum yap. Filtre benzin dışında isteği yok
  • cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Aslında benimkininde gereği yoktu ancak titreşimli çalışıyor diye değiştirme gereği duydum. 2 tipi varmış bunların biri gazlı böyle allengirli 190 lıklardaki öyleymiş benim araçta öyleymiş. 184 lük lerinki bildiginiz plastik. O ses azaldı mazaldı olayı buymuş hatta sanırım. Yağ gibi geliyor şuan araç mesela tekrar ısındım masraf yapmaya basladım gene :) 93 bine geldi aracımda
  • Toxicated kullanıcısına yanıt
    Piyasa gerçekleri ortada elimizdekilere İyi bakmamız lazım km de psikolojik 100 sınırına gelmiş demekki f10la devam
  • arkadaslar merhaba,
    cocukluk hayalim olan araca yillar sonunda kavustum
    ikinci el bmw 5.20i executive 2016 araci gecen hafta 209bine aldim,degisensiz bir parca lokal boyali km41 binde
    aslinda sorularim cok kisaca birkacini sorayim
    ekranda birsonraki bakim 8000km sonra diyor,50binde mi bakim 45 binde mi,exper 45binde demisti?bu bakim borusanda yaklasik ne kadar tutar?
    kaskoyu busenelik ankara kaskodan yaptirdik,deneyen,iyi kotu deneyim paylasabilecek varsa cok iyi olur,
    karadenizde yasiyoruz,ben buralara yeni geldim,esim kis lastiksiz olmaz diyor kis mevsimi,kis lastik fiyatlari ne civardadir?simdiden tesekkurler
    gorusmek uzere...
  • Zabit86 Z kullanıcısına yanıt
    ekranda kaç km ise ona sadık kalarak servise gidebilirsiniz.Güncel kurlardan dolayı lastik fiyatı yada servis fiyatını tahmin etmek zor.Kış lastiksiz yoğun kaygan zeminde zorlanırsınız. hayır olsun.
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.