Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (203. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.550
Cevap
111
Favori
725.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tolgao2000

5.20i varken E180 e donup bakilmaz o kadar acimasiz ve net soyluyorum. Bmw nin dizayni cizgilleri agresifligi spor gorunmu malzeme kalitesi gucu sessizligi kalantorlugu 1.6 E180 ile mukayese de kabul etmez... Hani hep bir 7 serisi sahibi olmak istersin ama ulasamayacagini dusunursun ya 5 serisi sana 7 serisine acilan bir kapi gibidir cunku ayni platformu paylasir...
    haklısın söylediklerinde zaten ben geçen 5 serisi aldığımda düşünmeden almıştım yalnız bu sefer bindiğim kullanmış olduğum için e180 düşünüyorum yoksa tabi ki de düşünülmezdi benimde fikrim de işte bi yıldız algısı var karizması da yine büyük ihtimal 2. f10 umu alacağım geçen ki iç dış m sporttu lci kasa bu sefer exculsive veya premium olan modellerine bakıyorum bakalım hayırlısı.şu tarz bi araç bakıyorum dediğin gibi daha çok 7 serisi havasını yaşamak için :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-aracimizin-kaporasi-alinmistir-514201567/detay

• tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Arac almayi dusundugum donemde E180 ile bir kac defa deneme surusu yapmistim. Gercekten F10 ile aradaki fark cok fazlaydi. Uc yyildirbirgun bile pisman olmadim cok sukur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suphi3434

Arac almayi dusundugum donemde E180 ile bir kac defa deneme surusu yapmistim. Gercekten F10 ile aradaki fark cok fazlaydi. Uc yyildirbirgun bile pisman olmadim cok sukur.
    benimde tercihim f10 olmuştu zaten de 2.kez f10 almak yerine e180 mi alsam düşüncesi vardı da sildim tekrar f10 alacağım yalnız bu sefer beyaz m sport değil siyah premium veya exutive alacağım sıkıldım m paketin kumaş koltuğu ve gri siyah konsol kombininden içi bej sunide olsa deri olsun konsol parlak olsun premium algısı daha fazla olsun istiyorum tamponları jantları m yaparız artık zamanla sıkılınca :)
  • tk152 T kullanıcısına yanıt
    525d xdrive 200 üstü özellikle de top speedde yavaş kalıyor diyorlar. Youtubeda yer alan videoalarda da düz yolda 240 üstü çok zor rampa aşağı ancak üstü var. Ama 0-100 çok iyi.
  • w.antilles W kullanıcısına yanıt
    5.25 aldım, yüksek süratlere çıkmak aslında çok akıl işi değil. Düz bir yolda bir ara gaza gelip 223'e kadar çıkıp kestim. Ancak ivmelenmesi elbette çok hızlı olmayabilir. Ancak şunu söyleyebilirim. 5.20i'den 5.25'e geçince çok net bir şekilde 5.20i'nin beni yorduğunu farkettim. Bu tamamen kişisel görüşüm tabi. Tepki almak istemem ama durum böyle. Gaz pedalı ve ivmelenme sizi etkiliyor, araç hemen kafa kaldırıyor. Şimdi bunların yanında bir de M3, M5 falan kullananlar da aynı yorumu 5.25 için yapacaklardır. Tork/beygir yüksekliği ile doğru orantılı bir süreç. Zaten IST trafiğinde 200+ gideyim demek de zor. Ancak ilk hızlanmalarda 0-200 km.'de oldukça yeterli. Koltuğa yapıştırıyor ve ek olarak SPORT ve SPORT+ ihtiyacım pek olmuyor. 5.20i'de çok eleştirdiğim ve mühendislik hatası olark nitelendirdiğim ECO PRO modu da daha mantıklı çalışıyor ve ivmeyi hissettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 27 Mayıs 2018; 0:59:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tk152

5.25 aldım, yüksek süratlere çıkmak aslında çok akıl işi değil. Düz bir yolda bir ara gaza gelip 223'e kadar çıkıp kestim. Ancak ivmelenmesi elbette çok hızlı olmayabilir. Ancak şunu söyleyebilirim. 5.20i'den 5.25'e geçince çok net bir şekilde 5.20i'nin beni yorduğunu farkettim. Bu tamamen kişisel görüşüm tabi. Tepki almak istemem ama durum böyle. Gaz pedalı ve ivmelenme sizi etkiliyor, araç hemen kafa kaldırıyor. Şimdi bunların yanında bir de M3, M5 falan kullananlar da aynı yorumu 5.25 için yapacaklardır. Tork/beygir yüksekliği ile doğru orantılı bir süreç. Zaten IST trafiğinde 200+ gideyim demek de zor. Ancak ilk hızlanmalarda 0-200 km.'de oldukça yeterli. Koltuğa yapıştırıyor ve ek olarak SPORT ve SPORT+ ihtiyacım pek olmuyor. 5.20i'de çok eleştirdiğim ve mühendislik hatası olark nitelendirdiğim ECO PRO modu da daha mantıklı çalışıyor ve ivmeyi hissettiriyor.
    Katılıyorum 1,6 motor kasaya yetsede performans açısından zayıf.Birde ben dün comfort modda çok kısa bir süre 200 e çıktım fakat dikkatimi çeken frenleme oldu.

Araç hafif rampa aşağı gidiyordum önümdeki araç ani sollamaya çıktı 200 km ile rampa aşağı hafif virajda frene asıldım fakat biraz kötü bir fren performansı gördüm.

Aramızda epey mesafe olduğu için tehlikeli bir durum yoktu fakat f10 frenlemede bana biraz zayıf gibi geldi ağırlıktan yada belkide virajda frenlemeden dolayı esp birşeylere müdahale etmiş olabilirmi? 200 den 100 e düşme zamanını beğenmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracım 19 binde balatalar 5 bin daha gider demişti servis.Belkide düz yolda frenleme ile virajda farklıdır bilemiyorum ki çok az bir virajdı.Yüksek hızlara çıkmak çok akıl işi değil çünkü bu araçlar 2 tona yakın ve o hızlarda durması çok kolay değil.

106 gti değilki bu 900 kg zınk diye dursun:)

Yakıt olarak ne durumda sayın hocam?

• Uzun yolda 6 civarı, ancak karma olunca 7.5 -7.8 aralığı gibi. Ancak sadece şehiriçi yoğun olunca ve günlük sıfırlama ile (benim 3.8 km. Ev-iş mesafesinde) 10 civarlarının altına inmiyor. 5.20i aynı güzergahta 16-18 tl/100 km. gösterirdi. 308 dizel bile aynı güzergahta 8.9 lt/100 yakıyor. Bu araçları 40-50 km. Üzeri hızlara pek çıkaramayınca içmeleri normal :) 5.20’inin karması ise bende 13.3 -13.5 seviyelerinde idi.(güzergah çok etkili).AVC B..N’a bakım için götürdüğümde 12-13 normal demişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 27 Mayıs 2018; 23:46:15 >
  • Benimki 10,5 lt üstüne pek çıkmıyor, siz şehiriçi nasıl 16 seviyesine ulaşıyorsunuz bilemedim.
    Otomatik vites arabaların kullanım mantığı da var, dikkat etmek gerekiyor. Özellikle gereksiz gaz pedalı kullanmamanız lazım.
    (tabii aracın sürüşteki ilk 10-15 dk'sı hariç)

• Simültane S kullanıcısına yanıt
    Araç 15 dk. da zaten hedefe ulaşıyor. 3.8 km.’lik yol 14-18 dk. arası sürüyor). Şehiriçi trafikte 5.20i’yi 10 lt./100 km. altında görmenin pek mümkün olmadığını düşünüyorum. Borusan, gelen müşterilerden aldıkları bilgiye istinaden 12-13 altına inmez demişti. Ben de indiremedim.

Ancak galiba trafik yoğunluğu farklı yorumlanıyor. Tampon tampona trafik ve mahalle aralarını kastediyorum.

Galiba siteden neredeyse hiç yavaşlamadan otobana bağlanıp, yine çok az bir yoğun trafikle işyerinin önüne araç bırakılıyor. Anlamadım gitti. Uzun yolda da en iyi 7.9 ortalamam olmuştu.

Az yaktırmanın yolu varsa öğrenmek isterim.

Sizinki çok normal. O mesafe için fluence ze alınır aslında

• Benin F10 su an 9.8 ortalama.. bir onceki depo 9.9 idi.. havalar isininca cok farketti.. kisin 11 civariydi...

• quote:

Benin F10 su an 9.8 ortalama.. bir onceki depo 9.9 idi.. havalar isininca cok farketti.. kisin 11 civariydi...
    Benım de tam tersi oldu ,havalar ısınıp klima açılınca arttı :)

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    Bende durumlar aynı 8.4

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Bende durumlar aynı 8.4
    5bin km oldu alalı ilk defa 9 gördüm :) 7.5-8.5 arasındayım muhteşem benim için,allahtan trafige girmeden kullanıyoruz

• Eco pro yelken modu ile ilgili bir video cekecegim vakit bulunca.. aslinda cogu kisi bilmiyor Bmw bildigin peygamber vitesine atiyor araci...

• quote:

Eco pro yelken modu ile ilgili bir video cekecegim vakit bulunca.. aslinda cogu kisi bilmiyor Bmw bildigin peygamber vitesine atiyor araci...
    Açıkcası çok fark ettiğini düşünmüyorum. F30da sürekli ecoda sürerken f10da yelkende süzülmek istediğim zaman geçiyorum

• 10,5 litrenin altına inemedim şehir içi tabiki..comfort modda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 9.7 litre ankara şehir içi trafiği. Bu arada istnbulda mert elektronik diye bir yer f10 kasa araçlarda apple car elayi aktif hale getiriyor. Bunu Ankarada yapan yer var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.