Şimdi Ara

BMW 5 SERİSİ F10 (190. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.550
Cevap
111
Favori
725.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada arkadaşlar 45.000 bakımını istanbulda nerede yaptırmamı önerirsiniz ve fiyat ne aralıkta oluyor tercihim yetkili servis olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

evet arkadaşlar ilk 2000 km lik izlenimlerim araba için çok olumlu. Benim gibi yılların mercedescisini bile etkiledi tek sıkıntım e250 den sonra 520 yavaş kalıyordu onun da çözümünü yazılım ile hallettim. Bu araca yazılımın hiçbir zararının olmadığını uzun araştırmalar ve 40k km üstünde yazılımlı kullanan kullanıcılar ile görüştükten sonra anladım. Bizdeki araçların motoru ile 320 ied deki 170 lik araç motorları arasında alaka yok. Motor kodları bile farklı ve bizdeki araçtaki tüm parçalar 2.0 ile aynı aracı hiç yormayan soft bir yazılımla şu anda 250hp oldu benim aracım. Sport modda araba eskisiyle alakasız gidiyor. E250 falan imkanı yok gelemiyor peşimden yazılımsız ankaraya gittiğimde 225 üzerine çıkamamıştı araba geçen bursadan gelirken 248 çok rahat gördüm ve aracın 260 a kadar falan çok rahat gideri vardı ama yol musait değildi resmen kaderi değişti aracın düşünen olursa bence hiç tereddüt etmesim arabanıza daha çok aşık olursunuz.

Hayırlı olsun hocam,sakin kullanımda yakıtta düşüş varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    yazılımı yapan yer aynı zamanda tasarrufta olur dedi ama ben çok bir fark göremedim gerçi kullandığım iş ev arası yol berbat sürekli yokuş in yokuş çık ve trafikli bir yol. Şöyle söyleyim 4 km mesafe var iş ve ev arasında ama 25 30 dakika falan sürüyor trafik yüzünden. yakıt tasarrufuna imkan yok ama yakın zamanda izmir planım var en azından uzun yolda ki farkı gösterir
  • quote:

yazılımı yapan yer aynı zamanda tasarrufta olur dedi ama ben çok bir fark göremedim gerçi kullandığım iş ev arası yol berbat sürekli yokuş in yokuş çık ve trafikli bir yol. Şöyle söyleyim 4 km mesafe var iş ve ev arasında ama 25 30 dakika falan sürüyor trafik yüzünden. yakıt tasarrufuna imkan yok ama yakın zamanda izmir planım var en azından uzun yolda ki farkı gösterir

Paylaşırsanız sevinirim hocam,buarada hangi yazılım atıldı,3.20 d den 5.20i eksikliği hıssedıyorum zaman zaman cok sorun yapmasamda.fiyat makul olursa düşünüyorum sız kaça yaptırdınız

• fastforyou kullanıcısına yanıt
    paylaşırım mutlaka farkı. Yazılım fiyatı 1500 dü pazarlıkla 1300 e anlaştık
  • maho2306 kullanıcısına yanıt
    170hp soft yazılımla nasıl 250hp oluyor? Hard yazılımla ne kadar olur? F10u yazılımla ilgili hiç paylaşım okumuyorum. Aracın segmenti kullanıcı kitlesinden dolayı nette kullanıcı topluluğu yok denecek kadar az.

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

170hp soft yazılımla nasıl 250hp oluyor? Hard yazılımla ne kadar olur? F10u yazılımla ilgili hiç paylaşım okumuyorum. Aracın segmenti kullanıcı kitlesinden dolayı nette kullanıcı topluluğu yok denecek kadar az.

bu araca ilk yazılım yapılmak istendiğinde motor açılıp bakılmış uygun olup olmadığına bakmak için. Yazılımı yapacak alman bu motoru ilk defa gördüğünü söylemiş(daha önceden f30 lar için yazılım yapıyormuş iki motorda 170 lik olunca aynısı gibi düşünülmüş) Bilgisayarı bağladıklarında bu motor 2.0 demiş :D 1.6 olması imkansız kodu falan da 2.0 kodu denmiş daha detaylı incelediklerinde sadece krank ve birkaç parça 2.0 dan farklıymış geri kalan tüm parçalar 2.0 motorla birebir aynıymış. Bu motoru BMW bizim gibi vergi sıkıntısı olan ülkelere özel yapmış ama hem 2.0 ın satışları baltalanmasın hemde emisyon mevzularına gücü kapasitesinin altında bırakmışlar. 3 4 yıldır yazılımlı kullanan ve en ufak sorun yaşamayan birçok kişi var. Benim yazılımı yaptırdığım yer şimdiye kadar yaklaşık 300 araca yazılım yapmış henüz problem yaşayan yok. Soft yazılım kısmını onlar söyledi aracı yormaz sıkıntı yapmaz dediler

• quote:

quote:

bu araca ilk yazılım yapılmak istendiğinde motor açılıp bakılmış uygun olup olmadığına bakmak için. Yazılımı yapacak alman bu motoru ilk defa gördüğünü söylemiş(daha önceden f30 lar için yazılım yapıyormuş iki motorda 170 lik olunca aynısı gibi düşünülmüş) Bilgisayarı bağladıklarında bu motor 2.0 demiş :D 1.6 olması imkansız kodu falan da 2.0 kodu denmiş daha detaylı incelediklerinde sadece krank ve birkaç parça 2.0 dan farklıymış geri kalan tüm parçalar 2.0 motorla birebir aynıymış. Bu motoru BMW bizim gibi vergi sıkıntısı olan ülkelere özel yapmış ama hem 2.0 ın satışları baltalanmasın hemde emisyon mevzularına gücü kapasitesinin altında bırakmışlar. 3 4 yıldır yazılımlı kullanan ve en ufak sorun yaşamayan birçok kişi var. Benim yazılımı yaptırdığım yer şimdiye kadar yaklaşık 300 araca yazılım yapmış henüz problem yaşayan yok. Soft yazılım kısmını onlar söyledi aracı yormaz sıkıntı yapmaz dediler

Motor bloğunu biliyorum. Bu araba için yazılıma rastlamadığım için sormuştum. Performansı hayal kırıklığı olan bir araç. Yazılım illaki düşündürüyor. Örneğin borusan yazılım kampanyası yapsa bu aracı istenilen değerlere yaklaştırsa kuyruk olacağına eminim. Ancak yazılım işleri bana çok üçkağıt geliyor. Sözde türk esnaflığıyla ağbey garanti biziz bişey okursa getir palavralarına aklı başında kimse güvenmiyor.

Racechip kullanana da rastlamadım. Onunla ilgili bilginiz var mı acaba

Yanlış anlamayın elbette sonucu siz yaşıyorsunuz memnunsunuz ancak 200 binlik araca kimse güvenmeden kolay kolay dokundurtmaz

• cancan_burak kullanıcısına yanıt
    ben referanslı bir yer tercih ettim dediğim gibi birçok kullanıcı ile konuyu konuştum zaten bu araca 300-500 verip yazılım yapan da var ama bu öyle birşey değil gayet düzgün ne yaptığını bilen kaliteli esnaflar. Ama garanti konusunu falan konuşmadım sonuçta ben aldım bir risk sonuçlarına da katlanırım
  • Vallahi garantiyi uzatmamis olsam 250hp ye cikartir prins in lpg sini de taktirir yillarca binerdim.. aslan gibi araba yuzu de kolay kolay eskimez..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_onyx23

Elazığ Borusan Koçtürk otomobiv, hava filtresi de değişseydi 1400 tl olacaktı,

Benim işlemde motor yağı ve filtresi,klima filtreleri,ozon detenfeksiyonu,motor bakımı ve cam suyu ücreti 1750 tl kdv dahil.
    2.senenin sonunda bmw joy kart alırsak %15 indirim yapılıyormuş ilk 2 sene geçmeden indirime başlamıyormuş söylenen o.
    Yani aracı sıfır aldıktan sonra 2 sene ben sizi bir güzel soyacağım sonra indirime başlayacağım diyor servis hazretleri.

Borusan otoyu aradığımda tüm servislerde fiyat aynıdır değişmez diyor falan filan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Vallahi garantiyi uzatmamis olsam 250hp ye cikartir prins in lpg sini de taktirir yillarca binerdim.. aslan gibi araba yuzu de kolay kolay eskimez..

2004 yılında fiat marea almıştım 7 sene kullandım 1600 cc 103 hp gaza basınca önü kalkıyordu resmen
    bizim f10 lar 1700 kg tabiki ağır araç çok performans beklememek lazım ben şahsen delidolu dönemlerimi geçtim 42 yaşımdayım artık ağırlaşıyor insan çok performans beklemyorsun güç her zaman iyidir ama bana yetiyor tabiki comfort kullanımda:D
    diğer alengirli mod pek ağır

• ben uzun süre binmek için aldım aracımı az km yaptığım için de lpg düşünmüyorum, açıkçası bu fiyata alınabilecek en iyi araç ama tabi muadilleri epey artarken 520i fiyatları 1 yıldır aynı seviyede onu pek çözemedim, servis olayı diğer firmalarda da aynı honda civic için 10 bin de bir bakıma 1000 tl istiyor, benim beğenmediğim özelliği connected drive için 2000 tl istemelerine ragmen içinde hiç bir şey yok, diğer firmalarda ücretsiz programla aracın son sürüş bilgilerine vs her şeyine ulaşıyorlar.onun haricinde ultra sessiz trim sesi yok, kullanımı çok keyifli
  • quote:

ben uzun süre binmek için aldım aracımı az km yaptığım için de lpg düşünmüyorum, açıkçası bu fiyata alınabilecek en iyi araç ama tabi muadilleri epey artarken 520i fiyatları 1 yıldır aynı seviyede onu pek çözemedim, servis olayı diğer firmalarda da aynı honda civic için 10 bin de bir bakıma 1000 tl istiyor, benim beğenmediğim özelliği connected drive için 2000 tl istemelerine ragmen içinde hiç bir şey yok, diğer firmalarda ücretsiz programla aracın son sürüş bilgilerine vs her şeyine ulaşıyorlar.onun haricinde ultra sessiz trim sesi yok, kullanımı çok keyifli

Açıkcası bende hiç sevmiyorum bmw sistemini içi bomboş. Pejo 2008 aldı arkadaşım. Multimedia sistemi mükemmel. Sürüş analizi, raporu, carplay, mirros screen İnternete bağlanma vs. Sadece bunun içün üstünden orjinal sistemi kaldırıp android sistemlerden birini takasım var ancak onlarda 2 bin civarı ucuz değiller

• F30dan geçtim bende. Araç olması gerekenden hantal malesef. Daha öncede yazmıştım sporttaki gibi gidip vites geçişlerinin comfort olması gerekir bence. Comfortta bile gaz tepkileri düşük

siz f30 dan geçtiğiniz için hantal ama ben ilk f10 la başladığım için gayet iyi :) zaten benzin fiyatları performansa izin vermiyor maalesef, peugeot, hyundai, renault vs de donanım arabayı sattırıyor, bmw de ise marka sattırıyor, bmw de f10 da olan hayalet ekranla 3008-5008 in hayalet ekranı kıyaslanmaz bile.
  • quote:

siz f30 dan geçtiğiniz için hantal ama ben ilk f10 la başladığım için gayet iyi :) zaten benzin fiyatları performansa izin vermiyor maalesef, peugeot, hyundai, renault vs de donanım arabayı sattırıyor, bmw de ise marka sattırıyor, bmw de f10 da olan hayalet ekranla 3008-5008 in hayalet ekranı kıyaslanmaz bile.

G30daki multimedia sistemi de aynı hocam malesef vasat. Bmw markasına yakışmıyor. Tesla ekranı beklemiyorum ancak şu hali bomboş

Allah tan benim harman kardon var ve ses çok iyi, garantiden dolayı kodlama da yaptırmadım video izlemek için,
  • dr_onyx23 D kullanıcısına yanıt
    Bu arabanın rezil olduğu 2 konu var. 1.ses sistemi 2.arka havalandırmanın sıcak hava üflememesi. Rezalet

Bahsettiğim multimedia olayı ses kalitesi değil hocam. İçerik yok. Navigasyon vasat malesef. Anlık veri almayan navigasyon 5 yıl geride kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancan_burak -- 20 Mart 2018; 11:54:12 >
  • quote:

F30dan geçtim bende. Araç olması gerekenden hantal malesef. Daha öncede yazmıştım sporttaki gibi gidip vites geçişlerinin comfort olması gerekir bence. Comfortta bile gaz tepkileri düşük

Ben Renuault kadjardan geçtim 1.5 dci 110 hp edc otomatik gayet seri bir araçtı 1550 kg 19 jant olmasına rağmen.
    dizel etkisi tork olabilir tabiki.
    520 ninin performansı bana yetiyor dediğim gibi çok da performans artık aramıyorum.
    Preimum segment kalite algısı,konfor,sürüş,güvenlik vs artılarla tercih bmw oluyor.TAbiki imkanlar dahilinde.
    Şimdilik memnunum umarım uzun yıllar Bmw den özellikle 5 serisinden vazgeçmeyiz:)
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.