Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

BMW 5 SERİSİ F10

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
4.200
Cevap
96
Favori
318.862
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      969 Mesaj
      25 Temmuz 2017 22:10:50
      Arkadaşlar 520i arayışlarıma devam etmekteyim.

Bir araç buldum premium fakat jantlar 17". Sizce 17" nasıldır 18" ile kıyasladığınızda? Artı ve eski yönlerini söyleyebilir misiniz? İçimi rahatlatacak bişeyler var mı yoksa illa 18" mi bakılmalı???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      475 Mesaj
      25 Temmuz 2017 22:31:57
      Evde perde, arabada jant. Yeni kasa 19" jant ile lanse edildi. Eski kasa ile yeni kasa büyüklük olarak aynı hemen hemen. 17" jant bence küçük gözüküyor. Kendi aracımda 18" jant var. Ben estetik ve konfor olarak memnunum. Tavsiye ederim.

• Yüzbaşı
      969 Mesaj
      25 Temmuz 2017 23:10:51
      Estetik açıdan daha güzel duracağı tabiki doğrudur ancak konfor ve yakıt tüketimi olarak 17" daha uygun olur diye düşünmekteyim.

|
      |

• Yarbay
      4822 Mesaj
      26 Temmuz 2017 00:26:17
      quote:

Orijinalden alıntı: HaKaan16

Arkadaşlar 520i arayışlarıma devam etmekteyim.

Bir araç buldum premium fakat jantlar 17". Sizce 17" nasıldır 18" ile kıyasladığınızda? Artı ve eski yönlerini söyleyebilir misiniz? İçimi rahatlatacak bişeyler var mı yoksa illa 18" mi bakılmalı???

Küçüldükçe konfor artar tüketim düşer büyüdükçe yol tutuş artar şeklinde biliyorum. F30da 17likler vardı sert geliyordu. F10da 18ler var çok yumuşak geliyor açıkcası.

17likle alıp kış lastiği ile onu kullanırsınız ikinci el 18likle yazlık set yaparsınız en kolayı jant lanstik yeteli temiz gönlünüze sinen aracı bulun

• Yüzbaşı
      828 Mesaj
      26 Temmuz 2017 10:54:55
      quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

Doğrusunu yaz o zaman

Nbt Evoda Sos çalışır, doğrusu bu.

• Yarbay
      2838 Mesaj
      26 Temmuz 2017 13:15:35
      quote:

Orijinalden alıntı: geng

quote:

Doğrusunu yaz o zaman

EVO model denilen ve Apple CarPlay özelliği olan, arayüzü G30lardaki NBT lerin aynısı olan NBT EVO larda SOS çalışmaz, çalışmıyor.
      Oturduğunuz yerden işkembeden sallamayın

• Yarbay
      2311 Mesaj
      26 Temmuz 2017 13:18:10
      Sos yol yardım için gerekli değilmi? Telefonla arayıp kendım çağırmaktan farkı varmı ?

• Binbaşı
      1685 Mesaj
      26 Temmuz 2017 13:22:24
      18 likler yakıt tüketimine benim gözlemimle çok minik bi etki yaptı. Ki arkalar 245 olandan değil 275 olandan pozantı mersin otobanında gişelerden sıfırladım mersin gişelerine kadar tüketim 6.5 ancak gişeye 15 km kalana kadar 160-170 le geldim sonra 110 sabit gittim ceza yememek için konfor açısından aracın üstündeki lastikler taş gibiydi 18 lerle yeni lastik takınca bana daha konforlu geldi

|
      |

• Yüzbaşı
      878 Mesaj
      26 Temmuz 2017 14:16:34
      Hocam allah korusun kaza durumunda kendinizden geçmiş de olabilirsiniz. Sistem kaza olmuşsa konumunu algılayıp ambulans, itfaiye ve polis yönlendiriyor. Belki hiç ihtiyaç duymazsınız, belki de hayatınızı kurtarır. Ben böyle bir özelliğe sahipken kaybetmek istemem açıkçası.

Yıllanmış Apple'cı.
    • Yüzbaşı
      828 Mesaj
      26 Temmuz 2017 15:09:15
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: geng

quote:

Doğrusunu yaz o zaman

EVO model denilen ve Apple CarPlay özelliği olan, arayüzü G30lardaki NBT lerin aynısı olan NBT EVO larda SOS çalışmaz, çalışmıyor.
      Oturduğunuz yerden işkembeden sallamayın

Tamam, çalışmıyor.Iskembeden salladım.

|
      |

• Binbaşı
      1144 Mesaj
      26 Temmuz 2017 15:15:35
      F10 veya yeni kasa farketmez 5 serisinde mutlaka 18" Jant tercih edilmeli. Zira amortisörler yeterince konforlu. Araç içi kabin sessizliği özellikle benzinli modelde üst düzey.

Kendim üç seneye yakındır 2014 F10 Mpaket kullanıyorum standart 18jantlı önler 245-45-18 arkalar 275-40-18. Konforundan son derece memnunum. 17"ler çok küçük kalmakta bu araçlarda. Önemli olan lastiklerki Runflat lastikler olumlu özelliklerine rağmen halen sevemediğim bir lastik teknolojisi. Değişim zamanı normal lastiğe dönmeyi düşünüyorum.
      |
      |

• Yarbay
      2311 Mesaj
      26 Temmuz 2017 16:16:52
      quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Hocam allah korusun kaza durumunda kendinizden geçmiş de olabilirsiniz. Sistem kaza olmuşsa konumunu algılayıp ambulans, itfaiye ve polis yönlendiriyor. Belki hiç ihtiyaç duymazsınız, belki de hayatınızı kurtarır. Ben böyle bir özelliğe sahipken kaybetmek istemem açıkçası.

Kazayı algılayıp arıyorsa gerekli yerleri çok iyi,yok ben sos tuşuna basacaksam telefondan bi fark kalmıyor

• Yarbay
      4541 Mesaj
      26 Temmuz 2017 16:35:16
      quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

quote:

Orijinalden alıntı: erdknt

Kazayı algılayıp arıyorsa gerekli yerleri çok iyi,yok ben sos tuşuna basacaksam telefondan bi fark kalmıyor

Hava yastigi patladigi an sistem devreye giriyor

|
      |

• Yarbay
      4822 Mesaj
      26 Temmuz 2017 18:56:08
      Sos ile. Bmw servisi istediğiniz zaman arayıp görüşebilrisiniz. Aracın bakım vs durumlarını merkez takip eder. Servis yaklaşınca merkezden arayıp randevu oluşturalım derler. 1650tl ödeyip uzaktan kontrol açtırabilirsiniz. Nbt varsa anlık trafik hizmeti satınalabilirsiniz. İnternete bağlanabilirsiniz ancak çok sağlıklı çalışmıyor. Ne önemlisi de güvenlikle ilgili olan durum.

Önceki aracımda vardı ihtiyacım olmadı. Şimdikinde yok inş ihtiyacım olmaz.

|
      |

• Yarbay
      3704 Mesaj
      26 Temmuz 2017 20:14:31
      Sos harikulade bir ozellik, bir kaza aninda hava yastiklari acilmissa otomatik seni ariyorlar, iki kisi araca baglaniyor biri seninle konusmaya calisiyor eger ses alamazsa konumunu gps ten en yakin saglik birimine bildiriyor ve ambulans gelene kadar seninle konusmaya calisiyor, bazi bmw suruculari baskalarinin kazalarini da sos ile bildiriyorlar kesin konum bilgisi gidiyor. Yada yolda issiz bir yerde kaldin bas sosa on konsol dilinde karsina asistan cikiyor dunyanin her yerinde once uzaktan arizaya bakiyor halledemezse cekici gonderiyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2014 BMW 5.20i Premium
      2016 Nissan Qashqai 1.2 Dig-T Xtronic Skypack
      Honda NC 750X
      Tern D8
    • Yarbay
      2311 Mesaj
      26 Temmuz 2017 20:33:29
      quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Sos harikulade bir ozellik, bir kaza aninda hava yastiklari acilmissa otomatik seni ariyorlar, iki kisi araca baglaniyor biri seninle konusmaya calisiyor eger ses alamazsa konumunu gps ten en yakin saglik birimine bildiriyor ve ambulans gelene kadar seninle konusmaya calisiyor, bazi bmw suruculari baskalarinin kazalarini da sos ile bildiriyorlar kesin konum bilgisi gidiyor. Yada yolda issiz bir yerde kaldin bas sosa on konsol dilinde karsina asistan cikiyor dunyanin her yerinde once uzaktan arizaya bakiyor halledemezse cekici gonderiyor..

Oo süper,ozaman araç arayışındayım olmazsa olmazlardan birisi

• Binbaşı
      1685 Mesaj
      26 Temmuz 2017 21:18:36
      bence olmazsa olmazınız değilde olursa olur olmazsa olmazınız olsun. Temiz bir arabayı sos yok diye elemezdim. Ki şuanki aracımda yok f30 da vardı bir kere yanlıslıkla aramak dışında işime yaramamıştı

|
      |

• Yarbay
      4822 Mesaj
      26 Temmuz 2017 21:56:26
      Sos de rft de bmw kullanıcıları için çok önemli ancak %99 araçta olmayan özellikler abartmamak lazım. Allah kimseye bu özellikleri kullanma ihtiyacı düşürecek durumları yaşatmasın.

Bende 2014temmuz öncesi üretim araç aldım. En önemli özelliklerden biri bu sistemle birlikte Bluetoothdan müzik dinleme geliyor. Aynı anda 2 telefonu araca aynı anda bağlayabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancan_burak -- 26 Temmuz 2017; 21:58:18 >

• Binbaşı
      1685 Mesaj
      26 Temmuz 2017 22:23:01
      O dediginiz bt olayını 1000 liraya küçük ekranla ya da nbt taktırarak halledebiliyorsunuz

|
      |

• Yüzbaşı
      298 Mesaj
      26 Temmuz 2017 22:46:36
      2018 yılından itibaren Avrupa birliğindeki tüm yeni araçlarda SOS zorunlu hale gelecek. Tahminlerine göre kazalardaki ölümleri %10 azaltacağını düşünüyorlar.
      https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/automatic-emergency-call-tech-fitted-all-new-cars-2018

Ben olsam tercihimi SOS olandan yana kullanırdım. Benim başıma gelmez demeyin.

HızlıCevap

Reklamlar
SEO
chat.gen.tr
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,485
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.