Şimdi Ara

Bmw 418i hararet sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
3
Favori
4.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba 63.000 km bmw 418i b38 motor kodlu coupe aracım var. Aracımdan memnundum fakat dün akşam 15-20 dakikalık bir mesafede önce ARAÇ ÇOK SICAK uyarısı verdi. Ve deli gibi fan açmıştı. Hemen kaloriferi açıp sıcaklığı azaltmak istedim çünkü trafikte sağa çekmem için süre gerekliydi. Farkettimki o sırada araba 120 derecelerde olmasına rağmen kaloriferden buz gibi hava geliyordu. Daha bunlara fırsat bulamadan ikinci bir arıza verdi ve hemen durun araç çok sıcak dedi hemen durdum kaputtan buharlar çıkıyordu araç su kaynatıyordu. Suyunda bi kısmını taşırdı. Yaklaşık yarım saat geçtikten sonra üzerine ılık su ekledim ve en azından evimin garajına 2 dakikalık mesafe kalmışken aracı oraya çekmek istedim. Daha eve yetiştim yetişmedim tekrardan aynı arızaları yaktı harareti yükseltti. Neyseki tekrar su kaynatmadan kendimi eve atabildim. Sizce aracımın sıkıntısı nedir. Bu sabah çalıştırdığımda aracımda olumsuz bir durum veya ses yoktu ama kaloriferi açtığımda halen sıcak hava gelmediğini gördüm. Ve bu konuda devirdaimden şüphelendim. Sizce aracımdaki sıkıntı nedir. Bir anda olan birşeydi bu daha önce hiçbir sikayetim yoktu. Bilgi verebilecek arkadaşlarımdan yardım istiyorum. Dipnot olarak tekrar yazmak istedim uzun uzun okumayacak arkadaşlar için, çalıştırır çalıştırmaz 10 dklık mesafe, hararet, fan çalışıyor, kalorifer sıcak hava vermiyor.

• Herhangi bir su kaçağıda bugüne kadar mevcut değildi dipnot
  • Bmw 418i hararet sorunu
  • Bmw 418i hararet sorunu
  • su kaynattıysa conta muhtemelen yanmıştır. en kısa zamanda kontrol ettirin
  • Devirdaim sıkıntısı gibi anlattiginiz herşey bunu işaret ediyor geçmiş olsun conta yanmamistir umarim
  • İNŞALLAH DEVİRDAİM ARIZASIDIR. YOKSA CONTA ARIZASI GİBİ DURUYOR..

• Bilmiyorum inanın araç su kaynattıktan sonra contanın yanmış olması ayrı konu ama benim takıldığım. Bu problemin neden ortaya çıktığı. Aynı anda suyumun ısınıp, kaloriferimden sıcak havanın gelmemesi. Umarımki contayada zarar vermemiştir.
  • panasonic2001 P kullanıcısına yanıt

GENELDE KALORİFERDEN SICAK HAVA VERMEMESİNİN EN BÜYÜK SORUMLUSU CONTA. O YÜZDEN BU ARACI KULLANMAYIP ACİLEN SERVİSE ÇEKİN ARACINIZI.. ARACINIZI KONTROL ETTİRİN. UMARIM DEVİRDAİMLE KURTARIRSINIZ.

• Sigortalarıda kontrol ettirin. Benimde basıma geldi bu tarz bir durum. Arac bmw degil hyundai ama servise cektirdim fan sigortası yandığı için fan calısmıyormus. Bazen cok buyuk diye dusundugunuz sorun ufacık cıkabiliyor.

• cagataybas kullanıcısına yanıt
    Merhabalar öncelikle. Bende bundan şüpheleniyorum ufacık bir elektronik sensör soket sigorta gibi bir sıkıntı için aracı kurcalatmaktan çekiniyorum. Fan çalışıyor. Ama acaba başka bir soket vb birşey olabilirmi?
  • İnş conta değildir. Nice f30 lar harcandı bu conta muhabbetine. Geçmiş olsun
  • Tahminen conta değil, inşallah değildir. Benzer bir olay bizim E200 de başımıza geldi Devirdaim pompası ve termostat arızalı çıktı. Termostat devirdaim pompasına motorun ısındığını iletemediği için pompa devreye girmiyor hararet hemen uçuyor. En azından bizim başımıza gelen arıza buydu araçlar farklı fakat araçla yaşadıklarımız birebir aynı bir baktırın derim.
  • Benzer şikayet 6-7 ay önce c180 aracımda benim de başıma geldi.Devirdaim pompası değişti.
  • Kalorifer uflemiyor dediğin an zaten belli ediyor, devirdaim ya düzgün çalışmıyor ya da kitlemiş olabilir, kötü ihtimal ise contayi yakmış. iyi bir servis usta bulup baktırın, söküp degistirin gerekiyorsa termostat ve soketlerle beraber.
  • road35 R kullanıcısına yanıt

Tüpten dolayi olamaz mi ? Benim lpg regulatorune giden hortum yarilmis hava yapmisti sistem

• Devirdaim en son ne zaman değişti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Of The Birds -- 23 Nisan 2023; 20:9:52 >
  • King Of The Birds kullanıcısına yanıt
    Ben aracı alalı 3.000 km civarı oldu ne zaman değişti bilmiyorum yada değiştimi onuda bilmiyorum.
  • Devirdaim gibi duruyor ama siz yinede servise çektirip her şeyine baktırın
  • Hocam araç çok güzel yanlız o motor bela bilginiz olsun turbo çatlatır katalizör bozar aşırı ısınır vs vs şuanki sorununuza gelecek olursak yüksek ihtimal devirdaim ve termostat arızası gibi duruyor
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.