Şimdi Ara

BMW 335İ’YE DKG ŞANZIMAN!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
0
Favori
5.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Makyajlı 3 Serisi’nin tanıtılmasına paralel olarak BMW, 7 ileri çift kavramalı DKG şanzımanın 335i Coupe ve 335i Convertible modellerinde de kullanılacağını duyurdu.

Hatırlanacağı gibi ilk defa M3 Sedan modelinde kullanılan DKG şanzıman, sürücüye ister orta konsoldan ister direksiyonun iki yanındaki kulakçıklardan manuel olarak vites değiştirme imkânı sunuyor.

Bu vites kutusuyla donatılan 335i Coupe; 306 HP güç üreten çift turbo 3.0 litre motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını 5.4 saniyede alıyor. Bu veriler DKG şanzımanlı 335i Coupe’nin yerini aldığı 6 ileri manuel şanzımanlı versiyondan 0.1 saniye ve 6 ileri otomatik şanzımanlı versiyondan 0.3 daha hızlı olduğu gösteriyor.

Üstelik çift kavramalı şanzıman yakıt tüketimini de düşürmüş. 6 ileri manuel şanzımanla karşılaştırıldığında yüzde 5 daha az yakıt tüketen DKG şanzıman, ekonomik kullanıma da katkıda bulunuyor. DKG şanzımanlı 335i Coupe & Convertible modelleri ortalama olarak 8.8lt/100km ve 9.1lt/100km yakıt tüketiyorlar.

KaynaK: Arabam.Com

BMW 335İ’YE DKG ŞANZIMAN!

• bi vites kolu ancak bu kadar bu guzel tasarlanabilirdi ne denirki...

ultimate driving machine...
  • evet gerçekten bmw bu işte usta..özellikle yeni 7 serisindeki vites topuzu çok dikkat çekici
  • Cıft kavramalı 7 ılerı sanzıman ılk olarak serı uretımde bır modele konuluyor sanırım. Yoksa yanlıs mıyım?
  • 306 beygir bir araç için 8.8 litre/100km ortalama yakıt tüketimi mükemmel bir sonuç
  • tüketim değerleri muhteşemmmm
  • Bmw bu işi iyi yapıyor
  • bunlar arabaysa benim bindiğim başka bişey olmalı helal valla 300 beygir güç üret 90-100 beygirlik araçlarla aynı yakıtı yak
  • quote:

Orjinalden alıntı: suicide

bunlar arabaysa benim bindiğim başka bişey olmalı helal valla 300 beygir güç üret 90-100 beygirlik araçlarla aynı yakıtı yak

olmamis bence sana verelim düp tak
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

bunlar arabaysa benim bindiğim başka bişey olmalı helal valla 300 beygir güç üret 90-100 beygirlik araçlarla aynı yakıtı yak

sen ver takmayan böyle olsun

• quote:

quote:

quote:

sen ver takmayan böyle olsun

ucuza kaçma ama

• quote:

ucuza kaçma ama

sıkma canını en kral tüpü taktırmazsam namerdim
  • quote:

quote:

ucuza kaçma ama

sıkma canını en kral tüpü taktırmazsam namerdim

335d versek almazsin ama dimi
  • Değerler mükemmel.
  • quote:

335d versek almazsin ama dimi

ahah adamın biyerden içinde bişey kalmış ama hatırlayamadım, 335d dizel oluyo sanırım, hala dizelle lpg yimi yarıştırıyosun napıyosun
  • Azamı ş.içi 18lt yakıt tuketır bu arac sallamasın bmw 9lt yakıt dıye
  • quote:

Orjinalden alıntı: ATTRACTION

Azamı ş.içi 18lt yakıt tuketır bu arac sallamasın bmw 9lt yakıt dıye

yakıt testlerini dümdüz yolda rüzgarsız hava en yüksek vites 90km hızda yaparsan olur bu değerler
  • quote:

Orjinalden alıntı: berat23

quote:

yakıt testlerini dümdüz yolda rüzgarsız hava en yüksek vites 90km hızda yaparsan olur bu değerler

306 HP lik bir araç ile mecburi durumlar hariç 90 km sabit hızla gıdılmesı pek mumkun degil.

Kaldı ki nihayetinde bir ulaşım aracıdır hızlanırsın yavaşlarsın vs...vs.. 8.8 ütopya
  • makyajlının fotoları varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: berat23

quote:

türkiye'de varmı bu yollar öyle yapılacak yer..!!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.