Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (80. sayfa)

5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 18 Misafir (4 Mobil) - 16 Masaüstü7 Mobil
5 sn
21.181
Cevap
299
Favori
1.644.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
31. Sırada  bugün en iyi #30
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artik araba 12 bin yerine 15 binden dusmeye basliyor bakim icin. iyi haber tabi

bir de bakim senede 1 yerine 18 ayda bir yaziyor ama teyit edemedim. bilgisi olan var mi?
  • Benim çok merak ettiğim bir başka konu da Harman/Kardon ses sisteminin performans ve hoparlör kalitesi ile ilgili; F30'dan G20'ye geçiş yapan kullanıcılar mutlaka vardır diye düşünüyorum.

Acaba; Watt düşmesine karşın ses kalitesinde F30'a göre bir fark var mı? Benim önceki F30'da alt frekanslarda, yüksek seslere gelindiğinde kesiciler devreye giriyordu. Bu bass tonlarını sevenleri biraz üzüyordu.

G20'deki H/K performansını çok merak ediyorum...
  • Borusan Avcılar'daki satış temsilcisi de hediye konusunda yardımcı olamayacağını söyledi. Bakalım, aracı teslim almadan bir kez daha soracağım.. 24 veya 25 Aralıkta araçlar giriş yapacakmış ülkeye. Teslimat yeni yılda olur herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgnkr

Benim çok merak ettiğim bir başka konu da Harman/Kardon ses sisteminin performans ve hoparlör kalitesi ile ilgili; F30'dan G20'ye geçiş yapan kullanıcılar mutlaka vardır diye düşünüyorum.

Acaba; Watt düşmesine karşın ses kalitesinde F30'a göre bir fark var mı? Benim önceki F30'da alt frekanslarda, yüksek seslere gelindiğinde kesiciler devreye giriyordu. Bu bass tonlarını sevenleri biraz üzüyordu.

G20'deki H/K performansını çok merak ediyorum...
    Harman Kardon lu F30 kullanan bir arkadaşım benim aracımdaki Harman Kardon'u test etti. G20 de ki ses seviyesini düşük buldu ancak daha tok ses verdiğini söyledi.Ben de G20 deki ses kalitesini daha çok beğendim. Ancak ince bir EQ ayarı yapılması gerekiyor, uygun ayarları internetten araştırmak lazım.

• Merhaba, aracımda sol ön ve arka kapının kol tutma yerindeki iç aydınlatmalar yanmıyor. Bununla ilgili bilgisi olan var mıdır acaba? Bir yerden ayarı vs var mıdır veya bir problem mi var acaba?
  • hshngs H kullanıcısına yanıt
    Aracın menüsünde ayarlar var ancak hepsini açıp kapatabiliyorsunuz. Sizde 2 kapıda yanmadığına göre arıza olabilir. Aracı hiç yıkattınız mı? Kapı içlerine su tutarken, su kaçırmış olabilirler mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yelken85 kullanıcısına yanıt
    Yok yıkatmadım henüz, ayarlarını iyice bir kurcalayayım ben en iyisi. Teşekkür ederim
    ince ayar bana da lazim
    hz khz falan hic anlamadigim isler

bikac video buldum ama sen de bulursan paylas lutfen
  • ilk yağ değişimini 15bin km.deki ilk bakım da mı yaptırtacaksınız,yoksa ilk 2000km rodajdan sonra mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaamoz K kullanıcısına yanıt
    Rodaj sonrası 2000 km de yağ değişimi M araçlarda yapılıyor sadece ve bizim 1.6 araçlarda gerek yok diye biliyorum. Ama yaptırmanın zararı var mıdır, yoktur. Peki gerekli mi? Bence değil.

Umarım beni üzmez bu konuda , yurtdışı forumlarda çok beğenen de var, vasat bulan da; biraz kişiden kişiye değişen göreceli bir durum aslında. Aracım gelse de ben de bir yorum yapabilsem

• dgnkr kullanıcısına yanıt
    Çok yüksek beklentiler ile ses sistemini dinlerseniz üzebilir. Daha iyi ses sistemleri gördüm tabiki. Ancak C serisinde bulunan burmester'dan daha tok ses verdiğini ama midrange te biraz yetersiz kaldığını söyleyebilirim. F30 daki H/K dan da daha tok ses veriyor.

Şu an G20 de alabileceğiniz en üst seviye ses sistemi olduğundan, standart gelen veya Hi-Fİ ses sisteminden çok daha başarılı olduğu aşikar.

Ben tek tek saymadım ama G20 de Harman Kardon ses sistemi ile 464 Watt toplamda 16 adet hoparlör geldiği yazıyor, bu kadar hoparlörü nereye koyuyorlar bilmiyorum.
    https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1608428

• Böyle olduğunu mu yazmışım yukarıdaki mesajda da benim mesajıma alıntı yapıp bunu yazıyorsun?
    Yüzde yüz katılıyorum.

• Burmaster ses sisteminin de mercedeslerde kasadan kasaya çok farklı konfigürasyonları mevcut. Ben C serisindeki ses kalitesini bir türlü sevemedim mesala, ama S serisi şu zamana kadar dinlediğim en iyilerinden biriydi.

"watt" aslında gücü temsil ediyor, ses kalitesi veya yüksekliğine direk etkieden bir değer değil. Ses kalitesi ve yüksekliği için önemli olan, Hoparlörlerin frekans ve desibel yükseklikleridir. Haporlerlerin iyi ayarlanmış frekanslarda verdiği en yüksek desibel için de iyi bir amfinin gücü etkili oluyor.

Konuyu fazla dağıtmadan toparlayım, elinizde iyi ses almak Watt değerinin yüksek olması büyük bir anlam ifade etmiyor. Tüm bileşenlerin birbirini destekler şekilde çok iyi bir konfigürasyon içermesi gerekmekte.

Önceki F30 aracımdaki H/K'unun ses yüksekliğini, bir sonraki aracım olan Volvo XC40'daki H/K'da bulamadım fakat, XC40'da 4 yollu bir aktif sistemin olmasından kaynaklı çok güzel bir ses aralığında müzik dinleme şansına sahip oldum. Ama dediğim gibi, desibel (yani ses yüksekliği) açısından iki araç arasında dağlar kadar fark vardı.

Benim merak ettiğim de bu konu aslında; G20'de acaba maliyet hesabı yaparak kaliteden ödün mi verdiler, yoksa hakkını vererek güzel bir ses sistemini oluşturdular :))

• dgnkr kullanıcısına yanıt
    "Benim merak ettiğim de bu konu aslında; G20'de acaba maliyet hesabı yaparak kaliteden ödün mi verdiler, yoksa hakkını vererek güzel bir ses sistemini oluşturdular "

Bunu forumlarda çok araştırdım. G20 de kullanılan H/K güç olarak F30 dan 200 watt daha düşük ancak G20 de ki H/K nın çok daha kaliteli ses verdiğini söylemişler. Watt gücünü düşürmelerinin bir diğer sebebiyse yüksek sesten ileride oluşabilecek trim seslerini minimuma indirmek olabilir.

Ayrıca hoparlörlerin Breake In (bizim tabirimizle pişme süresi) 50-100 saattir. Bu süreden sonra hoparlörler çok daha güzel ses verecektir. Belki eksik olarak gördüğüm midrange pişme süresi tamamlandığında çok daha başarılı olacak.
  • Aracın sesi sizce de çok hoş değil mi ? Bazen açıyorum ön camları,hafif gaz verip aracı dinliyorum,egzozların sesi çok tatlı,bilmiyorum benden başka müziği kapatıp aracı dinleyen var mıdır ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G.R.I.M.S.O.N888 kullanıcısına yanıt
    Zaten dakikaları bile saymaya başladım araç gelecek diye beni heyecana getirmeyin şimdi iyice

Tıpkı motorun yada mekanik sistemin rodaj süreci olduğu gibi , hoparlörlerin de rodaj süresi mevcuttur. Yaklaşık ilk 24 saatte 2/3 ses seviyesini geçilmemesi hep söylenir audiophile’lar tarafından.

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.