Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (66. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
21.182
Cevap
299
Favori
1.644.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
78. Sırada  bugün en iyi #18
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam standart donanımda geçiyor. Kendi aracıma göre fiyat hesapladığımda aşikar bir şekilde standart

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • wasqar W kullanıcısına yanıt
    Zaten alcantara hep araçlar

ornegin bu benim rezerve ettigimle birebir ayni. 3 hafta sonra gelecekmis ve 3 bolge klima ilave donanim gorunuyor. 412 bin tl
    https://yeni.bmwonline.com.tr/arac-detay/Yeni-BMW-3-Serisi-Sedan-Sedan-Metalik-Gri--Dravit/2194970

bu araba da 9 hafta sonra gelecekmis. lazer ve otm far cikarinca (13 bin kadar) yine 412 bine geliyor. ve otm klima std donanimda gorunuyor bu kez
    https://yeni.bmwonline.com.tr/arac-detay/Yeni-BMW-3-Serisi-Sedan-Sedan-Metalik-Gri--Dravit/2196378

sonuc olarak 3 bolge klima nerde yazilirsa yazilsin, farki fiyata ekleniyor.

• Katlanan arka koltuklar fiyatı değiştirmiyor. Sizin araç için de öyle

evet st ile gorustum. artik alcantarada katlanir arka koltuk geliyormus. deri sartini kaldirmislar ama yine fiyat farki eklenerek
    dravit+harman+klima+katlanan koltuk gorunmuyor

o yuzden degistirmeyecegim rezervemi. benim icin elzem degil. f30 da heralde 1 kere acilmamistir kol dayama
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Hocam en ideal kombinasyon. Hiç değiştirmeye gerek yok. Ben de hiç kullanmıyorum 2 kere falan kullanmışımdır. Benim kızdığım nokta şu an bedavaya verdiğin şeyi 1 ay önceki araçlara neden koymadın da böyle saçma eleştiri aldın ?

• Yelken85 kullanıcısına yanıt
    Hocam aracın şu jantlar takılmış halini çok merak ediyorum. Gerçekten müthiş duruyor.

Kışlıkları taktırdığımda paylaşırım fotoğrafını.

Bu arada Borusan nın yeni getirdiği araçlarda katlanan koltuk, klima vs Türkiye paketine eklenmiş ama aynı fiyattan değil. Aracın fiyatı artmış. Ben alırkende bu seçenekler vardı. Ancak ben bir araç alırken ikinci el satışında ek donanımdan ne kadar zarar edeceğimi düşünürüm (durumum el verdiğince araçlarımı 2-3 senede bir yenilemeye çalışıyorum). Örneğin kullanacağım araçta arka tarafta oturmuyorsam, arka koltukları düzenli kullanan bir aile ferdim yoksa ve kayağa vs arabamla gitmiyorsam benim için katlanan koltuklarmış, kol dayamaymış arkada hava üfleyen petekmiş o kadar önemli değil.

Bu ek donanımların en büyük sıkıntısını özel sipariş ile aldığım GLA da yaşadım. 2016 da Türkiye ye gelen donanımlara ek 30.000 tl donanım parası ödediğim halde hem aracı satarken çok zor sattım hem de çok zarar ettim. Bu yüzden elzemler hariç, her ıvır zıvırı alacağım araçlara donanım olarak ekletmemeye karar verdim.

• iyi pazarlar

ekim ayında ben aracı aldığımda aracın çıplak fiyatı 166bin liraydı ,aracın bu ayki çıplak fiyatı 176 bin olacak gibi gözüküyor
    ancak arkadaşın söylediği gibi
    opsiyon olan arka koltuklar (2400tl liste fiyatı idi) ve otomatik klima (4400 liste fiyatı idi ) aracın standart donanım listesine eklenmiş
    ötv ve kdvli fiyatı 13 bin tl yapar ki bu da normal bence şu an çok uçan bir şey yok

ek detay olarak öğrendiğim bir konu android telefonlar ekran yansıtma yapabiliyorken (youtube videosu komple orta ekranda açılıyor ) ioslar yani iphone marka telefonlar bu işlemi yapamıyor yazılımcı bir arkadaşla konuştum açması için yapamayacağını bu işin borusanla bir alakası olmadığını apple telefonlarda sıkıntı olduğunu ve bu işlemin sadece telefonda jailbreak yani kırma işlemi yapıldıktan sonra olacağını söyledi bu konu önemli çözebilen arkadağlar varsa geri dönüşlerini beklerim

aracın gaz tepkime sıkıntısıyla alakalı konuşmak gerekirse sport modunda dahi olsa düşük devirdeyken gaz tepkime hızı çok yavaş geldi bana , e90 ve f30 kullanan biri olarak bu iş beni çok gerdi
    aracım 1500 km olması rağmen ortalama yakıt 13 litre gözüküyor ki gayet sakin ve ideal bir kullanım yaptım bağlayacağım yer şu ,gaz tepkimesini bilerek kasıtlı bu şekilde ayarlanmış olduğunu düşünüyordum ani fazla yakıt tüketiminin önüne geçmek için ancak sprinbooster aldım ve 2 gündür deniyorum gaz tepkimesi müthiş derecede düzeldi araç kendine geldi ve ayrıca booster taktıktan sonra anlık katettiğim mesafede yakıtı kontrol ettiğimde yine aynı 13 litreleri alıyorum , tepkimeden şikayetçi olan herkese piyasa değeri 1000 lira civarında değişen (benim taktırdığım sprintbooster marka 1450 liste fiyatı 1200 e aldım ) bu parçayı taktırmalarını öneririm

yazılım olayına gelirsek yaptıran varsa geri dönüşlerini bekliyorum performans , yakıt vs iş nereye gider merak içindeyim zaten yaparsam supersprintin komple takım olarak downpipe+susturucucu ile beraber yaptırmayı düşünüyorum fakat bu ürünün downpipe kısmının üretimi daha yapılmmamış 1-2 ay içind durum netleşecekmiş(takım fiyatı 12-13 bin tl civarı olacağı tahmin ediliyor tabi liste fiyatı bu)

body kit olayına gelirsek bir iki parça geldi ve taktırdım hala orjinal m performance görünümünde spoiler ve marşpiyel yok ama diğerleri ile alakalı kısaca bilgi vereyim

ön lip piyano black boya ve montaj dahil 1200-1500 tl civarı
    böbrek folyo kaplama 150-200 tl civarı
    arka difüzör piyano black boyalı ve montaj 1000-1500 tl civarı
    akrapovic ve 3m egzoz uçları montajlı 800-1500 tl civarı

fiyatlar piyasada aldığım üst ve alt bantlarda aldığım fiyatlardır ben bu işlemi toplam 3900 tlye yaptırdım (usta-işçilik kalitesi ve boya işlemi heryerde aynı değil malesef)
    bir iki foto da koyuyorum sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim cümleten hayırlı pazarlar

BMW 3 serisi (G20)

BMW 3 serisi (G20)BMW 3 serisi (G20)BMW 3 serisi (G20)BMW 3 serisi (G20)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefa-trust -- 1 Aralık 2019; 11:10:21 >

• Sefa-trust S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, ön lip ve egzoz uçları güzel duruyor. Ben de lip taktıracağım ama biraz daha farklı üretim çeşidi çıkmasını bekliyorum.

Borusan dan daha önce aracıma M aksesuar için teklif almıştım, fiyatları çok yüksek ama almak isteyen olursada fiyatlarını aşağıda paylaşıyorum:

BMW 3 serisi (G20)

BMW 3 serisi (G20)

BMW 3 serisi (G20)

BMW 3 serisi (G20)

BMW 3 serisi (G20)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yelken85 -- 1 Aralık 2019; 13:16:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wasqar

Hocam standart donanımda geçiyor. Kendi aracıma göre fiyat hesapladığımda aşikar bir şekilde standart
    Yeni araçlara şimdi ben de baktım,standarta eklenen arka klima ve arka katlanan koltuklar için fiyat farkı eskiye göre +12bin tl.

fiyatı,aşağıdaki yeni gelen araçla ötv ve kdvyi de ekleyerek karşılaştırabilirsiniz,

https://yeni.bmwonline.com.tr/arac-detay/Yeni-BMW-3-Serisi-Sedan-Sedan-Metalik-K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1--Melbourne/2196744

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaamoz -- 1 Aralık 2019; 20:50:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Parlak siyah panjur uygun gözküyor hocam

• bugun istinye borusana gidip bu gaz tepkisini denedim

konu tamamen devirle ilgili

2000 devir altinda, her turbolu arabanin yapacagi gibi araba bekliyor, f30 da beklerdi. cunku devir yetersiz

2000 devir ve ustunde araba aslan gibi atiliyor. hele sport + sport viteste daha da iyi

f30 gibi hissetmiyor olabilirsiniz, bu tamamen yalitimla alakali. acikcasi benim icim cok rahatladi denemeden sonra
    Ben araçlarda orjinallikten yanayım,3 serisi almadan önce de çok tedirgindim eski kasanın apaçi imajından ötürü.Fakat sizin seçimleriniz hoş durmuş,sırıtmıyor.Hayırlı olsun

Bu arada yüksek devir çevirmediğim halde,benim de aracım 12.5 yakıyor.Gaza üfleyerek bassak anca 9-10 ları göreceğiz sanırım.Bu motor yakıt tüketimi açısından oldukça verimsiz.2000 cc lik motordan 1.6 devşirildiği için sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam sizin 18 siyah jantlarla siyah panjur kışın güzel olur diye düşünüyorum. Acaba panjurun sökülüp takılmadı kolay mıdır ? Kışlık yazlık dönüştürülebilir mi ?

tam 7 dakika hocam çok kolay söküp takması üst kısımdaki geçme plastik vidalar çıkarıldıktan sonra
    panjur 8-10 adet çıtla bağlı yanlardan ufak ufak çekerek sökülüyor e tabi bir video izlemek lazım kendiniz yapıcaksanız
  • G.R.I.M.S.O.N888 kullanıcısına yanıt
    530 tuketimi

olay tamamen ayakta

BMW 3 serisi (G20)
    Evet hocam video izledim çok kolay. Peki bu işlem yılda 2 kete falan yapılsa takılan yerler zarar görür mü ?

• G.R.I.M.S.O.N888 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Benim aracım henüz 9xx km de ve gaz tepkime arttırıcı ile aracı seri kullanıyorum. Tüketimim 9.6 seviyesinde gösteriyor. Ancak aracımın tüketimini yoğun trafik saatinde hiç denemedim. Bu arada gaz tepkime arttırıcı ilk kalkışta bir nebze gaz tepkime süresini kısalttı ama hala turbonun canlanması için bir gecikme var ancak ara hızlanmalar da çok işe yaradığını söyleyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.