Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (635. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: JN008
1 Kayıtlı Üye ve 27 Misafir (5 Mobil) - 23 Masaüstü5 Mobil
5 sn
21.240
Cevap
299
Favori
1.649.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yardımın için çok teşekkürler. Baktım siteye ama çok fark var aynı özellikle iki araç arasında 150 bin fark var şimdi hangisi doğru gerçekten fiyat belirlemek bile çok zor. Ortalama bi fiyat yazıp nasibi beklemek gerek sanırım.

• berkolo88 kullanıcısına yanıt

Aslında G20 yi Doğan Kabak'tan izlemek keyifli olurdu ama bütün rakiplerini test etti g20 yi test etmedi.

• admbyrm A kullanıcısına yanıt

Doğan Kabak in test videoları da bu Otopark inceleme videosunu vasatlıkta aratmaz,

Dogan Kabak da testlerinde surekli aracla gaza basıp vaaaw , kanka cok iyi ya diyip duruyor,

Genelde gazlama videosuna donuyor olay,

Ben sahsen Motor1 in incelemelerini seviyorum,

tavsiye ederim,

• admbyrm A kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Her zaman. Yeter ki isiniz cozulsun. Umarim istediginiz sekilde bir teklif gelir satarsiniz. İlan acarsaniz bana da yollayin lutfen. BMW 3 serisi (G20) 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Santini.737 S kullanıcısına yanıt

aydınlat bizi o zaman bilir kişi olarak adam yanlış bişey dememişki;

PSA, Avrupa'nın en büyük 2. otomobil üreticisidir. 1976 yılında Fransa'da kurulmuştur. İsmi “Peugeot Société Anonyme” nin kısaltmasıdır.

2 yıl n13 kodlu pejo motoru olan ( sen psa grubu de) 3.20ied kullandım, 2 yıldır da g20 (b48 bmw motoru) olan aracı kullanıyorum ara hızlanma, 0-100 ve yakıt olarak psa motoru daha verimliydi bu bilinen birşey, tahrik arızaları başta olmak üzere motorun bir çok kronik sorunu vardı, b48b16 motorun ise 2019 yılından bu yana (kendi aracımda 2019) kronik bir problemine rastlanmadı, hatta yazılım ile 280-300 bg alan arkadaşlar bile yıllardır sorunsuz şekilde kullanıyor, b48 motoru yazılımsız (tercih meselesi bende yapmadım) daha verimsiz bir motor olabilir ama daha sağlam ve yıllarca sorunsuz kullanabilecek bir motordur,

• ankarali321 A kullanıcısına yanıt
    Dostum sen buna test mi diyorsun Allah aşkına. Doğru düzgün hiçbirşeyden bahsetmemişler. Teknik veri , yol tutuş, iyileştirme, 0-100 yada ara hızlanmalar, yakıt tüketimi , g20 ile kıyaslaması maalesef pek birşey yok. Kahvehane muhabbeti gibi maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_3277 -- 14 Ağustos 2022; 15:30:19 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • tunlab T kullanıcısına yanıt

Öncelikle benim bilirkişiyim diye bir iddiam yok, ama sizin var sanırım?

Sonrasında sölediklerimi onaylamıssınız zaten

"2 yıl n13 kodlu pejo motoru olan ( sen psa grubu de) 3.20ied kullandım, 2 yıldır da g20 (b48 bmw motoru) olan aracı kullanıyorum ara hızlanma, 0-100 ve yakıt olarak psa motoru daha verimliydi bu bilinen birşey"

daha nasıl bir aydınlatma istiyorsunuz ?

Ama Doğan Kabağın olayı o. Gazlama, sohbet, muhabbet ve biraz teknik bilgi içeriyor olması. Teknik bilgilerle boğmuyor insanı.

• selcuk_3277 S kullanıcısına yanıt

Sinan testte özellikle diyor ki, daha önce G20’ ler test ettik. Performans ve sürüş dinamiğinde değişiklik yok. İsteyenler önceki bölümleri izleyebilir.

Sadece tasarımdan bahsetmişler bu sebeple.

• delann kullanıcısına yanıt
    İnşallah adam akıllı bir detay videosu görürüz en kısa sürede.

• selcuk_3277 S kullanıcısına yanıt
    Daha önce bahsetmiştim bi arkadaşım 2 hafta kadar önce teslim almıştı en son gidip ben video çekeceğim :)

• Advt.Eyiol kullanıcısına yanıt

Araç makyajsız olanla birebir nerdeyse aynı zaten uydurma bir ekran ve vw çakması vites tuzu hariç, nasıl bir detay videosu beklediğinizi anlatırsanız elimizden geldiğince sizi tatmin edecek şekilde anlatımda bulunabiliriz.

• hzr06 H kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. tavsiyeleriniz üzerine kesinlikle bayide işlem yaptırmamam gerektiğini anlamış bulunuyorum😉

• berkolo88 kullanıcısına yanıt

Tamamdır çok teşekkürler ☺️👍

bir insana cahil diyorsun önce ama adam doğru demiş diyorum;

“F30 daki motorun peugeot motoru oldugunu soyluyor motor PSA grubun motoru”

neyi anlamıyorsun f30 da kullanılan motor 1.6thp psa grubu yani PEJO motoru yakıt olayına takılma sakin kullanırsan g20 de iyi değerler yakalanıyor;

BMW 3 serisi (G20)

artı olarak g20 sürüyle test videosu var internette bunda makyaj görmüş sadece gidip borusan da gördüm, zaten siparişimde var, öyle aman aman bir değişiklik yok en büyük farklar zaten belli far, multimedya ve vites kolu,

sen niye değişiyorsun o zaman diye sorabilirsiniz sırf model yükseltmek için, sonra emanet gibi duran ekran be küçültülmüş vites kolu çok hoşuma gitmedi.

• tunlab T kullanıcısına yanıt

Öncelikle video yu cekene yaptıgım elestiriyi neden ustune alındıgını anlamadım ,

videoyu ceken aklınca bir onceki arabayı ve motoru peueot diyerek kucumsemeye calısıyor,yanlıs bilgi daha cok yakıyordu fln diyor

adama cahil diyorum cunku PSA grubu esit degildir Peugeot

adı ustunde PSA GRUBU (icinde bir suru marka ve iştirak var vs) buna sadece peugeot demek cahilliktir,

ve motorun yakıs verilere takılan da ben degilim videoyu ceken sahıs,

iddiasının (PSA nın daha fazla yaktıgı) hatalı oldugunu soyluyorum

Hatta ben degil teknik veriler soyluyor,

sen de tastikliyorsun PSA daha verimli diye,

sonra sacma bir tutarsızlıkla sakin kullanılırsa yakalanır diyorsun videoyu cekenin iddiasını az once PSA motoru hakkında tasdiklerine ters duserek,

gonderdigin foto da anlık 6.4 ve ortalaman 7.8

videodaki sahıs 5 litre diyor,

• BMW 3 serisi (G20)

ustteki bmw.com.tr G20 LCI BMW Motor yakıt tuketimi verisi (7,3-8,2)

alltaki Bmw F30 katalog verisi PSA Motor yakıt tüketimi (5,5-5,9)

arada 100 km de 2lt fark var demistim ,

neyin geyiğini yapıyorsun anlamadım halen psa nın; Peugeot Société Anonyme'nin kısaltması olduğunu anlamadıysan söyleyecek birşeyim yok.

bir sürü iştirak olsa bile f30 da kullanılan motor özünde 1.6 thp motor önce rcz sonra geliştirilerek 308 gti de kullanılmıştır.

tıpkı vag grubunda kullanılan 1.5 tsi motora wolkswagen motoru denmesi gibi, o motorun audi de tfsi adında kullanılması gerçeği değiştirmiyor.

bide 1.6thp güzellemesi yapıyorsun halen, 3.20ied de kullanılan pejo motoru ne kadar az yakarsa yaksın kötü bir motor, b48 e sadece stage1 yazılımla 280 bg alıp hatta etenol kullanıp motor kıranı görmedim daha,

son olarak videodaki kişi arkadaşım olur tanımadığın kişilere “cahil” diyemezsin tıpkı benim sana o kelimeyi kullanmadığım gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunlab -- 14 Ağustos 2022; 17:24:31 >
  • Bmw b48 ve b58 motorlar ile çok iyi çıkardı.
    Özellikle b58 modern zamanların 2jz si olarak anılmaya başladı bile.
    Biliyorsunuz yeni supra da da B58 var.

Tr spec 1.6 lt b48 de 2.0 ile blok olarak aynı olduğundan geliştirmeye elverişli motor.

• 
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.