Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (305. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: myycan44
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
21.249
Cevap
299
Favori
1.649.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Direksiyon titremesi hisseden var mı ? Benim araçta 118-130 aralığında bir vibrasyon vardı. Önce normal balans yaptırdım düzelmedi istediğim gibi. Sonrasında yol simülasyonu yapan balans cihazında tekrar lastikler kontrol edildi.

Belki bilirsiniz , lastik üzerinde beyaz bir nokta işaret konur , bu işaretin sibop üzerine denk gelmesi gerekir. Benim lastiklerden özellikle biri ayarsız takılmıştı. Jant üzerinde doğru yere çekilince epey düzeldi.

Yine de ben hissediyorum , çoğu insan belki fark etmez. 110 altında yok 115 sonrası geliyor 120-125 var , 130 azalıyor 132 den sonra yine yok. 140-150 sabitte en ufak titreşim yok. 110 altında da mevcut değil enteresan gerçekten. Araç diğer hızlarda pürüzsüz olduğu için hissediyorum. Yetkili servise de götürmek istemiyorum çünkü dediğim gibi çok kayda değer durum değil. Lastik veya balans deyip işin içinden çıkarlar muhtemelen. Yine de yarın bu konuda bir aksiyon var mı soracağım.

F30 da insanlar bu olaydan çok çekti zamanında. Ama onda kamera çekiminde dahi bariz belli olan bir durum vardı. Buna rağmen çözüm bulamadılar insanlar. Yurtdışında veya yurtiçinde herhangi bir şikayette gözlemlemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Ben de F30 40. Yıl araçta tecrübe etmiştim. G20'de de varsa sürpriz olacak.
    İlginç olan ise tam da bu hızlarda aynı titreşimi (zıplamayı) yapması ve tam 132 km/sa hızda kesmesi. Yürüyen aksam bir şekilde bu hızlar arasında rezonansa giriyor diye düşünmüştüm, başka hiç bir sebep bulamayınca. Bende lastikler 18 janttı, sizde kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rkarab -- 8 Mart 2021; 2:20:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rkarab

Ben de F30 40. Yıl araçta tecrübe etmiştim. G20'de de varsa sürpriz olacak.
    İlginç olan ise tam da bu hızlarda aynı titreşimi (zıplamayı) yapması ve tam 132 km/sa hızda kesmesi. Yürüyen aksam bir şekilde bu hızlar arasında rezonansa giriyor diye düşünmüştüm, başka hiç bir sebep bulamayınca. Bende lastikler 18 janttı, sizde kaç?

Aynı, 18 jant. Yürüyen aksam rezonansı doğru cümle olabilir. Rft olmayan lastiklerle de değiştirip bir görmek lazım belki de.

• Herkese gunaydin, bizim araclarda kac tane airbag var ? İnternette bulamadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkolo88 -- 8 Mart 2021; 9:5:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Direksiyon titremesi hisseden var mı ? Benim araçta 118-130 aralığında bir vibrasyon vardı. Önce normal balans yaptırdım düzelmedi istediğim gibi. Sonrasında yol simülasyonu yapan balans cihazında tekrar lastikler kontrol edildi.

Belki bilirsiniz , lastik üzerinde beyaz bir nokta işaret konur , bu işaretin sibop üzerine denk gelmesi gerekir. Benim lastiklerden özellikle biri ayarsız takılmıştı. Jant üzerinde doğru yere çekilince epey düzeldi.

Yine de ben hissediyorum , çoğu insan belki fark etmez. 110 altında yok 115 sonrası geliyor 120-125 var , 130 azalıyor 132 den sonra yine yok. 140-150 sabitte en ufak titreşim yok. 110 altında da mevcut değil enteresan gerçekten. Araç diğer hızlarda pürüzsüz olduğu için hissediyorum. Yetkili servise de götürmek istemiyorum çünkü dediğim gibi çok kayda değer durum değil. Lastik veya balans deyip işin içinden çıkarlar muhtemelen. Yine de yarın bu konuda bir aksiyon var mı soracağım.

F30 da insanlar bu olaydan çok çekti zamanında. Ama onda kamera çekiminde dahi bariz belli olan bir durum vardı. Buna rağmen çözüm bulamadılar insanlar. Yurtdışında veya yurtiçinde herhangi bir şikayette gözlemlemedim.

Evet t30’da vardı ama yenisinde hissetmedim. Eğer problem varsa çözümü lastiğin içinden balans yapmaktır.

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Aracı yeni aldığımız ilk bir kaç yüz km de titreme vardı sonra düzeldi
  • arkadaşlar araçta kırmızı renk ambiyans aydınlatma, kırmızı mavi , mavi kırmızı olarak renk seçeneği eklemeyi ve kadran hızını 330 yapma+ m340i yazısı eklemeyi gizli özelliklerle açtığım bir video paylaştım. konuyla ilgilenen varsa link atabilirim.

• berkolo88 kullanıcısına yanıt
    BMW 3 serisi (G20)

bizde diz yok diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 8 Mart 2021; 23:21:23 >
  • 35MGR 3 kullanıcısına yanıt

hocam bana atarmısın

• 10 gün önce G20 2020 model olarak aldım 0 km araç.. Galvaniz kaplama kapı iç kolları aksesuar da extra olarak var araçta.. yalnız aracı online da seçerken gösterilen resim ile teslim edilen araçtaki görüntü aynı değil.. Borusan a mail attım cevap bekliyorum..
    BMW 3 serisi (G20)
    BMW 3 serisi (G20) 2 resim bariz farklı.. Üstelik bir de en sona galvaniz kaplama olmadan satılan aracın iç resmini fe koyuyorum.. Ona da bir bakın.. extra fiyat farkı alıp da online de görünenden farklı bir şekilde aracın satılmasına mı yoksa mevcut hali ile galvanizli ve galvanizsiz pek bir fark olmamasına mı takılayım bilemedim ??
    BMW 3 serisi (G20) bu da galvaniz kaplama extrası olmayan araç !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tampa1 -- 9 Mart 2021; 1:4:15 >

• 26_____ kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: tampa1

10 gün önce G20 2020 model olarak aldım 0 km araç.. Galvaniz kaplama kapı iç kolları aksesuar da extra olarak var araçta.. yalnız aracı online da seçerken gösterilen resim ile teslim edilen araçtaki görüntü aynı değil.. Borusan a mail attım cevap bekliyorum..

2 resim bariz farklı.. Üstelik bir de en sona galvaniz kaplama olmadan satılan aracın iç resmini fe koyuyorum.. Ona da bir bakın.. extra fiyat farkı alıp da online de görünenden farklı bir şekilde aracın satılmasına mı yoksa mevcut hali ile galvanizli ve galvanizsiz pek bir fark olmamasına mı takılayım bilemedim ??
    bu da galvaniz kaplama extrası olmayan araç !

Sizin aracınızda bir yanlışlık yok, galvanic opsiyonu olan bütün araçlar bu şekilde. Online’daki görseller her zaman birebir tutmaz (borusanın cevabı da bu olacak) :)

• Doğru söylüyorsunuz , yüksek ihtimal o cevabı verecekler ama Borusan gibi bir kuruma , gerçekte alakası olmayan bir görsel ile bunu üstelik de online üzerinden pazarlamak yakışmıyot.. Bariz bir şekilde aldatmaca var.. Mesela görseldeki gibi gelmeyeceğini bilsem ben ekstra ödeyerek bu aksesuarı almazdım

• tampa1 T kullanıcısına yanıt

araçlar da her özellik beklentiyi tam anlamıyla karşılamayabilir. alakasız bir görsel de koymamışlar bence sadece çerçevesi krom değil ben de aynı özelliğe para verdim hiç sorgulamadım bile burası neden böyle diye. zaten araçları alırken kalem kalem şu olsun bu olmasın diyemiyoruz hazırda ne varsa onu alıyoruz maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: _kaanmert

Geçen hafta ilk bakıma gittim. Burada benzer şekilde Balata kaliper sorununu yaşayanlar olmuştu bende servise sordum. Ona da bakın dedim. Uyarı gelmemişti ama. Daha agresif kullananlarda erken uyarı geliyormuş. 13500km de aracım.

Her neyse borusan 3 servise sorduğumda evet uyarı olursa garantiden değiştiriyoruz dedi. Bu kabul görmüş bir sorunmuş. Almanya onaylamış ve tümünü bedava değişim yapıyorlar.

Alıntıları Göster

Benim de arka kaliper ve balataları ücretsiz değiştirdiler hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkolo88

Herkese gunaydin, bizim araclarda kac tane airbag var ? İnternette bulamadim.
    Euro ncap’in sitesinde, rapor kısmında aşırı detay var. İstedğiniz bilgiyi alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tampa1

Doğru söylüyorsunuz , yüksek ihtimal o cevabı verecekler ama Borusan gibi bir kuruma , gerçekte alakası olmayan bir görsel ile bunu üstelik de online üzerinden pazarlamak yakışmıyot.. Bariz bir şekilde aldatmaca var.. Mesela görseldeki gibi gelmeyeceğini bilsem ben ekstra ödeyerek bu aksesuarı almazdım

Yolcu tarafında çok belli değil ama sürücü tarafında bariz fark var, 600-700 binlik bir araç için çok da pahalı bir opsiyon olmadığını düşünüyorum. Zaten özel sipariş araç almadığımız için çok fazla seçeneğimiz de yok.

BMW 3 serisi (G20)

• Hk@n kullanıcısına yanıt

Hocam bende simdilik uyari yok. Kontrol ettiler sorun yok dediler. Sonraki bakıma kadar izleyecz artık. Üst limit ne acaba. Kaç km ye kadar garanti kapsamında değiştiriyorlar bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _kaanmert

Hocam bende simdilik uyari yok. Kontrol ettiler sorun yok dediler. Sonraki bakıma kadar izleyecz artık. Üst limit ne acaba. Kaç km ye kadar garanti kapsamında değiştiriyorlar bilmiyorum.

25.000 km’ye kadar diye biliyorum hocam

• 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.