Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
21.240
Cevap
299
Favori
1.649.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

f30 320 d peformansi ile g20 performansı bence mukayese bile edilemez.Ben de f30 320d kullaniyorum.G20 ile test sürüşüne ciktim,tamam araç cok sessiz, teknoloji zirvede ama aracin ağırlığını neredeyse omuzlarimda hissetim.Hele kalkista falan resmen ölü..Kıcını kaldirmaya niyeti yok."böyle iyiydik gitmesekte olurdu" diyecek neredeyse.Tüketimide en az 2 kat.Oda ayri bi bonus.Test yapmadan sakın almayin.Yine de siz bilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gkaya06 G kullanıcısına yanıt

iyi akşamlar 17 inç ile takas düşünürmüşsünüz aracım 3000 km bide çantaların fotoğrafları gönderebilirmisiniz telim 05052505780 teşekkür ediyorum

• Cevaplarınız için teşekkür ederim. Aracın daha yeni, daha teknolojik olması benim için ne kadar önemliyse performansı da o kadar önemli tabiki. Biraz kafam karıştı açıkçası. Kullanıcı arkadaşlar yakıt/performans dengesi için ne derler 320d ve 320i için.
  • selcuk_3277 S kullanıcısına yanıt
    yakıt performans olarak yaklaşık yarısını hissediyorsunuz ilk başlarda. 320d nin 400 nm torkuna alıştıktan sonra biraz güçsüz geliyo insana. bunu hissetmek içinde hafif (çok az) gaza dokununca 11 lt yakıyordu şehir içinde g20 aracım.
    ama 3-5 ay sonra alışmış oluyorsunuz. hele ki teknolojisine çok alışıyor insan. (f30 kasa 320d araçtan g20 ye geçince ben böyle hissettim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Aracın daha yeni, daha teknolojik olması benim için ne kadar önemliyse performansı da o kadar önemli tabiki. Biraz kafam karıştı açıkçası. Kullanıcı arkadaşlar yakıt/performans dengesi için ne derler 320d ve 320i için.

G20 yakıt fazla. Performans bir tık zayıf ama 100 200 arasi hızlanması daha iyi geldi bana.

Teknoloji ve konfor açısından eşekten ata binmek kadar fark var.

Sessizlik ultra seviye. Motor sesi hiç yok.

Çift lamine cam ile dışarıdan ses almıyor

% 100 tam otomatik park

Her yönden otomatik fren yapiyor olması

A4 c200 ve f30 gibi vi tablet yok göğüse gömülü ekran

Sesli komut ile ozelliklerin bircogunu kontrol edebiliyorsun

Hiz sabitleme ve sınırlama fren fonksiyonlu

Yol tutuşu çok daha iyi

Elektrikli bagaj

koltuk ısıtma

Hafızalı koltuk

3 bölge klima

Konfor odaklı olduğu için el freni yerine otomatik park freni var

Vsvs,.

Bunlar f30 da yok veya çoğu opsiyonel.

Yeni yenidir. Fakat g20 yeni den de öteye taşımış olayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _kaanmert -- 4 Mart 2021; 23:3:12 >

ben de 2018 320d f30 dan g20 ye geçtim yakıt konusunda 2 bin motor ve altı hangi dizelden geçerseniz geçin başta biraz can yakıyor ama sonra alışıyorsunuz :) tüketim olarak dediğiniz garip geldi şehir içi kullanıyorum ben aracımı ve basa basa (şehir içi olduğu kadar) hiç tüketimi düşünmesem 11 litrelerde yakıyor tüketime oynarsam 10 litrenin altını görüyorum. bulunduğunuz bölge yokuşlu olabilir benim oturduğum yerde yokuş hiç yok. f30 ve g20 arasında bana kalırsa inanılmaz bir performans farkı yok (alt devirler hariç) g20 nin alt devirlerinin ölü olması ve turbo lagı olması beni sinir ediyor temmuz sonrası üretimler için yazılım çıktığı gibi yaptırmayı düşünüyorum sadece bu yüzden. ama performans olarak yarısı çok abartı bence o kadar da öldürmek olmaz f30 10 puansa g20 8 puan diyebiliriz.

• _kaanmert kullanıcısına yanıt

%100 doğru tespit  

• ecay kullanıcısına yanıt
    Başkan kendi aracıma takas fiyatı çok düşük vermişleri,
    x2 2018 aracım,piyasanın çok altındaydı verdikleri fiyat,bende almaktan vazgectim,kaporamı geri istedim,sonra o akşam instegramda tesadüfen borusanın paylaşımı düştü takas desteğiyle alakılı reklamı,bende sayfasına bunla ilgili yazılar yazdım,yani takasa 350 bin veridiğiniz aynı aracı 500 bin ilan yapıyosunuz diye yazılar yazdım,kaporamı geri alıcağımı yazdım,iki gün sonra akşam bu paylaşımla ilgili aradılar bende durumu anlattım,ertesi gün akşam takas fiyatı 380 bin yaptılar,alıcağım aracıda 612 binden 591 bine düştüler,ama ben yine kabul etmedim takas fiyatını,sonra kendi aracımı ilandan 410 bine sattım, 598 binede aracımı teslim aldım,,
    Anlatabildim umarım😃😃
  • ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim✋
  • ecay kullanıcısına yanıt
    İkame arac olarak 4-5 gün kullanmıştım aracı,f30 aracımda vardı, aralarındaki fark çok şaşırtı beni,o yüzden hemen almaya karar verdim 612 bin kafamda netdi zaten alıcaktım,
    Artık paylaşımımdan mı yoksa dediğiniz gibi ay sonu ekstra indirimemi denk geldi bilmiyorum,
    X2 kurtulduğum için çok mutluyum🥳
  • 35MGR 3 kullanıcısına yanıt
    performans olarak yarısı demedim kardeş.
    yakıt/performans olarak yarısı bence. (ikisini toplayınca kısacası)
    ama konfor ve teknoloji olarakta f30 yarısı bile değil.

ben yakıt ve performans olarak anlamıştım şimdi oturdu kusura bakmayın :)

• 35MGR 3 kullanıcısına yanıt
    🙋‍♂️
  • quote:

Orijinalden alıntı: arturr

İkame arac olarak 4-5 gün kullanmıştım aracı,f30 aracımda vardı, aralarındaki fark çok şaşırtı beni,o yüzden hemen almaya karar verdim 612 bin kafamda netdi zaten alıcaktım,
    Artık paylaşımımdan mı yoksa dediğiniz gibi ay sonu ekstra indirimemi denk geldi bilmiyorum,
    X2 kurtulduğum için çok mutluyum🥳

Ben bile x2’den kurtulduğunuz için mutlu oldum  

O kadar paraya satılan bir araçta temeli 10 yıl önceye dayanan eski nesil 1 serisinin iç tasarımı ve kalitesini görmek beni irite ediyor. Bmw nispeten yeni çıkardığı bir araçta neden böyle bir uygulama yaptı anlamış değilim...

• quote:

Orijinalden alıntı: emreq

Ben bile x2’den kurtulduğunuz için mutlu oldum  

O kadar paraya satılan bir araçta temeli 10 yıl önceye dayanan eski nesil 1 serisinin iç tasarımı ve kalitesini görmek beni irite ediyor. Bmw nispeten yeni çıkardığı bir araçta neden böyle bir uygulama yaptı anlamış değilim...

Alıntıları Göster

X2 hatırladığım kadarıyla yeni 1 ve 3 serilerinden önce çıkmıştı (hepsi aynı sene olabilir). Onlarda daha kullanmadığı yeni tasarımı da X2 gibi ara bir modele koymazlar genelde. Jip almayı kafaya koymuş adam zaten alıyor, firmaların çok iyi işler yapmasına gerek yok.

• erciftci E kullanıcısına yanıt

bu sene çıkan yeni x2 nin içi hala eski tasarıma sahip , f30 direksiyonu var mesela hala. koltukları yeni 2 kasanın koltuk tasarımıyla aynı yapmışlar M pakette. ilgili olmadığım bir araç fark ettiğim tek yenilik koltuk oldu. bir önceki mesajda belki bu konudan bahsetmiş olabilir arkadaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: 35MGR

bu sene çıkan yeni x2 nin içi hala eski tasarıma sahip , f30 direksiyonu var mesela hala. koltukları yeni 2 kasanın koltuk tasarımıyla aynı yapmışlar M pakette. ilgili olmadığım bir araç fark ettiğim tek yenilik koltuk oldu. bir önceki mesajda belki bu konudan bahsetmiş olabilir arkadaş.

Normaldir, makyajda iç tasarım dili toptan değişmez zaten. 3 sene sonra kasa değiştiği zaman değişir, o zamana da bugünkü güncel dediğimiz tasarım dili bile eskimiş olacak.

Bazı modeller tasarım dili yeniyken çıkıyor, bazıları artık o tasarım eskirken. Sona kalan modeller şanssız, bu bütün markalar için geçerli  

Ha adamlar tutup da yeni iç tasarım dilini 2024'te ilk defa ile X2 ile denerlerse ben de şaşırırım  

edit: hazır başlamışken ekleyelim. Bugün almanya sitesine bakarsanız 4GC hala 2012 yılında F30 ile çıkan iç tasarım ile satılıyor, daha yenilenmedi. En sona o kaldı. Mesela o yıllarda çıkan x3'e bakarsanız, özellikle 2011 modellere, nasıl bir saçmalık olduğunu görürsünüz. Altyapı F30, kadranları F30 (henüz F30 yok o sırada), direksiyon F10, orta konsol ise E90 klima-teyp ünitesinin üstüne yeni bir tip ekran konmuş değişik bir tasarım. Bugün bakınca bile hangi senenin aracı olduğunu anlamak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 6 Mart 2021; 21:20:20 >

• erciftci E kullanıcısına yanıt

2 serisi active kasa da hala yenilenmedi pek de yenilenecek gibi durmuyor. x2 tanıtıldığında g30 bir kaç ay önce tanıtılmıştı yani yeni M direksiyon ve kadran x2 çıkmadan önce mevcuttu bunları koymayıp eski serilerden devam etmeleri mantıklı değildi belki de bu yüzden x2 ye hiç ısınamadım o kadar para verip eski tasarım araç almak insanı üzer biraz sanki. ve makyajla iç tasarım dili toptan değişmez diyorsunuz ama ben zaten toptan bir değişimden bahsetmemiştim örneğin makyajlı g30 ve 2017 g30 a bakınca iç tasarımda ciddi değişimler yaşandı yeniliğe ayak uydurdular. x2 de ise koltuk yeni nesile uyarlanırken direksiyon ve kadran 2010 lu senelerde kalmış. bahsettiğim olması gerektiğini düşündüğüm yenilik buydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MGR -- 6 Mart 2021; 22:27:49 >
  • 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.