Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (300. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.182
Cevap
299
Favori
1.644.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
54. Sırada  bugün en iyi #18
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mazaik

Yukarıda bir arkadaş her iki aracı da kullanmış ve birinci aracın ikinciye göre baya baya hantal olduğunu yazmış. Ama teknik değerler öyle demiyor. O nedenle sordum.

İstenirse yazılım değişikliği ile her iki motor da alt devirlerde çok daha canlı olabilir ancak Ridley'in söylediği gibi yakıt/performans, son zamanlarda emisyon sınırlamaları nedeni ile üreticiler optimizasyon yapmak zorunda kalıyorlar.

Turbo lag farkı olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesela hanımda 2021 1.5 tsi troc var, onun verisi:
    250nm @1500dd
    150hp @5000dd

Kağıt üstünde çok iyi değil mi? Ama sürerken hiç öyle değil. Araba aşırı hantal. Düşük hızlarda şanzıman inanılmaz kararsız davranıyor. Bundan önce 2018 leon 1.0 tsi 115hp vardı, gaza dokundu mu alıp götürüyordu. Ben leon böyleyse troc daha da iyidir dedim ama aldığıma biraz pişman oldum. Şanzıman motor uyumu leon’da çok daha iyiydi.

Teknik değerlere bakıp da araç alınmayacak anlaşıldı. Sağlam bir test sürüşü yapmak lazım, öyle 2 dk çevre yolunda kullanmakla da olmaz...

• emreq E kullanıcısına yanıt

ben de turbo lagı olduğunu düşünüyorum kesinlikle.

• Geçen sene 3.20i msport vardı, şu an 5.30e aldım, makyajlı 2021 kasa. Pişmanım. 3 daha iyiydi sanki, aracın yol tutuşu ses izolasyonu vs.

Şaşkınım.

• Günaydın cümleten,aracım işlemleri bitti hafta içi teslim alıcam inş,sormak istediğim size m performans ön arka lip nerden alabilirim,piyasa ucmuş 8-9 bin liradan bahsediyolar,grupta yaptıran varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: döküntü

Geçen sene 3.20i msport vardı, şu an 5.30e aldım, makyajlı 2021 kasa. Pişmanım. 3 daha iyiydi sanki, aracın yol tutuşu ses izolasyonu vs.

Şaşkınım.

İlginç gerçekten, hani çok fark yok deseniz mantklı. G20 yi G30 a konfor ve sessizlik anlamında baya yaklaştırdıklarını çok okumuştum ama kötü olabileceğini sanmam. Lastik farkı olabilir mi acaba? Her araca piyango gibi farklı lastik takıyorlar. Yeni aldığım araçta pzero var, bundan önceki araçta bridgestone’un saçma bir lastiği vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: arturr

Günaydın cümleten,aracım işlemleri bitti hafta içi teslim alıcam inş,sormak istediğim size m performans ön arka lip nerden alabilirim,piyasa ucmuş 8-9 bin liradan bahsediyolar,grupta yaptıran varmı?

Hayırlı olsun, araç nedir?

• berkolo88 kullanıcısına yanıt

Aynı şeyi benim babam da söyledi. "Bu arabada bir sıkıntı var servise göster"

Emre bey ben de Antalya'dan aldım aracımı. Seramik veya kaput kaplama yaptırdınız mi araca. Antalya'da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı bu konuda?

• arturr A kullanıcısına yanıt

8-9 çok uçuk fiyatlar nerede yaşıyorsunuz ona göre yardımcı olmaya çalışayım. bir de arka lipten kastınız difüzör mü acaba ?

• döküntü D kullanıcısına yanıt

bizde de hem g20 hem g30 var ben g20 kullanıyorum babamda g30 var özel seri, 20 inç jant ve m sport süspansiyon var. ikisi birbirine çok benziyor ama g30 bi tık önde bence 20 jant olmasına rağmen böyleyse 18-19 jant standart süspansiyonda fark hissedilir seviyeye gelir diye düşünüyorum. arabalar da kişiye göre değişen şeyler görüşünüze saygı duyuyorum tabi ki g20 size daha çok hitap ediyor olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: uugur812

Emre bey ben de Antalya'dan aldım aracımı. Seramik veya kaput kaplama yaptırdınız mi araca. Antalya'da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı bu konuda?

Hayır, aracı çok kullanmadığım ve her sene değiştirdim için o tip uygulamalar yaptırmıyorum. Ama burada sonax’da kaput, far, kapı direkleri için koruma uygulamalarını gördüm fena değildi. Yaptıracaksanız sizin için olduğunuz yerde en iyi neresi öğrenebilirim. Ben denizlideyim, burada bayi olmadığı için antalyadan alıyorum. Yalnız bayiye yaptırmayın hem pahalı olur hem işçilik düzgün olmaz.

• 35MGR 3 kullanıcısına yanıt
    İstanbulda yaşıyorum ön arka tampon difüzör,bagaj üstü,yan cıtalar,bu arada yotube deki video senin galiba,plakadan tanıdım,senin arkadaki egzos gibi istiyorum siyah olarak
    G20 beyaz
    m sport paket
    executive paket
    Hifi ses sistemi
    Galvanic kaplama
  • arturr A kullanıcısına yanıt

evet video benim :) ben krom uç alıp serium griye boyadım siyah uç difüzör de siyah olunca pek belli olmuyor. ürünleri orijinal mi istiyorsunuz yoksa yan sanayi mi ? orijinal olanlar daha sakin görünüyor yan sanayi olanlar daha agresif. özel mesaj atarsanız parçalar için de öneride bulunabilirim burayı doldurmayalım mesajlarla.

• ridleyscott kullanıcısına yanıt

Hocam eski bir f30 kullanıcısı olarak ve G20 yi test etmiş biri olarak okuduğum en iyi inceleme bu. Çok iyi yorumlamışsınız. Ben maddi zorluklardan dolayı aracımı sattım şimdi alt segment bir arabaya biniyorum fakat eğer alacak gücüm olsaydı gider C serisine yönelirdim. Madem konfor sessizlik kalite dedik bmw almanın bir anlamı pek kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 35MGR

evet video benim :) ben krom uç alıp serium griye boyadım siyah uç difüzör de siyah olunca pek belli olmuyor. ürünleri orijinal mi istiyorsunuz yoksa yan sanayi mi ? orijinal olanlar daha sakin görünüyor yan sanayi olanlar daha agresif. özel mesaj atarsanız parçalar için de öneride bulunabilirim burayı doldurmayalım mesajlarla.

Link verir misiniz bir bakayım nasıl olmuş?

• Benim araç da bu, aksesuar olarak önerileriniz varsa alırım :)

BMW 3 serisi (G20)
    BMW 3 serisi (G20)
    BMW 3 serisi (G20)
    BMW 3 serisi (G20)
    BMW 3 serisi (G20)

egzoz uçlarını düzelttirdim daha sonra burda eksikleri vardı.

hayırlı olsun çok yakışıklı araçmış :) m340i body kit önerebilirim bendeki gibi bir de lip ve spoiler seviyorsanız düşünebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.