Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (206. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Sierre34
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.243
Cevap
299
Favori
1.649.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ecoyu individual yapabilirsin
    sportu indivudual yapabilirsin. bende mesela sadece direksiyon sertlestiriyorum

start stop kapatamazsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

ecoyu individual yapabilirsin
    sportu indivudual yapabilirsin. bende mesela sadece direksiyon sertlestiriyorum

start stop kapatamazsin
    Anladım hocam sağ olun o zaman her bindiğimde kapatıcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blacklotus01 B kullanıcısına yanıt
    Gizli özellikleri açan yerler, kodlama ile start stop u kapatabiliyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün faturası kesilcecek arkadaşlar vardı, fiyatta bişiylwr yapıldı mı?
    Son bir hafta içerisinde aracı teslim alan oldu mu kiste fiyatından ne kadar indirim yapıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orry01 -- 10 Ağustos 2020; 20:22:53 >
  • orry01 kullanıcısına yanıt
    Fatura kesimi yarına kaldı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar dün aracı teslim aldım, haziran ayında opsiyonladığım tutarın 5.000 tl fazlası zam oldu.Bayramdan önce faturayı kestirmiştim .
    Bir sorum olacak , araç kablosuz şarj telefon şarj oluyor görünüyor ama şarj seviyesi çok az yükseliyor süre geçmesine rağmen.
    Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu,ne olabilir sorun.
    Telefonum ıphone x

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpay22

Arkadaşlar dün aracı teslim aldım, haziran ayında opsiyonladığım tutarın 5.000 tl fazlası zam oldu.Bayramdan önce faturayı kestirmiştim .
    Bir sorum olacak , araç kablosuz şarj telefon şarj oluyor görünüyor ama şarj seviyesi çok az yükseliyor süre geçmesine rağmen.
    Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu,ne olabilir sorun.
    Telefonum ıphone x
    Benim telefon s10e çok yavaş sarj ediyor. Bazen arac içi sıcakken, telefon ısındıysa, veya kablosuz şarj bölümü çok sıcak ise uyari veriyor kırmızı ışık ile kaldir telefonu cok isindi diye. Yani hızlı sarj degil tabiki. Ama iş görüyor. Hiç yoktan iyidir. Olmaması büyük sıkıntı bence. Sadece geliştirilmeli.

5000 tl zam super. Cok şanslısın ve İyi zamanlama olmus. Su sayede 50 bin tl ucuza aldın. Kismet isi. Hayırlı olsun

Ozel degil ise paket, opsiyonel ozellik ve fiyat söyler misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _kaanmert -- 11 Ağustos 2020; 20:8:10 >

• Teşekkür ederim , inşallah sizlerin de gönlüne göre olur.evet epey bi arttı ama , bayi yine tıklım tıklımdı, çok alıcı var .
    Sportline exevutive paket, phytonic blue ,bej döşeme

• 455 bin mal oldu.

• Hayırlı olsun çok şanslısınız

• Forumu en başından beri takip ediyorum. Aracı konuşurken arada geçen karşılıklı atışmalar yüzünden aracı merak edenler sanırım forumdan uzaklaşıyordur. Bilgi içermeyen kişisel atışmaları DM üzerinden devam etsek, daha sağlıklı olmaz mı? Sadece bir tavsiye.

Gelelim konuya; Bir otomotiv fabrikası normal şartlarda tüm mesai boyunca durmadan çalışmak üzerine kapasite planlar. BMW fabrikası tam 2 ay 3 hafta kapalı kalmış. Neredeyse 3 ay diyebiliriz. Bu da yılın 1 çeyreğini kapalı geçirmiş olarak varsayabiliriz. Yani fabrikanın yıllık üretimi diyelimki 100 birim araç olsa, 25 birim aracı üretememiş. Eğerki dünyada talep sene başında planlandığı gibi 100 araç olsa, fabrika ancak 75 araç arz edebiliyor. İstediği kadar mesai yapsın, fazla eleman çalışsın farketmez. Tedarikçi, ithalat, üretim süresi derken hedeflenen, planlanan 100birim aracı 2020 yılında yakalamak imkansız. Bu durumda talep 75 birim veya daha aşağı düşmedikçe, euro kuru azalmadıkça, vergiler düşmedikçe bu aracın fiyatı ucuzlayamaz.

ÖTV indirimi bekleyen arkadaşlar için; eğerki tüm markalarda stok şişerse TR'de, satışları hızlandırmak isterse devlet, bu durumda ÖTV indirimi gelir. Ama yukarıda bahsettiğim gibi fabrikalar arzı karşılayamadığı sürece stok şişmez. Şişmeyen stoğu eritmek gibi bir gereksinim yoksa, o zaman ÖTV indirimi de olmaz. Geriye tek çare kalıyor; ülkede kriz olur kimse araç alamazsa stoklar birikir.

tüm bu sebeplerle; stokta Borusan araç biriktiriyor, büyük indirim bekleniyor, ÖTV kesin düşecek, az getirip çok pahalıya satıyor, sürekli sebepsiz zam yapıyor, tanıdığım üst yöneticilerden duydum gibi sebepler şimdilik pek bir gerçekçilik barındırmıyor.

yukarıda saydığım tüm detaylar tüm markalar için geçerli. Bunlar öğrenebildiğim bilgiler. Keşke iyimser tahminlerim olsa ve hepsi de gerçekleşse. İnşallah ben tamamen yanılırım, özellikle ÖTV indirimi konusunda.

• servisten haberler:

harita guncellemesi henuz yok. yilbasinda belki dediler

android auto henuz yok...

arka balatasi 20 bin kmden once uyari verenler servise gitsin, ucretsiz degisim var
  • Dostlar son dk kısmen uygun bi fiyata sportline executive araç buldum.
    Yalnız araç 200 km de gelecekmiş. Fazla tur atmış ne demekse anlamadım. Bunun İçin ekstra yüzde 1 indirim yapıyorlar.
    Bu olayın altından bişiy Çıkar mı normal mi?

• orry01 kullanıcısına yanıt
    biraz sacma

nerde atmis turu?

fabrikadan cikarken hersey sifirlanir. tira koyulur ordan gemiye.

anca gemiden gumruge kadar 10-15 km kullanilir normalde

ama boyasinda mekaniginde bi sorun yoksa alinir %1 icin
  • Boyasını kontrol ettirmeyi düşünüyorum. Mekanik bilemiyorum tabi.
    200 km bence önemli bi rakam değil ama yine de mide bulandırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: orry01

Dostlar son dk kısmen uygun bi fiyata sportline executive araç buldum.
    Yalnız araç 200 km de gelecekmiş. Fazla tur atmış ne demekse anlamadım. Bunun İçin ekstra yüzde 1 indirim yapıyorlar.
    Bu olayın altından bişiy Çıkar mı normal mi?
    Benim son aldığım 5.20 araç ta 160 km de gelmişti. Nedenini net olarak söyleyemediler. Bu sıralar fabrikada fazla geziyorlar galiba

• Gunaydin herkese. Cuma bir zam daha gelebilir. Bugun boyle bir duyum aldim. Artik neyi zamlayacaklar bende sasirmis durumdayim.

• Az önce BMW online'da 4 adet 1 serisi vardı. 5 dk içinde 3 tanesi gitti. 450.000 TL ye 1 serisi kapış kapış gidiyor. Vay be...

Edit: Bu mesajı yazarken sonuncu da satılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 13 Ağustos 2020; 11:10:36 >
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.