Şimdi Ara

BMW 3 serisi (G20) (189. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: sharky25ant , dreamkid12
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21.218
Cevap
299
Favori
1.647.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesekkurler. Bana da exec. Sport line yeter aslinda. Bakiyorum, eger uyguna bulabilirsem yukseltirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

2 serisi ve 3 serisi mukayese kabul etmez, fiyat farkına kesinlikle değer.
    Aracı gömmeden önce hangi konularda mukayese kabul edilemeyeceğini söyleseniz de aydınlansak

• berkolo88 kullanıcısına yanıt
    Aynı soru size de gelsin, kaç km kullandınız 2 gc acaba, yorumlar çok iddialı ondan soruyorum

• Mkcobain M kullanıcısına yanıt
    Ben de şöyle bir yorum yapayım bende hem 2.18i gc hem de 5.20i var. Kullanıcı olarak söyleyebilirim ki 2gc tam bir fiyat performans aracı. Arkadaşlar 3 serisine göre çok dar falan demişler ama ben şahsen 5 ten inip buna binince kendimi çok kötü hissetmiyorum. Hiçbir şekilde dar ve klostrofobik bir araç değil, donanım olarak 3 kasadan hiçbir eksiği yok ve malzeme kalitesi de 3 kasayla aynı kalitede.
    Ama burada segment farkı var, 2 ve 3 kasa tamamen farklı araçlar.Sonuçta yüksek segmentten dolayı 3 kasa bir miktar daha büyük ve geniş, Farklı ihtiyaçlara hitap ediyorlar. Ihtiyacınız ne ise ona yönelin, 2gc aldınız diye 3 kasadan daha kötü bir araç almış olmayacaksınız, sadece kulvarı farklı. Benim tavsiyem sportline yerine msport donanım tercih edin araç ne olursa olsun. Koltuklar ve direksiyon hissi bile insanı cezbetmeye yetiyor msport donanımda. Sonuç olarak 2 gc de 3 te bir bmw den beklentilerinizi karşılayacaktır.

• murmuro M kullanıcısına yanıt
    Ben 2019 yeni cla kullaniyordum. Aracimi sattim. Sonrasinda cok kisa bir sureligine 2 serisi tecrubem oldu. Hatta cladan sonra 2 serisi gran coupe o 3 silindirli motor ve ic hacmiyle benim icin tam bir fiyaskoydu. Koltuk isitma vb belli basli donanim kullandigim arac da yoktu. 25 yasinda olurum coupe formunda bir alacak olurum motor vs dert etmem oylesine kullanayim derim bmw olsun derim belki evet alirdim. ama artik bendende gecti bunlar. Esimde zaten g20 var. Cok da memnunuz. O yuzden 2.cisini siparis ettim. İnsanlarin hicbir arac vs gomdugunu dusunmuyorum. 2 serisi gc ve 3 serisi bambaska kisilere bambaska amaclara hizmet eden 2 arac ve konusulmasi bile yanlis. Sunu anlarim yeni cla ve 2 serisi gc arasinda kalirim. O zaman ayri bir durum iste. Yoksa 100.000tl fark vs bence farkli bir bakis acisi. İlaveten 2 serisi gran coupeyi begeniyorum. Hatta spor koltuklarini 3 serisininkinden bile cok hosuma gidiyor dizayni. Kirmizi rengide ayri guzel :) sadece bambaska araclar iste. Kalbinin goturdugunu secmek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkolo88 -- 10 Temmuz 2020; 18:6:14 >

Aracı gömmedim, 3 serisi ile mukayese kabul etmez dedim.

Önden çekiş olduğu için mukayese kabul etmez, içi dar olduğu için mukayese kabul etmez, motor performansı düşük olduğu için mukayese kabul etmez. Daha sayayım mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Segment konusunda haklısınız diyorum zaten farklı kulvar araçları bunlar.
    Fakat şu konuda kesin konuşabilirim ki yanlışınız var boyutlara baktım az önce benim gözüm mü yanılıyor acaba diye , 3 serisi ve 2gc boyutları yaşam alanında birkaç milimetre fark var sadece . 3 kasa 18 cm daha uzun sadece o da bagaj kısmını etkiliyor daha çok.
    Bana 5 kasadan inip buna binince o kadar dar gelmiyor, size nasıl 3 ten dar geliyor anlam.veremedim.
    Performans derseniz eğer benim 5.20 i den bariz farkı yok. 3.20 dizel kullanıyorsunuz herhalde diyeceğim ama o da zaten türkiyede yok.
    Donanım olarak tek eksiği 3 bölge klima 3 ten, ama ekstradan konfor erişim sistemi var ki bu çoğu 3 kasada yok.
    Tasarım konusunda bişey diyemem zevk işidir tartışılmaz. Ama boyut, performans vs. Bunlar sayısal değerlerdir ama siz 3 milimetre daha yüksek, 8 milimetre daha geniş bir araca binip aman diğeri çok darmış diyince garip oluyor.
    Buradan benim anladığım siz 3 serisinden başka araçta rahat edemezsiniz, 7 serisi bile kesmez sizi.
    Sonuç olarak evet iki araç mukayese edilemez, çünkü segment ve kullanım amaçları farklıdır.
    Ama iki araç ta segmentlerinde gayet başarılı araçlar bence.
    Benim aracım fanatikliğine pek girmemek lazım, öyle olsa benim de şunu demem gibi olur " ya 3 kasa da nedir, işe yaramaz babalar gibi 5 varken, mukayese bile edilmez "
    Tabi ki böyle bir yorum yapsam tamamen saçma ve abesle iştigal bir yorum olur.

• Yelken85 kullanıcısına yanıt
    Şu boyutları bir karşılaştırsanıza lütfen? Hem biz de bilgilenmiş olalım. Uzunluk dışında ne gibi büyük farklar var?
    Arkadan itiş aracın ne gibi etkilerini gördünüz normal kullanımda?
    Performans olarak 2 gc ne kadar kullandınız da bu kadar net konuştunuz?
    Eğer sizin söylediğiniz doğru olsaydı benim de 5 kasa aracım sizin 3 le mukayese edilmez demem lazım o zaman, sizce bu doğru bir ifade mıdır?
    Sizin yorum da biraz fanatizme kaçmış, biraz daha sakin ve açıklayıcı bir ifade beklerdim en azından buradaki insanlardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murmuro -- 10 Temmuz 2020; 18:39:45 >
    Aracı ikame araç olarak 1 gün kullandım.

Sizin beden ve boy yapınızı bilmem ama ben standart bir Türk erkeği vücut ölçülerinde biri olarak bana oturma pozisyonu dahil araç dar geldi. Yani boydan ziyade enide dar geldi.

Performanslı araç kullanmayı severim , bu nedenle hissiyatı farklı olduğu için aldığım araçlarda arkadan itiş tercih ederim. Önden çekiş bir araç tercih edecek olsaydım bu BMW olmazdı, aynı paralara bence çok daha iyi alternatifler var.

Benim merak ettiğim de 5 kasadan inip 2 serisine bindiğinizde size bu araç nasıl dar gelmiyor?

Guldurdunuz beni !

Haklisiniz valla. Guzel ozetlemissiniz. Bende 5lerden 2lere nasil geldik anlamadim.

İşte ben de onu anlamıyorum size nasıl dar geliyor, çünkü boyutlar arasında milimetre farkı var, anlamak çok zor, bilemedim.
    Tabi ki 5 tem sonra hemen binince biraz küçük olduğunu hissediyorum ama of bu araba çok darmış demedim hiç, çünkü araç gerçekten segmentine göre büyük.
    Diyorum ya biraz önce üşenmedim baktım genişlik ve yükseklik arasında birkaç milimetre fark varmış gerçekten 3 serisiyle.
    Belki sizin o günkü halinizle alakalıdır düşünceniz, tam inceleyememişsinizdir, bilemiyorum.

Kusura bakmayın bu konuda herkes seviyelidir zannettim ondan yazdım cevap,
    Size mükemmel aracınızla mutluluklar dilerim,
    Ama şunu söyliyeyim size, sizin teriminizle, 5 kasa da 3 le mukayese edilmiyor, birgün size de kısmet olursa anlarsınız ne demek istediğimi.
    Diğer arkadaşları tenziye ederek özür diliyorum bu saçma ikili diyalogdan dolayı.
    İyi günler

Hocam iki aracı aynı kefeye koymayalım. Benim de yorumum mm lere bakmadım ama banada dar geliyor. Arabanın arkasınıda hiç beğenmedim. Sen arabandan memnunsan ve mutluysan bu konu üstünde çokta durmanın manası yok. Güle güle kullan aracını. Allah kazadan beladan korusun. Tadını çıkart.

@Arkadaşlar bu arada full araç yüklü, 2 kişi 1 depo ile comfort modda 715 km yok yaptım.
    Otobanda150 200 filan takıldım. Anlaradan sonra 120-140 650 km yaptım. Ne düşünüyorsunuz?

• Bu arada cok nadirende olsa sanirim arac bulunuyor. Ancak aninda gidiyor. Bugun borusandaydim. İyi bir talep var. Asil merakim agustos da bir zam daha yapacaklar mi ? Artik nefes aldirmiyorlar !

• Ben bilen arkadaslarin kiyas yapmasini isterim acikcasi.

Ayni opsiyonlarda iki arac arasinda yaklasik 150-160 bin tl fark var.

Araclarin genislikleri yukseklikleri ayni, 3 yaklasik 20 cm daha uzun.

Ayni motor 2 de 3 silindir var.

Benim asil ogrenmek istedigim, 2 serisi gc, 3 e benzer bir sürüş keyfi verebilir mi? Yoksa aralarinda daglar kadar fark mi olur?

Tesekkurler.

Belki sizin o günkü halinizle alakalıdır düşünceniz, tam inceleyememişsinizdir, bilemiyorum.

Haklısın hocam özel günümdü, ödem toplamıştım ondan dolayı dar gelmiş olabilir.

• serkanblg kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
    Benim de dediğim sizinkiyle aynı, bu iki aracı aynı kefeye koymak tabi ki mümkün değil. Arada segment farkı var. 2 gc bir aile aracı değil. Arka kısım tabi ki 3 ile kıyaslanamaz tavan olarak adı üstünde coupe bu.
    Ben de zaten bu aracı sadece havaalanına işe giderken kullanıyorum. Sadece kendim binerken. Diğer zamanlarda 5 i kullanıyorum.
    Ama bence bu araç ta sürüş hissiyatı açısından 5 gibi bmw kullanım hissini veriyor. Ben bunu ifade etmek istedim.Aracın kullanımı gayet keyifli yani.
    Yoksa tabi ki 3 ile karşılaştırılması saçma.
    Aradaki 100 bin farka değer mi ifadesi de bundan dolayı yanlış, çünkü biri elma biri armut.
    Bu arada 3 serisi çok güzel bir araç, kendi segmentinde en iyisi hatta bence.
    Araçlarınızı güzel günlerde kazasız belasız kullanın

• Mkcobain M kullanıcısına yanıt
    Dostum sana tavsiyem bütçen yetiyorsa 3 serisi al yetmiyorsa 2 yerine CLA bence daha güzel bir araç.

2 serisinde kullanılan motor ile 3 serisinde kullanılan motor aynı değil. 3 serisi 2000cc motordan devşirme motor var.

2.000TL yazılıma harcayarak 3 serisinden 280hp 350nm tork alıyorlar. 5-10.000TL downpipe+stage 2 yazılıma para harcayarak 3 serisinden 300hp 370nm tork alıyorlar. Yani 2 serisinde bu değerleri asla alamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mkcobain

Ben bilen arkadaslarin kiyas yapmasini isterim acikcasi.

Ayni opsiyonlarda iki arac arasinda yaklasik 150-160 bin tl fark var.

Araclarin genislikleri yukseklikleri ayni, 3 yaklasik 20 cm daha uzun.

Ayni motor 2 de 3 silindir var.

Benim asil ogrenmek istedigim, 2 serisi gc, 3 e benzer bir sürüş keyfi verebilir mi? Yoksa aralarinda daglar kadar fark mi olur?

Tesekkurler.
    Sürüş keyfi geniş bir yelpaze. Tam olarak kasıt nedir ben çözemiyorum. Mesela ,
    Otobanda düzde gazladın mı kopsun gitsin mi ya da gazdan hiç çekmeden 200-220 otoyol virajı dönsün hiç huzursuz etmesin mi ?
    Dar yollarda Virajdan viraja atayım gram kaymasın jilet gibi yılan gibi viraj dönsün mü ?
    Göbek dönerken yan yan çıksın drift atsın mı ?
    Direksiyon eldiven gibi olsun dokunsam anında tepki versin mi ?
    Direksiyona geçtiğimde güven versin hızı hissettirmesin mi ?

Sürüş keyfi deyince herkesin kafasında aynı terimler oluşmuyor bence. Bu sebepten siz aklınızdakini belirtirseniz süren kullanan tecrübe eden arkadaşlar belki daha doğru bilgi verebilir.

Bir aracın arkadan itiş olması demek sürüş keyfi verdiği anlamına gelmiyor mesela benim için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.