Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.414.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • siparişimi bugün verdim haziran sonu alıyorum

handsfree ve usb bağlantısı seçtim. iphone için yeterlimi konuşma ve müzik için ?
  • Herhangi bluetooth a sahip bir telefonla görüşme yapılabiliyor ancak müzik dinlemek için zamazingo77 nin söylediği gibi üst donanım (business veya prof) idrive secilmesi lazım.

@zamazingo77
    Aynalar ve bluetoothtan müzik konusunda size katılıyorum gerçekten olmaması garip ancak bu paket olayı tamamen distribütörlerle ilgili mesela BMW Amerika'nın sitesinde configuratordan bir araç yaptım ve oradaki paket seçenekleri çok geniş yani bunu Borusan'ın yapması lazım. Eco pro moduyla ilgili ilk 1000kmde dogal olarak eco pro da kullanmaya çalıştım şu anki tüketim değeri 7.7, ancak araba yeni olduğundan ara sıra kendime hakim olamadığım anlarda olduğunu söylemeliyim. Bu değerler daha dikkatli kullanımla baya düşer diye düşünüyorum.

Ayrıca burada ödenen paraya Amerika'da tam manasıyla "uçak" gibi bir araba alınıyormuş onu da gördüm direksiyonu bile ısıtmalı falan oluyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAN_09 -- 18 Nisan 2012; 1:53:41 >

• Borusan resmen donanım konusunda araçlar çalıyor ne zaman araçlar bitiyor yeni kasası çıkacak aracı ağzına kadar dolduruyor fiyatınıda makul yapıyor. E90 Kasada gördük. :)

Aslında biz tüketiciler bunları araç alırken tepkimizi belirtmemiz lazım. Gerekirse bayi müdürüne söylemek lazım. Ben şaşıyorum standart olması gereken donanımlar opsiyonken ve fiyatları fahişken, kimlerin kullanması yapması için yaptılar o şeyleri şaşıyorum. Elin yabancıları bu fiyatlarda full bir donanım kullanırken bizde ekran bile ufak sunuluyor.

Sonrada benzinli araçları tam doldurup, dizel araçlarda donanımlardan kısıyorlar. Ben mi yanlış düşünüyorum bir tüketici olarak.
  • @digitalunix

aynı durumdayız. bende ilk arabamı alacağım babam 90 bin dedi ama 10 bin daha verip 3.20i alınabilir. ama araba boş olacak.

audi a4lere bakıyorum 1.8ler 113ten aşağı yok sitesindeki fiyat listesinde?

yada 3 serisini şimdi almak yerine beklersek daha ucuza alma şansımız olacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: digitalunix

Mayfest için herhangi bir duyum varmı? Mayıs gibi bir araç alma imkanım var, ama kafam biraz karışık.

Audi A4 yeni makyajlanmış ve dolusu neredeyse boş bir yeni kasa 3 serisi fiyatına. 177 beygire karşı 184 beygir çok da fark yok, ikisi de 8 vites, ama birisinin arkadan itme çekiciliği, ötekisinin önden çekme iticiliği...

- Boş a4 - 100bin lira
    - Dolu a4 - 120bin lira
    - Boş 3serisi - 120bin lira
    - Dolu 3serisi - 150bin lira

Hepsini salla 90-95bin liraya ikinci el ekranlı e90 m paket mi?
    Yada e90 ı da salla, Merc. C serisi Diamond Edition mı?
    Yoksa Merc. C serisi 2009-2010 amg 220cdi mi? C250cdi almayı zaten düşünemiyorum, keşke imkan olsa hiçbirşeye bakmıcamya neyse.

Ben çıkamadım işin içinden, çıkabilen varsa alnından öperim :)

bütçeniz ne kadar ?
    hangi kasaları beğeniyorsunuz ?
    özellikle hangi özellik olsun istiyorsunuz ?

bu arada a4 ü bilmem de ,f30 320d nin en donanımlısı 150k dan daha fazla tutuyor

• merhaba arkadaşlar.

siparişte kapora olarak kaç tl yatırıyorsunuz?
    birde kredi kartıyla kapora ödemek mümkünmü?

yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Mayfest için herhangi bir duyum varmı? Mayıs gibi bir araç alma imkanım var, ama kafam biraz karışık.

Audi A4 yeni makyajlanmış ve dolusu neredeyse boş bir yeni kasa 3 serisi fiyatına. 177 beygire karşı 184 beygir çok da fark yok, ikisi de 8 vites, ama birisinin arkadan itme çekiciliği, ötekisinin önden çekme iticiliği...

- Boş a4 - 100bin lira
    - Dolu a4 - 120bin lira
    - Boş 3serisi - 120bin lira
    - Dolu 3serisi - 150bin lira

Hepsini salla 90-95bin liraya ikinci el ekranlı e90 m paket mi?
    Yada e90 ı da salla, Merc. C serisi Diamond Edition mı?
    Yoksa Merc. C serisi 2009-2010 amg 220cdi mi? C250cdi almayı zaten düşünemiyorum, keşke imkan olsa hiçbirşeye bakmıcamya neyse.

Ben çıkamadım işin içinden, çıkabilen varsa alnından öperim :)

Makyajlı A4 ile 3 arasında ben de çok kararsız kalmıştım ancak ikisiyle de test sürüşü yapınca ve alınca en azından 5 sene binmek istediğim için 3 de karar kıldım ki A4 de aynı parayla ekstradan deri döşeme sunroof ve cc vardı. bence sizin beklentileriniz önemli 2 3 sene binecekseniz ya da arabanın içi daha dolu olsun diyen biriyseniz A4ü alın derim. Ayrıca volvo s60lara da bakabilirsiniz bunlara alternatif olarak. Ayrıca 3'ün baz fiyatını 1000 1500 euro arttırmışken ve siparişleri temmuza kadar doldurmuşken kampanya yapcaklarını en azından yakın zamanda düşünmüyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

bütçeniz ne kadar ?
    hangi kasaları beğeniyorsunuz ?
    özellikle hangi özellik olsun istiyorsunuz ?

bu arada a4 ü bilmem de ,f30 320d nin en donanımlısı 150k dan daha fazla tutuyor

Bütçe verilen tabloya göre belli olmuyormuki? :) Max. 120, zorlasam 130, ama 150bin lira bu segment arabaya verilirmi sorunsalına düşmek ve yadırganmak şahsen istemem.

Ben sizin yerinizde olsam aynen sunu yaparim:
    İlinci el 100000 TL ye facelift gormus 2011 ya da bulabilirsem 2012 amg paket c180 alirim. Siz de begeniyorsunuz zaten bu araci. Neden bu araci almaliyim derseniz cunku piyasasi canli olan bi arac. bu araca Bir yil kadar binerim, o zamana zaten hem m paket f30 gelmis olur hem de kampanyalar baslamis olur hem de siz paranizi biraz daha arttirmis olursunuz. Ama alirken mutlak makyaj goren son kasayi alin ki rahat satabilesiniz
    Sahsi fikrim bu yondedir
    Misal su ilana bakabilirsinizhttp://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=75172518&rnd=2268

• quote:

Orijinalden alıntı: TURQUAZ06

merhaba arkadaşlar.

Aslında araçta istediğiniz opsiyonlara göre değişiyor. Örneğin adaptif süspansiyon ya da çevre görüş kamerası gibi opsiyonları ekletmek istiyorsanız kapora artıyor çünkü almamanız durumunda satma şansları azalıyor. Ben enteresan donanımları ekletmeden 5000 TL gibi bir kapora verdim örneğin.
  • Ben 117bin tl lik sp e90 aracima 500tl kapora vermistim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURQUAZ06

merhaba arkadaşlar.

Ben 2000 tl verdim kredi kartimdan,arac gelene kadar her ayda karttan belli bir miktar odeme yapmayi dusunuyorum.. Sanirim 12000 tl ye kadar borusanlarda komisyon odemeden karttan cekim yapiyolar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsg35 -- 19 Nisan 2012; 15:07:58 >
  • bana 137.000 tl ye mal olan 320i için 2000 tl kredi kartından çektiler.

iki sorum olacak.

iphone kullanıyorum. bluetooth almadım. handsfree ve usb bağlantısı seçeneğini aldım. bu tercihim sorun yaratır mı ve usb bellekten müzik dinleme şansım var mı?

birde kasko için öneriniz var mı? borusan aon ile çalışıyor. bana deprem meprem falan en full kaskoyu peşin 2700 10 ay vadeli 2800 tl dediler. sizce nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: phatenon

bana 137.000 tl ye mal olan 320i için 2000 tl kredi kartından çektiler.

iki sorum olacak.

iphone kullanıyorum. bluetooth almadım. handsfree ve usb bağlantısı seçeneğini aldım. bu tercihim sorun yaratır mı ve usb bellekten müzik dinleme şansım var mı?

birde kasko için öneriniz var mı? borusan aon ile çalışıyor. bana deprem meprem falan en full kaskoyu peşin 2700 10 ay vadeli 2800 tl dediler. sizce nasıl?

benim aracımın kasko değeri 147000 tl idi , anadolu sigorta 2070 tl ye yaptırdım. full.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

iki sorum olacak.

benim aracımın kasko değeri 147000 tl idi , anadolu sigorta 2070 tl ye yaptırdım. full.

600 tl fark bana normal gelmedi.

ya kaskolarımızın sunduğu şey farklı ya da başka birşey var. yada ben kazıklanıyorum :)

hiç kasko kullandıgım kazam olmadı. 1-2 tane 200-300 tl masraflı kazam oldu ama onlar işlenmedi.

trafik cezamda 17 yılda 3-4 tanedir.

bunu bir araştırayım çok fark geldi bana.

• Kaziklanmak değilde benim kaskomu full diye aldım ama İnan içeriğinide şahsen kontrol etmisligim yok. Bu kadar fark normal değil ise kaziklanan bende olabilirim.
  • 3.20i icin bayiler %7 indirim yaparlar mi bos araba icin?
  • quote:

iki sorum olacak.

usb bellekten müzik dinlenebiliyor ancak mesela şarkıları klasör olarak eklemişseniz ekranda görünenle çalan şarkı aynı olmuyor ve usb belleğin kalitesine göre şarkı bulma arama hızı değişebiliyor.. biraz sorun cıkartıyor acıkcası, iphone/ipod daha iyi ancak ayrı kablo almanız gerekiyor ekranda görüntüleyip kontrol edebilmek için aksi takdirde usb belleği ya da sony psp yi bile algılayan idrive iphone/ipod icin desteklenmiyor diyor. Bu da aksesuar satma stratejisi olsa gerek.

bendende 2300 tl cekmişlerdi karttan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAN_09 -- 20 Nisan 2012; 2:28:50 >

• bence zor ama yinede zorlayın,bayileri fiyat konusunda kızıştırın.... 1 serisine o dediğiniz indirim oranlarını yapıyolar 3 serisine %4 yapıyolar diye biliyorum
  • araç donanım fiyatları aşağıdaki gibidir.
    2 paket 2 özellik ekletince araç 60k olyor :/

hazırladığım bir paketi paylaşayım
    TR paketi + comfort paket + tech. paket + sunroof + ısıtmalı ön koltuk + arka kol dayama + elk/hafızalı koltuk + harman kardon
    ekleyince 63764 € tutuyor ++ yaza gelecek M paketin de yaklaşık 4000€ olduğunu varsayarsak 67.764 €
    olması biraz zor ihtimal ama seneye yazın yuzde 10 indirim aldığımı varsayarsak 61.000 € eder ki bu da aşırı pahalı değil gibi gibi :)
    (tabi M paketin mevcut donanımlardan bazılarını kapsayacağını düşünürsek, o zaman fiyat daha da aşağı iner )

• m paket 4000 euro olamaz.. cunku zaten mevcut sportline 3200 euro ki bunda 17 inch cant m pakette ise 18 inc cant mevcut.. artı m aerodinamik paket antrasit tavan ayrıca krom ayak dayama yeri daha kaliteli direksiyon falan benim tahminim 7000 euro gibi bir rakam.. birde sunu belirtmekte fayda var borusan indirimi kdv ve otv eklenmis fiyattan yapmıyor.. aracın vergi eklenmemis fiyatından yapıyor.. sizin aracınızın vergisiz fiyatı 30 bin euro olsa yapılacak % 10 indirim 3000 euroya suanda yapılan %5 indirim 1500 euroya takabul ederki o aradaki 1500 euroluk fark 150 bin tl lik bir arabada cok komik olur.. o yuzden istediginiz arabayı suan alabiliyorsanız alın zevkini surun he benim gibi daha ekonomik durumu denklestirip almayı dusunuyorsanız bekleyin... yoksa indirim mindirim hikaye..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.