Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı, 9 Mobil Kullanıcı ( 9 Mobil Cihaz )
67.879
Cevap
513
Favori
3.810.360
Tıklama
Giriş
    6872 Mesaj

Merak ettim arastirdim, o aracin tasinma esnasinda ustundeki koruma imis.
    |
    |
    Bahsedilenler: kkurt2002
    4561 Mesaj
    quote:

geçen bir yere giderken polo 1.6 dizel sahibi arkadaşım bir bas bakalım dedi otoyolda, sonra da çok etkilenmedim benim araba gibi dedi
    dedim sen farketmiosun bu arabada hızı. yanyana deneyelim istediğin zaman. araç x1 2.0d 177.

Hocam bilinç altı o arabayı maddi olarak alamayacağını bildiği zaman otomatik olarak bu şekilde konuşturur adamı.
    |
    |
    Araba Geçmişim: 1994'de 73 model 1303 VW ve 94 Renault Spring, 98'de Broadway, 99'da Polo, 2001 Polo Classic, 2003 Peugeot 206, 2005 Ford Focus C-max, 2008 C4, 2009 C4 Picasso, 2011 BMW 1.16İ, 2013 BMW X1, 2014 C4,2017 Peugeot 3008
  • Yüzbaşı
    259 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: playumb

Arkadaşlar bildiğiniz gibi f30 328i sahibiyim.
    Bugün Tahrik problemi yüzünden aracımı yolda giderken servise bırakmak zorunda kaldım. Ekranda yazdı tahrik diye. Aracı servise gösterin dikkatli sürün diyede uyarı yazdı.
    Gaza basıyorum ama araba gitmiyordu.

Böyle bir problem yaşayan var mı aranızda?

Umarım ciddi bir sorun değildir..

Nasıl oldu normal biçimde yolda giderken mi?

Turbo hortumunda kaçak vs gibi basit birşey de olabilir..

Çok zorluyodun arabayı, yeter artık demiştir

Orijinalden alıntı: tr_marduk

quote:

Bugün Tahrik problemi yüzünden aracımı yolda giderken servise bırakmak zorunda kaldım. Ekranda yazdı tahrik diye. Aracı servise gösterin dikkatli sürün diyede uyarı yazdı.

Çok benzeri kompresör mercedes'te oldu. Hortumunu düzgün bağlamamışlar kompresörün serviste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 27 Mayıs 2013; 15:50:33 >
    |
    |

• Yarbay
    2903 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tr_marduk

quote:

Ya evet biraz fazla zorluyorum arabayı. Ama zaten arabanın yapısı buna uygun. 250 hp arkadan çekişli araba başka ne yapacaksın ki?

Bugün servis aradı egzoz valfi sensörü değişecekmiş. Garantiden tabii ki.
    |
    |

• Teğmen
    154 Mesaj
    BMW birde böyle bir çalışma yapmış... Yeri burası olmasada herkesin ilgisini çekeceğini düşündüğümden paylaşmak istedim.

BMW Gran Lusso Coupe
    |
    |
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj
    Bnm aracta da outer protection var ki boya koruma oluyor. Bunlar genelde hediye ve jest seklinde geciyor bazilari cam filminide dahil ettirebiliyor. Dedigim gibi jest seklinde ama oyle aman aman bi boya koruma degil zaten 4-5 yikamada cikiyor devam etmek istersen aksesuar olarak bu sivilarin satisida var. Ha gerceklige gelicek olursak premium bi arac aliyosun ve aslinda zaten bunlarin parasini fazlasiyla vermis oluyosun. Ama soru ekstra para odenip odenmedigiyse cevap hayir en azindan bnde durum oyleydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    E90 sp nin ses sistemi Prof değil. Orada bir ince ayar yapmış Borusan. Araçlarda navi Professional var evet ama ses sistemi en alt model olan buiseness. Şuradan biliyorum, geçen hafta erciftci nin x1 aracında ekran yok ama Professional ses sistemi var. Benim arabadan çok daha iyi. Tweeter var ayrıca. ( hi- fi değil)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    [03 Mayıs 2020 18:36:18 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Arkadaslar selam,

Biliyorsunuz 3.20i ed mi yoksa cla200 mu diye sormustum. Bugun Kocaelide ikisini de test etme sansi buldum. Bu konularda acemiyim hatam olursa affola. Bastan yazayim ne fanboyum ne birsey. Su anki aracim 2004 model polo :) Kimseyi kotulemek icin degil bilgilendirmek icin yaziyorum. Araclar ayni sinif degil biliyorum, fiyatlari yakin oldugu icin test ettim.

Once bmw bayine gittim. Cok guzel ve ilgili karsilandim. Arabaya otururken anlatti satis yetkilisi ben de dinledim. Zaten forumdan edindigim bilgilerim vardi. Test araci disaridaymis, bir kahve icererek bekledim. Bu arada arabayi tanitmaya, fiyat vermeye devam etti. M paket ve 17 jant su anda yok ama turkiye icin 17 jant uretilebilir dedi.

Araba geldi ve test soforu kullandi once. Arabayi tanitti. Eco pro-sport modlarini tanitti. I drive sistemini tanitti vs. Bilen bilir. Kandira yolu var. Genis asfalt 3 serit virajli rampali. Orada 170 le bir viraja girdi. Ben eshedu en la dedim. Araba gik demedi. ESC dahi devreye girmedi. Yine 170 le fren testi yapti. Araba hic cizgisini bozmadi. Suspansiyon standart veya spordu sanirim hatirlamiyorum. Rahatsiz olmadim. Duz yolda 120-130 ile giderken direksiyonu yaklasik 90 derece kirdi. Araba hemen toparladi kendini. Baska bir araba ya takla atar ya spin. Inanilmaz bir hareketti. Sonra ben gectim direksiyona. Once eco proda, sonra comfortta, sonra sportta kullandim. Hizlanma inanilmaz bir keyif. Viraj almak daha da keyifli. Araba insana guven veriyor. Motor sesi cok zevkli degildi. Daha tok olabilirdi. Ama altinizda o 170 beygiri hissediyorsunuz. Ornek verdiler: ankaraya son gaz 1 saat 50 dakikada gitmisler ve 1 depo benzin yemis. Donuste ise ceyrek depo ile gelmisler. Ama bu 4-5 litreyi tutturmak cok zor. Araba bas gaza diye yalvariyor. Kendine hakim olman lazim kesinlikle. Araba icin comfort ve teknoloji paket yeterli bence. Gerisi keyfe keder ve butce meselesi. Muzik sistemini de denedim. Evet ideal degil ama cop de degil. Ben zaten o duzeylerde acmam sesi. He paran varsa alirsin hifi sistemi.. Kisaca cok cok begendim. Guzel bir donanim 115-118 gibi alinabiliyor. 80 pesin vereyim ustu kredi dedim. 36 ay, ayda 1300 tl gibi. Super..Kirmizi ve sportline tavsiye ederim sahsen.

Sonra mercedese gittim. Ortada cla yoktu :) satis temsilcileri kendi halinde. Kimsin sen diyen yok malesef. Gittim cla bakiyorum dedim. Test aracina bakin dedi. Urban uzeri opsiyonlu bir arac vardi. Disi harika tek kelimeyle. Super bir design. Arabanin arkasini unutun. Arkada kimse 1 saatten fazla oturamaz. Bekar-yeni evli olmaniz lazim. On tarafa gelirsek o emanet ekran sinir bozucu. Dokunmatik degil. Plastik kalitesi mercedese yakismamis. Ferah ve rahat hissedemedim arabada. E5 uzerinde test ettim. Eco ve Spor modu var. Eco amaclandigi gibi gidiyor. Ama spor modundan hayal ettigim verimi alamadim malesef. Araba bagiriyor ama o 156 beygir o tork nereye gitti bilmiyorum. Heyecanlanmadim. Sanzimani guzel hizli ve sarsintisiz. Suspansiyonu begenmedim. Parke tasli yola girdim ve hissediyorsunuz tek tek taslari.

Benim tercihim surus zevkinden yana oldu. Insallah yilbasina dogru, 17 jant da gelirse siparsimi verecegim.

• Yarbay
    4561 Mesaj
    Bir BMW sahibi daha sisteme katılmak üzere.

Teşekkürler güzel karşılaştırma yazınız için.
    |
    |
    Araba Geçmişim: 1994'de 73 model 1303 VW ve 94 Renault Spring, 98'de Broadway, 99'da Polo, 2001 Polo Classic, 2003 Peugeot 206, 2005 Ford Focus C-max, 2008 C4, 2009 C4 Picasso, 2011 BMW 1.16İ, 2013 BMW X1, 2014 C4,2017 Peugeot 3008
  • Teğmen
    217 Mesaj
    arkadaşlar bugün maalesef jantımı sürttüm.istanbulda bu onarımları yapan bildiğiniz yerler var mı?
    |
    |

geçmiş olsun, Otto Zenith'e bir telefon edip sorabilirsiniz. İstanbul'da bir kaç yerde şubeleri var.
    |
    |
    Bahsedilenler: glocky

Orijinalden alıntı: ridleyscott

E90 sp nin ses sistemi Prof değil. Orada bir ince ayar yapmış Borusan. Araçlarda navi Professional var evet ama ses sistemi en alt model olan buiseness. Şuradan biliyorum, geçen hafta erciftci nin x1 aracında ekran yok ama Professional ses sistemi var. Benim arabadan çok daha iyi. Tweeter var ayrıca. ( hi- fi değil)

Yani hi-fi> prof> business> f30 standart diyebilir miyiz? O halde srandarti business a çevirmek için ne gerekir?

Arkadaşlar herkese iyi forumlar. 320i ed almak üzereyim fakat kafama takılan bir şey var. Bayide baktığım ve almayı düşündüğüm aracın kilometresi 240 gösteriyor. Araçların test edildiğini biliyorum ama bu kadarı normalmidir? Bunu bayiye yarın soracam tabi ama ondan önce size sormak istedim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Orijinalden alıntı: necugu

Arkadaşlar herkese iyi forumlar. 320i ed almak üzereyim fakat kafama takılan bir şey var. Bayide baktığım ve almayı düşündüğüm aracın kilometresi 240 gösteriyor. Araçların test edildiğini biliyorum ama bu kadarı normalmidir? Bunu bayiye yarın soracam tabi ama ondan önce size sormak istedim. Yardımlarınız için teşekkürler.

normal değil. 6-8 km olması gerek..
    quote:

Orijinalden alıntı: driekrem

quote:

Yani hi-fi> prof> business> f30 standart diyebilir miyiz? O halde srandarti business a çevirmek için ne gerekir?

En başta harman olacak bir de en alt model business , benim dinlediğim kadarı ile f30 standart ses sistemi ile aynı. Kendi aracım ile arada kayda değer fark göremedim ben f30 standart sistemi ile.

Bir daha bmw alırsam donanım listesinin başına ses sistemini koyacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
    51 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: isatil

quote:

Orijinalden alıntı: necugu

normal değil. 6-8 km olması gerek..

Teşekkür ederim yarın sabah hemen arıyorum ve soruyorum
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: driekrem

quote:

En başta harman olacak bir de en alt model business , benim dinlediğim kadarı ile f30 standart ses sistemi ile aynı. Kendi aracım ile arada kayda değer fark göremedim ben f30 standart sistemi ile.

Bir daha bmw alırsam donanım listesinin başına ses sistemini koyacağım.

Çok teşekkür ederim Barış bey. Bu arada cep numaranızı pm atarsanız İzmir e geldiğimde arayacağım.

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

rica ederim. Bu arada 240 km menzil değeri olmasın.
    Biliyorsunuzdur, depodaki yakıt miktarı ile yapılacak değeri menzil olarak gösteriyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: necugu
son dakika
üniversite
SEO
Bey Azura
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.