Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (395. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
70.296
Cevap
511
Favori
4.414.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaya1453

bluetooth telefon açık ama özel bir telefon geldi araçtaki diğerlerinin konuşmayı duymasını istemiyorum bu durumda bluetoothu kısa süreliğine nasıl kapatabilirim. telefondan bluetooth kapatınca tekrar çalıştırmaya kalktığımda aracı kapatıp açmadıktan sonra tekrar aktif olmuyor.

Bu durumda direk telefondan cevaplıyorum ben ekranda sadece arayan kişi görünüyor ama ses sadece telefonda oluyor. Telefon ekranından araca veya ahizeye seçeneği oluyor otdan ayarlarsanız daha kolay olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

Simdi borusan esenbogadaki temsilcimle konustum. Bmw nin turkiye ozel 17 jantli 320ed uretecegini soyledi. Daha yeni bir bilgi oldugunu ve temmuzda gelecek araclarda 17jant olabilecegini soyledi. İlgilenenlere duyurulur.

Hemi hocam ben deni destekliyom her turlu.
    328i

Usta ben aldığım gün 17 sportline jantı taktırdım , çok memnunum titremede yok:)

Dostum tüketimin nasıl..??

Şu an araba daha 500 km olmadı 7.8 7.9 arası değişiyor , genelde eco proda kullanıyorum ama bazen çılgına dönüp gazladığımda oldu.

Dostum kullanılan güzergah nasıl,
    şehiriçimi..

usta yarı yarıya diyelim ama ağırlık şehir içi en kötü ihtimal ile yüzde 60 şehir içi yüzde 40 şehir dışı

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Orijinalden alıntı: serkaf

quote:

Orijinalden alıntı: erdinç34

Spor koltuk kullanmadığım için bişey diyemiycem bence çok acele etmeyin deneme sürüşü yapmadan şunuda söylüyeyim modern line aracta bakım ister açık renk çünkü.birde terleme falan varsa önermem

deneme sürüşü yaptım. aracı çok beğendim. şimdiki aracımızda bej rengi ver her yerinde lekeler var. ve bu lekeler daha çok göze batıyor. ama bir de şöyle bir gerçek var, modernline bej rengi bir 320i ednin içine oturduğunuzda premium bir araba hissi yaratıyor, daha ferah bir hava katıyor. bir de koyu renk dış rengi olursa daha güzel kontrast oluşturuyorlar. tüm bunlar güzellik anlayışı.

birde mantık anlayışı var. direk sportline araba(spor koltuklar gerçekten çok güzeller,adamı resmen kucaklıyorlar) alıp m direksiyon ekleyip. içindeki kırmızı şerit yerine de parlak siyah yapmak var.

not: tüm bu seçeneklere tekno+somfort+sunroof eklidir.

Ben de ayni sekilde dusundum, modern line araca daha luks bir hava veriyor. Hele bir de koyu renk dis olunca cok guzel gorunuyor ve bu sekilde modern line`i aldim.
    Yalniz Edinc34`un dedigi gibi kot ne yazikki koltuklari boyuyor. Haftada bir en gec 2 haftada bir silmek lazim yoksa cikmasi zor oluyor. Daha onceki sayflarada boyali koltugun resmini eklemistim.

ben 110 kiloyum ve koltukla ilgili bir sikinti yasamiyorum (spor degil normal koltuk).

usta artık modernline içini koyu renk seçebiliyorsun. Eğer bilseydim bende sportline yerine modernline alırdım. Bu arada sportline dan çok memnunum spor koltuklarında kilo ile alakası yok gayet güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

quote:

bluetooth telefon açık ama özel bir telefon geldi araçtaki diğerlerinin konuşmayı duymasını istemiyorum bu durumda bluetoothu kısa süreliğine nasıl kapatabilirim. telefondan bluetooth kapatınca tekrar çalıştırmaya kalktığımda aracı kapatıp açmadıktan sonra tekrar aktif olmuyor.

Bu durumda direk telefondan cevaplıyorum ben ekranda sadece arayan kişi görünüyor ama ses sadece telefonda oluyor. Telefon ekranından araca veya ahizeye seçeneği oluyor otdan ayarlarsanız daha kolay olacaktır.

Bu durum bende de sıkıntı oluyor. Telefona cevap verdikten sonra ahizeye almak zaman alıyor, ve karşıdaki konuşmaya başlıyor. Telefon çalarken radyoyu kapamayı denedim o da olmuyor. Ben artık bu durumda meşgule alıp bluetooth u kapatıp kendim arıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye'ye gelecek mi diye konuşulan 2.0 218ps dizel 325d modelinin videosu..

Sadece manuel olarak var şu an için, birde bu araç station mış, açıkçası bana 320d den bir farkı yok gibi geldi hızlanma olarak..

http://www.youtube.com/watch?v=rutlLyEJWQ8&list=UUEzHwwJdyJl291ByjNo8oMw
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ybrm40

Adaptif cruise kontrol sahibi olanlar bu ozellikten memnun mu? Kullanisli mi? Trafikte guvenebiliyor musunuz? İstanbulda onune aniden girebilecek birisi yuzunden riskli mi?

Benim aracimda yok ama olan baska bir araci 2-3 gunlugune kullandim. Bana tepkileri baya hizli geldi. Onunuze biri atlayinca hemen frene basiyor, hatta cogu zaman sizin frene basmayacaginiz durumalarda frene basiyor. mesela onunuze atlayan araba sizden hizliysa bile frene basiyor ve mesafe acilana kadar bekliyor. O yuzden bana riskli gelmedi ama ondeki ile arada cok mesafe birakiyor Istanbul icinde kullanmaya kalkarsaniz iki de bir araya biri girer ve o da frene basip yavaslar sonra baskasi girer vs.Daha cok serit degisikliginin az oldugu yollar icin ideal.

Ben begendim uzun yolda cok buyuk kolaylik.

hıza göre mesafe ayarlanabiliyor olsa güzel olurmuş. bildiğim kadarıyla F30 larda türkiye ye gelmiyor. F10 listesinde var.

Bildigim kadarıyla yağmur sensörü gibi bir derecelendirmesi var. Sen istersen daha yakın ya da daha mesafeli olarak takip ediyor olmalı. Var mıdır tr'de kullanan yorum yapacak olan?

• müzik sistemini direksiyondan daha iyi kontrol etme şansımız var mı arkadaşlar?

mesela sonraki şarkıya geçmek için direksiyonun sağ tekerleğini tıklayıp çevirmekten ve sonraki şarkıyı tekrar tıklamaktan başka bir şey? sistemde tek tuşa basınca oluyor, direksiyondan uğraş anca.

bir de mute için illa yine sistemin güç dümesine basıyoruz. direksiyondan yok.

CD-USB-Radyo ekseninde ise mode tuşu yetersiz. mode sadece ikisi arasında seçim yapıyor. radyo hep birincil, ikincil ise en son ne kulandıysanız o oluyor. dolayısıyla mesela cd dinlemek için cd çıkartıp takar olacağım sanırım.

bir de yazılım güncelleştirmesi çıktı diyenler vardı. hangi yazılım bu?
  • Modernline`nin ici koyu olunca pek bir esprisi kalmiyor bence. O zmaan sportline daha mantikli kirmizi dikisleri ve spor koltuklari ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xed

müzik sistemini direksiyondan daha iyi kontrol etme şansımız var mı arkadaşlar?

mesela sonraki şarkıya geçmek için direksiyonun sağ tekerleğini tıklayıp çevirmekten ve sonraki şarkıyı tekrar tıklamaktan başka bir şey? sistemde tek tuşa basınca oluyor, direksiyondan uğraş anca.

bir de mute için illa yine sistemin güç dümesine basıyoruz. direksiyondan yok.

CD-USB-Radyo ekseninde ise mode tuşu yetersiz. mode sadece ikisi arasında seçim yapıyor. radyo hep birincil, ikincil ise en son ne kulandıysanız o oluyor. dolayısıyla mesela cd dinlemek için cd çıkartıp takar olacağım sanırım.

bir de yazılım güncelleştirmesi çıktı diyenler vardı. hangi yazılım bu?

Bunu ben bimmerpostta yazdigimda kardesim parmagin mi yorulur nolcak bir dugmeyi cevirsen tarzinda cevap yazanlar oldu, tabi haklisin diyenler de oldu. Bence ileri veya geri tusu bir muzik sisteminin en cok kullanilan tusudur ve bunu yapmak icin dediginiz gibi iki hamle gerekiyor tekeri dondur tikla vs.

Mode tusu bence de yetersiz ben de bir de ekstradan uydu radyosu var. Yani fm, uydu, USB, CD, mode tusu fm ile uyduyu, USB ile Cd yi kombine etmis durumda. YAni en son uydu dinlediysem fm`e gecemiyorum, ya da en son CD dinlediysem USB ye mode ile gecemiyorum. Yani aslinda radyo ve media arasinda gecis yapiyor sadece. Ben cozumu voice commandsi kullanarak buldum. Direksiyonda tusu var tikliyorum sonra istedigimi soyluyorum geciyor.

Cdyi cikarip takmak yerine sanirim orta konsoldaki media tusuna basarsaniz Cd ye gecebilirisniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Adaptif cruise kontrol sahibi olanlar bu ozellikten memnun mu? Kullanisli mi? Trafikte guvenebiliyor musunuz? İstanbulda onune aniden girebilecek birisi yuzunden riskli mi?

Benim aracimda yok ama olan baska bir araci 2-3 gunlugune kullandim. Bana tepkileri baya hizli geldi. Onunuze biri atlayinca hemen frene basiyor, hatta cogu zaman sizin frene basmayacaginiz durumalarda frene basiyor. mesela onunuze atlayan araba sizden hizliysa bile frene basiyor ve mesafe acilana kadar bekliyor. O yuzden bana riskli gelmedi ama ondeki ile arada cok mesafe birakiyor Istanbul icinde kullanmaya kalkarsaniz iki de bir araya biri girer ve o da frene basip yavaslar sonra baskasi girer vs.Daha cok serit degisikliginin az oldugu yollar icin ideal.

hıza göre mesafe ayarlanabiliyor olsa güzel olurmuş. bildiğim kadarıyla F30 larda türkiye ye gelmiyor. F10 listesinde var.

Bildigim kadarıyla yağmur sensörü gibi bir derecelendirmesi var. Sen istersen daha yakın ya da daha mesafeli olarak takip ediyor olmalı. Var mıdır tr'de kullanan yorum yapacak olan?

Mesafe ayari var ama en dusuk mesafesi bile buyuk sehirlerdeki takip mesafesinden daha uzun:) F30 icin demiyorum baska marka bir aracti benim kullandigim.

• Ekranda bazen radyo kanallarını değiştirmek isterken kanal değişmiş görünüyor ama halen bir önceki kanal çalışıyor. Yazılımda bir sorun olmalı. Aynı problemi yaşayan var mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mesafe ayari var ama en dusuk mesafesi bile buyuk sehirlerdeki takip mesafesinden daha uzun:) F30 icin demiyorum baska marka bir aracti benim kullandigim.

Anladim tesekkurler. Zaten bu acc bosch'un yaptigi bir sey oldugundan araca gore farkli bir sey olmamali.

• Arkadaşlar bildiğiniz gibi f30 328i sahibiyim.
    Bugün Tahrik problemi yüzünden aracımı yolda giderken servise bırakmak zorunda kaldım. Ekranda yazdı tahrik diye. Aracı servise gösterin dikkatli sürün diyede uyarı yazdı.
    Gaza basıyorum ama araba gitmiyordu.

Böyle bir problem yaşayan var mı aranızda?

• quote:

quote:

quote:

quote:

90mesafe koruma yok ben kullanıyorum en büyük artısı ayarladığınız hızın üstüne çıkarsa (yokuş inerken) fren yapıp hızı sabit tutuyor yine ben hud dan dijital görebiliyorum + - 2-3 km gibi ayardan çıkabiliyor ama 3-5 saniyede kalibre ediyor bu gün Marmara ereğlisine gittim 120km/h sabitledim anlık tüketim düz yolda litre gibi gösteriyordu birde farkeden oldumu sport moda aldım ve vites kolunu sola çektim (e90 da DS oluyordu) ve gaza sıfırdan yüklendimmi vites küt küt diye çok seri vites değiştiriyor normalmidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: playumb

Arkadaşlar bildiğiniz gibi f30 328i sahibiyim.
    Bugün Tahrik problemi yüzünden aracımı yolda giderken servise bırakmak zorunda kaldım. Ekranda yazdı tahrik diye. Aracı servise gösterin dikkatli sürün diyede uyarı yazdı.
    Gaza basıyorum ama araba gitmiyordu.

Böyle bir problem yaşayan var mı aranızda?

Bmw de daha once gordum desem yalan olur ancak bu durumla karsilasan vw kullanan arkadaslarim vardi. Genelde beyin problemi cikti kolayliklada cozuyolardi. Ama bmwde ayni durum gecerli mi bilemicem...

• quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

quote:

Bugün denedim Android işletim sistemli telefonda arama gelince telefonu açıyorsun sonra "headset" diye bir buton seçili oluyor bu seçeneği kaldırınca ses sadece telefondan geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya1453 -- 27 Mayıs 2013; 0:03:48 >

• Arkadaşlar BMW VIN DECODER yapan bir site var (BMWVin.com) buradan aracın şasi no son 7 haneyi girince tüm özelliklerini görüyorsunuz... Benim aracın özelliklerinde S9AAA kodlu ( outer skin protection) diye birşey var ve sanıyorum çoğu kişide de vardır bu... Çünkü ben sipariş ederken extradan böyle bir özellik istemedim... 320i ed sensatec deri bej ısıtmalı koltuk techno+comfort+sunroof cruise control olan bir araç... Eğer bu outer skin protection nedir bilen varsa bilgilendirirse acayip sevinirim??? BMW araçlara standart boya koruma mı yapıyor da bizim mi haberimiz yok??? Yoksa bunu aldığımız bayinin bedava yaptırması mı lazım??? Yoksa biz zaten boya protection olan araca extradan yaptırıp acaba parayı boşa mı saçıyoruz??? Valla gece gece tomarla soru ve komplo teorileri geliyor aklıma :)))))

• Selamlar arkadaşlar belki de aynı soruyu 2nci soruşum olacak ama kusura bakmayın bilgisyar sapıttı...
    Bmwvin.com diye bir site var oradan şasi no son 7 hane girince aracın tüm üretim özellikleri var... Benim araçta S9AAA ( outer skin protection ) diye bir özellik var ki eminim bu birçok arkadaş girip baksın onlarda da vardır... Çünkü benim verdiğim siparişte bunla ilgili özel birşey yoktu... Aracım daha teslim almadım hayırlısıyla az kaldı... 320i ed opak beyaz alp sensatec deri bej koltuk ısıtma sunroof comfort+techno paket cruise control ve No Line... Şimdi sorum şu ki acaba BMW araçlara üretimde boya koruma mı yapıyor ya da borusan mı yapıyor yada yapmak zorunda mı ücretsiz ( hani millet diyor ya hediye aldım falan diye) çünkü kim kime ne hediye etsin bu zamanda... Ya da biz zaten boya koruması olan araçlara boşuna mı boya köruma yaptırıyoruz???? Bilgisi olan arkadaşlar varsa cevaplarsa çok sevinirim...

• Merak ettim arastirdim, o aracin tasinma esnasinda ustundeki koruma imis.
  • quote:

geçen bir yere giderken polo 1.6 dizel sahibi arkadaşım bir bas bakalım dedi otoyolda, sonra da çok etkilenmedim benim araba gibi dedi
    dedim sen farketmiosun bu arabada hızı. yanyana deneyelim istediğin zaman. araç x1 2.0d 177.

Hocam bilinç altı o arabayı maddi olarak alamayacağını bildiği zaman otomatik olarak bu şekilde konuşturur adamı.
  • 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.