Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (394. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
70.295
Cevap
511
Favori
4.414.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdinç34

quote:

Orijinalden alıntı: serkaf

yok kumaş olayı tamam. ama şimdiki sorun spor koltuklar. bir yerlerde uzun kullanımlarda spor koltukların rahatsız edici olduğunu okumuştum. ama sonuçta kullanıcıların yorumu bneim için daha değerli.

asıl sorunum spor koltukların kullanımı, uzun kullanımlarda rahat mı?

Benim modern line aracımda spor koltuk yok deride değil sorun yok uzun yoldada gayet normal

cevap için teşekkür ederim. ben sportline istiyorum eşim modernline istiyor. beni sportline da korkutan tek şey koltuklar. acaba spor koltuklar uzun yolculuklarda rahatsız edermi. eğer sportline alırsdam ve uzun yolculukta rahatsız ederse eşimin dilinden kurtulamam

• Spor koltuk kullanmadığım için bişey diyemiycem bence çok acele etmeyin deneme sürüşü yapmadan şunuda söylüyeyim modern line aracta bakım ister açık renk çünkü.birde terleme falan varsa önermem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Spor koltuk kullanmadığım için bişey diyemiycem bence çok acele etmeyin deneme sürüşü yapmadan şunuda söylüyeyim modern line aracta bakım ister açık renk çünkü.birde terleme falan varsa önermem

deneme sürüşü yaptım. aracı çok beğendim. şimdiki aracımızda bej rengi ver her yerinde lekeler var. ve bu lekeler daha çok göze batıyor. ama bir de şöyle bir gerçek var, modernline bej rengi bir 320i ednin içine oturduğunuzda premium bir araba hissi yaratıyor, daha ferah bir hava katıyor. bir de koyu renk dış rengi olursa daha güzel kontrast oluşturuyorlar. tüm bunlar güzellik anlayışı.

birde mantık anlayışı var. direk sportline araba(spor koltuklar gerçekten çok güzeller,adamı resmen kucaklıyorlar) alıp m direksiyon ekleyip. içindeki kırmızı şerit yerine de parlak siyah yapmak var.

not: tüm bu seçeneklere tekno+somfort+sunroof eklidir.

• quote:

arkadaşlar spor koltuklardan şikayet eden var mı acaba. uzun yolda nasıl. uzun süreli şehir içi trafikte rahatsızlık veriyor mu?

buradaki arkadaşlar sayesinde öğrendim ki deri bana göre değil. ben kumaş koltuklarda bile şırıl şırıl terleyen biriyim. alacağım bmw kesinlikle kumaş olacak, maksimum breeze deri+kumaş döşeme olabilir.

spor koltuk kullanan arkadaşlar soruma cevap verirlerse sevinirim. kafamda sportline bir f30 var

şimdiden cevaplar için teşekkürler

Merhabalar, benim sportline sensatec, koltuklar bana biraz küçük gelmişti sonradan alıştım, 1,73 - 78kg
    Deri yerine M paketteki koltuklar daha iyi, hem görüntü hem de kullanış olarak, malesef sensatec yüzünden sırtım sürekli terli ve koyu renk kıyafetler tuz izi bırakıyor.
    Ben BMW koltuklarını çok beğenmiyorum açıkcası

• quote:

quote:

Spor koltuk kullanmadığım için bişey diyemiycem bence çok acele etmeyin deneme sürüşü yapmadan şunuda söylüyeyim modern line aracta bakım ister açık renk çünkü.birde terleme falan varsa önermem

deneme sürüşü yaptım. aracı çok beğendim. şimdiki aracımızda bej rengi ver her yerinde lekeler var. ve bu lekeler daha çok göze batıyor. ama bir de şöyle bir gerçek var, modernline bej rengi bir 320i ednin içine oturduğunuzda premium bir araba hissi yaratıyor, daha ferah bir hava katıyor. bir de koyu renk dış rengi olursa daha güzel kontrast oluşturuyorlar. tüm bunlar güzellik anlayışı.

birde mantık anlayışı var. direk sportline araba(spor koltuklar gerçekten çok güzeller,adamı resmen kucaklıyorlar) alıp m direksiyon ekleyip. içindeki kırmızı şerit yerine de parlak siyah yapmak var.

Tmm arkadaşım bende modern line araç olduğu için ve hiç içime sinmediği için size yardımcı olayım dedim sport line doğru seçim olucaktır selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: inanc0101

Tercihler söz konusu kabul ediyorum tabi ki. Benim yakındığım nokta sadece baz model araçların donanımlarının biraz zayıf olması ve opsiyonların aşırı pahalı olması. Hız sabitleme, servotronic, arka kol dayama gibi artık günümüzde alelade bir arabada bile olan özellikler baz modelde yer almalı diye düşünüyorum. Bu gibi özellikler artık "tercih etme" seviyesinin altına kaldı bence bmw 3 serisi için.

servo'da size katılmam yalnız. normal direksiyon biraz sert de olsa tepkisi çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwaysfc

quote:

arkadaşlar spor koltuklardan şikayet eden var mı acaba. uzun yolda nasıl. uzun süreli şehir içi trafikte rahatsızlık veriyor mu?

buradaki arkadaşlar sayesinde öğrendim ki deri bana göre değil. ben kumaş koltuklarda bile şırıl şırıl terleyen biriyim. alacağım bmw kesinlikle kumaş olacak, maksimum breeze deri+kumaş döşeme olabilir.

spor koltuk kullanan arkadaşlar soruma cevap verirlerse sevinirim. kafamda sportline bir f30 var

şimdiden cevaplar için teşekkürler

Merhabalar, benim sportline sensatec, koltuklar bana biraz küçük gelmişti sonradan alıştım, 1,73 - 78kg
    Deri yerine M paketteki koltuklar daha iyi, hem görüntü hem de kullanış olarak, malesef sensatec yüzünden sırtım sürekli terli ve koyu renk kıyafetler tuz izi bırakıyor.
    Ben BMW koltuklarını çok beğenmiyorum açıkcası

bende 1,83 üm ve 80 kiloyum. bana daha dar gelecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Orijinalden alıntı: inanc0101

Tercihler söz konusu kabul ediyorum tabi ki. Benim yakındığım nokta sadece baz model araçların donanımlarının biraz zayıf olması ve opsiyonların aşırı pahalı olması. Hız sabitleme, servotronic, arka kol dayama gibi artık günümüzde alelade bir arabada bile olan özellikler baz modelde yer almalı diye düşünüyorum. Bu gibi özellikler artık "tercih etme" seviyesinin altına kaldı bence bmw 3 serisi için.

servo'da size katılmam yalnız. normal direksiyon biraz sert de olsa tepkisi çok iyi.

Üstelik kol kası da yapıyor:)
  • @hemi gocam eline saglik cok guzel bir yazi olmus. Kafama takilan bir mevzu ar ne zamandir sorcam unutuyorum: usa daki 328i neden 240hp ? Acaba motor ayni da birimlerdeki carpan mi biraz farkli? Avrupada 245bg bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

Simdi borusan esenbogadaki temsilcimle konustum. Bmw nin turkiye ozel 17 jantli 320ed uretecegini soyledi. Daha yeni bir bilgi oldugunu ve temmuzda gelecek araclarda 17jant olabilecegini soyledi. İlgilenenlere duyurulur.

Hemi hocam ben deni destekliyom her turlu.
    328i

Usta ben aldığım gün 17 sportline jantı taktırdım , çok memnunum titremede yok:)

Dostum tüketimin nasıl..??

Şu an araba daha 500 km olmadı 7.8 7.9 arası değişiyor , genelde eco proda kullanıyorum ama bazen çılgına dönüp gazladığımda oldu.

Dostum kullanılan güzergah nasıl,
    şehiriçimi..

• Hemican, paylaşım için teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adaptif cruise kontrol sahibi olanlar bu ozellikten memnun mu? Kullanisli mi? Trafikte guvenebiliyor musunuz? İstanbulda onune aniden girebilecek birisi yuzunden riskli mi?

• quote:

@hemi gocam eline saglik cok guzel bir yazi olmus. Kafama takilan bir mevzu ar ne zamandir sorcam unutuyorum: usa daki 328i neden 240hp ? Acaba motor ayni da birimlerdeki carpan mi biraz farkli? Avrupada 245bg bu arada.

@sepulturgay
    aslında cevabı yazmışsınız. usa da bhp(brake horse power), avrupada hp-horse power (bg-beygir gücü).online herhangi bir birim çeviricisinde bakarsanız arada ufak bir fark olduğunu görürsünüz.
  • quote:

@hemi gocam eline saglik cok guzel bir yazi olmus. Kafama takilan bir mevzu ar ne zamandir sorcam unutuyorum: usa daki 328i neden 240hp ? Acaba motor ayni da birimlerdeki carpan mi biraz farkli? Avrupada 245bg bu arada.

Sadece birim farkliligi
    PS Almanlarin kullandigi birim ve cevirisi horsepower oluyor. Almanya sitesine bakarsaniz 245 ps yazar, hp yazmazlar.
    Amerikada ise hp kullaniliyor, 240 hp diyor. birebir ayni olculer olmasa da ceviri yapinca ikisi de horsepower oluyor.

Dogrusu budur aslinda 245ps veya 240hp fakat hp musteri tarafindan daha cok bilindigi icin bazen ps yazmak yerine 245hp seklinde yazilan yerler olabiliyor. Turkceye cevirince de ikisi de Beygir gucu oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybrm40

Adaptif cruise kontrol sahibi olanlar bu ozellikten memnun mu? Kullanisli mi? Trafikte guvenebiliyor musunuz? İstanbulda onune aniden girebilecek birisi yuzunden riskli mi?

Benim aracimda yok ama olan baska bir araci 2-3 gunlugune kullandim. Bana tepkileri baya hizli geldi. Onunuze biri atlayinca hemen frene basiyor, hatta cogu zaman sizin frene basmayacaginiz durumalarda frene basiyor. mesela onunuze atlayan araba sizden hizliysa bile frene basiyor ve mesafe acilana kadar bekliyor. O yuzden bana riskli gelmedi ama ondeki ile arada cok mesafe birakiyor Istanbul icinde kullanmaya kalkarsaniz iki de bir araya biri girer ve o da frene basip yavaslar sonra baskasi girer vs.Daha cok serit degisikliginin az oldugu yollar icin ideal.

Ben begendim uzun yolda cok buyuk kolaylik.
  • quote:

quote:

Ben de ayni sekilde dusundum, modern line araca daha luks bir hava veriyor. Hele bir de koyu renk dis olunca cok guzel gorunuyor ve bu sekilde modern line`i aldim.
    Yalniz Edinc34`un dedigi gibi kot ne yazikki koltuklari boyuyor. Haftada bir en gec 2 haftada bir silmek lazim yoksa cikmasi zor oluyor. Daha onceki sayflarada boyali koltugun resmini eklemistim.

ben 110 kiloyum ve koltukla ilgili bir sikinti yasamiyorum (spor degil normal koltuk).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 26 Mayıs 2013; 2:32:46 >

• Yakit tuketimini eski mesaja ekleyemedim.
  • Cevaplar icin tesekkurler. Tam da dusundugum gibiymis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Orijinalden alıntı: ybrm40

Adaptif cruise kontrol sahibi olanlar bu ozellikten memnun mu? Kullanisli mi? Trafikte guvenebiliyor musunuz? İstanbulda onune aniden girebilecek birisi yuzunden riskli mi?

Benim aracimda yok ama olan baska bir araci 2-3 gunlugune kullandim. Bana tepkileri baya hizli geldi. Onunuze biri atlayinca hemen frene basiyor, hatta cogu zaman sizin frene basmayacaginiz durumalarda frene basiyor. mesela onunuze atlayan araba sizden hizliysa bile frene basiyor ve mesafe acilana kadar bekliyor. O yuzden bana riskli gelmedi ama ondeki ile arada cok mesafe birakiyor Istanbul icinde kullanmaya kalkarsaniz iki de bir araya biri girer ve o da frene basip yavaslar sonra baskasi girer vs.Daha cok serit degisikliginin az oldugu yollar icin ideal.

Ben begendim uzun yolda cok buyuk kolaylik.

hıza göre mesafe ayarlanabiliyor olsa güzel olurmuş. bildiğim kadarıyla F30 larda türkiye ye gelmiyor. F10 listesinde var.

• bluetooth telefon açık ama özel bir telefon geldi araçtaki diğerlerinin konuşmayı duymasını istemiyorum bu durumda bluetoothu kısa süreliğine nasıl kapatabilirim. telefondan bluetooth kapatınca tekrar çalıştırmaya kalktığımda aracı kapatıp açmadıktan sonra tekrar aktif olmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.