Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dsg35

Arkadaslar sportline ve sunroftan vazgecip m paket almayi dusunuyorum... Siz ne dersiniz??

M paketin yanında sportline ölü gibi olur,kime sorsan M i seçer o konuda kafan rahat olsun.Sunroof güzel ama Mpaket ondan değerli
    bence.Yani sunroofu boşver Mpaket ekle
  • Merhabalar,

Ben de 320d veya bir ihtimal 328 almayı düşünüyorum. Yalnız jant konusunda kararsızım. 17 jant hiç hoşuma gitmedi. 18 jant çok güzel duruyor. Fakat satış temsilcisi ve bazı tanıdıklar 18 jantın sorun çıkaracağını, lastiğin bombe yayıp değişim isteyeceğini söylüyorlar, hatta 2 ayda bir lastik değiştirmem gerekeceğini söylediler. Aranızda hiç 18 jant alan veya düşünen var mı ve sizin gürüşünüz nedir ?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CB55A5E95 -- 28 Temmuz 2012; 11:57:34 >
  • selam arkdaşlar bugun borusan çankaya şubesine gittik arkadaşımla ben 3 serisi, o da 1 serisi için teklif aldık.
    teklifleri sizle paylaşmak istedim fikir vermesi açısından. araçların ikisi de m paketli estoril mavi

önce 320d
     BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)

• 328i teklifi alırken adam baktım koltuk ısıtma ve elektrikli koltuğu sonradan eklemeye çalışıyor. dedim ne yapıyorsunuz ? zaten koltuk ısıtma, elk. koltuk ve , geri görüş kamerası 328i comfort pakette standart geliyor, şöyle bi düşündü sonra açtı baktı, evet haklısınız dedi ve sonradan bu özellikleri opsiyonlardan çıkardı.

araç alırken hangi özelliğin hangi pakette olduğunu bilmekte fayda var. zira karşınıza sizden bilgisiz bir satış temsilcisi çıkabilir.

BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)

kişisel yorumum; her ne kadar satış temsilcisi, çok ütopik bir araç oldu, gereksiz bir araç oldu gibisinden lafları ile beni sinirlendirse de araç bir f10 parası kadar etmeye başladı. yani adama kızıyorum ama hak vermiyor da değilim. ( teklif almadım ama orta donanım bi f10 78k € imiş mişşş ). hazır aklım da bu aralar f10 lara kayıyor iken. f30 a bu kadar paranın verilmemesi fikri bir kez daha mantıklı gelmeye başladı.

not: araçlara sipariş olsun olmasın %4 indirim yapılıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sepulturgay -- 28 Temmuz 2012; 23:32:00 >

• Sepulturgay,

İlk f30 m paket teklifini siz paylaşmış oldunuz teşekkürler. Bence donanımlar oldukça guzel, tam yerinde, 4-5 yil araba değişmeyi düşünmeyen birinin tercih edeceği dolulukta. Maalesef bende sizin gibi düşünüyorum. Rakam cok fazla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dun bende m paket teklifi almistim comfort tekno m paket Beyaz renk 61800 euro eylul teslim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsg35 -- 29 Temmuz 2012; 0:13:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Sepulturgay,

İlk f30 m paket teklifini siz paylaşmış oldunuz teşekkürler. Bence donanımlar oldukça guzel, tam yerinde, 4-5 yil araba değişmeyi düşünmeyen birinin tercih edeceği dolulukta. Maalesef bende sizin gibi düşünüyorum. Rakam cok fazla.

ben teşekkür ederim hocam , böyle bir araç alırsam aklımda kalabilecek tek şey navi olur. O da e90nımda mevcuttu fakat menuden tek tek harfleri girmek, hele bir de araç hareket halinde iken, çok zor olduğundan. Bunun yanın da iphone gibi bir icadın bulunmasından dolayı kullanmadım zaten, fakat navi yakında yenilecenek ve anladığım kadarı ile trackpad şeklinde bir yapıya kavuşcak, o zaman nasıl olur bilemiyorum.

bunun yanında ben tarçın kahve döşeme ve iç kaplama rengini çok seviyorum, ama ankara şartlarında bile deri koltuk insanı mahvettiği için M paktte standart gelen deri ile karışık nubuk koltuğu değiştirme gereği hissetmedim.

sizin de dediğiniz gibi araç bu donanımı ile beni fazlası ile tatmin eder ;)

@dsg35

sizin aldığınız teklifte gayet uygunmuş, sanırım indirim uygulanmış hali ile

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Sepulturgay,

ben teşekkür ederim hocam , böyle bir araç alırsam aklımda kalabilecek tek şey navi olur. O da e90nımda mevcuttu fakat menuden tek tek harfleri girmek, hele bir de araç hareket halinde iken, çok zor olduğundan. Bunun yanın da iphone gibi bir icadın bulunmasından dolayı kullanmadım zaten, fakat navi yakında yenilecenek ve anladığım kadarı ile trackpad şeklinde bir yapıya kavuşcak, o zaman nasıl olur bilemiyorum.

bunun yanında ben tarçın kahve döşeme ve iç kaplama rengini çok seviyorum, ama ankara şartlarında bile deri koltuk insanı mahvettiği için M paktte standart gelen deri ile karışık nubuk koltuğu değiştirme gereği hissetmedim.

sizin de dediğiniz gibi araç bu donanımı ile beni fazlası ile tatmin eder ;)

@dsg35

sizin aldığınız teklifte gayet uygunmuş, sanırım indirim uygulanmış hali ile

Navi icin e90 da ek para ödemediğimizden güzeldi de şimdi f30 da o fiyat farkını hak edecek bir cihaz asla değil , ayrıca dediğiniz gibi seneye değişecek zaten.

Alcantara koltuk deriden cok daha kullanışlı ve kaliteli bence. Bir de baldır ile elektrikli bel destegi var bunlarda. Mengene gibi koltuğa sabitliyor. Arabasını arada zorlayanlar icin aslında son derece önemli birşey spor koltuk. Bir dahaki araç alışımda 1. Önceliğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 29 Temmuz 2012; 2:10:44 >

• arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti:

iki araçta da technology paket donanımları kodlarına kadar aynı olduğu halde farklı fiyatları var 328i de 150€ luk bir fazlalık var.
    acaba bu fazlalık donanımdaki bir farklılıktan mı kaynaklanıyor yoksa borusanın fiyat politikasını bir sonucu mu ?
    M paketlerin fiyatları ikisinde de aynı bunun yanında :/
  • arkadaslar yukarida m paket f30 fiyati veriyosunuz ve de f10 parasi etti diyorsunuz.. nasil bir mantik valla cozemedim.. acaba f10 parasi dediginiz herkeste olan kizilayin herkese dagittigi 520d beyaz renk mi? yoksa monte carlo blue m5 mi? ya nasil bir mantiginiz var yukaridaki arac estoril mavi 328i..arac 245 beygir 370 tork..ve de aracta harman kardon var..m paket.. bu ozellikteki f10 kac para haberiniz var mi? 328i 2000 dizeli ne yapar hic dusundunuz mu hizlanmada? sahibindende bembeyaz esege biner gibi kullanilmis m paket f10 60 bin km de 2011 model 74bin euro..simdi gidip bu canavari bmw yi sadece marka olarak bilen uzaktan yakindan arabayla ilgisi olmayan sonradan gorme mutahitin aldigi f10 beyaz comfortline 520d ile karsilastiralim..ancak tr de olur bu..goz var nizam var..bir aracin ruhu olacak..adi degil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diagnotics -- 29 Temmuz 2012; 9:08:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

arkadaslar yukarida m paket f30 fiyati veriyosunuz ve de f10 parasi etti diyorsunuz.. nasil bir mantik valla cozemedim.. acaba f10 parasi dediginiz herkeste olan kizilayin herkese dagittigi 520d beyaz renk mi? yoksa monte carlo blue m5 mi? ya nasil bir mantiginiz var yukaridaki arac estoril mavi 328i..arac 245 beygir 370 tork..ve de aracta harman kardon var..m paket.. bu ozellikteki f10 kac para haberiniz var mi? 328i 2000 dizeli ne yapar hic dusundunuz mu hizlanmada? sahibindende bembeyaz esege biner gibi kullanilmis m paket f10 60 bin km de 2011 model 74bin euro..simdi gidip bu canavari bmw yi sadece marka olarak bilen uzaktan yakindan arabayla ilgisi olmayan sonradan gorme mutahitin aldigi f10 beyaz comfortline 520d ile karsilastiralim..ancak tr de olur bu..goz var nizam var..bir aracin ruhu olacak..adi degil..

hocam neden f10dan bahsettim çünkü, f10 un iç dizaynı ve ve sahip olduğu standart özellikler beni cezbediyor.
    f30la kıyasladığımızda kalite olarak bariz fark var. koltukları ,ekranı, genel ambiansı, vs... yani bir f30 bana f10un hissettirdiklerini hissettiremiyor.

misal f30a büyük ekran koysam ne olacak? zaten biçimsiz duruyor, ama f10daki gömülü ekran çok tarz duruyor...
    bunun yanında f10 tr+comfortt paketteki aksesuarların bir çoğu f30 da ücretli...
    aynı aksesuarları ücretli olarak f10 dan çıkarma imkanı olsa ,nerdeyse baz ücretleri aynı düzeylere gelecek.
    işte bu sebeple f30la f10u ister istemez kıyaslıyorum.

size hızlanma konusunda yüzde yuz katılıyorum. 520d ile 328i hızlanmaları arasında 2.2 sn gibi açık bir fark var...

sonuçta zevkler kişiden kişiye değişebilir, ben de kendi zevk ve fikirlerimi belirtiyorum, katılırsınız ya da katılmazsınız size kalmış !

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

arkadaslar yukarida m paket f30 fiyati veriyosunuz ve de f10 parasi etti diyorsunuz.. nasil bir mantik valla cozemedim.. acaba f10 parasi dediginiz herkeste olan kizilayin herkese dagittigi 520d beyaz renk mi? yoksa monte carlo blue m5 mi? ya nasil bir mantiginiz var yukaridaki arac estoril mavi 328i..arac 245 beygir 370 tork..ve de aracta harman kardon var..m paket.. bu ozellikteki f10 kac para haberiniz var mi? 328i 2000 dizeli ne yapar hic dusundunuz mu hizlanmada? sahibindende bembeyaz esege biner gibi kullanilmis m paket f10 60 bin km de 2011 model 74bin euro..simdi gidip bu canavari bmw yi sadece marka olarak bilen uzaktan yakindan arabayla ilgisi olmayan sonradan gorme mutahitin aldigi f10 beyaz comfortline 520d ile karsilastiralim..ancak tr de olur bu..goz var nizam var..bir aracin ruhu olacak..adi degil..

hocam neden f10dan bahsettim çünkü, f10 un iç dizaynı ve ve sahip olduğu standart özellikler beni cezbediyor.
    f30la kıyasladığımızda kalite olarak bariz fark var. koltukları ,ekranı, genel ambiansı, vs... yani bir f30 bana f10un hissettirdiklerini hissettiremiyor.

misal f30a büyük ekran koysam ne olacak? zaten biçimsiz duruyor, ama f10daki gömülü ekran çok tarz duruyor...
    bunun yanında f10 tr+comfortt paketteki aksesuarların bir çoğu f30 da ücretli...
    aynı aksesuarları ücretli olarak f10 dan çıkarma imkanı olsa ,nerdeyse baz ücretleri aynı düzeylere gelecek.
    işte bu sebeple f30la f10u ister istemez kıyaslıyorum.

size hızlanma konusunda yüzde yuz katılıyorum. 520d ile 328i hızlanmaları arasında 2.2 sn gibi açık bir fark var...

sonuçta zevkler kişiden kişiye değişebilir, ben de kendi zevk ve fikirlerimi belirtiyorum, katılırsınız ya da katılmazsınız size kalmış !

O ekran içeri gömülmedikçe ve malzeme kalitesi arttırılmadıkça f30 alınmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: dsg35

Dun bende m paket teklifi almistim comfort tekno m paket Beyaz renk 61800 euro eylul teslim

M paketi Eylül teslim nasıl teklif aldınız merak ettim.
    Bana ne zaman sorsam Kasım sonu gelecek diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CB55A5E95 -- 29 Temmuz 2012; 22:38:31 >
  • Borusan avcilardan baris topakli isimli temailciden aldim bana dedigi eylu teslimi hatta maili duruyor

• quote:

arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti:

iki araçta da technology paket donanımları kodlarına kadar aynı olduğu halde farklı fiyatları var 328i de 150€ luk bir fazlalık var.
    acaba bu fazlalık donanımdaki bir farklılıktan mı kaynaklanıyor yoksa borusanın fiyat politikasını bir sonucu mu ?
    M paketlerin fiyatları ikisinde de aynı bunun yanında :/

Fiyat dudak uçuklatıyor valla.Yine vergilerin demek istiyorum bu ne yahu araba 35bin vergisi 40bin.

Sepulturgay kardeşim bende bişey merak ediyorum, mpakette içi e90larda olduğu gibi bej alınabiliyormu acaba,bunu konuştunuz mu.

Bu iki sene içinde vergi düzenlemesi cart curt bişey olurda alırız inş.Benim araba satılmış bu arada 110bin e vermişler

• aynen Hasan kardeşim vergiler yüzünden memleketi yaşanmaz hale getirdiler :/
    aracın 2 katından fazla vergi öde+ 6 ayda bir vergi öde + üstüne dünyanın en pahalı yakıtını kullan. neyse...

soruna gelirsek; M pakette benim aldığım yarı nubuk yarı deri olan koltuk ücretsiz bir opsiyon ve 2 renk var. senin istediğin bej renk koltuk ise emin değilim ama 1750€ gibi bir fiyata sahipti, vergiler hariç. iç kaplama için ise bi fikrim yok, hatta benim fiyat aldığım aracın iç kaplaması ne renk onu bile sormayı unuttum :/
  • quote:

aynen Hasan kardeşim vergiler yüzünden memleketi yaşanmaz hale getirdiler :/
    aracın 2 katından fazla vergi öde+ 6 ayda bir vergi öde + üstüne dünyanın en pahalı yakıtını kullan. neyse...

soruna gelirsek; M pakette benim aldığım yarı nubuk yarı deri olan koltuk ücretsiz bir opsiyon ve 2 renk var. senin istediğin bej renk koltuk ise emin değilim ama 1750€ gibi bir fiyata sahipti, vergiler hariç. iç kaplama için ise bi fikrim yok, hatta benim fiyat aldığım aracın iç kaplaması ne renk onu bile sormayı unuttum :/

Teşekkürler kardeşim.

Yahu dün birde pop.konularda gezerken gördüm 328i aldım diye,ama amerikada alınmış tabi.Luxryline ve bayağı bi dolu araç 51.000$ a almış heralde.Görünce iyice tepem attı gece gece ,bize neden iyi arabaya binmek haram diye.

• quote:

aynen Hasan kardeşim vergiler yüzünden memleketi yaşanmaz hale getirdiler :/

m sport pakette gelen standart koltuk yari deri degil yari kumas yari nubuktur bilginize..

• bana söylenen : koltukların yanlarının deri, ortalarının ise alcantara kumaş(nubuk) olduğudur. gözümle görmediğim için emin olamıyorum.
  • şimdi katolağa baktım da ; standardında kumaş alcantara kombinasyonu yazıyor, satış temsilcisinin bir hatası daha ortaya çıktı :/

koltuklar sanırım fotoğraftaki gibi olacak
     BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)
     BMW 3 serisi (F30)

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.