Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: isocak06 , muhlisnlc Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 13 Misafir (6 Mobil) - 7 Masaüstü8 Mobil1 iOS
5 sn
68.872
Cevap
510
Favori
4.014.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 2605
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 7 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 510
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (979 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21610 mesaj) Mobil (23962 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (960 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
25 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    229 Mesaj

Valla aynı siteye sıfırını 850bin e koyan var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-yenikoy-motors-izmir-2020-bmw-3.20i-first-edition-m-sport-871414904/detay

Fiyatların yüksek olmasını savunmak gibi bir gayem yok ama Döviz sürekli yükseliyor. Emsalleri de sürekli artıyor. Sonuç olarak satılacak aracın fiyatını da alınacak yeni araç belirliyor biraz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    STRYKERRRR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    333 Mesaj

Hocam balatalar bedding den sonra bu hale gelmiş soğumasına izin vermeme rağmen şimdi textar takıldı ferodoya göre çok daha iyi ama yine dik rampada ufaktan kayıyor.

Düzensiz aşınmış gözüküyor balatalar usta halatlarda ve yaylarda bir sorun yok dedi ama.

Önceden el frenini çektikten sonra tutmazsa indirip tekrar çektiğimde gerilirdi ve daha zor çekilip tutardı şimdi öyle bir olay olmuyor otomatik gergi mekanizması bozulmuş olabilir mi ? Bunun çözümü nedir bilginiz var mı ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6e/1b/ab/6e1bab5285c96a69f60909b9f6b76dcf.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/fa/90/e7/fa90e7240aeb6cd7ddcd2d0107caba6e.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/67/9c/97/679c97bdc4be7fdbb3d6eca5ba7bcc73.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    Do It Yourself kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    416 Mesaj

Benim de balata değişim zamanı geldi.

Usta disklerde değişmesi lazım dedi..

balata için textar ve ate önerildiğini duydum..

buradaki ustada textar kalın olur trw öneriyorum dedi..

o ne demekse..

trw kullanan var mı? yorum yapabilecek olan ?

bir de disk için öneri alayım.

|
    |
    cyber_warrior kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    333 Mesaj

Ben el freni balatalarından bahsetmiştim. Trw disk ve balata kullandım önermiyorum. Orjinale en yakın ate disk ve balata tercih edin benim disk ve balatalarım ate şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    92 Mesaj

850 BİN TL'ye İyice Saçmaladılar Artık.Amaç Aracı Satmak Değil Hava atmak galiba.

2013 .316 i 2 parça boyalı 1 parça değişenli 400.000 Yazan Gördüm şimdi. :)

Bende 2013 Hatasızı var bizde yazalım 350-400 bin arası o Zaman belki bir Enayi alır :) (PİYASASI 260-300 Bandında çünkü)

G20 serisi Sıfır Araç 580-620 arası şu anda.Bazı Bayiler Temin etmiş Aracı Az da olsa var.1 Ay önce Kayseri Borusan İnciroğlundan Alındı dediğim araba.

Ülkece Paramız eriyor ve Fakirleşiyoruz.Hakkımızda hayırlısı.

|
    |
    torice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1312 Mesaj

Yanlisiniz var. borusan da 40. Yil emsali m sport exe. Harman araclar 720 bin TL civari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icecube_fb -- 19 Ekim 2020; 14:1:23 >
    |
    |
    STRYKERRRR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    841 Mesaj

İstanbul, Kurtköy, Yenişehir'de Kardeşler oto'da yağ değişimi yaptırdım. Castrol Edge 5W30 yağ, yağ filtresi, hava filtresi, klima filtresi kampanya varmış.
    3.16'ya 5 litre yağ koydular.
    İşçilik iyi ama, önce Edge yerine, Magnatec getirdiler. Ağzı açılmıştı, Edge olduğunu hatırlatınca diğer dükkanlarından getirttiler ama onların da ağzı açılmıştı.

En iyisi malzemeleri götürüp, işçilik bedeli ödemek.

|
    |
  • Yüzbaşı
    841 Mesaj

Motor yağı kapağında Castrol yazısı var. Neden farklı markalar düşündünüz? Avantajları nelerdir?

|
    |
    daywalker41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    841 Mesaj

Öğrendiniz mi ne kadar olduğunu? Ben bir ara sormuştum, 1500₺ gibi bir rakam söylediklerini hatırlıyorum.

|
    |
    ismailkaya27 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    44 Mesaj

Bende de iki çocuk var. 3 ve 11 yaşlarında. 4 kişi sorun yaşamıyorum.

Bebek koltuğu,bebek arabası ve bavullarla çekirdek aile olarak seyahat edecekseniz üçünüze hayli hayli yeter.

|
    |
    Canefew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    44 Mesaj

Zamanla düşer.

|
    |
    LakrosEu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    655 Mesaj

Balatanın hali çok kötü gerçekten. Beddingi abarttığımda bile bu hale gelmedi hiç balata. Bece yeni balataya zaman verin, beddingi yine yapın ama sadece yazdığı kadar 3-4 dişi 30 saniye 40km hızı geçmeden her sürüşte 2 seferden 2 sürüş yapın en fazla.

Otomatik gerginin bozulacağını sanmıyorum, bozulsa bazen 6 çıtta tutar bazen 8 çıtta.

Bence sizin sorun balatadandı. Textarların sorunu çözmesini umuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cyber_warrior kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    655 Mesaj

Ağzı açıksa o iş sakat, içinde ne olduğu belli değil, ben olsam güvenemezdim, değiştirirdim tekrar yağı ve yağ filtresini. Aslında en iyisi malzemeleri kendin alıp bakımı kendin yapmak da herkese tavsiye etmiyorum artık. Ne kadar basit bir iş olsada kimisinin eli hiç yatkın değilmiş. O yüzden dediğiniz gibi malzemeleri alıp en azından tork anahatarı kullanmayı bilen birisne yaptırılabilir.

Malzemeleri temin ederken de taktitten uzak durmak çok önemli, özellikle de yağ için. Hatta bir arkadaş valvoline’in ll01 yağını direkt distribütörden sipariş vermişti. Ben de genelde yağın distrübütörübü arayıp alacağım satıcı güvenilir mi sizden yağ alıyor mu diye soruyorum ama arkadaşın yöntem gördüğüm en güvenilir yöntemdi.

|
    |
    celalsungur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    841 Mesaj

Yağ değiştirirken, İski'den kontrol ekipleri geldi. Su saatini kapattılar, yandaki musluğu açtılar, su kesilmedi.
    Kullanılan araç yıkama suyu da saatten geçmiyordu yani.😊

|
    |
  • Binbaşı
    1841 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 4-5 gün önce fren yaptığımda durmaya yakın arabanın arkasının kaydığını hissettim. Sanki lastikler kilitleniyor ve araç hafif kayarak duruyordu. Lastiklerden olduğunu düşünerek kışlık lastiklere geçtim. Ancak sorun aynen devam ediyor. Arka disklere baktığımda sanki diskte derin bir çizik oluşmuş. Acaba balata mı bitmiş? Araç bilgisayarı balata değişimine 5.000 km var yazıyor. Balata veya fren ile ilgili araç hiç uyarı da vermedi. Resmi aşağıda gönderiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 21 Ekim 2020; 10:39:2 >

• Yüzbaşı
    655 Mesaj

Suyu bile kaçak kullayorlar yani, artık hiç şüphem kalmadı.

|
    |
    celalsungur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    61 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 4-5 gün önce fren yaptığımda durmaya yakın arabanın arkasının kaydığını hissettim. Sanki lastikler kilitleniyor ve araç hafif kayarak duruyordu. Lastiklerden olduğunu düşünerek kışlık lastiklere geçtim. Ancak sorun aynen devam ediyor. Arka disklere baktığımda sanki diskte derin bir çizik oluşmuş. Acaba balata mı bitmiş? Araç bilgisayarı balata değişimine 5.000 km var yazıyor. Balata veya fren ile ilgili araç hiç uyarı da vermedi. Resmi aşağıda gönderiyorum.

Geçmiş olsun hocam 5000 km kaldı demesine rağmen bir tarafın Balatası erken bitmiş ve balata Demir’i diske değiyor olabilir. Veya arasına bişey kaçmış da olabilir. İki ihtimalde de balatanın kesinlikle değişmesi lazım. Diskin ise torna ile kurtarılabilecek ise ( pek öyle görünmüyor) tornalanması yoksa da onun da değişmesi gerekiyor. Anlattığınız mevzu ciddi güvenlik problemine yol açabilir. Kazasız sürüşler dilerim

|
    |
    Bahsedilenler: gbriel

• Yüzbaşı
    996 Mesaj

Merhabalar. 350-400 bin bandında bu araç alınır mı(3.20 ied)? Yoksa 5.20 d tarzı bir araç mı bakayım.5.20 biraz daha kmsi yükske olur tabi. 3.20 ied de kronik sorun çok diyorlar ama sormak istedim

• Yüzbaşı
    781 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CrazyLeshRaC

Merhabalar. 350-400 bin bandında bu araç alınır mı(3.20 ied)? Yoksa 5.20 d tarzı bir araç mı bakayım.5.20 biraz daha kmsi yükske olur tabi. 3.20 ied de kronik sorun çok diyorlar ama sormak istedim

400bin e çıktıktan sonra, yeni Kasa 5.20i daha mantıklı sanki.

• Yüzbaşı
    996 Mesaj

5.20i 1.6 motor 170 bg araç ağır kalıyor ve bu nedenle yakıtı fazla. Amcam da vardı geçen sene sattı a6 aldı :)

|
    |
    ces114 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
Sohbet
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,844
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.