Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68.946
Cevap
514
Favori
4.032.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 2611
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 514
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (979 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21669 mesaj) Mobil (23977 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (962 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
25 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    353 Mesaj

Dostum dediklerine sonuna kadar katılıyorum. 316i yada 320i ed yakıt, performans , güç, verimlilik , dayanıklılık ve de hissiyat olarak özellikle 190hp 320d nin yanına yaklaşamaz. Aksini iddia etmek, sadece gereksiz polemik yaratır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    M.Polat1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    66 Mesaj

Katılıyorum hocam dediklerinize. Bu konuda artık cevap dahi yazılmamalı

|
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj

Evet Aynı Sorunu Yaşadım ama tahrik Uyarısını da Alıyordum.Bilgisayara Bağlayınca Net Çözdük.Parça Pahalı.Öncelikle temizlettikten sonrap Yağı-Filtreyi de Değiştirip deneyin
    |
    |
    veni60 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    102 Mesaj

Polemik -Tartışma Yaratmak Gibi Bir Gayem yok.Bende Konuyu Kapatma Taraftarıyım.

3.20 D ve 3.16.i F30 Kasa Modellerle İlgili Yorumlarınıza Saygı duyuyorum.

Ben Tecrübelerimi Paylaştım.Her İki Araçta var bizde.

Söyledikleriminde Arkasındayım.Bana Göre n47 Motor En sorunlu Bmw Dizel Motoru.2015 Sonrası 190'lık B47 Motorlara İyi Deniyor ama Bir Tecbürem yok.

İyi Forumlar Herkese.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    347 Mesaj

1.6 benzin 170hp 7,6 sn

2.0 dizel 184hp 7,4 sn

2.0 dizel 190hp 7,2 sn

Cok kucuk farkliliklar var 0-100 degerlerinde.

Tabi hissiyat olarak ve dusuk hizlarda sehir icinde fark daha buyuk.

|
    |
    bps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj

0-200 de 320i ed daha iyi yalnız.

|
    |
    gorkem_gorkem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1167 Mesaj
    Arkadaşlar 2012 f30 3.20d aracım var bakımı hangi aralıklarda yaptırmamız gerekiyor.

Aracı aldığımda 24 bin km yazıyordu şimdi 10 bine düştü. servis oradaki değere göre yaptırın diyor ama bir çok farklı şey duyuyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1167 Mesaj
    Arkadaşlar birde 2012 f30 3.20d'de lastik basınç sensörü var mı?
    |
    |
  • Çavuş
    95 Mesaj

Benzinli-dizel konusunda dizel aracınızı hunharca överken benzinliyi de oldukça hor görmüşsünüz. N47 kodlu motorlar tabii ki güç, denge, yakıt ekonomisi anlamında benzinli N13'lere göre iyidir, bunun tartışılacak bi tarafı yok. Fakat kronik sorunlar kısmında ve işin ekonomik boyutunda söylediklerinize katılmıyorum. Herşeyden öte işin vergi boyutu var, (sıfır) aracı alırken size yansıtılan fiyat farkı var. Ayrıca şehiriçi yakıt tüketimi olduğunu söylediğiniz fotodaki değer gerçek şehiriçini yansıtmıyor, 46,8 km ortalama hız şehiriçi verisi değildir.
    |
    |
  • Teğmen
    108 Mesaj
    3 20i ed 40th year edition 2016 model aracım var. 35000 km de. İkinci el aldım. Servis geçmişine göre 2018de 23000 km de son bakımına girmiş.

Bulunduğum yerde yetkili servis değil, özel servis var. Bunun için soruyorum. Hangi parçaları değiştirmeleri gerekir, ne yapmaları gerekir. Ortalama ne kadardır fiyatı?

Konu hakkında pek bilgi sahibi olmadığımdan, gitmeden bilgi edineyim istedim. Sonra yanlış iş yapmayalım. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj

Bu araç 2 bakım atlamış. Normalde yetkili servis olsa anahtarı okuturdunuz ne değişecek diye çıkardı.

Ben sizin yerinizde olsam Orjinal parça satan bir internet sitesinden Hava, polen ve yağ filtresi, yağ alır güvenilir bir ustaya bakımını yaptırırdım.

Bujilerin değilim zamanı da yakın. Kafanız rahat olsun onları da değiştirin derim.

Ayrıca araç ekranından da kontrol edin başka birşey var mı? Örneğin Balatalar ve Fren hidroliği(2 yılda 1 kez değişmesi lazım) zamanı gelmişte olabilir.

|
    |
    sedatyamaci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1323 Mesaj
    yakın zamanda serviste fren hidroligi degistiren var mı ? ekim ayında degisim gozukuyor sistemde.
    2. kez degistiricem fiyatlar ne durumda ?
  • Onbaşı
    34 Mesaj

Merhaba, bu haftasonu Ataşehir otomol'de (eski etkili servis) 380 liraya değiştirdim. Dudullu trend oto da aynı fiyatı vermişti. Kosifler 450 lira fiyat verdi.

|
    |
    icecube_fb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    108 Mesaj
    Yağ, yağ filtresi, mikro filtreler, hava filtresi, bujiler, fren hidrolik yağı değişimi için 3000tl verdim. Kazık yemiş olabilir miyim? Parçalar orjinal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    66 Mesaj

Yetkili serviste yapıldıysa bu fiyata yapıyorlar ama bence inanılmaz çok. Ben en son yetkiliye gittim bir daha gitmemeye karar verdim

|
    |
  • Yüzbaşı
    257 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kamelskyer1

Merhaba, bu haftasonu Ataşehir otomol'de (eski etkili servis) 380 liraya değiştirdim. Dudullu trend oto da aynı fiyatı vermişti. Kosifler 450 lira fiyat verdi.
    380 gayet ucuz geldi nedense.. özel serviste yarı fiyat tabiki
  • Onbaşı
    34 Mesaj

3 yıl önce yaptırmıştım o zaman da 150-200 lira civarındaydı. Fiyatı uygun bir işlem olduğu için yetkili serviste yaptırıyorum. Diğer tüm bakımları özel serviste yaptırıyorum.

|
    |
    acegod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1323 Mesaj

Hmm.ben avrupa yakasindayim hocam.bir sorayim merter otomol e.

bi indirimi yok mu acaba joy card a fln aracim ocakta 5 yasini dolduracak ama fren hidroligi ekim gozukuyor.

|
    |
    kamelskyer1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1323 Mesaj

ocak ayinda bende fren hidroligi haric ayni bakimi yaptirdim.kampanya vardi iscilikte 2100-2200 ₺ gibi bir rakamdi.bunun ustune fren hidroligi ekleyince bir de kur farkini hesaplasak ayni rakama gelir.

|
    |
  • Teğmen
    145 Mesaj
    Merhabalar. 1 ay kadar önce aracım tahrik uyarısı verdi kapatıp tekrar çalıştırdığımda bu hatayı almadım. Bugün bi kez daha aynı uyarı çıktı aracı bu şekilde bi süre kullanmam sıkıntı olur mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Reklamlar
Pubg mobile uc
Masal Oku
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.