Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3427. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ercub
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34253426342734283429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kalorifer 23.5-24 derecelerde ara sıra serin ara sıra sıcak üflüyor. ara ara ızgaradan da yağ kokusu gibi, plastik kokusu gibi bir koku geliyor. sebebi ne olabilir? başına böyle bir durum gelen veya tavsiyesi olan var mıdır?

• BuMé®@NG kullanıcısına yanıt

Termostati kontrol ettirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre baran E kullanıcısına yanıt

hocam ısıtma ile ilgili sorun kendiliğinden yok oldu diyebilirim fakat koku olayı var. ara ara değişik kokular geliyor. polen filtresinden şüpheleniyorum, usta elimde olmadığı için yan sanayii kullandım dedi. karbonlu polen filtresi taktırıp deneyeyim diyorum

• kendiniz alın takın bir filtre süpürge filtresi değişmek kadar kolay

• 2012 model 316i aracim var ve 164bin km oldu, bu km`ye kadar yetkili serviste bakimlari yapildi ve aklima takilan bir soru var, bu motorda triger zinciri yok ve kayis var diye biliyorum, bunun degismesinin bir zamani yok mu? servis bugune kadar hic degistirelim demedi

• torice T kullanıcısına yanıt

İkinci balata değişimi mi bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferther -- 19 Şubat 2021; 10:46:1 >
  • sinnan S kullanıcısına yanıt

Aracınızda triger zinciri olması lazım.

Zincirli araçlarda zincir bollaşması olursa anormal ses duyulması sonrası zincir veya gergi parçalarının değişmesi söz konusu.

Araç sahipleri daha doğru bilgi verecektir.

Aracınızda ZİNCİR var.Triger Kayış Seti yok.Ortalama 200-250 Bin km arası Değiştiriliyor.Kürbütor Kapağı Açılıp Bakılıyor boşluk var mı diye.Dıştan Görmeniz İmkansız.

Tercihen 150 Bin km Civarı Değiştirende var.300 Bin km kullanıpta Değiştirmeyende gördüm.

Değişimi Gerekiyorsa Rölantide Çalışırken Farklı bir Ses yapıyor Zaten.

Benim aracımda Sizle Aynı Km'de.Açtırıp baktırmıştım.Değişime gerek yok gayet iyi dediler.

2012 model 3.20 d aracımda (185.000 km ) bahsettiğiniz bakımı bu yaz Ankara'da özel bir serviste yaptırdım. Borusan o kadar saçma fiyatlardan bahsediyor ki yanından geçemiyoruz. Yaklaşık 3 gün kadar sürdü. Rolantideki sesi biz duyamıyoruz ama işin ehli ustalar gerekip gerekmediğini rahatlıkla anlayabiliyor. Motor indiği için ekstra durumlar da çıkabiliyor. Benim aracımda turboda boşluk çıktı onu revizyon ile hallettik. Ve kasnakta çatlak oluşmuş. Onu da değiştirmek durumunda kaldık. 8500 ₺ gibi bir maliyet ile hallettik gönül rahatlığı ile binmek için baktırmakta fayda var.

BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

• Dostlar bugün 2016 320i sport plus araç oluyorum nasipse bir iki sorum var yardımcı olursanız çok memnun olurum
    1-) Bu paket araçlarda kapı turuncu ambiyans ışığı varmıdır?
    2-) aracı teslim alırken nelere dikkat edeyim motor sesi, kronik arıza vs.
  • BMW Carplay NBT MMİ Carlinkit
    İlan No: 907647035
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-bmw-carplay-nbt-mmi-carlinkit-907647035/detay

Arkadaşlar kendim kullanıyorum hala araçta takılı varsa almayı düşünen yada almayı düşünen tanıdığı olan fiyatta yardımcı olurum
    05343231305 numaram arayabilirsiniz detaylı bilgi veririm

• Herkese Merhaba,

2016 model 3.20i 40.yıl aracım var,

2.sahibiyim

aracta anahtarsız calıstırma mevcut,

Gecen gun parkettikten sonra, muzikte acık ve yanımdaki ile konusuyor oldugum icin aracı stop etmeyi unutup aractan indim ve kapıyı kitledim.

arac kapıyı kitliyor hicbir hata/ikaz vermiyor.

Uzaklasırken arkadan gelen biri araban calısıyor diye seslenince farkettim ve geri dondum.

Cok uzaklassanız bile arac motoru durdurmuyor bu arada.

Aracın anahtarsız calıstırmasının boyle bir bug i mi var yoksa benden onceki sahibi gizli ozellik kodlama fln yaparken,boyle birsey mi yapmıs?

aynı ozellikte aracı olanlardan feedback rica ediyorum,

• Santini.737 S kullanıcısına yanıt
    Kodlama yapılmış olabilir ben de f20 var araç çalışırken kilitleme tuşuna basınca iki kere korna çalıyor.
    Benim de başıma gelmişti. Aracı bıraktığımda hava aydınlıktı. Biraz vakit geçtikten sonra aracın yanına geldiğimde baktım araç çalışıyor. Farları bile devreye girmişti sensör vasıtasıyla. Çok şaşırmıştım. O dönem 2013 yıllarında bu forumda yazılmıştı benzini bitene kadar çalışan F30 lar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rmzdn -- 24 Şubat 2021; 20:49:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TM01

Kodlama yapılmış olabilir ben de f20 var araç çalışırken kilitleme tuşuna basınca iki kere korna çalıyor.

Aracta alarm da var, herhalde onun sesiyle de karısır.

• Herkese selamlar, 2017 çıkışlı BMW 3.20 aracımız eşimin kardan ve pandemiden dolayı evde oturmasından dolayı 1-2 hafta kullanılmamıştı. Dün kullanmaya kalkınca içerideki fanların çalışmadığını görmüş. Ben de baktım ne sıcak ne soğuk hiçbir hava akışı yapmıyor fanlar. Dereceyi max da min de yaptım auto da denedim kademeyi max yaptım tık yok. Ne klima açıkken ne kapalıyken fanlar çalışmıyor. Sebebi ne olabilir fikri olan var mı acaba?

Teşekkürler

Gizli özellik açtırırsanız kontak açıkken kitleyince korna çalıyor. Ben de çalışır vaziyette çeyrek depo yemiştim zamanında.

• Herkese iyi forumlar. Araç 320i ed 40. Yıl araçta sürüş modunu sürekli comfortta nasıl bırakabiliriz daha önce hep comforttaydi hırsızlık olayından sonra sıfırlandı hersey bulamadım bu ayarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Herkese iyi forumlar. Araç 320i ed 40. Yıl araçta sürüş modunu sürekli comfortta nasıl bırakabiliriz daha önce hep comforttaydi hırsızlık olayından sonra sıfırlandı hersey bulamadım bu ayarı.

Merhaba,

Kodlama ile yapılabilir.

• gianni333 G kullanıcısına yanıt

Hocam gizli özelliklerini açtırmış kardeşimde o ayarı vs. varsa bulamadım bir türlü.

• 
Sayfa: önceki 34253426342734283429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.