Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
68.948
Cevap
514
Favori
4.033.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 48 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2612
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 514
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (979 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21670 mesaj) Mobil (23978 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (962 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
26 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    105 Mesaj
    Merhaba, araç alacağım 2012 model 320d beyaz renk sunroof yok bej deri var xenon var. 155 bin km de 100 bine kadar borusan bakımlı 3 bin tl tramer var ön arka tamponda boya var kaput ucunda ufak bi boya var lokal gibi. 285 istiyor sahibi fiyatı nasıl sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1508 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: autolover

Şanzıman aynı oluyor da diferansiyel aynı neden olamıyor??

Not: F10 ile aynı diferansiyel bile var F30 da.
    Oran farkı bazı modellerde olsa da yapısı ve kronik sorunları aynı.
    Benzinli ve dizelin şanzımanı aynı değil. İkisi de ZF 8 ileri ama farklı tork dayanımı olan şanzımanlar.
  • Binbaşı
    1723 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muhlisnlc

Merhaba arkadaşlar. Ben aracı kullanıp evin önüne geri geri park edeceğim zaman durup geri vitese takıyorum. Ayağımı frenden çekip gaza basar basmaz küt diye bir ses geliyor alt taraflardan. Sonra ileriye taktığımda ve tekrar geriye taktığımda bu ses gelmiyor. Sizce sebebi ne olabilir
    bende de oluyor çok, ben artık alıştım yani, balata diye düşünüyorum
    |
    |
  • Binbaşı
    1723 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sHiM

450 mi?? M sport olduğunu varsayarak konuşuyorum, ona rağmen bol şanslar hocam.

Km ye göre en düşükten sıralayınca bile şöyle rakamlar ortaya çıkıyor.

https://www.sahibinden.com/bmw-3-serisi-318i?pagingOffset=40&a5_min=2017&a5_max=2017&sorting=km-nu_asc

Sizinkinin 450 olması için hangi ek donanımlar mevcut acaba ve aracın rengi nedir?

Alıntıları Göster
    Rengi yaldızlı beyaz.
    NBT ekran ve Harman Kardon dışında tüm herşey var.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-318i-edition-sportline-ilk-sahibinden-mineral-beyaz-836402130/detay

Bu aracın aynısı.

Bu ilanı açan kişi 475 koymuş.

• Binbaşı
    1723 Mesaj

NBT, Hayalet ve Harman Kardon dışında hepsi var sanırım.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-318i-edition-sportline-ilk-sahibinden-mineral-beyaz-836402130/detay

Bu aracın aynısı.

|
    |
    OverD@Se kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj

Yanlış. 2016 ya kadar Dizel ve benzinliler ZF8HP45 kullandı, Makyaj ve yeni kasada benzinli ve dizeller (G20 ve G30) ZF8HP50 ye geçtiler.

Eski ZF8HP45 450 torka dayanıklı olduğu söylense de aslında 500 torka dayanır.
    Bugün G20 ve G30 a yazılım yapıp 280 hatta 320 Hp e çıkarıyorlar. Tork 375-450 lere dayanıyor. Aksi olsa herkes şanzımanlı eline alırdı .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    bps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    63 Mesaj
    Merhaba 2015 model 107bin Km M Plus aracım satılıktır.
    Malum site ilanı no : 8611514278

|
    |
  • Binbaşı
    1508 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: autolover

Yanlış. 2016 ya kadar Dizel ve benzinliler ZF8HP45 kullandı, Makyaj ve yeni kasada benzinli ve dizeller (G20 ve G30) ZF8HP50 ye geçtiler.

Eski ZF8HP45 450 torka dayanıklı olduğu söylense de aslında 500 torka dayanır.
    Bugün G20 ve G30 a yazılım yapıp 280 hatta 320 Hp e çıkarıyorlar. Tork 375-450 lere dayanıyor. Aksi olsa herkes şanzımanlı eline alırdı .
    Siz benzinli derken 1.6 mı yoksa 2.0 ı mı kastediyorsunuz. Zira 1.6 benzinlilerde kullanılan şanzıman ZF8hp300. 320 d lerde kullanılan şanzıman makyaj öncesi ZF8hp450, makyajla beraber ZF8hp500 oldu.
  • Yüzbaşı
    620 Mesaj
    Arkadaşlar günaydın. 2016,40.yıl kullanıcısıyım. Aranızda rft den normal lastiğe dönüp pişman olan var mı? Lastik değişim zamanı geldi, karar veremiyorum.

• Yüzbaşı
    888 Mesaj

Ben nerelere bakıp yazdığınızı hala çözemedim.
    Eski aracım olan 320i ed nin şanzımanı Etka da 8HP45 çıkıyorken yeni aracım ılan G30 un 8HP50 çıkıyor.
    Bi ara F10 520i nin ilk çıkanlarında 8HP30 geldi dediler ama net bir ispat yok.
    Yani Etka da daha gerilere baktım göremedim.
    6HP19 vardı o belki 300 torka dayanımlıdır bahsetmeye çalıştığınız.

|
    |
    bps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj

Bende aynı araç vardı. Rft takmam dedim bir daha , 3 çeşit kaliteli /Orta Kalite lastik denedim. 10.000 TL para harcadım. Döndüm dolaştım yine Rft taktım.
    Konfor haricinde başka artısı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autolover -- 21 Eylül 2020; 10:6:42 >
    |
    |
    staroftheskies kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: M.Polat1905

Merhaba, araç alacağım 2012 model 320d beyaz renk sunroof yok bej deri var xenon var. 155 bin km de 100 bine kadar borusan bakımlı 3 bin tl tramer var ön arka tamponda boya var kaput ucunda ufak bi boya var lokal gibi. 285 istiyor sahibi fiyatı nasıl sizce?
    Sırf dizel diye bu paraları vermek bana göre çok gereksiz. Hem km’si yüksek, aldıktan sonra ekstra masraf çıkarabilir, hem de model yılı düşük. O fiyat bandında daha yüksek modelli benzinli modeller bakmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sHiM -- 21 Eylül 2020; 13:32:27 >
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

Rengi yaldızlı beyaz.
    NBT ekran ve Harman Kardon dışında tüm herşey var.

Bu aracın aynısı.

Alıntıları Göster
    Hocam yanlış anlaşılma olmasın, araçlarımızın değeri yüksek olsun hepimiz bunu isteriz, ancak bu denilen 450 - 475 gibi fiyatlar bana göre imkansız. Link attığınız beyefendi 475 yazmış diyorsunuz, yazabilir tabi bir engeli yok. Ben de aracıma 650 yazsam emsal olarak o mu teşkil olacak? Ben 3.18i lerin km’ye göre en düşükten itibaren sıralamasını yaparak koydum, oradan bir ortalama hesaplaması yapılabilir. 380 - 400 arasına dolu dolu hatasız araçlar M Sport’lar var. Sizin linkini attığınız gibi tek tük piyasa üzeri ilanlar değerlendirme yapılırken dikkate alınmaz.

Her şeyi geçtim, ilandaki araç 2018 model, sizinki 2017 model. İlandaki araç 7.000 km’de, sizinki 48.000 küsür km’de.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sHiM -- 21 Eylül 2020; 13:36:36 >
    |
    |

• Teğmen
    105 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sHiM

Sırf dizel diye bu paraları vermek bana göre çok gereksiz. Hem km’si yüksek, aldıktan sonra ekstra masraf çıkarabilir, hem de model yılı düşük. O fiyat bandında daha yüksek modelli benzinli modeller bakmanızı tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkür ederim, Benzinliler de 100 bin km lerde ve sorunlu bir motor model yılı farketmeksizin km de farketmeksizin baş ağrıtan bir motor, sorunlar çıkarıyor. O sebepten güclü sağlam ve ekonomik olan n47 motoru tercih ediyorum. Bahsettiğim araç için 285 bin tl fiyat nasıldır yorumunuz nedir? Teşekkürler

• Teğmen
    153 Mesaj

Hayirli olsun ustad. Gule gule saglikla bin. Allah kazadan korusun. Ama tabi kopma burdan :)

|
    |
    Do It Yourself kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    657 Mesaj

Teşekkürler, cümlemizi inşallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    boraata kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    676 Mesaj
    Arkadaslar merhaba. F30 larda turbodan bir zirilti geliyordu cold starta. Bunu wolkswagende satilan bir parcayla cozebiliyorduk. Parcanin numarasini resmini bilen varmi? Ziriltiyapan turbonun icerisine giren demiri sıkılastiriyordu galiba. Tesekkurler

|
    |
  • Teğmen
    102 Mesaj

Bu Bilgileri Nasıl Edindiniz Anlamadım.3.20 D Ekonomik Değil.Kim Söyledi Bunu Size.Şehir içi 11-12 Litreden aşağı yakmıyor.Uzun yolda da 7-8 litreden aşağı düştüğünü görmedim.Tabi ki güçlü.Abimde var 2013 Modeli.bende de 3.16 i f30 var 2012 M.Uzun yolda 5.5 litre'yi Gördüğüm Oldu.

Ayrıca 3.20'ye Krank Milinden Komple Motor Yaptırdık.1 sene Önce.30 bin Paramız gitti.100 Bin sonrası Risk 3.20 D.Alacağın Adam Boşa Satmıyordur onu.Ya Motoru Sorunludur yada zincir Değişimi Gelmiştir.Dikkat et.3.20 D'nin Kronik Sorunları Aşırı Fazla.100 Bİn Km Altı olsa Alırdım ama.

Şimdide Bizim 3.20'nin zincir Bakımı Geldi araç 183 Binde.15 Bin para İstiyorlar.Ses Yapıyor Çünkü.Bezdik.

Çok Sorunlu bir Motor.Uzak Dur derim.Bunları Bildiğim için 3.16 i Benzinli Aldım.25 Bin km oldu.160 Küsür binde şu anda.Harcadığım Para 2-3 bini geçmez.Gayet memnunum.

N13 Motorun Kronik Bazı sorunları var ama Servis bile Normal karşılıyor.Ağır Bir MAsraf açtığını Görmedim.En Azından Motoru Elinize Almazsınız. :)

Kahramanmaraş Antep Civarlarında iseniz 3.20 D ve 3.16 i İki aracımızı da Göstereyim.
    |
    |
    M.Polat1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    105 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: STRYKERRRR

Bu Bilgileri Nasıl Edindiniz Anlamadım.3.20 D Ekonomik Değil.Kim Söyledi Bunu Size.Şehir içi 11-12 Litreden aşağı yakmıyor.Uzun yolda da 7-8 litreden aşağı düştüğünü görmedim.Tabi ki güçlü.Abimde var 2013 Modeli.bende de 3.16 i f30 var 2012 M.Uzun yolda 5.5 litre'yi Gördüğüm Oldu.

Ayrıca 3.20'ye Krank Milinden Komple Motor Yaptırdık.1 sene Önce.30 bin Paramız gitti.100 Bin sonrası Risk 3.20 D.Alacağın Adam Boşa Satmıyordur onu.Ya Motoru Sorunludur yada zincir Değişimi Gelmiştir.Dikkat et.3.20 D'nin Kronik Sorunları Aşırı Fazla.100 Bİn Km Altı olsa Alırdım ama.

Şimdide Bizim 3.20'nin zincir Bakımı Geldi araç 183 Binde.15 Bin para İstiyorlar.Ses Yapıyor Çünkü.Bezdik.

Çok Sorunlu bir Motor.Uzak Dur derim.Bunları Bildiğim için 3.16 i Benzinli Aldım.25 Bin km oldu.160 Küsür binde şu anda.Harcadığım Para 2-3 bini geçmez.Gayet memnunum.

N13 Motorun Kronik Bazı sorunları var ama Servis bile Normal karşılıyor.Ağır Bir MAsraf açtığını Görmedim.En Azından Motoru Elinize Almazsınız. :)

Kahramanmaraş Antep Civarlarında iseniz 3.20 D ve 3.16 i İki aracımızı da Göstereyim.
    Merhaba,

Görüşünüze saygı duyuyorum ama katılmıyorum. N47 motor ile 3 farklı model olmak üzere 150 bin km lik bir deneyimim var öncelikle motora yabancı olmadığını belirteyim.

Amacım polemik yaratmak değil ama İnsanlar kendilerini kandırıyor 320ied uçuyorda 316i sağlamda vs vs diye. Söylediğiniz motorlar hiçbir şekilde n47 ile mukayese edilemez hemde hiçbir konuda. Ekonomi konusunda da yanlışınız var bi depo yakıt ile şehir içi 850-875 km gidiyorum istanbul içinde kanıtlayadabilirim. Sağlamlık ve sorun çıkarma öğrenmek istiyorsanız Türkiye’nin en büyük sanayi sitesi olan maslakta gidip bmw konusunda işinin ehli, bmw servisini dün açmamış servislere bu motorları sorabilirsiniz.

Performans konusunada geleyim f30 316 lar ve 320ied ler nasıl bir izlenim bıraktılarsa piyasadaki diğer marka kullanıcılarına trafikte a3 ler leonlar astralar insignia lar direk f30 gördümü tampona yapışıyor. Allahtan n47 oluyorduda altımızda başımızı eğdirmiyorduk.

Eski aracım f30 dizeldi. Şehir içi ben kullanırsam 5.8eşim kullanırsa 6.9

Uzun yolda 5.2-5,4 ortalamam oluyor ve benzinli f30lar gibi ortalama yakalayacam diye 110-120 gitmiyorum.

Zincir konusunada geleyim en uzun km e90lci aracımda yapmıştım n47 ile (125-200 bin km arası) zincir değiştirmedim motor yağ değişimi dışında hiçbir masraf çıkartmadı sadece egr arızası yaşadım bikere.

Saygılar..

Edit:Antep teklifinizi yeni gördüm, aslen antepliyim fakat istanbulda yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Polat1905 -- 23 Eylül 2020; 21:44:43 >

• Yüzbaşı
    347 Mesaj

yakıt tüketimi konusundaki yorumunuza katılıyorum.

şehir içi ani hızlanmalarda dizel avantajlıdır ona da okey.

fakat 3.20ied ile 3.20d'nin 0-100 değerleri aynı.

|
    |
    M.Polat1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
anzer balı
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.