Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
68.997
Cevap
515
Favori
4.047.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2612
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 515
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helpgod (1163 mesaj) jonywayt (1132 mesaj) erciftci (1036 mesaj) kkurt2002 (997 mesaj) JN008 (979 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (21709 mesaj) Mobil (23987 mesaj) Tablet (4511 mesaj) (10 mesaj) Mini (963 mesaj) Uygulama (1198 mesaj)
  • @
27 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Bmw >> BMW 3 serisi (F30)
Giriş
    96 Mesaj

Hayırlı olsun hocam aracınız. 2015 öncesi (makyajsız) F30'larda çift mercek var dediğiniz gibi, fakat sadece dıştaki mercek aktif, diğer içteki mercek çalışmıyor. Zamanında burada yazılmıştı, borusan'a sorulduğunda aracınız uyumluysa aktif edebiliriz gibi birşeyler yazılmıştı diye hatırlıyorum. Kısacası aracınızda bi problem yok :)
    |
    |
    Huka Sampos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    96 Mesaj

Gökberk hocam hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Müsait bi zamanda karşılaştırmanı bekliyorum, zevkle okuyalım :)
    |
    |
    Do It Yourself kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    549 Mesaj

Hocam hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Umarım memnun kalırsınız yeni aracınızdan.

Buradan kopmazsanız birçok kişiye ciddi faydalar sağlayacağınızdan şüphem yok.

İnşallah sizleri görmeye devam ederiz.

Selamlar.
    |
    |
    Do It Yourself kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    2861 Mesaj

Teşekkür ederim. Rahatladım ama farlar cidden çok yetersiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    vieri32 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    69 Mesaj

Mercekler şeffaflığını yitirmiş olabilir ya da xenon ampuller ömrünü tamamlamış olabilir bi baktırın isterseniz. Normalde xenon performasının iyi olması lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1187 Mesaj
    Aracini satmayi dusunen var mi acaba 3.20 ied arıyorum

|
    |
  • Yüzbaşı
    670 Mesaj

Teşekkür ediyorum, amin Allah hiçbirimize vermesin kaza bela.

Aracı alana kadar hep ön yargılıydım markaya, ayrıca karşılaştırma yapmak için çok acemiyim, zaten araçlar da birbirinin benzeri değil bence. Farklı duyulara hitap ediyor bence. 40. Yıldan sonra bu araca geçtiğim için bazı oyuncakları arıyorum. Nbt, harman, gibi. Ama bu araçta da yola tutunma direksiyon hissiyatı beni daha çok tatmin ediyor, maksimum torku 1200 de vermesi şehir içini daha konforlu yapıyor. Kısaca birinde eksi olan diğerinde artı, kafa kafaya yani. Tabi bunu dolu (comandlı, ses sitemli, vs) bir c kasa ile kıyaslasaydım o zaman başka olurdu fikrim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: orcun93, vieri32 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1187 Mesaj

Kaça aldınız hocam hayırlı olsun

|
    |
  • Er
    2 Mesaj
    arkadaşlar merhaba talihsiz bi olay sonucu 3.20ied far kapağı kırıldı .değiştirmem lazım bunun için nerden yardım almam lazım.komple değişmesi gerekmiyor iç tarafında sıkıntı yok.Ne Kadar maliyet tutar.ayrıca bunlarda orjinal yan sanayi muhabbeti oluyor mu??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thmrt01 -- 18 Eylül 2020; 1:26:44 >

• Yüzbaşı
    261 Mesaj

bu mesajınızdan sonra bende gittim kontrol ettim benimde iç taraftaki mercek sadece görüntüymüş şoke oldum :)
    aracı 2019 Nısan da almıştım yeni farkettim , ben uzunlar için diye düşünüyordum :)
    |
    |
    vieri32 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    69 Mesaj

Geçmiş olsun hocam birkaç sayfa önce paylaşmıştım. Sadece cam değişiyor fakat araya kullandığı contanın kalitesi ve işçilik önemli o yüzden iyi araştırın derim.

|
    |
    thmrt01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    69 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. Ben aracı kullanıp evin önüne geri geri park edeceğim zaman durup geri vitese takıyorum. Ayağımı frenden çekip gaza basar basmaz küt diye bir ses geliyor alt taraflardan. Sonra ileriye taktığımda ve tekrar geriye taktığımda bu ses gelmiyor. Sizce sebebi ne olabilir

• Yüzbaşı
    888 Mesaj

Disk/balata da olabilir ama diferansiyel sorununa da benziyor.
    Aracı lifte kaldırın kontrol ettirin.

|
    |
    muhlisnlc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    69 Mesaj

Disk Balata ise sorun yok da differansiyelse nasıl bir sıkıntı olabilir

|
    |
    autolover kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj

Kronik sorun F30 larda. Bahsettiğiniz olayı yapar. Birde 120 km civarı uğultu
    /ıslık şeklinde ses çıkarır. Üzerinde buğulanma da olur. Finalinde tamamen dağılır.

|
    |
    muhlisnlc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1618 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: autolover

Kronik sorun F30 larda. Bahsettiğiniz olayı yapar. Birde 120 km civarı uğultu
    /ıslık şeklinde ses çıkarır. Üzerinde buğulanma da olur. Finalinde tamamen dağılır.
    Bu dediğiniz benzinlilerde her halde, dizellerde böyle bir sorun var mı.
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj

Var. Çünkü aynı diferansiyel mevcut. F30 larda kronik sorun bu. Yazıldı çizildi çok kez.

|
    |
    bps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2053 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

Merhabalar herkese, BMW 3.18i 2017 model 48.615km'de aracım var. Araç tamamiyle GYEON marka seramik ve yine aynı markanın ön kaput vs kaplaması mevcut. Araçta minik çizik dahi yok, yani öyle değişen boyanan bir parça vs. İçi de gayet iyi durumda. Halı kaplı bagaj havuzuna kadar var. Şimdi ben bu araca ne fiyat yazayım? 450 düşünüyorum buarada.

Aracımı daha uygun fiyatlı bir araç ile değiştirip, aradaki farkı yeni alacağım ev için kullanacağım.
    Donanımı nedir? Borusan Premium selection da 50-55 bin km civarlarında 2 araç sergileniyor. 385.000₺ civarıydı ki piyasaya göre yüksek yazarlar fiyatları. 450 civarına herhangi bir 318i gideceğini düşünmüyorum; konudaki üstatlar daha net yorum yaparlar. O fiyatlara daha az donanımlı da olsa 320ied - 318d - 320d seçenekleri bulunur şahsi kanaatimce 🤷🏻‍🤷

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1618 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: autolover

Var. Çünkü aynı diferansiyel mevcut. F30 larda kronik sorun bu. Yazıldı çizildi çok kez.
    Nasıl yani 190 beygir 400 nm tork olan arabada benzinlinin diferansiyelinimi kullanmış. eğer o diferansiyel 400 nm'ye dayanıyorsa benzinli motorla ömürlük dayanması geremezmiydi.
  • Yüzbaşı
    888 Mesaj

Şanzıman aynı oluyor da diferansiyel aynı neden olamıyor??

Not: F10 ile aynı diferansiyel bile var F30 da.
    Oran farkı bazı modellerde olsa da yapısı ve kronik sorunları aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autolover -- 20 Eylül 2020; 16:30:47 >
    |
    |
    bps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
Bitcoin Alım Satım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.