Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3424. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34223423342434253426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim.

Aklımda liqui moly vardı fakat hem bakım zamanının geçmiş olması hemde liqui moly temini için zamanımın olmaması sebebiyle bu seferlik gittiğim servisin önerdiği castrol ile değişim yaptırdım. Daha önce hangi yağ konulduğunu bilmiyorum ama aracın çalışması bariz derecede farkettti, daha sessiz ve daha rahat şu an.

Yağ dışında polen filtresi, yağ filtresi, devirdaim kasnağı, ve turbo oringleri değiştirildi. Spor hava filtresi olduğu için hava filtresi değişimi yapılmadı. Antifiriz eklendi. Filtreler mann-mahle kullanıldı, araçtan çıkan filtreler wunder marka idi.

Toplamda 1.200 TL ödeme yaptım. İnternetten set sipariş edip daha uyguna mal edilebilirdi belki ama ilk bakım olması sebebiyle özel servisin yolundan gittim bu seferlik.
  • STRYKERRRR S kullanıcısına yanıt

Hocam hatalıysam düzelt ECT C3 5-30 LL-01 onayı yok LL-04 onayı var

• yeni konulan motor yağından sonra sesin titreşimin azalması (her ne kadar bunların algılanabilir düzeyde olmasının zor olduğunu tahmin etsem de), yeni konulan yağın kaliteli olduğundan ziyade, yeni bir yağ olduğunun göstergesi olabilir gibime geliyor.

yağın kalitesi daha çok, uzun süre zorlu koşullara, yüksek sıcaklıklara maruz kaldıktan sonra koruyuculuğunun devam etmesiyle anlaşılır.

• Selamlar,

2016 F30 aldık. Bir sorum var. Bu yazılımlar ile tüm özellikleri değil, sadece istediğim özellikleri aktif hale getirebiliyor muyum? Örnek vermek gerekirse ben sadece start/stop kapalı olarak açılsın istiyorum. Bu mümkün mü?

Bir de biz aracı eşimle kullanıyoruz. Bluetooth otomatik bağlanmıyor mu? Sürekli her bindiğimizde manuel bağlamamız mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzutku -- 23 Ocak 2021; 3:51:59 >
  • Merhaba,

Yazılım ile bir çok değişkeni fabrika ayarlarından çıkarıp istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz, gizli özellik deniliyor araştırmadım ama start/stop için belki video vardır. Bluetooth otomatik bağlanması gerekiyor en azından benim aracımda öyle aracı çalıştırdıktan sonra otomatik bağlanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekavruk E kullanıcısına yanıt

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STRYKERRRR -- 25 Ocak 2021; 13:13:34 >
  • Ali® kullanıcısına yanıt

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STRYKERRRR -- 25 Ocak 2021; 13:13:47 >
  • Arkadaşlar Selamlar.

3.16 i F30 Aracıma 1 Haftadır Binmiyordum.-15 20 Aralığında Çok Soğuk bir Hava Var.

Bugün Aracımı Birkaç dakika çalıştıramadım.Bazen ateşleme 10 Saniye Bastı.Bazen 1 kere Çevirip Akü Bitmiş gibi bıraktı.Burasını da anlamadım.(Akü Bitti Zannettim.)

Nitekim Çalıştırdım ama gaz pedalına basınca Dengesizlik yapıyor Bazen Stop ediyor.1-2 Bin deviri Geçmediği oluyor.Arada Start Stop Arızalı Diyor.(Bu araba ile Bugün ilk Defa Trafikte Kaldım)Hareket Ettikten Sonra 2-3 Bin Deviri Geçince Problem Kalmıyor.Aracım Soğuktan Dondu galiba.(tahrik-Arıza vb. Hiçbir arıza Göstermiyor.Bobin Buji Zannettim önce)

Yakıt Seviyesi de Az idi.Çeyreğin altında.Acaba İçine pis Yakıt-Tortu-Nem mi Aldı.

Daha Önce Bu Sorunu Yaşayanlar Olmuş.Forumda Paylaşılmış.

Şüphelerim Benzin Pompası - AKÜ - şarj - Yakıt karışımı Ayarlayamamasından yada Bunlara SOĞUKTAN Bir hal Geldiğini Düşünüyorum.

Havalar Isınınca Düzelir mi ?

Yardımcı Olursanız Sevinirim.

• Aracın teklemesi, gaz yememesi, benzin kaynaklı tahrik hatası vermesi durumunda sorun bilgisayarda yakıt sistemi kaynaklı görünüyorsa öncelikle koltuğun arkasındaki yakıt rolesini kontrol ettirin. (Mavi role)

Aynı sorunlarla gittiğim usta bilgisayardan kontol ettikten sonra 5 dk da 300 tl ye işi çözdü.

Bu role pompa, enjektör, bobin değiştirtir anlamazsan diye de söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferther -- 25 Ocak 2021; 10:19:44 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Bugün 2015 model 40. yıl araç satın aldım. Bu araçta NBT ekran var. Bu araçta CONNECTED DRIVE var ama apple carplay var mı? nasıl öğrenebilirim. Spotify videolarını ekrana vermek istiyorum. Carplay için ayrıca bir modül vs mi gereklidir?

• run flat dört mevsim kullanan var mı yada önerisi olan pirelli ve michelin run flat dört mevsim lastiği var hangisi daha iyidir acaba tecrübesi olan varsa bilgi verirse sevinirim teşekkürler

• mmmpower kullanıcısına yanıt

Benim aracımda 2015 model 40.yıl ve car play yok. Modül taktırdım şuan var yani. Bu arada hangi ay çıkışlı makyajlı kasa mı?

• ferther kullanıcısına yanıt

Aşırı Soğuktan Olmuş.Kaportacı Fırın odasına 1 Gün Bıraktım.Hiçbir Problem Kalmadı şükür.Eskisi Gibi.Cevabınız İçin Teşekkürler.

• hipotallamus H kullanıcısına yanıt
    hocam siz bilirsiniz ama 4 mevsim özellikli lastik alan hiçbir arkadaşım tam anlamıyla memnun kalmadı. Tabi kullanacağınız güzergah ve yaşadığınız bölgeye göre durum değişir ama ne kışın 7 derece altında ne de yazın tam anlamıyla size bir performans sunmuyor. Doğru olan kışlık ve yazlık olarak kullanmak bu lastik hamurları içinde önemli. Tabi maliyet kısmı ayrı konu.
  • Herkese iyi forumlar araca hırsız girdi nbt’yi falan sökmüş tahmini ne kadar tutar?
     BMW 3 serisi (F30)

• xgny58x kullanıcısına yanıt

Çok Çok Geçmiş olsun.Çok üzücü.NBT dışında İnşallat hayalet Ekran,led Farları Felan Almamışlardır Adiler.

2018'de NBT'nin 17-18 Bin Gibi resmi Servis Maliyeti Vardı.şu anda En az 25-30 civarı vardır.

Ankarada İseniz ŞAŞMAZ'DA Güven OTO'da Çıkma Orjinal Uygun Fiyatlara satılıyor.Değerlendirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STRYKERRRR -- 27 Ocak 2021; 11:37:48 >
  • xgny58x kullanıcısına yanıt

büyük geçmiş olsun, lokasyon bilgisi de paylaşabilir misiniz.

• STRYKERRRR S kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Borusan’a götürdüm 70 çıkar dedi en az. Bu arada bazılarının tramerde gözükmüyor dedi nasıl olacak bilmiyorum.

• acegod kullanıcısına yanıt

İstanbul Esenyurt hocam.

• Aracı Borusan’a bıraktım 70 bin ve yukarısı bir tutar söyledi bakalım kaç çıkacak.

• 
Sayfa: önceki 34223423342434253426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.