Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3416. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34143415341634173418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uyarıyı siz de silebilirsiniz gayet basit bir işlem. Ama tavsiye edilen fren hidroliğinin 2 yılda bir değişmesi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • muhlisnlc M kullanıcısına yanıt
    Yine de nasıl silindiğini söyleyebilir misiniz? Kullanım kitapçığında var mıdır? Ben denedim silemedim.

• Canefew C kullanıcısına yanıt
    Göstergenin sol altındaki tuşa basılı tutunca servis menüsü geliyor. Oradan fren hidroliği kısmına gelip basılı tutup sıfırlamanız gerekiyor. Böyle yaparsanız sistem hidroliği değiştirdiğinizi düşünüp 2 yıl ileriye atar.

• Castrol dot4 bizim araçlar için uygun sanırım, kendim alıp özel serviste yaptırtayım diyorum.

Son olarak bilen varsa aydınlatabilir mi? 500ml bir kutu yeterli mi F30 lar için?

bildiğim kadarıyla 700 ml civarı alıyor ama teknik kitapçığında doğrusunu bulabilirsiniz.

• acegod kullanıcısına yanıt

2 yılda bir Fren yağı Değişimi ile İlgili Yazılanlara Bakınca Kafamda Bir Soru işareti oldu.Sabah Özel Serviste Fren balata-Disk ve Yağı Kontrol ettirdim.

Benim 2013 Çıkışlı F30'un fren Yağı Hiç değişmemiş.Kapağını bile Açmak 5 dk sürdü zordu.Hiç Açılmamış.fren Balataları en son 87.000 Km'de.Tekerler 18 Spor Jant.Araç şu An 160 binde.

O zamandan Bu yana Uyarı vermediği gibi Frende Bir Problemde yok.Hatta LAstik değişimi Sonrası Dahada bir Güçlü Fren Performansı Elde ettim.

Diskte biraz İncelme var başkada bir sorun yok.Yaz Ayına Balata İster ama.Yağ da gayet Seviyesinde ve Rengi-İçeriği-Özelliğinden Bir Kayıp yok.Ustamızın 11 yıllık Antalya'da Yetkili Servis Tecrübesi var.

2 yılda bir Fren Yağı Değiştirmek işi bana Uydurma Geliyor.(Ustada Saçma Diyor.)

6-7 Senedir Bindiğimiz i20 ve Passat araç var.Hiç Değiştirmedik.Fabrika çıkışı Fren yağı ve Antifiriz Var.

Onlarda da Böyle Bir durum duymadım.

Aşırı Pahalı olan bir Yağ ayrıca.Değiştirmeyeceğim de.

Kayseri İnciroğlu Borusan Yetkili Servisine Sordum.Her 50 Bin Km'de bir sefer yağ Değişimi Tavsiye ediyoruz dedi.

Servisin Para kazanma Amaçlı bir oyunu olduğunu düşünüyorum.Borusan bu.her türlü adama kitlerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STRYKERRRR -- 5 Kasım 2020; 12:18:45 >

• STRYKERRRR S kullanıcısına yanıt

Hocam aşırı pahalı demişsiniz ama 500 ml fren hidrolikleri 50-60 TL bandında. Başka bir şeyle karıştırıyor olabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: acegod

2 seneyi geçirmemek gerekiyor

Benim arabada 3 yıl sonra uyarı vermişti serviste değiştirdim.

dot4 fren hidrolik yağları gayet uygun aşırı bir pahalılığı yok acaba bahsettiğiniz yetkili servis fiyatı olabilir mi ?

hocam ben de sizin gibi düşünüyorum. Mühendis veya fren konusunda bilirkişi değilim fakat 2-3 yılda bir fren hidroliği değişimi bana da mantıklı gelmiyor, ticari bir durum olabilir.

• Arkadaşlar merhabalar, bugün hırsızlar jant göbeklerimi çalmışlar namussuzlar.

18 inç lastik için jant göbeği nereden bulabilirim, orjinali nedir bunun, yan sanayinin orjinalle bir farkı var mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Merhabalar, aynı jantımız var, çift renk olfugu icin boyatılamıyor bilginiz olsun

• Kongor kullanıcısına yanıt
    tşk tahmin etmiştim ben de boyatılamayacağını.

• acegod kullanıcısına yanıt
    Mrb, geçen hafta periyodik bakım, Fren hidroliği, antifiriz ve turbo oring değişimi yaptırdım.
    Hengst hava, yağ ve karbonlu polen filtresi 170 tl
    Ate 2x500 ml dot4 fren hidroliği 70 tl
    Shell mavi-yeşil antifriz 3 litre 50 tl
    Turbo oring 2 adet 40 tl
    Yağ valvoline synpower 5w-30 bmw ll-01 5 litre 225 tl
    İşçilik 250 tl ödedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökh@n 06 -- 6 Kasım 2020; 22:43:21 >

Jant göbeği alırken dikkat etmeniz gereken iç ve dış çap uzunluğu, bunu kendi jantınızda ölçtükten sonra alın, aynı inch jantlarda bile bu ölçümler jantın özelliğine göre farklı olabiliyor diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin, kişisel görüşüm çok pahalı birşey almayın sonuçta çalınabiliyor malesef kolayca

Hocam çok geçmiş olsun, ilk defa böyle bir hırsızlık duydum. Kadıköyde mi yaşıyorsunuz? mm olarak bilmiyorum gün içinde ölçüp size bilgi vereyim.

• Selamlar arkadaşlar
    F30 kasa 2015 model makyajlı aracımı satıyorum,42000 de m direksiyon sport plus,hiç-fi vs tertemiz bir araç.
    İlgilenenler olursa sarı sitede 876204671 nolu araç.

Replika onlar sondaki orijinal. Sondaki nin ozelligi jant giderken sabit durmasi gereksiz bir ozellik. Duz logo alcaksiniz en son gecen ay 600 e almistim 4 adet. Orijinal almaya dikkat edin ben sizi uyariyim. 2. Haftadan soyulur yoksa replika. Soyulmasa bile sekli yamur yumur zaten dikkatli bi kullaniciysaniz rahatsiz eder.

• 
Sayfa: önceki 34143415341634173418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.