Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sepulturgay

quote:

Orijinalden alıntı: corail

quote:

Orijinalden alıntı: HasanFatihh

Corail artık senden de bi atak bekliyoruz :) euro ıstediğin seviyeye geldi tam isteğin fiyat olmasa 316da geldi :)

değil mi?
    işlerin yoğunluğundan bir süre ilgilenemedim,takip edemedim kafa rahattı o süre..
    şimdi yine zaman buldum takip etmeye başladım ve zehir yine kana bulaştı kurtlanıyorum çok,öyle böyle değil..
    328i en başından beri ilgimi en fazla çeken motor seçeneği oldu aslında sadece gerçek hayatta/gerçek kullanımda yakıt tüketimini merak ediyordum.. yakında o bilgilere de buralardan daha fazla ulaşacağız sanırım..
    316i geldi ama o konuda da çok emin değilim zira hem beygir gücü konusunda ( chip vs düşündüğümü yazmıştım ancak benim de içimin bir kısmı almıyor bu işlemi zira ben de fabrikasyon orjinallikten yana biriyim aracıma bırakın yazılımı ya da donanımı,fabrikasyon olmayan sticker bile takmam kafasında bir vatandaşım ) hem de boru-san kazıkları konusunda karar vermiş değilim.. Ancak 318i olsaydı ve şu anki 316i ile aynı fiyat ile sunulsaydı sanırım siparişimi geçmiş ve aracı bekliyor olurdum
    320i ve 328i güzel araçlar özellikle 320i official ya da safe bir chip tuning ile 328i ye yakın olabilir.. Şimdilerde kafamı bu da kurcalıyor ve yıl sonu kampanyalarını da beklemeli miyim diye düşünüyorum..
    benden şimdilik bu kadar..
    herkese selamlar..

chip ile yapılan tuninglerde 0-100 hızlanmasında genelde 0.3 sn lik bir artış yapılabiliyordu.

320i 7.3 sn
    328i 5.9 sn

yani aradaki bu fark chip ile kapanabilecekse biz de boşuna 328i hayallerine girmeyelim hocam
    zaten arada 15k € fark var

şahsi fikrim 328i seviyeleri yakalanamaz.

iki araçta da donanımsal fark yok diye biliyorum.. Doğru bir yazılımla aradaki fark ciddi anlamda kapanabilir..
    Lakin ne vardı bu kadar fark koyacak diye boru-san'a kızmadan edemiyorum..
    116i ve 118i de de arada 3.500 euro fark var ancak donanım değil yazılım farkı var.. keşke 320i ve 328i arasında da makas çok afaki olmasaydı..
    Bu arada fiyat teklifi aldım 316i için;
    alp beyazı renk
    comfort+tecnology+sportline
    Sunroof
    Siyah sensatec kırmızı şeritli döşeme
    Arka kol dayama
    Liste fiyatı 49.103 euro
    bugünkü kur ile 110.854 TL yapıyor anahtar teslim..
    Şahsi görüşüm bu araç bu paralara kesinlikle alınmaz.. Baz paket fiyatı 24.400 euro vergiler öncesi

• aynı donanımları ( comfort + tecnology + sportline + sunroof + sensatec + arka kol dayama )
    320d ye eklesek fiyat 63.000 euro yapıyor anahtar teslimi..
    320i ye eklendiğinde ise 56.930 euro yapıyor anahtar teslimi..
    316i de ise fiyat 49.103 euro anahtar teslimi..
    Ötv falan hikaye bunlar kendilerince yaklaşık 7.000 euro luk basamaklar yapmışlar modeller arasında..
  • Arkadaslar 320i siparisi verilebiliyor mu acaba?cunku bana getirmeyecek bmw tr 320i leri dendi..?acaba bayiye hic soran oldumu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

Arkadaslar 320i siparisi verilebiliyor mu acaba?cunku bana getirmeyecek bmw tr 320i leri dendi..?acaba bayiye hic soran oldumu?

Ben sordum su an siparis almiyoruz ancak ileriki tarihlerde olabilir belki diye bir yanit aldim.. Once 316i den vurgun yapma planlari var anlasilan :)

• @playumb

hocam 328i de arkanın yanında ön park sensörü de standart mı ?
  • corail arkadaşıma yazıyorum:)
    ya senin araç alacagın yok sanırım.....bir de alacakları sogutma bari abi:)
    VW nin bu kadar fahiş ve dangalak fiyatlarda satılan bir ülkede BMW gibi bir aracın bu fiyatlara alınabilmesi bence müthiş..........
  • quote:

Orijinalden alıntı: certac

corail arkadaşıma yazıyorum:)
    ya senin araç alacagın yok sanırım.....bir de alacakları sogutma bari abi:)
    VW nin bu kadar fahiş ve dangalak fiyatlarda satılan bir ülkede BMW gibi bir aracın bu fiyatlara alınabilmesi bence müthiş..........

Bu gidisle olabilir,soylediginiz gibi hic almayadabilirim bu ortamda.. Arac almak gibi bir zorunlulugum yok zaten hali hazirda 2 arac var.. Kimseyi sogutmak ya da lobi vs yapmak amacim da yok.. Herkes seciminde kararinda ozgur,kimsenin benim paylasimlarimdan etkilenerek fikrini degistirecegini de dusunmuyorum acikcasi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: corail

quote:

Corail artık senden de bi atak bekliyoruz :) euro ıstediğin seviyeye geldi tam isteğin fiyat olmasa 316da geldi :)

değil mi?
    işlerin yoğunluğundan bir süre ilgilenemedim,takip edemedim kafa rahattı o süre..
    şimdi yine zaman buldum takip etmeye başladım ve zehir yine kana bulaştı kurtlanıyorum çok,öyle böyle değil..
    328i en başından beri ilgimi en fazla çeken motor seçeneği oldu aslında sadece gerçek hayatta/gerçek kullanımda yakıt tüketimini merak ediyordum.. yakında o bilgilere de buralardan daha fazla ulaşacağız sanırım..
    316i geldi ama o konuda da çok emin değilim zira hem beygir gücü konusunda ( chip vs düşündüğümü yazmıştım ancak benim de içimin bir kısmı almıyor bu işlemi zira ben de fabrikasyon orjinallikten yana biriyim aracıma bırakın yazılımı ya da donanımı,fabrikasyon olmayan sticker bile takmam kafasında bir vatandaşım ) hem de boru-san kazıkları konusunda karar vermiş değilim.. Ancak 318i olsaydı ve şu anki 316i ile aynı fiyat ile sunulsaydı sanırım siparişimi geçmiş ve aracı bekliyor olurdum
    320i ve 328i güzel araçlar özellikle 320i official ya da safe bir chip tuning ile 328i ye yakın olabilir.. Şimdilerde kafamı bu da kurcalıyor ve yıl sonu kampanyalarını da beklemeli miyim diye düşünüyorum..
    benden şimdilik bu kadar..
    herkese selamlar..

chip ile yapılan tuninglerde 0-100 hızlanmasında genelde 0.3 sn lik bir artış yapılabiliyordu.

320i 7.3 sn
    328i 5.9 sn

yani aradaki bu fark chip ile kapanabilecekse biz de boşuna 328i hayallerine girmeyelim hocam
    zaten arada 15k € fark var

şahsi fikrim 328i seviyeleri yakalanamaz.

328 seviyeleri yakalanmaztabi,ama ilerde modifiye firmaları performans paketleri çıkarıp 6.5 saniyeye indirebilir kanımca intercooler + egsoz + turbo + yazılım ile

320d den şu an sorunsuz 240hp çıkarıyorlar, 6.7 sn indirilmiş bir 0-100 üolan 320d mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaipirinhaReloaded -- 10 Temmuz 2012; 8:41:07 >

• 240hp delirtir 320d'i yokuş bayır dinlemez valla : ) Torku kaç oluyor acaba
  • quote:

@playumb

hocam 328i de arkanın yanında ön park sensörü de standart mı ?

Ön park sensörü benim araçta yok hocam.
  • herkese merhaba;

e90 kasa ile f30 kasa arasında camlarında ölçüler aynı mı diye birşey sorsam bilgi sahibi olan var mı?( Sormamdaki sebep aracım f30 kasa orjinal perde maliyetli oldugunda yapmadım.Araca özel takmatik perdelerden alıcam orda e90 kasa için uyumlu diyor)
  • quote:

240hp delirtir 320d'i yokuş bayır dinlemez valla : ) Torku kaç oluyor acaba

460 nm oluyor. Ben kullandım 221 hp 460 nm box takılmış aracı. Fena gidiyor.

• Bp Ultimate Euro Diesel i tavsiye ederim, ben uzun zamandır kullanıyorum...
  • Malesef standart değil...
  • Estroil blue2 bazı fotolarda fena duruyor yahuuu cesaret edenleri kutlamak lazım

• quote:

239 hp lik modelini kullandım bence günlük kullanımda çok daha mantıklı araç 1500 devirin üstünde 5 kişi cinnahı 8. viteste çıktı hayran kadım torku 490 küsürdü benim kullandığımın
  • quote:

Orijinalden alıntı: babasulta

Estroil blue2 bazı fotolarda fena duruyor yahuuu cesaret edenleri kutlamak lazım

Çok farklı duruyor gerçekten kendini belli eden bi renk,Alacakken bu renkten almayı düşünüyorum,m paketlede çok bütünleşiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: boostcolic

quote:

239 hp lik modelini kullandım bence günlük kullanımda çok daha mantıklı araç 1500 devirin üstünde 5 kişi cinnahı 8. viteste çıktı hayran kadım torku 490 küsürdü benim kullandığımın

Hızı kaçtı o anda, Birde ortalama yakıtta ne kadar fark oluşuyor

• ya ankarada çok f30 görüyorum bu günlerde, çoğu beyaz, birkaç da havana kahve gördüm.
    hiç sportline görmedim, genelde modernline veya boşline :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boostcolic

quote:

Hızı kaçtı o anda, Birde ortalama yakıtta ne kadar fark oluşuyor

tam eminolmmakla birlikte 70 civarıtdı sanırım tüm gün kullanımda orjinaline göre 0.4 litre fark etti tabi buna ani kalkışlar zorlanmalar dahil 7 litre yaktı sakin kullanımda 5 e düşeceğine eminim

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.