Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3360. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.290
Cevap
511
Favori
4.413.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33583359336033613362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Navigasyon güncellemelerini servise gitmeden nasıl yükleyebiliriz? Benim araçta ROAD MAP TURKEY EVO 2019-1 var.
  • cemsch C kullanıcısına yanıt
    Aracın orijinal bujisi o değil.
    Beru 12ZR6SPP2 aloparçada satıyorlar ama ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Orijinal buji iridyum değil.
    Serviste iridyum olmayan bosch takıyorlar.
    İridyum buji ile standart buji arasında ateşleme farkı var.
  • AMME HİZMETİ

Serviste navigasyon güncellemesine 750 tl vermek istemiyor musunuz?

https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=949582&page=188

Bu linkteki shawnsheridan nickli arkadaştan VIN numaranıza özel FSC Code istiyorsunuz.

bmweasycoding.com ya da bimmer-unlock.com gibi sitelerden istediğiniz haritayı alıyorsunuz, araştırırsanız bimmerpost forumlarında bedava harita paylaşanlar da var, bunları FAT32 formatındaki usb belleğinizle arabaya yüklüyorsunuz, bu kadar, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SacredDivinity -- 21 Aralık 2019; 2:57:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferther

Aracın orijinal bujisi o değil.
    Beru 12ZR6SPP2 aloparçada satıyorlar ama ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Orijinal buji iridyum değil.
    Serviste iridyum olmayan bosch takıyorlar.
    İridyum buji ile standart buji arasında ateşleme farkı var.
    Sağlıklı mı ateşleme farkı olan buji kullanmak sizce ? iridyum ngk övülüyor çok
  • vieri32 V kullanıcısına yanıt
    Çok temel ve muhtemelen çoktan kontrol etmişsinizdir ama yine de sorayım: soğutma suyu seviyesini kontrol ettiniz değil mi ?

• SacredDivinity kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkürler
  • ferther kullanıcısına yanıt
    Sizin öneriniz bosch marka iridium olmayan buji. Nereden temin edebilirim? Parça kodunu biliyormusunuz? Çin malı ürünü beru diye sağdan soldan almak istemem.

• Selamlar arkadaslar bende 2015 3.20 ied alarak araniza katılmış bulunmaktayım. Oncelikle yillardir icimde olan hevesi elde etmis olmaktan dolayi cok mutlu oldugumu belirtmeliyim:)
    Tecrübeli arkadaslara bir sorum olacak. El freni cekili iken gaza basinca araba gidiyor. Bundan once fluence kullandim onda boyle birsey yoktu ama bu arac guclu olduğu icin veya arkadan itis oldugu icin mi yapıyor diye aklima geliyor. Yokusta denedim dururken el frenini cekince geri kacmiyor.
    Yardimci olabilecek var mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar net bir bilgiye ulaşamadım bir türlü,rötüş boyası alacağım aracımın rengi sedefli beyaz.Boya kodunu bilen var mı?

hocam teşekkürler.
    bende 320d f30 2016 sahibiyim ,

FSC kodunu bimmerden soracağım fakat
    ROAD MAP EUROPE WEST ROUTE NEXT 2020 NBT nerden indirebiliriz.
    Hocam selamlar , aldınızmı acaba? montaj maliyeti hakkında bilgini varmı?
  • coskunabi1 C kullanıcısına yanıt
    Hocam sanırım 2014 ve 2015 te,
    NBT ve CIS olarak iki ayrı medya sistemi vardı.

NBT olanlar daha yeni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engynew

Çok temel ve muhtemelen çoktan kontrol etmişsinizdir ama yine de sorayım: soğutma suyu seviyesini kontrol ettiniz değil mi ?
    Hocam dediğiniz gibi su eksilmiş ve ben bakmamıştım bile. Aracı lifte kaldırdık, antifirizli su bi yerden kaçırıyor, şanzuman kutusuna kadar gelmiş mavi sıvı. Çok değil ama suyu zamanla suyu azaltacak kadar var. Ustamla müsait bi zamanda kaçağın yerini tespit edicez. Detayları yine paylaşırım burda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vieri32

Hocam dediğiniz gibi su eksilmiş ve ben bakmamıştım bile. Aracı lifte kaldırdık, antifirizli su bi yerden kaçırıyor, şanzuman kutusuna kadar gelmiş mavi sıvı. Çok değil ama suyu zamanla suyu azaltacak kadar var. Ustamla müsait bi zamanda kaçağın yerini tespit edicez. Detayları yine paylaşırım burda.

Alıntıları Göster
    Su flanşı diye bir parça var arabanın altında. O parça kaçırıyordur büyük ihtimal.
    Bende de olmuştu 1000km'de 1 litre gibi eksiltiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urunguu -- 23 Aralık 2019; 10:18:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

O bolgeye ben kendim bant cekiyorum sesi tamamen kesiyor dediginiz gibi ruzgar sesinde degisiklik olmadi. Bugun uzun yol yaptim özellikle ruzgar, yol sesi vs dinledim hicbir sorun yoktu yaklasik 10 saat yolculuk yaptim araba gram yormadi beni yolda yag gibi akiyor masallah.
    Konu üzerinden baya zaman geçmiş ancak bu konu ile ilgili bir bilgi bulmadım. BMW yetkili Servisi kapı fitillerinden gelen sesi kesmek için, kapılara cektiği bant hangi marka?
    Siz hangi marka bant kullandınız , bant cektikten sonra sesi kestimi?

Şimdiden teşekkürler.
  • Buji olarak bunu önerir misiniz? 3.20ied 2015
    https://www.onlineyedekparca.com/urun/bmw-f30-320i-ed-atesleme-buji-takimi-orijinal

• Sevinckan_216 kullanıcısına yanıt
    Bana da lazım, sordum, sedefli beyazın rötuş boyasının olmadığını söyledi birkaç satıcı.
    Benzer başka markaları alayım dedim, tutmaz diye satmadı.
    Sedefli beyaz beyaz üzerine sedefli vernik şeklinde atıldığı için tutturamazsın diyorlar.

Hepsiburada vb sitelerde satılıyor , alıp denemek lazım.
    Olmadı sedefli oje ile deneme yapacağım.
  • Bende BMW ROAD MAP EVO 2019-1 yazıyor navigasyon için. EVO mu daha iyi yoksa NEXT mi? Sadece EVO olan haritalarla mı güncelleme yapabilirim? Teşekkürler.

• OverD@Se kullanıcısına yanıt
    Benim araç, 2017 ekim üretimi F20 M Plus..
    ıd4 mü oluyor, yoksa id6 mı benim sistem bilemedim..
    Bir de wi fi şart diyorsunuz değil mi, bluetooth değil yani..?

Peşinen teşekkürler..
  • Selamlar,

Aracımın haritalarını güncellemeye çalışıyorum. Şu anda ROADMAP TURKEY EVO 2019-1 yüklü. ROADMAP EUROPE EVO 2019-4 ü internetten indirdim. Açılmış haliyle 35.3 GB yer alıyor. Araca usb flash diski taktığımda hiç bir tepki vermiyor. Sorularım şöyle:

1) EUROPE haritası Türkiye'yi kapsıyor diye bir yerde okudum diye hatırlıyorum. Yanılıyor muyum?
    2) Taktığım 64GB kapasiteye sahip olan flash usb disk fat32 ile mi yoksa ntfs olarak mı formatlanmalı?
    3) Flash da kök dizinde bir klasör var. Klasör adı NAVD_000024A8_255_006_022. Kök dizinde klasör olmalı mı, yoksa o klasörün içindeki dosyalar mı olmalı?

Yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robomatt -- 25 Aralık 2019; 15:42:20 >
  • 
Sayfa: önceki 33583359336033613362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.