Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: huseyinxy Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
66.934
Cevap
510
Favori
3.558.816
Tıklama
Giriş
    36 Mesaj

Mini onarima girmez .. ben autoking in verdigi foyayin yarisina kendi ustama yaptirdim 1 ay evvel ve gayette iyi rengide tutturdu. Zaten iyi bir ustaysa denemeden boya vurmuyor. Bence tanidigin bildigib bir boyacida yaptir isini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Archi33tect kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Öneri için teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    erdknt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    315 Mesaj

Öneri için teşekkür ederim.

|
    |
    boraata kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    743 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: boraata

Mini onarima girmez .. ben autoking in verdigi foyayin yarisina kendi ustama yaptirdim 1 ay evvel ve gayette iyi rengide tutturdu. Zaten iyi bir ustaysa denemeden boya vurmuyor. Bence tanidigin bildigib bir boyacida yaptir isini.

Alıntıları Göster

Ben 10 gün kadar önce tampondaki bu hasarı mini onarımdan Borusan İstinye'de yaptırdım. Bilginiz olsun.
    |
    |
    Bahsedilenler: Archi33tect

• Teğmen
    134 Mesaj
    Bu mini onarım tramere yansır mı yansımaz mı hep kafamda soru işareti? Yansır diye elden yaptırmak istiyorsun, elden yaptırırsan mini onarımın ne anlamı kaldı :))) hep bir çelişki kafamda :)

• Yüzbaşı
    743 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: torice

Bu mini onarım tramere yansır mı yansımaz mı hep kafamda soru işareti? Yansır diye elden yaptırmak istiyorsun, elden yaptırırsan mini onarımın ne anlamı kaldı :))) hep bir çelişki kafamda :)
    Valla kaskoya 5000 ₺'ye yakın para verdim tramere yansısa da yansımasa da miniden yaptırdım ben. Zaten satacağın zaman expert tampondaki boyalı alanı saptar (normal göz ile anlamak imkansız). Kaldı ki ondan önce ben söylerim lokal boya olduğunu. Bu arada tampon boyama-tamirinin değer düşürmediğini söyledi yetkili.

edit: şimdi baktım e-devlet'ten; hasar kaydı gözükmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharky25ant -- 12 Temmuz 2019; 0:26:18 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    546 Mesaj
    merhaba, arkadaşlar.. maalesef başımıza böyle bir iş geldi. ön kısım tamamen folyo kaplama olmasına rağmen durum fotoğraflarda görüldüğü gibi. öneri ve tavsiyelerinize açığım. olay, aracı eşim kullanırken yol kenarında çim biçen işçilerden birinin yanından geçerken çim görünümlü fırlattığı bir cismin kaputa çarpmasıyla olmuş. o sırada pek önemsememiş ama sabah bakıyor ki durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuMé®@NG -- 12 Temmuz 2019; 13:18:55 >

• Yüzbaşı
    362 Mesaj

Geçmiş olsun, filmi geçmemişse boyasız olarak düzeltilir muhtemelen. Filmi geçmişse de boyasız düzeltip, rutuş yapıp onu da zımparayla düzleyip polisaj yaparsan yine boyasız düzelir. Oto estetisyen diye bir kanal vardı youtube da o anlatıyordu söylediğim yöntemi. Ayrıca Allah korusun o makinadan fırlayan taş göze de gelebilirdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BuMé®@NG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sağolasın, ama folyoyu da kaldırmış boyaya da zarar vermiş. İnsan buna da şükür diyor. Keşke hiç olmasaydı ama nazar boncuğu deyip geçiyoruz. Umarım boyasız bir çözüm bulabiliriz.

|
    |
    Do It Yourself kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benzer bişe kapıma olmuştu. Autoking local boya ve işemle halletmişti. Bendeki daha kötüydü kapıda delik gibiydi.

|
    |

Hocam size de geçmiş olsun.. mini onarım kapsamında mı halletiniz?

|
    |
    cyberfrs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet 👍

|
    |

2016 model 40.yil f30 sahibiyim. Aracimdaki nbt ekranin versiyonu nedir? Bu ekrani guncelleme ile car play ozelligi gelebiliyor mu? Bu konuda biri beni aydinlatabilirse cok sevinirim.

quote:

Orijinalden alıntı: AtaTuncel

Herkese iyi aksamlar.

2016 model 40.yil f30 sahibiyim. Aracimdaki nbt ekranin versiyonu nedir? Bu ekrani guncelleme ile car play ozelligi gelebiliyor mu? Bu konuda biri beni aydinlatabilirse cok sevinirim.
    Aracınızda nbt evo Id4 mevcut ve malesef carplay desteklemiyor. Carplay için 2 ihtimaliniz var

1. Nbt ünitenizi Id5 ya da Id6 bir ünite ile değiştirmek (eskiyi verince makul fiyatlara iniyor)

2. BimmerTech Carplay MMI plus retrofit

https://www.bimmer-tech.net/shop/bmw-3-series-f30-f31-f34-f80/connecteddrive-retrofits/carplay-mmi

Mevcut Id4 cihazı günceleyerek Id5, Id6 yapmak gibi bir seçenek duyarsanız uzak durun. Id5 cihaz Id4 den fiziksel olarak farklı olduğu için (ram gibi) teoride mümkün olsa bile pratikte kullanılabilir olmuyor (ram yetmediği için takılmalar, donmalar, yeniden başlatmalar oluyor). Bu yüzden carplay için 2017 ve sonrası bir Id5 üzeri nbt ünite veya bimmertech mmi şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 17 Temmuz 2019; 23:27:46 >

• Binbaşı
    1020 Mesaj

Cok tesekkurler

|
    |
    Do It Yourself kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
sohbet
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,229
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.