Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3347. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33453346334733483349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araci nasil kaldırdınız? krikolar cok guven vermiyor bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bravemurder B kullanıcısına yanıt
    Tahtadan rampa şeklinde takoz yaptım, garajımın girişi de eğimli olduğu için gayet rahat oldu.
    Filtreleri değiştirmek çok kolay, herkes yapabilir, youtubede ayrıntılı videolar mevcut.

• Arkadaslar merhaba,

Su anda 2018 model 320d premium line comfort TR paketli sirket aracim var, 23 binde. Cok memnunum, arac performans ve konfor olarak cok yeterli.

Simdi bir firsat oldu, 2019 model 520i Luxury alma sansim var. Iki aracinda vergi ve yakiti sirkete ait.

5 serisi kasa ve teknoloji olarak daha cazip geliyor ama 320d performans olarak beni cok etkiledi. Kararsiz kaldim, 5 serisine gecersem pisman olur muyum? Bu arada maalesef 3 seri yeni kasa dizel arac alamiyorum, sirket 5 kullanmaya , ya eski arac 2 sene daha devam ya da 5e gececegim. Araclar operasyonel leasing oldugundan 3 sene sonra tekrar degisecek.

• Merhaba arkadaşlar

3.18i edition m sport ve m sport farkları nelerdir, hangisi daha üst paket oluyor?

• 318i ile 320i ed arasinda cok kararsizim arkadaslar.ikisi arasinda 20 bin tl fark var.butcem baya Zorlanacak 320ied alirsam.318i gitmiyor diye forumlarda 3 silindir cok kotulenmis.omru kisa olur vs.318i kullanan arkadaslarin yorumlari cok önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: Emir

318i ile 320i ed arasinda cok kararsizim arkadaslar.ikisi arasinda 20 bin tl fark var.butcem baya Zorlanacak 320ied alirsam.318i gitmiyor diye forumlarda 3 silindir cok kotulenmis.omru kisa olur vs.318i kullanan arkadaslarin yorumlari cok önemli
    Gitmiyor diye bir şey yok. İnsanlardaki önyargıyı kırmak zor gerçekten... Teknik verilerini incele öyle karar ver. Ben kullanıyorum memnunum.Her zaman daha iyisi var tabi.
  • Arkadaşlar merhaba,

Bu hafta sonu 2015 320iED aracıma bakım yaptım ve bu esnada resimdeki görüntüyü farkettim, turbonun ön kısmındaki bağlantı yerinden su sızmasına bağlı tortu, kireçlenme durumu var, bu yaz araç soğutma sıvısı uyarısı vermişti, üzerine su ekleyip önemsememiştim.Bu neden olmuştur? Bu durumu yaşayan var mıaranızda? Bursa'da özel servis öneriniz olur mu? İlla ki yetkili servise gitmeli miyim?

BMW 3 serisi (F30)

• quote:

Orijinalden alıntı: Emir

318i ile 320i ed arasinda cok kararsizim arkadaslar.ikisi arasinda 20 bin tl fark var.butcem baya Zorlanacak 320ied alirsam.318i gitmiyor diye forumlarda 3 silindir cok kotulenmis.omru kisa olur vs.318i kullanan arkadaslarin yorumlari cok önemli
    Butceni zorlayacak hicbir araba seni zaten mutlu etmez... gitmiyor diye birsey olamaz bence o da gider oburu daha da hizli gider. Ama 20 bin tl seni zorlayacaksa mutsuz ve tedirgin gidene bimecegime daha yavas gidecek arabaya binmen mantikli.. yani biri 1.2 biri 2.0 degil sonucta

• bulosele B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, tam da işaretlediğiniz 2 adet borunun girdiği yerde 2 adet o ring değişecek. Özel serviste yaptırabilirsiniz.
    Kronik hatalarından birisi bu da f30 için. Ben küçük sanayide Bosch serviste yaptırmıştım işlemleri. İstersen uğra bir fiyat al ordan.

• quote:

Orijinalden alıntı: tpkdln

Merhaba, tam da işaretlediğiniz 2 adet borunun girdiği yerde 2 adet o ring değişecek. Özel serviste yaptırabilirsiniz.
    Ustaya gösterdim, aynı şeyi söyledi, sipariş verdik, bakalım bekliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle86

Kronik hatalarından birisi bu da f30 için. Ben küçük sanayide Bosch serviste yaptırmıştım işlemleri. İstersen uğra bir fiyat al ordan.
    Sonrasında tekrarladı mı problem? Bu işlem yapıldıktan sonra antifrizli soğutma suyunu komple mi boşaltmak gerekiyor, yoksa üzerine ilave mi yapılıyor?
    Sonrasında tekrarlamadı ama ilk yaptığında 70 bin km civarındaydı daha o kadar km geçmedi. Su konusunu ne yaptılar hatırlamıyorum.

• 2015 320iED için antifriz olarak hangi marka ve özellikte olmasını önerirsiniz?
  • cemsch C kullanıcısına yanıt
    çok ucuza almışsınız..tebrikler..
  • Arkadaşlar merhaba

Malum runflat lastik seçimi oldukça dertli. Geçtiğimiz ay bridgestone driveguard almaya karar vermiştim. 205/60 r16 ebat için 550 lira fiyat almıştım. Kampanyalı olduğu için fiyati oldukça uygundu. Ama ben alana kadar ürünler tükendi.

Ben de Goodyear efficientgrip performance aldım. 205/60 r16 92 v ebat için yakıt tüketimi c, ıslak zemin frenlemesi b, ses değeri de 67 db. İnternetten 690 liraya aldım, bayiler min. 750 lira fiyat verdi.

Aracın üzerinde iki yıl, 32 bin km kullandığım Continental premium contact5 vardı.

Yeni lastiği 1200 km kullandım. 1000 km si uzun yol. Oldukça yumuşak ve konforlu, runflat sertliği yok. Ses olarak beklentim daha yüksekti açıksası, 67 db iddialı bir değer ama çok fark hissedemedim.

Ama genel olarak Continentale göre oldukça yumuşak. Ne kadar dayanacak göreceğiz bakalım.
    Ama önceliğiniz konfor ise kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamelskyer1 -- 23 Ekim 2019; 12:5:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bulosele

2015 320iED için antifriz olarak hangi marka ve özellikte olmasını önerirsiniz?
    Bmw n60069.0 spesifikasyonuna sahip olmalı.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320i-eff-dyn-lim_201603/repair-manuals/17-cooling/17-00-cooling-check/1VndAEbNUP

F30 2019 yılına kadar olanlarda G48 antifiriz kullanılıyor.

Aşağıdaki linkte de Bmw uyumlu antifiriz marka ve modellerini belirtmiş.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320i-eff-dyn-lim_201603/repair-manuals/17-cooling/17-00-cooling-check/1TpLaP8

Bmw’nin tavsiye ettiği ve piyasada en kolay bulunabilen (Bp istasyonlarında olması lazım) antifiriz Castrol Radiocool NF.

Castrol’ün Türkiye sitesinden Radiocool NF için tds e bakarsanız Bmw ile ilgili herhangi bir onay (Bmw n60069.0) göremezsiniz, sebebi ticari çıkar anlaşmasıdır. Ama başka dillerde tds lere bakarsanız Bmw n60069.0 onayını ve Bmw nin bu antifirizi OEM olarak önerdiğini görebilirsiniz. (Konsantre antifirizi 50-50 karıştrmayı unutmayın)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bulosele

Arkadaşlar merhaba,

Bu hafta sonu 2015 320iED aracıma bakım yaptım ve bu esnada resimdeki görüntüyü farkettim, turbonun ön kısmındaki bağlantı yerinden su sızmasına bağlı tortu, kireçlenme durumu var, bu yaz araç soğutma sıvısı uyarısı vermişti, üzerine su ekleyip önemsememiştim.Bu neden olmuştur? Bu durumu yaşayan var mıaranızda? Bursa'da özel servis öneriniz olur mu? İlla ki yetkili servise gitmeli miyim?

Siz söyleyince baktım benim aracım da (58000km de) aynı durumdaymış, ama henüz su eksik uyarısı vermemişti ama yakında verirdi ellemeseydim muhtemelen.

Sabah sanayiden 30 ar liraya iki adet orijinal oring (11 53 7 610 049) almaya çıkmıştım, evde değiştirecektim, yol üstünde borusana uğrayıp fiyat sordum 12.5TL dediler, değişim için de 250 lira istediler, ben de hem üşendim hem de elimde e8 torx (dişi torx) lokma yoktu gidip onu alacam benzin yakacam bide dedim değiştirtmiş bulundum. Yanındaki çay, kahve, eklenen antifiriz ve yıkamayı da düşersek 170 TL civarına geldi.

Sanayiyle çok fark olmadı arasında, tabi kendim değiştirsem fark olurdu elbet, sarf malzemeleri sadece 25 TL, değişimi de çok basit ayrıca, 2 oring de yedek aldım, sonunda bunlar da eriyecek, tasarım hatası çünkü.

BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do It Yourself -- 23 Ekim 2019; 14:7:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Merhaba,

Aynı durumu bende yaşadım. Aracım 57bin km de. Çok basit bir işlem. Yetkili servise gitmenize gerek yok. Borulardaki contaların değişmesi yeterli. Kronik problem bu sanırım herkesin 55 bin den sonra bu contaları eriyor. Kesinlikle tasarım hatası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Do It Yourself

Bmw n60069.0 spesifikasyonuna sahip olmalı.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320i-eff-dyn-lim_201603/repair-manuals/17-cooling/17-00-cooling-check/1VndAEbNUP

F30 2019 yılına kadar olanlarda G48 antifiriz kullanılıyor.

Aşağıdaki linkte de Bmw uyumlu antifiriz marka ve modellerini belirtmiş.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320i-eff-dyn-lim_201603/repair-manuals/17-cooling/17-00-cooling-check/1TpLaP8

Bmw’nin tavsiye ettiği ve piyasada en kolay bulunabilen (Bp istasyonlarında olması lazım) antifiriz Castrol Radiocool NF.

Castrol’ün Türkiye sitesinden Radiocool NF için tds e bakarsanız Bmw ile ilgili herhangi bir onay (Bmw n60069.0) göremezsiniz, sebebi ticari çıkar anlaşmasıdır. Ama başka dillerde tds lere bakarsanız Bmw n60069.0 onayını ve Bmw nin bu antifirizi OEM olarak önerdiğini görebilirsiniz. (Konsantre antifirizi 50-50 karıştrmayı unutmayın)

Alıntıları Göster
    İlginize çok teşekkür ederim...

• 
Sayfa: önceki 33453346334733483349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.