Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (333. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mamboking

selam. f30 ulara iki sorum olacak;

1- çakmaklık çalışmıyor. donanım olarak olmamış olabilir mi? nasıl yaptırabilirim?

2- Aux dan bağlayarak usb taktım koldayamaya (parrot) ama ses ayarları menüsünden ayar yapmıyor. (balans, bass, tiz..vs) Bu ayarları yapabilmenin bir yolu olabilir mi? arka kapı hopörleri tam kulağımın arkasında ve rahatsız edio. sesleri öne vermek istiyorum biraz daha fazla.

bu arada bi audison anfi (stepne yerine) , bi bas (bagajda soldaki boşluğa kondu), kapılara da mid ler atıldı. (alpine)arabaya biniş keyfim 10 kat arttı diyebilirim.

teşekkürler.

Ses sistemi kaca mal oldu memnun musunuz arabanın heryeri söküldü mü? Kapılar torpido vs?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcfreakky

arkadaşlar aracımın boyası biraz kalkmış nasıl olduğunu bilmiyorum,ne yapabilirim sevise mi götürmeliyim ücreti falan ne olur sizce tavsiyeleriniz nedir.çok morelim bozuk bu yüzden 2 günlük araba :S

https://store.donanimhaber.com/86/60/7d/86607d1a4b1e36db65c55e0bd1993fba.jpg

BMW 3 serisi (F30)

Rötuş boyasiyla doldursunlar orayı sıkıntı olmaz. İyice kurusun.

• quote:

Orijinalden alıntı: grievous

quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

quote:

suroofsuz alma

Üstat; Sun-roof'un kaça malolduğunu biliyor musunuz?
    Bir de görsellik dışında neye faydası var? Kışın açamazsın soğuktan. Yazın açamazsın klima çalıştığı için.

Ben size maliyetini söyleyeyim: 403 ELEKTRÝKLÝ CAM TAVAN 1.136,98 euro ama ÖTV+KDV sonucu 1.876 euro yani Türkçesi: 4.410 TL

Sun-roof düşününler bu rakamı unutmasın derim.

Sunroof konusunda BMW'de genelde olmazsa olmaz diye bir anlayış var ama bence de gereksiz.
    Hanımın arabasında var, şehiriçinde açamıyoruz, yukarıdan izmarit atıyorlar, tükürüyorlar(Başımıza geldi), Şehirlerarasında yine açamıyoruz ses ve gürültü yapıyor. Yağmurda açamazsın ıslanırsın, güneşte açamazsın kafana güneş geçer. Eğik açtığında bir halta yaramaz velhasıl parasını geçtim özellikle sunroofsuz olmasına dikkat ediyorum aracın

katılıyorum, şu anki aracımda 'open sky tavan sistemi' var. en büyük sıkıntım açık halde iken çatırtı sesleri çıkarması, en beğendiğim tarafı da perdeler açık iken aracın içinde ferahlık katmerleniyordu.. yenisinde açılır tavan istemedim..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fscelik

Kapilara hala tam alisamadik, ailecek... Bu kadar cok yanlis yapip kapatamadigimiz olmamisti. Ya tam kapanmiyor ya da cok sert kapatmis oluyorum. Aliscaz insallah. svg

Kapı konusunda sana katılıyorum biz de alışamadık. Önceki aracımız Audi'de kapılar 3 kademeliydi ve 1.kademeden bıraktığında kendisi kapanıyordu. Çok şükür BMW kapısını kapatmak uzmanlık istiyor ama olsun yine de seviyorum arabamı

Arabayi teslim alirken adamlara dedim bu ne bicim kapi bole kapanmiyor, ayari bozuk herhalde. Satis temsilcisi geldi, Bmwlerin izolasyonu cok siki oldugundan hava cikamiyor basinc yapiyor dedi, hizli kapamak lazim dedi. Ya dedim adama bak nasil salliyor. Neyse anlatmaya devam etti. Butun kapilar kapali iken boyle olur dedi hava cikacak yer bulamadigi icin. Arka kapiyi actim oyle kapatmayi denedim. Hakkaten cok rahat kapandi bu sefer ianandim ben de teslim aldim araci.

Neyse ama alismasi zor oluyor hakkaten cunku baska kapilar acikken carpinca cok hizli oluyor bu seferde. Ilk aldigimiz gunlerde annem kapisini kapatacak 2-3 kere denedi olmadi, ben de daha sert kapatacaksin dedim. acti tekrar tam sert cekecek o sirada arka kapiyi acti baska biri ve baaaam diye kapandi obur kapi

Biraz yumusamaya basladi ama sanki zamanla.

• quote:

Bir de görsellik dışında neye faydası var? Kışın açamazsın soğuktan. Yazın açamazsın klima çalıştığı için.

Ben size maliyetini söyleyeyim: 403 ELEKTRÝKLÝ CAM TAVAN 1.136,98 euro ama ÖTV+KDV sonucu 1.876 euro yani Türkçesi: 4.410 TL

Biz 2700 euroluk panoramik'i beleşe getirmiştik de iyi olmuştu (araç 2 litre olduğundan fiyat saçma oluyor)

Şu ana kadar sunrooflu kullandığım 4-5 araçta hiçbir hayrını görmedim, hatta su sızdığı için zararını bile gördüm.

Ama görsel olarak insanlar çok meraklı maalesef.

• Arkadaşlar umarım herkes aracını kazasız belasız ve iyi günlerde kullanır. İnşallah bende yakın gelecekte aranıza katılırım. Ama bu ülke şartlarında biraz zor gözüküyorya İleride bana nasip olması dileğiyle.
    Sağlıcakla kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erciftci

quote:

Biz 2700 euroluk panoramik'i beleşe getirmiştik de iyi olmuştu (araç 2 litre olduğundan fiyat saçma oluyor)

Şu ana kadar sunrooflu kullandığım 4-5 araçta hiçbir hayrını görmedim, hatta su sızdığı için zararını bile gördüm.

Ama görsel olarak insanlar çok meraklı maalesef.

benim araçta sunroof var bende pek bir artısını görmedim, bana kalsa bunun yerine HK ses sistemi alırdım ancak olmadı, bazıları için olmazsa olmaz sunroof ancak benim için değil

• quote:

Orijinalden alıntı: the best or nothing

Yaz geceleri öyle bir acarsın ki o keyf hiçbirşeyde yok

Sizin oralar biraz serin heralde

Burada pek cam açamayız gece bile.
  • 3.20i ED ile M paket alınabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamlegendfb

3.20i ED ile M paket alınabiliyor mu?

320i ED modeli ekonomik olmasi icin tasarlanmis.

Sport, modern, luxury line alinabilir ama M paket hic duymadim.

Tum paketler 16" jant ile gelir ve daha buyuk jant takilamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar aracımın boyası biraz kalkmış nasıl olduğunu bilmiyorum,ne yapabilirim sevise mi götürmeliyim ücreti falan ne olur sizce tavsiyeleriniz nedir.çok morelim bozuk bu yüzden 2 günlük araba :S

http://k1304.hizliresim.com/18/m/m7c0g.jpg

Öncelikle geçmiş olsun, gerçekten can sıkıcı bir durum... Aracı yıkattıktan sonra falan olmadı değil mi bu? En mantıklı çözüm rotüş gibi duruyor ama tazyikli su ile boya kalktı ise boya yapılırken bir hata sonucu altındaki yüzeye tutunamamış olma ihtimali aklıma geliyor, bu durumda ise hatalı siz değil üretici oluyor ama boya olduğu için nasıl bir çözüm getirirler soru işareti... Eğer yıkama sonrası oldu ise bence bu fotoyu yabancı forumlarda da paylaşın hiç başına gelen var mı? Başına gelen varsa nasıl bir cozum getirilmiş belki faydası olur. Tekrardan geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Throttle7 -- 19 Nisan 2013; 17:33:55 >

• araba yıkandıktan sonra farkettim bende ama daha önce varmıydı yokmuydu onuda hatırlamıyorum,bugün gittim özgörkeye rötuş yaptırdım,pek güzel olmadı ama idare edicez artık 400 tl + kdv dediler full kaporta boya çıkıcakmış fırına koncakmış fln ben gerek görmedim buna.
  • quote:

araba yıkandıktan sonra farkettim bende ama daha önce varmıydı yokmuydu onuda hatırlamıyorum,bugün gittim özgörkeye rötuş yaptırdım,pek güzel olmadı ama idare edicez artık 400 tl + kdv dediler full kaporta boya çıkıcakmış fırına koncakmış fln ben gerek görmedim buna.

Mcfreakky, bu yıkama sonucu olmuş gibi boyanın atma yönü, yeri ilk aklıma tazyikli suyu getiriyor. fakat işin enteresanı kaplama veya sticker olsa neyse de boyanın atması çok tuhaf...

Zaten araç iki günlük diyorsunuz, yıkamadan başka olasılık kalmıyor. taş çarpması kedi tırmalaması, kimyasal dökülmesi vs... başka hiçbirşey aklıma gelmedi...

Bu durumda; sorun bir boyayı düzgün atamayan BMW de mi yoksa suyu tutan çalışanda mı? Bunu tespit etmek lazım eğer sorun yıkmacıda ise yapacak tek şey var bir daha oraya değil araba halı bile yıkatmamak.

Eğer BMW de ise ki gerçekten hayret ederim (100.000 tl üzeri bir arabada) garantiden en güzel en anlaşılmaz ve ikinci elde sorun çıkartmayacak yöntem ne ise onu talep etmektir ki sizden özür dinleyip böyle bir şeyin nasıl olabileceğini anlamak yerine bir de para talep etmeleri anlaşılır gibi değil.

Ben hiç bir arabamda yıkama sonrası boya atması yaşamadım BMW marka aracım yok sipariş bekliyorum boyası böyle gelecekse tazyikli suyun yanlış ve yakın tutulması ile kalkacaksa çok üzülürüm hadi koltuk altı pasını direksiyon titremesini çözdüler bir de bu çıkmasın.

Türkiye şartlarında ciddi rakamlar verilek alnınan ve muadillerine göre daha kaliteli ve ayrıcalıklı olması beklenen bir markaya hiç yakışmıyor ne getirdikleri çözüm ne de vuku bulan olay. Forumda buna benzer birşey yaşayan var mı (farklı marka araçta olur) oldu ise nasıl çözüm getirdiler açıkçası merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fscelik

Kapilara hala tam alisamadik, ailecek... Bu kadar cok yanlis yapip kapatamadigimiz olmamisti. Ya tam kapanmiyor ya da cok sert kapatmis oluyorum. Aliscaz insallah. svg

Kapı konusunda sana katılıyorum biz de alışamadık. Önceki aracımız Audi'de kapılar 3 kademeliydi ve 1.kademeden bıraktığında kendisi kapanıyordu. Çok şükür BMW kapısını kapatmak uzmanlık istiyor ama olsun yine de seviyorum arabamı

Arabayi teslim alirken adamlara dedim bu ne bicim kapi bole kapanmiyor, ayari bozuk herhalde. Satis temsilcisi geldi, Bmwlerin izolasyonu cok siki oldugundan hava cikamiyor basinc yapiyor dedi, hizli kapamak lazim dedi. Ya dedim adama bak nasil salliyor. Neyse anlatmaya devam etti. Butun kapilar kapali iken boyle olur dedi hava cikacak yer bulamadigi icin. Arka kapiyi actim oyle kapatmayi denedim. Hakkaten cok rahat kapandi bu sefer ianandim ben de teslim aldim araci.

Neyse ama alismasi zor oluyor hakkaten cunku baska kapilar acikken carpinca cok hizli oluyor bu seferde. Ilk aldigimiz gunlerde annem kapisini kapatacak 2-3 kere denedi olmadi, ben de daha sert kapatacaksin dedim. acti tekrar tam sert cekecek o sirada arka kapiyi acti baska biri ve baaaam diye kapandi obur kapi

Biraz yumusamaya basladi ama sanki zamanla.

Sagol Hemican. Bi sebebinin olmasi hosuma gitti:) svg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

suroofsuz alma

Sunroof konusunda BMW'de genelde olmazsa olmaz diye bir anlayış var ama bence de gereksiz.
    Hanımın arabasında var, şehiriçinde açamıyoruz, yukarıdan izmarit atıyorlar, tükürüyorlar(Başımıza geldi), Şehirlerarasında yine açamıyoruz ses ve gürültü yapıyor. Yağmurda açamazsın ıslanırsın, güneşte açamazsın kafana güneş geçer. Eğik açtığında bir halta yaramaz velhasıl parasını geçtim özellikle sunroofsuz olmasına dikkat ediyorum aracın

Ben de sunroof'un sanki hayati önem taşıyan bir güvenlik ekipmanıymış gibi alınmasına anlam veremiyorum, hele ki bu fiyatıyla, ama yorumlardan gördüğüm kadarıyla bilinçleniyoruz bu tip opsiyon tabularıyla ilgili..

Bana göre tek artısı tavanı 2 renk gibi göstermesi, onun dışında fazladan ağırlık

Bu arabayı seçerken de sunroof olmamasına dikkat ettim özellikle..

• Arkadaşlar yapmayın Allah aşkına sunroofsuz bmw mi olur
  • ben de arabayı almadan önce ne gerek var sunroofa okadar para vericem diyordum ama çevremden gelen sunroofsuz bmw mi olur tepkilerine uyarak sunroof lu aldım.bana göre artıları aracın içini çok ferahlatıyor.perdeyi kapatıp açınca değermiş aldığıma diyorum.birde sunroofu yukarı kaldırınca aracın görüntüsü paha biçilemez
  • sanroofsuz bmw mi 100.000 tl üstü bir araçta sanroof olmuycak yapmayın arkadaşlar ben sanroof yok diye istediğim paketi bile almadım..yarın öbürgün satarken zorlanırsınız.bu benim düşüncem
  • quote:

Orijinalden alıntı: askucharflidir

quote:

Orijinalden alıntı: mamboking

selam. f30 ulara iki sorum olacak;

1- çakmaklık çalışmıyor. donanım olarak olmamış olabilir mi? nasıl yaptırabilirim?

2- Aux dan bağlayarak usb taktım koldayamaya (parrot) ama ses ayarları menüsünden ayar yapmıyor. (balans, bass, tiz..vs) Bu ayarları yapabilmenin bir yolu olabilir mi? arka kapı hopörleri tam kulağımın arkasında ve rahatsız edio. sesleri öne vermek istiyorum biraz daha fazla.

bu arada bi audison anfi (stepne yerine) , bi bas (bagajda soldaki boşluğa kondu), kapılara da mid ler atıldı. (alpine)arabaya biniş keyfim 10 kat arttı diyebilirim.

teşekkürler.

ses sisteminde neler var kaca mal oldu?nereye yaptirdiniz,aracinizda standart muzik sistemi mi vardi?

4 mid alpine, 2 borusan dan orjinal kapı çerçevesine tweeter. alpine sub ve audison 5 li anfi.2800 e ma oldu. maslak sanayide yaptırdım. çok çok memnunum.süper bir ses alıyorum eskiye kıyasla. araçta standart müzik sistemi vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdinç34

sanroofsuz bmw mi 100.000 tl üstü bir araçta sanroof olmuycak yapmayın arkadaşlar ben sanroof yok diye istediğim paketi bile almadım..yarın öbürgün satarken zorlanırsınız.bu benim düşüncem

Eyvah, benim arabada sunroof yok. BMW yerine başka bir araba mı çaktılar şimdi bana? Kazıklandık desenize. :-) Ya beyler yapmayın allahaşkına ya. Sunroof denen şey klima nın son derece pahalı olduğu yıllarda icat edilmiş, şu an hiç ama hiçbir hükmü kalmamış bir malzemedir. Yazın içerinin aydınlık olması pahasına kafanıza güneş geçirmeye değer mi? Etrafınızdaki eski sunrooflu araçlara bir bakın. 5 yaş üstü tümaraçların sunroof çerçevesi etrafında önce pas ardından çürüme kaçınılmazdır. Zamanla lastikler eskir ve içeri su almaya başlar. Yazın 30 derecede açmışım klimayı arabayı 22 derece yapmışım, işim gücüm yok tepemde baca açıp bu keyfin içine limon sıkacağım. Bir de bunun için üzerine 4.500 TL de para ödeyeceğim. Ödemezsem de BMW almamış olacağım. Güldürmeyin kendinize beyler. Bu arada ben de Borusan'dan teyidini aldım, bazı arkadaşların rüya aracı 3.20D artık sipariş ile getirilecekmiş. Neden diye sorduğumda son ÖTV zamları ile birlikte araç aşırı pahalılandı. Talep bitti. 5 serisini yakaladı fiyatı. Yıllık vergileri çok yüksek sarfiyatı da 3.16i den pek farklı değil. (motorin / benzin makasının iyice kapanmasından dolayı) dedi satış sorumlusu. Yani bu sitedeki 5-10 kişilik 2.000 traktör motor hayranı arkadaşın dışında pek bir isteyen olmuyormuş. Haberiniz olsun...

egeliefe ben pası attım, siz tamamlarsınız artık. Saldırılar esnasında yanlız bırakılmayacağımı umuyorum.

@egeliefe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tvshop -- 19 Nisan 2013; 23:41:08 >

• 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.