Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (332. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.414.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çarşamba günü arabamın direksiyon kutusu değişiyor artık titrek direksiyondan kurtuluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

hector aracınızı aldığınızı sonradan okudum
    ben genede BMW lerini yeni alacak arkadaşlara nacizane bir tavsiye yapmış olayım..

teşekkür ederim yine de:) kasımda aldım aracı... artık yeni kasada sizi dinleyeceğim mutlaka:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hector_34

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf092

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf092

quote:

Orijinalden alıntı: alpernative

Teşekkür ederim.

Benim aracim modernline arka kol dayama yok yani standart degil ekstra bi ozellik satin oluyorsunuz var diyen arkadas neye gore dedi merak ettim ?

ilginç geldi bana.. benim aracımda line yok (comfort-bej sensatec-sunroof ) ama arka kol dayama var...o halde linedaki mantık nedir daha lüks olması gerekmiyor mu bizimkilerden bu aracın...

O mantıkla bakarsanız 120 milyarlık arabada çakmak bile ekstra artık bunu sorgulamak için çok geç mecburen ayak uydurmak zorundayız....Line farkını şöyle söyliyim size benim aracım modern line lüks olarakta içi direksiyon dahil bej oluşu 17" jant oluşu ön ızgaranın gri renkte olması sis farlarının üstünde gri renkte bir parça olması ve arka tamponda olan gri renkte bi şerit....Bence araca her türlü line farklı bi hava katıyor ....

haklısınız bence de söyledikleriniz araca farklı bir hava katıyor.. ama saydığınız nikelaj aksamlar beyaz araçta gözüme hoş görünmediği için ve aynı zamanda (mutlaka bu sefer ) beyaz araç almayı kafama koyduğum için ..line tercih etmedim ... alpine beyaz-bej sensatec-comfort-sunroof -16" v kollu alüminyum jant yeterli geldi bana...

Bende mutlaka Techno paket almanızı öneririm,
    BMW nin olmazsa olmazı bana göre xenon fardır.

Özellikle BMW de xenon olunca ön tarafın gerçekten müthiş bir görsel albenisi oluyor.

Arkadaşların yukarıdada belirttiği gibi ikinci el BMW de bence en tercih edilen donanımların başında geliyor,
    Bence mutlaka kısacaksanız başka yerden kısın ama Techno paketi mutlaka alın derim..

Alıntıları Göster
    ...Bende mutlaka Techno paket almanızı öneririm,
    Özellikle BMW de xenon olunca ön tarafın gerçekten müthiş bir görsel albenisi oluyor...

olsaydı led tercih ederdim ama yok..
    yeri gelmişken; gündüz far ışığı, sürekli yanıyor mu yoksa aç-kapa düğmesi mevcut mu? şahsen kesintisiz yanmasını istemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdinç34

Çarşamba günü arabamın direksiyon kutusu değişiyor artık titrek direksiyondan kurtuluyorum

Merhaba... titreyen direksiyon konusunu ben defalarca servise ve distribütöre ilettim ...mailler gönderdim.. hatta bizzat gittim iki kez aracı götürdüm ...aracım serviste de kaldı...sorun yok dediler... araç şu an 6000 km de titreme sorunu kayboldu sanırım(belki runflat lastikler alıştı bilemiyorum)... ya da ben titrek direksiyona alıştım...:) (serviste ...en son yazılım güncellemesinden bahsettiler ama direksiyon kutusu vs değişmedi aracımda o kesin) ... sizden ricam titreme sorununu ve bulduğunuz çözümü detaylarıyla(direksiyon kutusu değişimi sürecini nasıl tamamladığınızı) anlatırsanız çok sevinirim.. yabancı sitelerdeki forumlarda da bu konu çok konuşuluyor.... bu konu benim için çok önemli saygılar...

• quote:

quote:

hector aracınızı aldığınızı sonradan okudum
    ben genede BMW lerini yeni alacak arkadaşlara nacizane bir tavsiye yapmış olayım..

teşekkür ederim yine de:) kasımda aldım aracı... artık yeni kasada sizi dinleyeceğim mutlaka:)

Güle güle kullanın dostum
    keyfini çıkarın..
  • Klimada, auto modunun bir kac kademesi oldugunu biliyor muydunuz?
    Fani, yukari ya da asagi bastikca kademe degisiyor. Bu nedir? Daha hizli isitma ya da sogutma mi sagliyor? svg

• Kapilara hala tam alisamadik, ailecek... Bu kadar cok yanlis yapip kapatamadigimiz olmamisti. Ya tam kapanmiyor ya da cok sert kapatmis oluyorum. Aliscaz insallah. svg

• Gectigimiz haftasonu istanbul- izmir yaptik. 120ye sabitledim hep. Ortalama tuketim 6.2.
    F30 3.16i
    svg

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdinç34

Çarşamba günü arabamın direksiyon kutusu değişiyor artık titrek direksiyondan kurtuluyorum

Merhaba... titreyen direksiyon konusunu ben defalarca servise ve distribütöre ilettim ...mailler gönderdim.. hatta bizzat gittim iki kez aracı götürdüm ...aracım serviste de kaldı...sorun yok dediler... araç şu an 6000 km de titreme sorunu kayboldu sanırım(belki runflat lastikler alıştı bilemiyorum)... ya da ben titrek direksiyona alıştım...:) (serviste ...en son yazılım güncellemesinden bahsettiler ama direksiyon kutusu vs değişmedi aracımda o kesin) ... sizden ricam titreme sorununu ve bulduğunuz çözümü detaylarıyla(direksiyon kutusu değişimi sürecini nasıl tamamladığınızı) anlatırsanız çok sevinirim.. yabancı sitelerdeki forumlarda da bu konu çok konuşuluyor.... bu konu benim için çok önemli saygılar...

Selam, daha önce de yazmıştım, benim de direksiyon kutum değişti ve sorun halloldu sonrasında..

Bana birde jantımın yamuk olduğu söylendi ek sebep olarak, jant da değişti, (büyük ihtimal fabrikasyon olan jant yamukluğu kaskodan yapıldı kullanıcı hatası kabul edilerek )

Ne olursa olsun titreme sorununun halledilmemesi için bir neden yok

• selam. f30 ulara iki sorum olacak;

1- çakmaklık çalışmıyor. donanım olarak olmamış olabilir mi? nasıl yaptırabilirim?

2- Aux dan bağlayarak usb taktım koldayamaya (parrot) ama ses ayarları menüsünden ayar yapmıyor. (balans, bass, tiz..vs) Bu ayarları yapabilmenin bir yolu olabilir mi? arka kapı hopörleri tam kulağımın arkasında ve rahatsız edio. sesleri öne vermek istiyorum biraz daha fazla.

bu arada bi audison anfi (stepne yerine) , bi bas (bagajda soldaki boşluğa kondu), kapılara da mid ler atıldı. (alpine)arabaya biniş keyfim 10 kat arttı diyebilirim.

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamboking

selam. f30 ulara iki sorum olacak;

1- çakmaklık çalışmıyor. donanım olarak olmamış olabilir mi? nasıl yaptırabilirim?

2- Aux dan bağlayarak usb taktım koldayamaya (parrot) ama ses ayarları menüsünden ayar yapmıyor. (balans, bass, tiz..vs) Bu ayarları yapabilmenin bir yolu olabilir mi? arka kapı hopörleri tam kulağımın arkasında ve rahatsız edio. sesleri öne vermek istiyorum biraz daha fazla.

bu arada bi audison anfi (stepne yerine) , bi bas (bagajda soldaki boşluğa kondu), kapılara da mid ler atıldı. (alpine)arabaya biniş keyfim 10 kat arttı diyebilirim.

teşekkürler.

ses sisteminde neler var kaca mal oldu?nereye yaptirdiniz,aracinizda standart muzik sistemi mi vardi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mamboking

selam. f30 ulara iki sorum olacak;

teşekkürler.

usb icin auxu nasil kullaniyorsunuz anlayamadim?bilgi verebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ceset114

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

3.16i - sport, techno, comfort' 17" jant
    3.20i ed - sport, techno, comfort' 16" jant' runflat lastik

?

suroofsuz alma. janta takılma. jant sonradan alınır. bende 316i var ama şimdi olsa i ed alırım. gerçi yukarıda yazdığın gibi değil farkları sadece. paket içerikleri farklı çünkü.
  • quote:

suroofsuz alma

Üstat; Sun-roof'un kaça malolduğunu biliyor musunuz?
    Bir de görsellik dışında neye faydası var? Kışın açamazsın soğuktan. Yazın açamazsın klima çalıştığı için.

Ben size maliyetini söyleyeyim: 403 ELEKTRÝKLÝ CAM TAVAN 1.136,98 euro ama ÖTV+KDV sonucu 1.876 euro yani Türkçesi: 4.410 TL

Sun-roof düşününler bu rakamı unutmasın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

quote:

suroofsuz alma

Bir de görsellik dışında neye faydası var? Kışın açamazsın soğuktan. Yazın açamazsın klima çalıştığı için.

Ben size maliyetini söyleyeyim: 403 ELEKTRÝKLÝ CAM TAVAN 1.136,98 euro ama ÖTV+KDV sonucu 1.876 euro yani Türkçesi: 4.410 TL

Sunroof konusunda BMW'de genelde olmazsa olmaz diye bir anlayış var ama bence de gereksiz.
    Hanımın arabasında var, şehiriçinde açamıyoruz, yukarıdan izmarit atıyorlar, tükürüyorlar(Başımıza geldi), Şehirlerarasında yine açamıyoruz ses ve gürültü yapıyor. Yağmurda açamazsın ıslanırsın, güneşte açamazsın kafana güneş geçer. Eğik açtığında bir halta yaramaz velhasıl parasını geçtim özellikle sunroofsuz olmasına dikkat ediyorum aracın

• quote:

Orijinalden alıntı: fscelik

Kapilara hala tam alisamadik, ailecek... Bu kadar cok yanlis yapip kapatamadigimiz olmamisti. Ya tam kapanmiyor ya da cok sert kapatmis oluyorum. Aliscaz insallah. svg

Kapı konusunda sana katılıyorum biz de alışamadık. Önceki aracımız Audi'de kapılar 3 kademeliydi ve 1.kademeden bıraktığında kendisi kapanıyordu. Çok şükür BMW kapısını kapatmak uzmanlık istiyor ama olsun yine de seviyorum arabamı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukib

...Bende mutlaka Techno paket almanızı öneririm,
    Özellikle BMW de xenon olunca ön tarafın gerçekten müthiş bir görsel albenisi oluyor...

olsaydı led tercih ederdim ama yok..
    yeri gelmişken; gündüz far ışığı, sürekli yanıyor mu yoksa aç-kapa düğmesi mevcut mu? şahsen kesintisiz yanmasını istemem.

idrive menüsünden ayarını yapabilirsiniz gündüz farlarının..
  • midler kaç cm
    kaç anfi için ana ünitede kablo çıkışı var mı ?
  • arkadaşlar aracımın boyası biraz kalkmış nasıl olduğunu bilmiyorum,ne yapabilirim sevise mi götürmeliyim ücreti falan ne olur sizce tavsiyeleriniz nedir.çok morelim bozuk bu yüzden 2 günlük araba :S

https://store.donanimhaber.com/86/60/7d/86607d1a4b1e36db65c55e0bd1993fba.jpg

BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcfreakky -- 19 Nisan 2013; 13:12:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: egeliefe

quote:

suroofsuz alma

Yaz geceleri öyle bir acarsın ki o keyf hiçbirşeyde yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 330331332333334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.