Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3261. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.291
Cevap
511
Favori
4.414.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32593260326132623263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam merhaba,
    geçtiğimiz hafta Suadiye'de aynı olayı ben de yaşadım. aracımın katlanır aynalarını zorlayarak açmışlar ve bağlantı kablolarını gece karanlığında titizlikle sökerek aynaları çalmışlar. evin kapalı otoparkı olmadığı için aracı saklayabileceğim bir yer yok maalesef. bizim muhite dadanmışlar anlaşılan, her an tekrarlayabilir yani. çok geçmiş olsun ikimize de.
  • Merhabalar,

Kaç senedir 3.20 kullanıcısıyım. E90 3.20d ve f30 40. Yıl. İlk defa yağ eklemede sıkıntı yaşadım. Motor yağ kapağını açtım yağı ekledim.. sonrasında kaparken herhalde ters mi oturturdum kapağı bir türlü kapatamadım. Zar zor kapağı tekrar dışarı çıkardım. Sonra düzgün koyup kapattım.

Aklımızda olsun. Nasıl çıkartıyorsanız aynı şekilde koymanız lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

fiyat servisten servise degisir
    yag+filtre+hidrolik icin tahmini 1000-1100 tl tutar
    Senin arabayı 550 TL'ye bakım yaptırıyorsunda başkalarına neden 1000-1100 TL tutuyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: RFKGRSN

Foto ekledim. Kolçağın ön tarafında yuva var kablo oradan ezilmeden geçebilir.
    O fotoğrafta yuva var mı açıkçası ben de göremedim, ama acaba yuva derken kastettiğiniz; "çizdiğiniz o bölgedeki bir kademe farkı mı, yani kolçağın o bölümü tabana tam oturmuyor da boşluk kalıyor" anlamında mı söylüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F1FA143F -- 11 Ekim 2018; 0:43:16 >

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Ben anlayacağımı anladım merak etme.

• hic sanmiyorum ama insallah diyelim

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135334793
    Zaten sadece yağ ve filtre değişimi yaptırdığını biliyorum. Öğrenmek istediğim Civic bölümünde "adam mı öldürdünüz 900 TL bakım mı olur bmw'de 550 TL" demenin sebebi nedir?

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    2 yasinda arabada ne degismesini bekliyorsun?

siz 2. bakimda 4 lastik, 4 jant, 4 buji, 4 disk degistiriyorsaniz o sizin sorununuz :)
    Hava filtresi, Polen filtresi periyodik bakım için gerekli diğer kontroller, gerekiyorsa balata değişimi filan yapılması gerekmiyor mu? 1 aydır devlet sırrı açıklayacak gibi koyarım ha faturayı diyorsunuz paylaşın da neler yapılmış bizde görelim.
    bizde 2. bakimda hava degismiyor. bende hic degismez cunku k&n
    polen degisir ama ben kendim degistirdim

diger butun kontroller yapilir ama para alinmaz. balatanin bakimla ilgisi nedir anlamadim?
    O zaman hava filtresi ve polen filtresi olmadığı için 550 TL tuttu yani?

Peki bütün kontroller yapılır dediğinizin içinde neler var? Egsoz emisyon (afr), fren sapması, fren disklerinin durumu, baltaların durumu, fren hidrolik sıvısı kontrolü gerekirse değişimi var mı?

Balataların bakımla ne ilgisi var demişsiniz de bakımda kontrol etmeyip ne zaman kontrol ediyorlar. Benim bildiğim tüm bunlar bakımda kontrol edilir.
  • Sayın mmrtsc,
    Siz connected drive'ı aktif kullanıyorsunuz. Çok güzel bir "widget" uygulaması da var kullanmanızı öneririm.
    Önce i-drive dan "opt." tuşuna basıp, ekranı ikiye bölün. İ-drive'ı sağa doğru çekip "bölünmüş ekran içeriği" menüsünü açıp, oradan "widgets" si seçin. 3 seçenek çıkar, bu seçenekler:
    1) saat: bölünmüş ekranda analog saat görüntüsü çıkar ve ana ekranda başka ne yaparsanız yapın orada görülür.
    2) Hava durumu,
    3) Digital saat ve hava durumu. Ben digital saat ve hava durumu widget'ini kullanıyorum, çok kullanışlı oluyor, bmw online'na bağlanmaya gerek bile kalmıyor. Bazen araba ilk çalıştırıldığında widget ekrana geç geliyor, o zaman bmw online uygulamasına girerseniz, widget ekrana daha hızlı giriyor.
    bakimda neler yapildigini heralde 4-5 kez yazdim

yalniz aksi durumda sen benim 3. bakimi odersin haberin olsun
  • Borusan ve kosifler dısındaki yetkili servislerde %20-25 indirim almayanları dövüyorlar :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bravemurder B kullanıcısına yanıt
    3 serisi sahibi olarak verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim.

Kimsenin kampanya adı altında yarım yamalak birşeyler yaptırmasına lafım yokta başka markaların konularına girip bmw'de 550 TL'ye bakım yapılıyor denmesinin nedenini anlamaya çalışıyorum.

• o deyim nasildi ya hatirlayamadim
    korlu sagirli biseydi
  • Bmw 1 serisi 17 inç jantlarını f30 da deneyen varmı? et konusunda sıkıntı yaratırmı bijon aralıkları aynı araştırdığım kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoNsE -- 14 Ekim 2018; 12:55:33 >
  • ZF konusunda iyi olduğu söylenen İngilizcemle ;

Biz bunda harikulade bir yağ kullanıyoruz, abuk subuk şekilde kullanırsanız ..km ..yıl yağı değiştirin aksi taktirde gittiği yere kadar devam diyor.

Not: ZF in mühendisine yurtdışında fuar da sordum aynı söylemişti..

Neyse, 40.yıl aracı fazla düşürmeden , rft dan dolayı zaten sert olan aracı daha fazla sertleştirmeden, zıp zıp zıplamadan yol tutuşu ve virajları yatmadan dönmesi için ne yapılabilir, tavsiyeler nelerdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 32593260326132623263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.