Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (5 Mobil) - 3 Masaüstü5 Mobil
68.230
Cevap
507
Favori
3.885.297
Tıklama
Giriş
    137 Mesaj

Tavandaki üçuncü stop lambasının orayı bir kontrol edin geçme yerlerinde kırık olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    msb_bjk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir daha tövbe asla değiştirmem sadece Yağ ve yağ filtresi

2020 model VOLVO V60 Cross Country D4 AWD 2.00 Dizel 190 PS Beyaz
    İnsana saygı yok ama Arabaya var !!!!
  • Çavuş
    90 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

Bakımları dışarıda yaptırabilirsiniz. Ben şahsen yağ ile yağ fıltresını borusanda değiştirip hava ile polen fıltresını orijinal alip kendim takıyorum, fren hidroligini serviste degistirin bujileri alıp dışarıda taktirin. 3.20ied 4. 2 litre yag alıyor buna dikkat edin, yag değişimi çok basit bir işlem ama bunu bile beceremeyip tapayi duzgun takamayan ustalar var. Garajıniz varsa hepsini kendiniz yapabilirsiniz youtubedan bir kez izleyin yeter, avrupada insanlar genelde kendi yapıyor hiç olmadı dediğim gibi polenle havayı kendiniz değişin 5 dakikalik şeyler.
    aynen dediginiz gibi yaparim. ama sadece yag ve yag filtresi bile 750 çok ama sırf serviste bakimi gözüksün diye yaptiracam

|
    |

|
    |

Aracımı özellikle park yerlerindeki "kapıları dikkatsizce açma" hasarlarından korumak amacıyla bir araştırmaya girdim ve aşağıda verdiğim linkteki ürünleri buldum.

Aracım estoril mavi renginde ..Aşağıdaki ürünler ise çok hoşuma gitmelerine rağmen siyah (galiba bir de gri rengi varmış.) renkte.
    Hem rengi rengime uyacak, hem şık hem de sökülmek istendiğinde ardında fazla hasar bırakmayan başka koruma bandı önerileriniz var mı?
    Şimdiden teşekkür ederim.

https://www.hepsiburada.com/kapi-koruyucular-c-20024947

Orijinalden alıntı: onuratalayyy

Merhabalar,
    Eminim ki konu olmuştur ama bulamadım.
    2013 F30 3.20 d araç aldım.
    115Bin km de.
    Aracımın şöför kapısından ses geliyor diye 110 120 den sonra iyice artıyor.
    Kapı lastiğini değiştirttim eskimişti bir kısım. 850 TL verdim :(
    lakin rüzgar sesi sorunu kesilmedi.
    hızlandıkça artan bir uğultu şeklinde.
    Başına gelen var mı? Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.
    Teşekkürler.
    Rüzgar sesi BMW F30 larda ve Mercedes W205 C serilerinde kronik problem, 110 dan sonra istem dışı camlar açıkmı diye kontrol ederim sık sık, aynısını C180 sahibi olan kardeşimde yapıyor. Bence bu Mercedes ve BMW’nin ciddi bir ayıbıdır.

Arkadaşlar bagajı kapağını sadece kumandadaki bagaj tuşundan açabiliyorum, bagaj kapağının altındaki tuşla açılmıyor. Ne zamandır böyle bilmiyorum ama bagajın altındaki tuştan açıyordum daha önce. Menüden ayarlara baktım kilit ayarları normal görünüyor. Bir ayar mı bozuldu yoksa bagaj kapağındaki tuş mu bozuldu karar veremedim. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 8 Ağustos 2018; 18:8:37 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Guest-5F1FA143F

Değerli BMW Severler,

Aracımı özellikle park yerlerindeki "kapıları dikkatsizce açma" hasarlarından korumak amacıyla bir araştırmaya girdim ve aşağıda verdiğim linkteki ürünleri buldum.

Aracım estoril mavi renginde ..Aşağıdaki ürünler ise çok hoşuma gitmelerine rağmen siyah (galiba bir de gri rengi varmış.) renkte.
    Hem rengi rengime uyacak, hem şık hem de sökülmek istendiğinde ardında fazla hasar bırakmayan başka koruma bandı önerileriniz var mı?
    Şimdiden teşekkür ederim.

https://www.hepsiburada.com/kapi-koruyucular-c-20024947
    https://www.modacar.com.tr/modacar-kapi-bagaj-koruyucu-siyah-serit-15-metre-422219

Ben bundan aldım ama henuz montajını yapamadım. Cam filmiyle beraber yapacagım. Sorunuşu biraz ddaha kibar gibi sanki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1048 Mesaj

İkisini de aktif olarak kullanan biri olarak f30da bir tik fazla oldugunu soyleyebilirim. Ayip konusuna katiliyorum.

|
    |
    pinkfloyd1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1048 Mesaj

Bu urun senin yanlislikla kapi acmana cozum, aracina biraz ozen gosteriyorsan yapmazsin zaten, asil araca acilan kapilara cozum bulmak lazim yeni araclarda yan koruma bantlari da olmadigi icin ( bu acidan citroen cactuslere cok ozeniyorum :) ) Eski sitedeki ozenli komsularim sayesinde 3-4 gocuk duzelttirmistim, yeni otopark daha normal neyseki.

|
    |
    mmrtsc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3777 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Bu urun senin yanlislikla kapi acmana cozum, aracina biraz ozen gosteriyorsan yapmazsin zaten, asil araca acilan kapilara cozum bulmak lazim yeni araclarda yan koruma bantlari da olmadigi icin ( bu acidan citroen cactuslere cok ozeniyorum :) ) Eski sitedeki ozenli komsularim sayesinde 3-4 gocuk duzelttirmistim, yeni otopark daha normal neyseki.
    Onlar ayrı bir odun kültürü. Yapacak bişi yok. Hele f30 da kapı seviyesinde kat yeri var. 4 senede 2 tane boya kalması var . Şükrediyorum halime :p

|
    |
  • Teğmen
    185 Mesaj
    Selamlar

Ön ve arka lastik ebatlarımı yazıyorum. Bunlara aracı teslim aldığımda aynı basınçta hava basılmış. Bu doğru mu? Sürücü kapı direğindeki tablodan anladığım kadarıyla bu yanlış, ön lastik basıncı daha düşük basılmalı gösteriyor. ön lastik tabanı daha dar çünkü.

225/45R18 91Y

255/40R18 95Y

Hepsine 2.7 basmışlar.

Konu hakkında uzman olan, bilgisi olan arkadaşlardan destek rica ederim.

Herkese kazasız belasız sürüş keyfi dilerim. İyi geceler

kapi ne diyosa onu bas
    servistekilere guvenme
    |
    |
    onore kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bmw servisine güvenemeyeceksek, hangi markanın servisine güveneceğiz bu ülkede? Herkes mi işini düzgün yapmıyor bu ülkede?

|
    |

Böyle hayıflanacaksanız binmeyin BMW'ye beyfendi.
    |
    |
    cihanair kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1.6 motor c serisi dizeli 320bine verirlerken 2 0 motor 190 hp f30 275e bedava, eger sportline donanimsa bu piyasada arac almak isteyen için güzel firsat

|
    |
    klaudio kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Borusan araçları servise soktuğunda garanti olsun diye her lastiğe aynı havayı basıp geçiyor. Oradaki çalışanların işgüzarlığı biraz. İşlerine gelmiyor önleri ayrı arkaları ayrı basmak. Tehlike de yaratmadığı için kafalarına göre böyle bir işlem yapıyorlar. Ben kaç defa lastik havalarını değiştirmeyin dememe rağmen her servise verdiğimde aracın lastiklerine hava basıyorlar. Mecbur servis çıkışında doğrudan benzinliğe girip düzeltmek zorunda kalıyorum hep.
    |
    |
    onore kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

1.6 motor c serisi dizeli 320bine verirlerken 2 0 motor 190 hp f30 275e bedava, eger sportline donanimsa bu piyasada arac almak isteyen için güzel firsat
    Dolar 5.74 olmus, arac fiyatlari ucmus.Bu piyasada sifir arac alan ya cok kolay kazanmistir ya da garajinda en az 3 arabasi vardir.

Arabaya para baglamak en mantiksiz is su anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 10 Ağustos 2018; 8:48:50 >
  • Teğmen
    120 Mesaj

Eskiden bir Renault 9' umuz vardı. Yan taraflarında komple kauçuk çıta vardı. Arabalar, toplumumuzun bazı kesimlerine göre daha çabuk gelişti.

Gerçekten kapı açma ezikleri son derece sinir bozucu. Şahsen dar alanlarda kapı açarken, kapı ile karşı taraf arasına parmaklarımı sıkıştırıp çıkıyorum.
    |
    |
    bigtiger1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.