Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3248. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
70.290
Cevap
511
Favori
4.413.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32463247324832493250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum senin değerlerin bence normal, sadece bir tık daha iyi olabilirdi. 6-6,5 lt civarı gibi. 4,5-5lt li değerler iyice kasarak elde edilen değerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün seyir halinde iken motor ısısı çok yüksek ikazı aldım ve araç bi süre gaz yemedi daha önce motor soğutma sıvısı eksik uyarısı verdiğinde turbo o ring inde kaçak olduğundan o ring değişmişti ardından su eksiltme kesilmediğinden motorun arka bölümüne giden soğutma borusu değişti. Bugün ustayı aradım değişen parçalara istinaden motordan kaçak olabileceği ve motorun açılıp bakılması gerektiğini söyledi sizce nasıl bir yol izlemeliyim başına böyle bi durum gelen varmı araç 320ied .

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

Dostum senin değerlerin bence normal, sadece bir tık daha iyi olabilirdi. 6-6,5 lt civarı gibi. 4,5-5lt li değerler iyice kasarak elde edilen değerler.
    7.3 ten bi tık aşağısı 6 / 6.5 mu yani. İlginç. Nasıl bi tıksa

.

Bayram tatilinde full klima 3 kisi yarım bagaj 120/140 temposunda Ankara Bodrum u 6.8 le, dönüşte biraz düşük tempoda 6.7 ile bitirdim. Kasmadan normali bu benim anlayışımla.

5 kisi tam bagaj ve daha yuksek tempoda istanbul bodrum 7.2 yi gördüm. Daha fazla da yaktıramam benim 3.16 ya...

• alce A kullanıcısına yanıt
    Pardon da biz ne yazmışız. 7.3’ün bir tık altı 3.5-4 lt olmuyo herhalde. Aracın kasmadan ve de abartmadan uzun yolda yaktığı belli zaten. Arkadaşın 7.3 lt yaktığı yerde sen 6.7 yakmışsın. Bizde 6-6,5lt olabilir di demişiz arkadaşa yanıt olarak.

• bende benzer şekilde 3 kişi, dolu bagaj, klima full açık ve comfort kullandımda bu değerleri yakaladım, belki eco pro da 0.5 lt az yakardı ama uzun yolda comfort daha iyi geldi bana, sizde benden bi tık az yakmışsınız sizin tabirinize göre, bundan önceki aracım leon fr 150 dsg act di, onlada 6 lt fln yakıyordum ama sanırım bu araba biraz fazla gaza geliyorum uzun yolda, tek şöför olunca birde yol bir an önce bitsin diyorsun, bu benzin fiyatlarıyla mantıklı değil ama hesaplamalarıma göre uzun yolda bir depo ile 900 km civarı yol yapıyor bu araba.
  • tunlab T kullanıcısına yanıt
    Petlas ın RFT lerini taktım 3 hafta oldu 4500km yol yaptım, memnun kaldım. 640TL idi sanırım tanesi
  •  BMW 3 serisi (F30)

Arkadaşlar merhaba bayram yolculuğu ATAŞEHİR Gelibolu yolculuğu arasındaki yolculuğum

•  BMW 3 serisi (F30)

Arkadaşlar merhaba bayram yolculuğu ATAŞEHİR Gelibolu yolculuğu arasındaki yolculuğum

• 3.16i ankara-istanbul+şehir ici klima hep açık 4 yetişkin mpaket

BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esatesat -- 28 Ağustos 2018; 13:14:51 >
  • Bu da ekseriyeti uzun yol olan 3000kmlik ortalama klima sürekli açık iki yetişkin iki çocuk bagaj full

BMW 3 serisi (F30)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esatesat -- 28 Ağustos 2018; 13:26:35 >
  •  BMW 3 serisi (F30)

Ankara-Tuzla arası 3 18i M Paket 2kişi

• 3.20i ed ile şehirler arası yaptığım yolculuklarda 6,4 ile 6,7 lt arası yaktım. comfort-eko pro karışık ve genelde 110-120 arası ara sıra kısa süreli yüksek hızlar.
    Bir keresinde fabrika değerleri gerçekmi diye 250 km lk şehirler arası yolsa cc ile sabit 80 km ile 4,3 lt yaktım. Fabrika değeride 4,4 lt zaten.

Şehirler arası 7,5 lt ye kadar normaldir. Sürüş tarzına göre değişir.
  • coolman06 C kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğin gibidir🤙

• hem 1.16i(f20) hem 3.16i (f30) kullanan arkadaslar ic genişliği bagaj hacmi disinda konfor yol tutus vb anlamda cok fark var mi? 1.16 sahibiyim cok memnunum ama aklımda f30 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10urman -- 28 Ağustos 2018; 21:9:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_3277

Pardon da biz ne yazmışız. 7.3’ün bir tık altı 3.5-4 lt olmuyo herhalde. Aracın kasmadan ve de abartmadan uzun yolda yaktığı belli zaten. Arkadaşın 7.3 lt yaktığı yerde sen 6.7 yakmışsın. Bizde 6-6,5lt olabilir di demişiz arkadaşa yanıt olarak.
    Bi tık en fazla bi tık tır...

6 dan 7.3 e yaklaşık %22

6.5 dan 7.3 e yaklaşik %13 fark eder...

Bi tık olarak ifade edilemeyecek kadar büyük farklar...

Zaten uzun yolda gereksiz fren yapmadan 7.5 üstü yaktırmak çok zor...

Arkadaşım da 7.3 yakmış. Buldu mu boş yolu yapıştırmış... Senin deyişinle bi tık gazlamış...

• armany kullanıcısına yanıt
    Ort. Hız da hiç fena değil. Tebrik edilesi...

• alce A kullanıcısına yanıt
    Bi tık olarak ifade edilemeyecek kadar büyük farklar.......

Dostum sen bu bir tık olayını devlet meselesi haline getirdin ya. Biz kimseye niye az yaktın yada niye çok yaktın demiyoruz. Zaten aşağı yukarı aracın yaktığı belli, seninki biraz üzerinde olmuş diyoruz. Ha biri 6lt yakar biri 10lt o zaman büyük farklar ortaya çıkar senin deyişinle. Küçük hesaplar yapmaya gerek yok. Yapan varsa gitsin clio alsın, güle güle kullansın.

• Keşke İstanbul içinde de böyle yaksaydı ama yinede memnunum:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

F30 almak istiyorum fakat aklıma takılan bir şey oldı. İlandaki bazı araçlarda dijital klima paneli varken bazılarında manuel. Bu, borusanın o yılllar getirdiği paketlerle mi alakalı yoksa manuel klimalı olanlar ithal araç mı ?

• Manuel olanlarda var borusan çıkışlı. Onlarda arka havalandırma kanallarında yok

• 
Sayfa: önceki 32463247324832493250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.