Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3225. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32233224322532263227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1800 lira nedir yahu. Ben serviste yag ve yag filtresine kampanya vardi 500 lira verdim. Polen ile de havayi kendim alip taktim orijinal filtreleri toplam 750 liraya hallodu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bravemurder B kullanıcısına yanıt
    aynen çok fahiş kesinlikle, servisin bana tek katkısı navigasyon güncellememi yaptılar, gerçi o da binbir nazla, bir de 1 serisi bir ikame araç verdiler, o da nazlı bir şekilde, garantide olmasa uğramayacağım servise o kesin, gerçi garanti bitince servisler de daha insaflı oluyor, yolunacak kaz kaçacak diye korkuyorlar.

• Arkadaşlar merhaba,

Aracım (2016 3.20ied) 35.000 km'de oldu ve garantisi geçen ay bitti. Size 2 sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim

1)Periyodik bakım konusunda; 12000 km'de bir mi götürmem gerekiyor, yoksa idrive sisteminin verdiği "3300 km sonra bakıma gir" uyarısını mı dikkate almam gerekiyor?

2)İstanbul anadolu yakasında aracını götürüp de memnun kaldığınız, önereceğiniz bmw servisi var mıdır?

selamlar, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

Yani otoparkta biri aracimiza carparsa yandik! %100 kusurlu olsa bile trafik sigortasi karsilamayacak ve en kotu kendi kaskomuzla yaptiracagiz, vuran taraf karsilamam derse de hicbir yaptırımı yok o zaman ya orman kanunları ile alacagiz ya da ya da kaskomuzu bozacagiz.
    Sen tutanagını tek taraflıda tutabilirsin imzanı attır ve kaskon odesin sonra karşı plakalı aracın kaskosuna rücü ediyor işlemler. Kasko firman senin üstünde bırakmaz onu merak etme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2. Soruda şöyle bir durum söz konusu Alpine evet Twitter ve iki tane hoparlör değişimi sağlıyor ancak eğer ki üniteniz navigasyonlu nbt değilse yani standart magneti marelli vs var ise çıkışı düşük olduğu için Alpin çokta etkili olmuyor ama evet nbt ise o zaman daha etkili yabancı dorumlarda da yorumlar bu şekilde. Ben de çok Alpin taktırmak istedim ancak nbt olmadığı için durdum Nbt ile birlikte taktırayım diyorum ama şimdi her yerde carplay geçerken de nbt taktırmaya içim elvermiyor. 6000 de çok uçuk bi fiyat.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Karşı tarafa %100 rücu etse bile sizden de 1 kaza yapıldığına dair kayıt alıyorlar. Benim 1 rücu bir de ön cam değişimi olmuştu. 1 adete kadar sorun olmaz demişlerdi ancak 2 saymışlardı ve sonraki yıl maalesef ahsarsızlık oranımı arttırmadı sigorta şirketi. İtiraz etsem de işe yaramadı. Sözde her sene 1 cam hakkınız zaten var etkilemez demişlerdi.
  • EmirogluBilal kullanıcısına yanıt
    ben 16 bin km de 2 kez bakıma soktum aracı, 12 bin km hayal bence, ama yağ seviyesi normal gözüküyor ölçümde, ne kadar agresif kullanırsan o kadar düşüyor bakım aralığı, bir de kesinlikle soğuk motorda gaza yüklenmemek gerekli, motor ısınsa bile gaza yüklenilecekse eco pro yerine comfort veya sport moda geçmekte fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mdcagil

2. Soruda şöyle bir durum söz konusu Alpine evet Twitter ve iki tane hoparlör değişimi sağlıyor ancak eğer ki üniteniz navigasyonlu nbt değilse yani standart magneti marelli vs var ise çıkışı düşük olduğu için Alpin çokta etkili olmuyor ama evet nbt ise o zaman daha etkili yabancı dorumlarda da yorumlar bu şekilde. Ben de çok Alpin taktırmak istedim ancak nbt olmadığı için durdum Nbt ile birlikte taktırayım diyorum ama şimdi her yerde carplay geçerken de nbt taktırmaya içim elvermiyor. 6000 de çok uçuk bi fiyat.
    Alpine kit içerisinde amplifikatör de var yalnız...tabi ki okuma kalitesini etkilemez ama ses çıkış seviyesini ciddi iyileştirir. Ayrıca her Hi Fi ve Harman Kardon kullanılan araçta NBT olmadığını da düşünürsek standart ünitenin okuma kalitesinin makul gelişime yeteceğini söyleyebiliriz...

• quote:

Orijinalden alıntı: klaudio

ben 16 bin km de 2 kez bakıma soktum aracı, 12 bin km hayal bence, ama yağ seviyesi normal gözüküyor ölçümde, ne kadar agresif kullanırsan o kadar düşüyor bakım aralığı, bir de kesinlikle soğuk motorda gaza yüklenmemek gerekli, motor ısınsa bile gaza yüklenilecekse eco pro yerine comfort veya sport moda geçmekte fayda var.
    Benim ilki 11000 ikincisi 12000 bu da herhalde 13000 gibi gözüküyor ısınmadan yüksek devre çıkmıyorum genelde sakin kullanırım, biner binmez Comfort a alırım
  • Arkadaşlar lastik basınç sensörü hatası alıyorum, RDC yürütülüyor yazdığında ise 10km sürmeme rağmen %0 dam yukarı çıkamadı, bu sorunu nasıl çözebilirim

• mtutun M kullanıcısına yanıt
    Uzunca bir süredir Alpine ses sistemi ile kullanıyorum aracımı (2013 320ied) setin içerisinde ön 2 hoparlör, 2 tweeter, 1 crossover 1 amfi mevcut, ve standart ses sisteminden çok daha başarılı. ancak sadece alpine iyileştirmesi kanımca yetersiz çünkü koltuk altı sub'lar değişmiyor ve amfi ye bağlanmıyor, dolayısıyla baslar standart kalırken mid ve tiz sesler epey yükseliyor ki bu durum benim kulağımı çok rahatsız eden bir durumdu. seti aldığım yerde koltuk altı sub'ları HK ile değiştirip amfiye bağladık ve esas fark o zaman oldu, şu anda gayet tatminkar bir ses alabiliyorum ve yaklaşık 3 senedir sorunsuz kullanıyorum. bu konudaki tek şikayetim aracın ön ver arka bölümünde çok ses farkı oluştu, standart durumdayken araçta ön-arka ses dağılımı homojen iken şimdi tüm ses ön taraftan geliyor (ön kapı, ön direk tweeter ve koltuk altı sub) arka tarafta sanki hoparlör yok gibi. bunun da tek çaresi zaten ya araca HK adaptasyonu yapmak ya da arka kapılara da 2 yollu hoparlör takıp amfiyi 8 çıkışlı olan ile değiştirip daha dengeli olmasını sağlamak. Ancak astarı yüzünden pahalıya geleceği için yapmıyorum. arkadaşımda 40.yıl 320 ied var ondaki müzik sistemi cidden müthiş, hi-fi sistemi olan bir araçta bulunmadım henüz dolayısıyla nasıl ses verdiği ile ilgili bir fikrim yok kıyaslama yapamayacağım.

• Arkadaşlar harman kardon için eq ayarlarını paylaşabilir misiniz?

•  BMW 3 serisi (F30)
  • 3 aydır f30 kullaniyorum. Gecen hafta bakım yaptırdım. Filtreler yag ve bujiler drğisti. Aracim 53 binde. Bakim.sonrasi 2100km yaptim. Bakima olan sure hala 12000 gosteriyor. Balatalar icin kalan km 42000 di. Simdi 50000 yaziyor. Notmal mitesekkurler cevaplayanlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klaudio

beyler 16 bin km de 2. bakımı yaptirdim ozgorkeyde 1800 tl tuttu, standart bakim, ilk bakimda 780 tl ödemiştim, tamam euro arttı da %100'ün üzerinde bir fark olur mu? Garanti bitince servisi görmeyeceğim anlaşılan o, siz nerede ne kadara yaptıriyorsunuz bakımları arkadaşlar?
    Buji filtreler ve yağ 950 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcanerg

Benim ilki 11000 ikincisi 12000 bu da herhalde 13000 gibi gözüküyor ısınmadan yüksek devre çıkmıyorum genelde sakin kullanırım, biner binmez Comfort a alırım

Alıntıları Göster
    Comforta alirim yazmissiniz benim ki ilk andan itibaren comfortta oluyor. Benden önceki sahibi mi ayarlatmis sizinki mi değistirilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alce

Comforta alirim yazmissiniz benim ki ilk andan itibaren comfortta oluyor. Benden önceki sahibi mi ayarlatmis sizinki mi değistirilmiş.

Alıntıları Göster
    Sizin ki ayarlattirilmis hocam. Normalde eco pro da başlar sürüş modu.

• alce A kullanıcısına yanıt
    yok kardes yani bakımdan sonra 12 bin km demek istiyor yani 10 bin km kalmıs diye düşün.

• alce A kullanıcısına yanıt
    Gayet normal. BMW nin sürüş tarzınıza göre bakım aralığını dinamik olarak belirlemesi durumu tam olarak da bu.

Ben de aracımı genel olarak sakin kullanırım. Bir önceki bakımda 12.000 km ye sıfırlandı, ilk 3 bin km 12.000 de sabit kaldı ondan sonra düşmeye başladı, sonuç olarak sayaç bakımdan çıktıktan 15.000 km sonra sıfıra düştü ve bakıma girdim.

Balatalarım da aynı şekilde. Bu sakin sürüş karşılığı balatalar da az yıprandığı için 60.000 km ye yükseldi ve orada sabitlendi, değiştireli de yaklaşık 15.000 km oldu.

Özet olarak her şey yolunda, siz kadrandaki ve i-drive'daki sayaçları düzenli takip etmeye devam edin.
  • 35.000 km bakımı (3.) için istanbul otomol ve kosiflerden teklif aldım.

kosifler 1500 tl derken, otomol 900 tl dedi. yağ + filtreler.
  • 
Sayfa: önceki 32233224322532263227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.