Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3224. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
70.296
Cevap
511
Favori
4.414.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32223223322432253226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    7 x 26mm metal-matrix dome tweeters in the dashboard, front, side and rear

2 x 217mm woofers (central bass) below the front seats

7 x 100mm ALumaprene midrange speakers in the dashboard, front, side and rear

Önde, göğüste, kapılarda ve arkada hoperlör+tweeter diyor
    Ön dediği nere anlamadım

Hoperlor olan heryerde tweeter da var

Bence arkada 2 hop + 2 tweeter var

8 kapı
    2 ön
    2 koltukta

toplam 16
  • fakcakaya kullanıcısına yanıt
    Bu cam filmi yasağında ben zarar vermeden sökmüştüm.

Bunun için öncelikle güneşli bir hava seçin öğle saatleri gibi araç güneşte kalmış olsun, daha sonra araka cam rezistanslarını çalıştıracaksınız böylece tezistansa değen yapışkan kısımda iyice yumuşayacak, daha sonrada kuvvetli bir saç kurutma makinası ile (kuaförlerin kullndığı cinsten) sökmeye başladığınız noktadan başlayarak ısısta ısıta çekeceksiniz (bu esnada 2 kişi olacak biri makinayı tutarken diğeri çekecek).

Birde yeniden film yaptırdım zaten zoruma gitt bu olay.

Sizin için iş işten geçmiş ama sökecek olanlar bu şekilde yapsın.

Yapabileceğiniz internette de satılıyor kopan kısımlara çizgi şeklinde sürülen reizitans kimyasalı var onunla onarım yapabilir yada yaptırtabilirsiniz. Sağlama binince tekrar film yaptırırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 12 Haziran 2018; 13:6:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman06

Bu cam filmi yasağında ben zarar vermeden sökmüştüm.

Bunun için öncelikle güneşli bir hava seçin öğle saatleri gibi araç güneşte kalmış olsun, daha sonra araka cam rezistanslarını çalıştıracaksınız böylece tezistansa değen yapışkan kısımda iyice yumuşayacak, daha sonrada kuvvetli bir saç kurutma makinası ile (kuaförlerin kullndığı cinsten) sökmeye başladığınız noktadan başlayarak ısısta ısıta çekeceksiniz (bu esnada 2 kişi olacak biri makinayı tutarken diğeri çekecek).

Birde yeniden film yaptırdım zaten zoruma gitt bu olay.

Sizin için iş işten geçmiş ama sökecek olanlar bu şekilde yapsın.

Yapabileceğiniz internette de satılıyor kopan kısımlara çizgi şeklinde sürülen reizitans kimyasalı var onunla onarım yapabilir yada yaptırtabilirsiniz. Sağlama binince tekrar film yaptırırsınız.
    çok tşk.keşke önce sorup öyle yaptırsaymışım! peki bmw f30 un orjinal yada farklı markalarda karartılmış siyah arka camı ve diğer camları bulunmazmı? servise ve piyasaya sordum yok!

• Bir arkadasimin aracina sitenin kapali otoparkinda carptilar carpan kisi tutanak tutmayalım ben oderim demis sonra 5bin civarı masraf çıkınca odemicem demis. Sigorta şirketi sadece trafikte olan hasarlari karşılıyoruz demiş, otoparkta durağan halde olan hasarlar karsilanmaz demiş boyle bir uygulama var mi arkadaslar sacma degil mi yani otoparkta aracimiza biri carparsa ve sucluysa karşının trafik sigortası karsilamiyor mu gerçekten?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shanus

Merhabalar,

Aracım 2015 40. Yıl. Ekim 2018 de garanti bitecek.

İçerdeki ambiyans, direksiyon üzeri, klima çevresi vs kapı aydınlatması sönük gibi duruyor maksimum durumda. Konsol altı siyah)

2016 yılında arkadaşımın aldığı aynı arabada ( içi bej , ön konsol altı da bej) ışık cayır cayır yanıyor gibi.

Bu iş için servise gideniniz varmıdır , sonuçları aktarabilirmisiniz.

Selamlar
    Mustafa bey,

Benim konu ile ilgili bir yorumunuz olur mu ??

• quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

Bir arkadasimin aracina sitenin kapali otoparkinda carptilar carpan kisi tutanak tutmayalım ben oderim demis sonra 5bin civarı masraf çıkınca odemicem demis. Sigorta şirketi sadece trafikte olan hasarlari karşılıyoruz demiş, otoparkta durağan halde olan hasarlar karsilanmaz demiş boyle bir uygulama var mi arkadaslar sacma degil mi yani otoparkta aracimiza biri carparsa ve sucluysa karşının trafik sigortası karsilamiyor mu gerçekten?
    Bildiğim kadarı ile trafik kazalarında dışarıda nasılsa otopark içerisinde de aynı işlem yapılır. Bunun dışındaki hasar ve jayıplar otopark işletmesine aitdir.

Eğer aracın kaskosu varsa zaten hangisinden alması gerekiyorsa alır. Eğer kasko yoksa kamera kayıtlarına ulaşarak şikayette bulunun. Çarpan kişiden çatır çatır alırlar. Sigortası ödemesi gerekiyorsa sigortası öder. Yoksa kişiden alınır masraf.

Öyle bir şey yok kim suçlu ve maddi zarara uğratmışşsa zararını öder ha sigortası ha cebinden ama öder.

Otoparkta olması sadece belki hedefi değiştirir. Belki AVM işletmesi, büyük ihtimalle karşının trfaik sigortası oda olmassa mahkeme ile karşı taraftan.

• fakcakaya kullanıcısına yanıt
    Hocam karatılmış arka cam serviste olmalı yada getirtirler. Çünkü karartmalı arka cam bazı modellerde standart bazılarında opsiyoneldi sanırım. Ancak aracınızın orjinalinde olmadığından vermek istememiş olabilirler.
    Ama çıkacak cam filmi genelgesinde çok yüksek ihtimalle arka cam ve arka yanlar için izin çıkacak çünkü yetkililerin basındaki söylemleri bu tarzdı.
    Normal arka camda muhtemelen yüksek fiyatlıdır, çünkü geçen yaz benim ön cam taştan çatladı, kaskodan ön cam değişti faturası 4.000 TL civarıydı(cam, sensör, işçilik vs).
    Yerinizde olsam rezistansları onartır sonrada film kaplatırdım ama kafayı çok takacaksanız, maddi imkanızda varsa değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 12 Haziran 2018; 15:34:40 >
  • shanus S kullanıcısına yanıt
    Eğer ışık şiddeti ayarını maksimuma getirdiyseniz ve karşılaştırmalı şekilde (arkadaşınızın aracı ile) yine de sizin aracınızda aydınlatma şiddetinin düşük olduğunu görüyorsanız, servise danışmakta fayda var. Bu kadar yeni model bir araçta led lambaların gücünü kaybedeceğini sanmıyorum.
  • Teşekkürler , servise göstereceğiz dediğiniz gibi.

• zingfth kullanıcısına yanıt
    Alıntılamış olduğunuz Sayın mtutun un yazısı çok faydalı oldu gerçekten, teşekkür ederim..
    Keşke Sayın mtutun, cevabını ölesiye merak ettiğim şu iki soruma cevap verebilse, hiçbirşey beni bu denli mutlu edemezdi..

1-F20 lerin son makyajlılarında (temmuz 2017 sonrası üretilenler) kullanılan STANDART ses sistemi (ünite ve hoparlör kalitesi olarak) önceki jenerasyonda kullanılanlardan farklı mı? Yani bunlara da makyaj yapılmış mı?

2- 1.Sorunun cevabı her ne olursa olsun, yine BMW yetkili servislerinde standart ses sisteminin yerine yapılması tarafıma önerilen ALPİNE SES SİSTEMLERİ bir Hİ Fİ tadı yaşatır mı? Alınacak sonuç verilecek yaklaşık 6.000 tl ye değer mi? (Yetkili servis, alpine ses sisteminin, bmw nin hi fi ses sisteminden bir tık yukarıda olduğunu iddia ediyor.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferther

7 x 26mm metal-matrix dome tweeters in the dashboard, front, side and rear

2 x 217mm woofers (central bass) below the front seats

7 x 100mm ALumaprene midrange speakers in the dashboard, front, side and rear

Önde, göğüste, kapılarda ve arkada hoperlör+tweeter diyor
    Ön dediği nere anlamadım

Hoperlor olan heryerde tweeter da var

Bence arkada 2 hop + 2 tweeter var

8 kapı
    2 ön
    2 koltukta

toplam 16
    Paylaştıgım site mobilden acılmadogo için tam goremiyorum.

Benimde aklımdaki ön konsoldaki ve arka cam altındaki kolonlarda hem mid var hem twit

Derken tekrar kolonların yanlarını okudum dashboard ve rear yazıyor + 3 daha eklenince 16 ediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

Bir arkadasimin aracina sitenin kapali otoparkinda carptilar carpan kisi tutanak tutmayalım ben oderim demis sonra 5bin civarı masraf çıkınca odemicem demis. Sigorta şirketi sadece trafikte olan hasarlari karşılıyoruz demiş, otoparkta durağan halde olan hasarlar karsilanmaz demiş boyle bir uygulama var mi arkadaslar sacma degil mi yani otoparkta aracimiza biri carparsa ve sucluysa karşının trafik sigortası karsilamiyor mu gerçekten?
    Karayollarına ait olmayan heryerde kasko sorun yaratır. Beyan ile bir miktarını yaptırabilirsiniz. En temizi zaptı tutuyorsunuz daha sonra bulundugun avm nin veya siye yönetiminin veya apartman yöneticisine bu kagıtları imzalatıyorsun daha sonra senin kasko ile yaptırılıyor. Kesinlikle trafik sigortası bu işe karışmaz . Haberiniz olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5F1FA143F

Alıntılamış olduğunuz Sayın mtutun un yazısı çok faydalı oldu gerçekten, teşekkür ederim..
    Keşke Sayın mtutun, cevabını ölesiye merak ettiğim şu iki soruma cevap verebilse, hiçbirşey beni bu denli mutlu edemezdi..

1-F20 lerin son makyajlılarında (temmuz 2017 sonrası üretilenler) kullanılan STANDART ses sistemi (ünite ve hoparlör kalitesi olarak) önceki jenerasyonda kullanılanlardan farklı mı? Yani bunlara da makyaj yapılmış mı?

2- 1.Sorunun cevabı her ne olursa olsun, yine BMW yetkili servislerinde standart ses sisteminin yerine yapılması tarafıma önerilen ALPİNE SES SİSTEMLERİ bir Hİ Fİ tadı yaşatır mı? Alınacak sonuç verilecek yaklaşık 6.000 tl ye değer mi? (Yetkili servis, alpine ses sisteminin, bmw nin hi fi ses sisteminden bir tık yukarıda olduğunu iddia ediyor.)
    1- Doğrusu bilmiyorum. Servisiniz ana ünite parça kodundan değişiklik olup olmadığını bulabilir ama bu tek başına bir şey ifade etmez. Önemli olan ses kalitesini belirleyen teknik özelliklerin değişip değişmediği. Çünkü sadece yazılımda veya çözünürlükte vb değişiklik olsa parça kodu değişir ama diğer özellikler aynı kalabilir. Ne olursa olsun BMW'de standart ses sistemleri bana tatminkar gelmedi. Tabi bu da göreceli bir kavram, birçok insana yetiyor ki, bu standart sistemler satılıyor.

2- Alpine o fiyata değer mi sorusu da çok göreceli bir konu. Bu tamamen sizin beklentileriniz ve bütçeniz ile ilintili. Gayet kaliteli ve sevdiğim bir markadır. Standart sistemden ciddi ilerleme olacağı ve esas problemi yüksek frekanslar olan Hi Fi sistemden bu konuda biraz daha iyi sonuçlar vereceğini tahmin ediyorum. Ama ben şahsen Alpine sistemi BMW'de dinlemedim. Ancak yurt dışı forumlarda Hi Fi ile yakın olduğu, belki biraz daha iyi olduğu ama HK seviyesinde olmadığını okudum.

Çok yardımcı olamadım ama ses sistemleri gerçekten çok tartışmalı ve kişiye göre sonuçları çok değişken ürünler.

• beyler 16 bin km de 2. bakımı yaptirdim ozgorkeyde 1800 tl tuttu, standart bakim, ilk bakimda 780 tl ödemiştim, tamam euro arttı da %100'ün üzerinde bir fark olur mu? Garanti bitince servisi görmeyeceğim anlaşılan o, siz nerede ne kadara yaptıriyorsunuz bakımları arkadaşlar?

• klaudio K kullanıcısına yanıt
    ben birkac hafta icinde girecegim 2. ye
    istanbulda aradigim servisler 800 civari tutuyor (polen haric, onu kendim alip takacagim)

1800 icinde yag filtre ve polen var sanirim. cok fahis degil mi?
  • Arkadaslar merhaba. Biraz önce aracı çalıştırdım biraz yürüdü stop etti. Durdurdum tekrar çalıştırmayı denedim marş basıyor ama araba çalışmıyor start stop devre dışı gibisinden hata veriyor bir türlü çalıştıramadım. Çekiciyi aradım servise çekecekler. Sizce sorun ne olabilir.
    -içinde 90km gidecek kadar yakıt vardı.
    -15 gün oldu alalım bu 2. sorunum. Öncesinde yaşadığım bir sorundan dolayı manyetik valf değişti ama bu sefer sorunu kestiremiyorum. Başına gelen var mı
  • Yetkili servisler nedense yağ olayına ve filtrelere en az 2 kat fiyat alıyorlar. Oysa koydukları yağın litre fiyatı da çok net. Yetkili servisin kahvesi, çayı, janjanlı bekleme salonu, elektriği suyu bu kadar etken mi ben de anlamakta zorluk çekiyorum :) Bir de aracı alırken de verirken de neden çok beklettiklerine de takılmamak mümkün değil.
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    Yani otoparkta biri aracimiza carparsa yandik! %100 kusurlu olsa bile trafik sigortasi karsilamayacak ve en kotu kendi kaskomuzla yaptiracagiz, vuran taraf karsilamam derse de hicbir yaptırımı yok o zaman ya orman kanunları ile alacagiz ya da ya da kaskomuzu bozacagiz.

• coolman06 C kullanıcısına yanıt
    Karsi tarafin sigorta sirketi otoparkta olmuş diye karsilamadi hocam ben de cok sasirdim, trafikte olmadigi icin trafik sigortasi kapsamina girmiyormus. Kamera kayıtları vs var arkadaş mahkemeye verdi bakalim. Karsi taraf bunu bildigi icin buyuk ihtimalle odemeyecegim dedi. Benim de basima gelmisti ama ben carpip kacan kisiyi bulup zorla parasını almistim yani adam vermiyorum dese yasal olarak yapabileceğimiz sey cok az ancak trafik mahkemesine verip uğraşacagiz cidden ilginc bir durum.

• 
Sayfa: önceki 32223223322432253226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.