Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3218. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32163217321832193220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Kodlama ile yapılır sanırım. Mantık yıkama makinesine arabayı sokunca çalışmaması
    Bana hic mantikli gelmiyor acikcasi. En iyi ihtimalle haftada 1 kere goturdugum yikama icin her seferinde o dugmeye basmak bana inanilmaz sacma geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ecay kullanıcısına yanıt
    dolu 318 260 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

dolu 318 260 tl
    Teşekkürler hocam.
  • ecay kullanıcısına yanıt
    2017 edition m sport executive 318i nakit 227500

Yani kırkıncı yıl muadili

• Merhaba 2013 model 3.16i şanzımanında 60-40 arası vites küçültürken çok hafif sarsma oluyor bu durum başına gelen oldumu arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mks01

Merhaba 2013 model 3.16i şanzımanında 60-40 arası vites küçültürken çok hafif sarsma oluyor bu durum başına gelen oldumu arkadaşlar
    zdf mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcanerg -- 22 Mayıs 2018; 13:20:25 >
  • copyright05 kullanıcısına yanıt
    Bu içeriden açmak için 2 kere çekme durumunu 1'e indirme şansımız var mı? Araç ayarlarından falan değişiyor mu, biliyor musunuz?Bu gidişe bir gün birisinin elinde kalacak benim kapı kolu.
  • JudasRising kullanıcısına yanıt
    Hareket edince kapıları kitlemeyi kapatın sorun kalmaz
  • cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Hareket edince kapıları kitlemeyi kapatın sorun kalmaz
    e ozmaan her seferinde manuel kapıları kapatmamız gerekmez mi ?

güvenlik acısından bence otomatik kapanması daha iyi.
  • jonywayt J kullanıcısına yanıt
    En basit yöntemi bu bildiğim.Güvenlik sorunu olacaktır tabiki
  • Arkadaşlar F30 yeni aracıma kaput koruma filmi yaptıracağım.

Bu konuda hayatımda ilk kez yaptıracağım için önerilerinize ihtiyacım var, bir de fiyata.

Yakın dönemde yaptıran var mıdır? Memnun kalan, kalmayan?

Öneriniz neresidir?

Borusan 1500TL sadece kaput filmi fiyatı verdi ki çok uçuk bir rakam bana kalırsa.

Ayrıca kaput dışında, kapıları da kaplamamı tavsiye eder misiniz? Kapı vurukları için, engeller mi?

Bir de son sorum, lastik paspas için önerileriniz var mıdır :)
  • Kongor kullanıcısına yanıt
    Mart ayı başında aracımı Borusan’dan teslim aldım. Motor kaput filmi yaptırdım. Kaputun amblem tarafında filmde 15-20mm yırtık meydana geldi. Ya uzun yolda bir taş çarptı; ya da şerefsizin teki vandalizm yaptı. Emin değilim. Yırtık kaput filmi her gün gözüme takılıyordu.

Filmi söktürdüm. Ziebart’ta daha kalın motor kaput filmi yaptırdım. Bagaj kapağına da film yaptırdım. Maalesef bagaj kapağı elektrikli değil. Otopark görevlileri bagajda LPG kontrol yaparken, parmaklarındaki alyans, şudur, budur ile bagaj kapağını bastırarak kapatırken boyayı çiziyorlar. Bagaja film yaptırmak hep aklımdaydı; o da aradan çıktı. Motor kaputu + bagaj kapağı fiimi size verilen 1500 kaat fiyattan ucuza geldi. Araba G30. Kaplanacak alan, metrekare olarak , F30’dan fazla. 1500 kaat fiyat da fazla bence. Ayrıca 1500 kaada kaç mikron kalınlığında ve ne kalite film yapacaklar? Filmden filme fark var. Borusan’ın uyguladığı ve 15-20 mm yırtılan film, siyah renk aracımın motor kaputunu tozluyken çok mat gösteriyordu. Ziebart filmde kaput tozluyken daha az matlaşma gözlemliyorum.

Borusan motor kaput filminde meydana gelen yırtık için çektiğim fotoğraf aşağıda. Yırtılan yine Hacı Bekir’in yakası oldu (deyim).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 22 Mayıs 2018; 20:35:29 >

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, nerede nasıl yaptırdınız detay için mesaj atıyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kongor kullanıcısına yanıt
    PM mesajınızı okudum ama FDH sistem “cep tel. onaylayın” şeklinde bir hata mesajı verip cevap yazmama izin vermiyor. Ziebart yaptıralı 1 hafta oldu; biraz zaman geçsin ki size içim rahat bir şekilde tavsiyede bulunayım. 2008 senesinde Nissan Note model aracıma yarım kaput şeklinde Ziebart film yaptırdım; sizin yazdığınız ve çekindiğiniz hususlarda bir problem yaşamadım. Sadece yarım kaput olduğu için film olan bölge ile film olmayan bölge arasında renk tonu farklılığı sebebiyle bir çizgi oluştu. Bu sebeple tüm kaput film yaptırmak daha mantıklı. Tabii ki film kaplı motor kaputu ile film olmayan çamurluk arasında yine uzun vadede bir renk tonu farklılığı olacaktır. Film kaplı olan yer UV ışınlarından, tozdan, kirden vs. korunuyor; kaplı olmayan yer korunmuyor. Bu bir seçim meselesi. Renk tonu farklılığı için de 3 sene falan geçti; carrt diye hemen oluşmuyor.

Şimdi kaput filmi, uzun yolda çarpacak taşların kaput boyası üzerinde meydana getireceği hasardan; hele hele denize yakın yerlede ikamet eden o martı denen uçan mahlukların o metali eriten dışkılarından koruyacak. 1979 Alien filmi vardı; yaratığın vücut sıvısı uzay gemisinde 2-3 katın metal döşemesini eritiyordu. Bu martılar birer “Alien”. Ne yerler, ne içerler de böyle asidik, abidik gubidik dışkılarlar. Boyanın canına okuyor; hemen silinmezse taşlaşıyor. Güvercinler de pek geri kalmıyorlar. Sırada kargalar da var. Uçucu mahlukların yelpazeleri geniş.

Kaput filmi art niyetli vandalizm hastalarına karşı da bir miktar koruma sağlıyor. Yine de önleyemiyor; tecrübeyle sabit. Fakat hasarı azaltabiliyor.

Şimdi kafayı vandalizm tespit meselesine taktım. Keşke benim motor kaputunu çizen ve kaput filmini yırtan mahluğu zamanında tespit edebilseydim. Ön konsolda ve arka camda kayıt yapan kameralarım var artık. Araçtan uzak olduğumda cep telefonum üzerinden bu kameralara bağlanabiliyorum. Kameralar buluta kayıtlarını gönderiyorlar; araç ve kameralar çalınsa bile görüntüler bulutta saklanıyor. Geçende poliklinikte valeye verdim aracı; bina içindeyken kontrol ettim; nereye park edildi; bir kelek var mı. Neyse ki asayiş berkemal idi.

2-3 saatlik kaydı da 1-2 dakikalığa sığdıran özet videolarını kontrol ediyorum; özellikle sıkıntılı olarak gördüğüm park yerlerinde uzun süre aracı bıraktığım zamanlarda.

Durum vaziyetleri bu şekilde. Keyifli ve vandalizmden, kazadan, beladan uzak sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 23 Mayıs 2018; 12:10:40 >

Cevap muhteşem.
    Çok teşekkür ederim hocam.
    Zira, kamera işine ben giremedim bir türlü, o kablo karmaşası ve döşemenin altından geçmesi için döşemenin açılma olayı beni düşündürüyor. Hele bu yeni araçta yüreğim kaldırmaz :) o nedenle valelere kesnlikle karşı olarak vermiyorum, kendim park edip yürüyorum :)

İstanbul da ikamet ediyorum, acıbadem ve kadıköy bölgesinde bir kaç adet film yapan ismi bilindik yer var, güveneyim mi bilemedim. Siz kalınlıktan falan bahsedince iyice gitti kafa.

Son olarak lastik paspas olayı da bir garip. Borusan 930tl fiyat verdi lastğie. Heeyerde 100tl ye var diceksiniz ama ciddi olarak sağlığa zararlı metaryalden yapılmışlar ve kapalı ortamda kalınca tüm arabanın hava akışına karışıyorlar. İkincisi kötü kokuyor, üçüncüsü ve en kötüsü tam ıymuyor çoğunlukla ve kötü görünüyo.

Var mı tavsiyeniz.

Örneğin tüm arabalarımda, daha arabayı almadan yps plast dan bagaj havuzunu yapıştırırım, acayip iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

kamera marka model nedir acaba?
  • Arkadaşlar f30 hi fi ses siteminde on koltuklarım ikisinin altında hoparlör mü var yoksa amfi mi voofer mi ?

• zf şanzıman
  • Kauçuk paspaslar ve bagaj havuzu için paraya kıydım; Borusan’dan BMW orijinal ürünleri aldım.

Noyan’ın videosu var bu film kaplama konusunda; detaylı bir çekim yapmış:

https://www.youtube.com/watch?v=XjCr4sMmPVw

@cseyfe

@auto_motive

Kamera detaylarını aşağıdaki forum başlığına ekleyeceğim.

https://forum.donanimhaber.com/arac-kamerasini-7-24-surekli-kayit-icin-kullanmak-park-halinde-bile-kayit-yapmak--103163994

@farukdanis

@TuzluSoğan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 26 Mayıs 2018; 13:0:23 >

• 
Sayfa: önceki 32163217321832193220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.