Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3217. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32153216321732183219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bağa mı didin?

Borusanda seramik pismanliktir.

Bende de 5 serisi var, sizin gibi arabayi teslim almadan once seramik yaptirdim Borusan Avcilarda.

Hangi tanidik yikamaciya gittiysem abi buna boya koruma atalim, seramik yapalim gibi tekliflerle geldiler.

Yahu dedim zaten seramik var ustunde, hicbiri inanamadi seramik olduguna.

Tavsiyem, meguiarsta boya koruma ya da seramik yaptirin. Sifir gibi olur araciniz. Ben duzenli olarak boya koruma yaptirmayi tercih ediyorum her ne kadar uzun vadede daha masrafli olsa da.
    Aynen, ben de ilk meguiarsa yıkatmaya götürdüğümde, "abi gel buna seramik atalım" dediler, gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

ben de ilk aldigimda iyi bi marka ile yaptirmistim. ama bundan sonra yaptirmam. bakimi zor seramikli aracin
    Bakımı zor derken! Ben evvelce ne yaptıysam yine aynısını yapıyorum yani 15 er günlük periyotlarla aracımı iç dış meguiarsa yıkatıyorum. Özel olarak dikkat etmem gereken bir şey var mı ki?
    Şimdiden teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Ben de sıfır araba alırken gaza gelen Borusan seramikzedelerden biriyim.

Muzdarip durumdayım. Berhudar hiç değilim.
    Aynen.
    Muzdaripim çünkü verdiğim paraya içim acıyor, keşke diyorum şu connective drive ı açtıraydım o paraya ya da cruise cont. taktıraydım..
  • iste orda yikatma burda yikatma
    cift kova yikat
    kostikli olmasin
    kurulama bezi kustuyu olsun, oburu kuzu yunu olsun falan filan

cizilse pasta atamiyon, pasta icin once seramigi sokcen, pastadan sonra tekrar seramik yapcan vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 19 Mayıs 2018; 20:2:7 >
  • Klıma temızlıgı ıcın polen fıltresını degıstırmeden once loquıo moly spreyınden kullanıyordum fakat evaporator temizlemeden etkılı olduğunu dusunmuyorum bakteriler evaporator uzerıne yapısıyor. Bu ıs ıcın spreyler var evaporator polen fıltresının arkasında kalıyor fıltreyı cıkarıp spreyın hortumunu sokarak temızleyebılırz ama bıraz zor iş deneyen var mı? F30da evaporator bahsettıgım yerde mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bağa mı didin? kullanıcısına yanıt
    Borusan vb firmaların çalıştırdıkları boya koruma, cam filmi vs elemanları yok. Çalışma şekilleri piyasadaki en ucuza iş yapan adamları buluyorlar.Serviste işlem yaptırıyorlar. Bu firmalar kapı müşterisine 10 birime yaptıkları işi bu tarz yerlere 6-7 ye yapıyorlar. Borusan vb. firmalarda 6-7 ye yaptırdıkları iş için 15+kdv yazıyorlar.Ne güzel para kazanıyorlar.
  • cancan_burak kullanıcısına yanıt
    Çok güzel özetlemişsiniz. İlave olarak; Borusan’da esas işi yapan firma, taşeron firmanın taşeron firmasının taşeron olarak kullandığı firma. Yani tavşanın suyunun suyunun suyu. Taşeronun taşeronunun taşeronu da zerre kadar kendini sorumlu hissetmiyor çünkü bir şeyler ters gitse, ya üstündeki firma keleğe gelecek ya da onun da bir üstündeki firma. O sebeple gayet lakayt bir şekilde iş yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

iste orda yikatma burda yikatma
    cift kova yikat
    kostikli olmasin
    kurulama bezi kustuyu olsun, oburu kuzu yunu olsun falan filan

cizilse pasta atamiyon, pasta icin once seramigi sokcen, pastadan sonra tekrar seramik yapcan vs vs
    Ilk basta bu cift kova olayini ben de yaptim, en pahali deterjanlari aldim, boya koruma yaptim, yaptirdim, meguiars eldiven bile kullandim, daha da fazlasini yaptim, sonradan anladim ki hepsi para tuzagi.

Eldiveni biraktim, cift kova olayini biraktim, boya korumanin korumadan cok parlaklik verdigini gordum, kendim yaptim, yapmasi da cok kolay, en pahali oto yikamaya gidiyordum, biraktim, ucuz yollu bir oto yikama buldum, bahsisini biraz saglam verince zaten gicir gicir yikiyorlar.

Boyle devam ettim ve arabami da kolaylikla sattim, kimse bana arabayi nerde yikattirdin, hangi sampuani kullandin, cift kova mi yaptin diye sormadi.

Maalesef bunlar hep para tuzagi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 20 Mayıs 2018; 9:48:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardırın gitsin,sonuçta sokakta olan bir şey.Ha imkan ve zevk varsa kendin yıka bi de hızlı cila at göze hoş gelsin yeter bence.Sonra zaten yağmur çamur;hare,kılcal çizik çok nadirdir bakan,sonuçta yanımızda götürmeyecek mezara boşverin siz söyleyin araçta boya değişen var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geng G kullanıcısına yanıt
    aynen çok kasmamak lazım tuzaklara düşmemek lazım seramik yaptır diyenlerin çoğu seramiğin s sinden anlamaz ben ona vereceğim parayı ilerde arac kaplamaya verecem
  • Arkadaşlar merhaba. Sisleri beyaz led yapmak istiyorum. Acaba makyajlı kasalardaki led sislerden alsam bizim arabalara uyar mi sorun çıkarır mı sizce?

• arkadaşlar benim bir kapı kilidi sorunum var, bazen içeride oturan açamıyor bazen dışarıdan açılmıyor anlayamadım, nasıl yapmak lazım?
  • Bmw nin kapı kilitlemede farklı bir bakış açısı var diğer araçlardan: araç stop etmeden 4 kapı tek seferde açılmıyor içerden. Açmak isterseniz de 2kere çekmek zorundasınız kapı kulpunu. Araç stop etmeden çıkan biri varsa da diğer kapıları açamaz dışarıdan: açmak için içerden 4 kapı açan düğmeye basmalı. Bence dışardan açılmaması güzel bir güvenlik önlemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi copyright05 -- 21 Mayıs 2018; 13:51:59 >
  • Herkese merhaba,

F30 sahibi olarak size basit bir sorum olacak. Bu otomatik yağmur sensörünün araç calistiginda devrede olmasi gibi bir sey mumkun mudur?

Her seferinde devreye almanin cok sacma oldugunu dusunuyorum lakin bir sonuc da bulamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: technical death metal

Herkese merhaba,

F30 sahibi olarak size basit bir sorum olacak. Bu otomatik yağmur sensörünün araç calistiginda devrede olmasi gibi bir sey mumkun mudur?

Her seferinde devreye almanin cok sacma oldugunu dusunuyorum lakin bir sonuc da bulamadim.
    Silecek kolunun Auto konumda olması yeterli değil mi acaba? Köprü girişinde şimdi çektim fotoyu. Arabam 30’lu bir BMW. F30 olmayabilir fakat bu özellik kasaya bağlı değildir diye düşünüyorum.

https://i.hizliresim.com/aYJmG7.jpg

“Arabam 30’larında bir BMW”. Bu daha iyi oldu ha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 21 Mayıs 2018; 20:19:58 >

• technical death metal kullanıcısına yanıt
    hayir her seferinde basmalisin dugmeye
    yesil yaninca devrede
  • technical death metal kullanıcısına yanıt
    Kodlama ile yapılır sanırım. Mantık yıkama makinesine arabayı sokunca çalışmaması

• copyright05 kullanıcısına yanıt
    bilgilendirme için teşekkür ederim hocam.

• Merhaba arkadaşlar BMW MAy fest kampanyası ile ilgili bilgisi olan var mı? 4 modelde %0 faiz + harman kordon hediye diye banner var sayfada. Fiyat alabilen oldu mu acaba?
  • Euronews kanalında BMW’nin İngiltere’de 88.000 aracı akü kutup başı bağlantısı/zamazingosu için geri çağırdığı haberi geçti biraz önce. TR’de satılan araçları kapsıyor mu; bilen
    var mı?

Ben de aracıma Harman Kardon sistemi bila ücret istedim ama Borusancı eleman “fakat olamaz; mümkünatsız; çok Pardon” dedi; oldu bana Harman Pardon. İyi mi ha, iyi mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 21 Mayıs 2018; 21:0:27 >

• 
Sayfa: önceki 32153216321732183219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.