Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (3205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.414.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32033204320532063207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

BMW 3 serisi (F30)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Sadece araç altı ve dört lastik çamurluğuna kaplama yapılıyor değil mi? Araç içi döşemeler sökülüp bir işlem söz konusu değil sanırım. Bir de Ziebart hangi şubesine yaptırdınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

dur ortak ya nereye
    daha cok alim satim yapicaz senle
    iki eglendirmedin adami :)
    Dostum seninle tanışmak istiyorum acaba özelden bana yazar mısın, teşekkürler.
  • Herkese merhaba,

Aracımda ilginç bir direksiyon problemi yaşıyorum. Aracım 2012 model f30 320i.

Probleme gelecek olursak tam sağ yaptığımda direksiyon toplarken 5-6 derece eğik kalıyor, düz yolda giderken de direksiyonu hafif sağa çevirip bıraktığımda kendini düzelmeyip yine 5-6 dere sağa eğik kalıyor ama solda böyle bir problem yok.

Direksiyon sola doğru daha ağır ve hisli, lakin sağa doğru daha yumuşak.

Araca borusan baktı ve rot ayarını yaptı lakin onun dışında onlarda bir tespitte bulunamadı.
  • Mevcut ötv oranlari ve euro kuruyla g20 herhalde 300den baslar yani cikiyorsa da bize cikmadigina eminim:) Turkiye'de sadece showroomlari susleyecektir.Bu arada Ekonominin coğ eyi oldugunu soylemis miydim:)

Konu dışı: aklima geldi de sultanciftliginde kime oy vereceksin diye anket yapmislardi adama soruyorlar'tabiki ..... verecegim diyor bağ ne guzel oturuyoz burada hava aliyoruz diyor ' lan aldigin tek sey hava zaten ona da yakında vergi koyacaklar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bravemurder -- 3 Mayıs 2018; 18:52:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

askarin kullandigi yag disarida 170 liraya alacaginiz bir yag yani bmw logolu yag degil, filtreler yine bmw logolu orijinal filtreler degildir .Ayni islemi onlarin kullandigi filtrelerle cok daha ucuza baska yerde yaptirirsiniz en fazla 400e hallolur(170 yag 50 hava filtresi 80 polen 50 yag filtresi) Borusanda daha yeni bakim yaptirdim 600 yag yag filtresi tuttu ,100 lira yakit hediye var. 100 lira orijinal hava filtresi 150de polen alip taktim kendim 750ye geldi.
    filtreleri borusandan mı aldınız? shellın yakıt kampanyası 30 nisana kadar geçerliymiş sanırım şuan yok. polen filtresini ok yönü ne tarafa bakacak şekilde takıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daywalker41

Sadece araç altı ve dört lastik çamurluğuna kaplama yapılıyor değil mi? Araç içi döşemeler sökülüp bir işlem söz konusu değil sanırım. Bir de Ziebart hangi şubesine yaptırdınız?
    Ziebart güneşlide yaptırdım

Yahu biliyorum m paket 204.000₺ idi ama tüm galeriler toplamıştı o yüzden bulamadın. Ben de 10 bin düşüğüne sportline ını aldım highline passat parasına İyi ki M almamışım zaten araç sert. Sadece alcantara olması avantaj olurdu onun dışındakiler şart değil. Nbt müzik sistemi falan sonradan istersen yaptırabilirsin. Ama baya uygundu fiyatı, şu an M paket 318i ler 240-250.000₺ lerde 🤭

• HantV H kullanıcısına yanıt
    hayir borusandan almadim orijinal satan baska parcacilar var netten bakin bulursunuz bu arada her orijinal denilenler orijinal degil bunun icin biraz bilginizin olmasi lazim.En guzeli aractaki filtreyi cikarip karsilastiri zaten dokununca kalitesinden anlarsiniz kendini belli ediyor daha uygun olsun derseniz mahle, hengsth ,mann alabilirsiniz onlarda kalitelidir zaten bmwde onlara yaptiriyor. Oklari aracin onune bakacak sekilde yerlestirin: https://youtu.be/j8NfmJFzVZ4

• aviatorcarfactory kullanıcısına yanıt
    Rot işleminden sonra açı sensörü sıfırlandı mı?Sorun sıfırlanmamasından da olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esatesat -- 3 Mayıs 2018; 19:53:20 >
  • notsec N kullanıcısına yanıt
    Bence normal bir ses benim aracımda da var

Önceki yazdıklarıma bakarsanız benim de eleştirdiğim yönler olduğunu görürsünüz. 1-2-3 serilerinin yalıtımı kötü. 4 serisi 3 ile çok benzer olmasına ve hatta çerçevesiz kapılara sahip olmasına rağmen daha sessiz. Ancak 5 serisinin yalıtımına “rezalet” derseniz işte orada size katılmam. Audi A6 ile ilgili hiçbir yorumum yok ama E serisi ile izolasyon açısından bir fark yok bence.

Yabancı testlerin sıkı takipçisiyimdir. Birçok karşılaştırmalı test izledim F10 hakkında ve izolasyon konusunda hiç olumsuz bir yprum görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

benim paylaştığım resimdeki gibi üretilecek araba son hali yani üretim hali budur
    Her şeyin elektronik ve bilgisayar kontrollu olduğu bu dönemde bu arabanın yine manuel görünümlü üretilmesi anlaşılır değil.Vites elektronik olduğuna göre orada vites topuzuna ihtiyaç yok artık,direksiyondan olabilir ve güzel bir ekranla aracın tüm kumandaları ekran üzerinden de olabilirdi.Tesla gibi.Yeni bir şey gelmeyecek gibi görünüyor.
  • JN008 J kullanıcısına yanıt
    Herkesin beklentisi farklı. Ben klima kontrollerinin fiziksel tuşlarla olmasını daha kullanışlı buluyorum. Ayrıca sürüş güvenliğini açısından da daha iyi olduğu kanaatindeyim.

Vites topuzu konusunda haklı olabilirsiniz. Mercedes vites kontrolünü direksiyon kolonuna ekleyerek oldukça fazla yer kazandı. Böyle bir tercihle saklama alanını arttırabilirlerdi.

Benim hoşuma gitmeyen kısım da düğme kalabalığı oldu. Sanki fazla düğme bulunuyor gibi.

Resmi görseller yayınlandıkça daha iyi anlayacağız durumu.

• Arkadaslar 2014 sonu cikisli 40binde sportline 12bin orijinal aksesuar ekstrasi olan cok temiz kullanilmis hatasiz 3.20ied en son kaca birakilir? Arac piyasadaki yanlanmis hor kullamlnilmis araclar gibi degil, servis bakimli ve neredeyse 120yi gecmeden kullanilmis bir arac.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

hayir borusandan almadim orijinal satan baska parcacilar var netten bakin bulursunuz bu arada her orijinal denilenler orijinal degil bunun icin biraz bilginizin olmasi lazim.En guzeli aractaki filtreyi cikarip karsilastiri zaten dokununca kalitesinden anlarsiniz kendini belli ediyor daha uygun olsun derseniz mahle, hengsth ,mann alabilirsiniz onlarda kalitelidir zaten bmwde onlara yaptiriyor. Oklari aracin onune bakacak sekilde yerlestirin: https://youtu.be/j8NfmJFzVZ4
    filtreri nereden aldınız? link atar misiniz? benim geçen yil aldigim yerde kalmamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Esatesat

Rot işleminden sonra açı sensörü sıfırlandı mı?Sorun sıfırlanmamasından da olabilir
    Açı sensörü sıfırlanması nedemek acaba?, bu işleme gerek var mı?
  • quote:

Ziebart güneşlide yaptırdım

Alıntıları Göster
    Hocam işlemden sonraki izlenimleriniz nedir? Yararlı oldumu ses yalıtım uygulaması?

• quote:

Yazmayı unuttum yalıtımım rft lastikle bir ilgisi yok

Öyle olsa g30’da kötü olurdu ama kütüphane gibi araba tamamen Bmw nin saçmalığı bu yeni yeni kaliteye ve yakıtıma özen göstermeye başladılar

G20 baya farklı gelir ama malum Euro 5 lira o araba gelene kadar 5.50 olur daha araba falanda alınmaz
    G30’u biraz anlatsana; sürüş deneyimlerini paylaş mesela. Gerçi burası F30 forum başlığı. Biraz konu dışına çıkalım; olacak o kadar. Engin ve ulvi G30 tecrübelerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 4 Mayıs 2018; 11:14:5 >
  • Hayırlı günler.3.20 ied ile A4 b8 kasa 177 HP arasında hangisini tercih edersiniz.yakin çevremde iki araca sahip olan yok.yani fikir alma kullanma şansım yok.f30 ve A4 görünüm olarak çok hoşuma gidiyor.iki araç arasinda kaldım.a4 benzinli olanları yağ yakıyor deniyor.bu durumda 2 TDI devreye giriyor.bmw F30 3.20 d biraz daha pahalı. 3.20 ied ile A4 TDI fiyatlar birbirine yakın.yilda 10bin km civarı yapıyorum.iki aracı şanzıman konfor vb açılardan degerlendirirmisiniz

• 
Sayfa: önceki 32033204320532063207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.